PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Κορωνοπήνια ΜΑ (part 1)
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιούν 2004, 11:46:20    Θέμα δημοσίευσης: Re: 206xs-malboro be the driver Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

zzzleepy έγραψε:
Sidobre έγραψε:

Κοίτα που τους έχουμε κάνει όλους μάγκες με τα κορωνοπήνια!!!
Οταν τα λέμε εμείς, είμαστε τα μικρά ανθρωπάκια στο μικρό κλαμπάκι...


Πες μας τώρα κι ότι το κορωνοπήνιο είναι δική σου εφεύρεση... Μάλλον γνωρίζουν κι άλλοι για την ύπαρξή (και την αλλαγή) του...


Οχι Αντώνη , δική μου εφεύρεση δεν είναι, αλλά όταν τα φωνάζαμε εμείς, όλοι οι υπόλοιποι κάναν τους κινέζους και λέγανε ότι δεν μπαίνουν.

Οταν αλλάξαμε κορωνοπήνια μας πέρναν τηλέφωνο και μας ρωτάγανε πως πάει, ή μπαίναν εδώ μέσα για να μάθουν εντυπώσεις.

Τώρα όλοι συμβουλεύουν να αλλάξουν κορωνοπήνια.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιούν 2004, 11:50:13    Θέμα δημοσίευσης: Re: 206xs-malboro be the driver Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

zzzleepy έγραψε:
... Μάλλον γνωρίζουν κι άλλοι για την ύπαρξή (και την αλλαγή) του...


Πόσοι όμως απο αυτούς που γνωρίζουν την ύπαρξή το,τελικά το τοποθετούν??

Ή μάλλον,πόσοι απο αυτούς που γνωρίζουν την ύπαρξή του,δίνουν τα χρήματα που κοστίζει και το βάζουν,αντί να τα δώσουν σε σκούπα-εξάτμιση??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιούν 2004, 12:24:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πω πω... Συντονισμένη άμυνα Laughing Απ'ότι είδα όμως, το συγκεκριμένο ΧS έχει και άλλα πραγματάκια πάνω εκτός από το κορωνοπήνιο και μόνο. Κι επίσης ο Τάσος έχει βάλει βαθιά το χέρι στο μοτέρ του 206 του. Μήπως ένα κορωνοπήνιο από μόνο του δε φέρνει την άνοιξη; Μήπως αποτελεί τη βάση ή το τελευταίο στάδιο μετατροπής ενός μοτέρ; Μήπως όλοι ξέρουν αλλά κανείς δεν το αλλάζει για κάποιους λόγους; Μήπως ένα μαμίσιο μοτέρ το οποίο δεν προορίζεται για χοντρές μετατροπές έχει υπερβολικές φθορές προκειμένου να βγάλει τα +20 ή τα +30 τελικής; Δεν αντιλέγω ότι έχετε τα πρωτεία στην αλλαγή κορωνοπηνίων αλλά κάθε νόμισμα έχει και την ανάποδη πλευρά... που συνήθως δεν τη βλέπουν και πολλοί...




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιούν 2004, 12:42:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

zzzleepy έγραψε:
Πω πω... Συντονισμένη άμυνα Laughing Απ'ότι είδα όμως, το συγκεκριμένο ΧS έχει και άλλα πραγματάκια πάνω εκτός από το κορωνοπήνιο και μόνο. Κι επίσης ο Τάσος έχει βάλει βαθιά το χέρι στο μοτέρ του 206 του. Μήπως ένα κορωνοπήνιο από μόνο του δε φέρνει την άνοιξη; Μήπως αποτελεί τη βάση ή το τελευταίο στάδιο μετατροπής ενός μοτέρ; Μήπως όλοι ξέρουν αλλά κανείς δεν το αλλάζει για κάποιους λόγους; Μήπως ένα μαμίσιο μοτέρ το οποίο δεν προορίζεται για χοντρές μετατροπές έχει υπερβολικές φθορές προκειμένου να βγάλει τα +20 ή τα +30 τελικής; Δεν αντιλέγω ότι έχετε τα πρωτεία στην αλλαγή κορωνοπηνίων αλλά κάθε νόμισμα έχει και την ανάποδη πλευρά... που συνήθως δεν τη βλέπουν και πολλοί...


Το συγκεκριμένο XS όταν πρωτοβγείκε στον δρόμο με το κορωνοπήνιο, είχε μόνο μια σκούπα. Η τελική σχέση μετάδωσης δεν είναι για να την βάλεις στο τελικό στάδιο, αλλά από την αρχή για να δώσεις ευστροφία στο μοτερ που είναι σχεδιασμένο για ταξίδια. Το 17/64 που φοράει από την μάνα του το XS τερματίζει κάπου στα 235 χλμ που σημαίνει ότι είναι πάααααρα πολύ μακρύ.

Οταν οι υπόλοιποι λοιπόν λέγαν ότι δεν κάνει το κορωνοπήνιο για το 206 και εμείς το βάλαμε, τις επόμενες ημέρες που το δοκιμάσαμε έβγαλε το αυτοκίνητο 6400 στροφές με 5η σε ευθεία που πριν δεν καταφερε να δει ούτε τα 200. Ξέρεις πόσα χλμ είναι οι 6400 στροφές; 207 χλμ.

Αρα όχι μόνο δεν έχασε, ΚΕΡΔΙΣΕ κι'όλας.
Για το άν έχασε, ναι έχασε... με πατημένο το γκάζι, 1 ευρώ στα 250 χλμ λόγω αύξησης της κατανάλωσης, αλλά το κέρδισε και αυτό όταν έβαζες το αμάξι στην κίνηση γιατί ήταν πλέον τσαχπινιάρικο.

Αρε, ανοίχτε κανένα βιβλίο γιατί σας έχουν πιάσει βαθιά κώτσο που πλέον το χαίρεστε!



If everything seems under control, you're just not going fast enough...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Sidobre στις Τρι 08 Ιούν 2004, 16:16:44, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιούν 2004, 12:42:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επι του θέματος τωρα

Ναι η Peugeot sport εχει short shift με κωδικό 216815-00 και τιμή 368,91 Ευρώ + μεταφορικά


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
p206xs2 (Γρηγόρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) XS (2003)

Ένταξη: 02 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 273
Τόπος: Αθήνα, Νέος Κόσμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιούν 2004, 13:42:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:


Οταν οι υπόλοιποι λοιπόν λέγαν ότι δεν κάνει το κορωνοπήνιο για το 206 και εμείς το βάλαμε, τις επόμενες ημέρες που το δοκιμάσαμε έβγαλε το αυτοκίνητο 6400 στροφές με 5η σε ευθεία που πριν δεν καταφερε να δει ούτε τα 200. Ξέρεις πόσα χλμ είναι οι 6400 στροφές; 207 χλμ.


Τάσο δηλαδή μαμά το 16άρι 206 XS δεν βγάζει 200 κοντερίσια;
Μπορείς να το διευκρινίσεις λιγάκι;
Απλώς υποψιάζομαι ότι με 5η το μοτέρ πιάνει πιο εύκολα 6400 παρά με το μαμά κορωνοπήνιο που δυσκολεύεται πιο πολύ επειδή είναι πιο μακρύ αλλά το μακρύ κορωνοπήνιο π.χ. στις 6000 έχει ίδια χλμ. όσα το κοντό στις 6400.
Τι λες;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιούν 2004, 13:46:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

p206xs2 έγραψε:

Τάσο δηλαδή μαμά το 16άρι 206 XS δεν βγάζει 200 κοντερίσια;
Μπορείς να το διευκρινίσεις λιγάκι;
Απλώς υποψιάζομαι ότι με 5η το μοτέρ πιάνει πιο εύκολα 6400 παρά με το μαμά κορωνοπήνιο που δυσκολεύεται πιο πολύ επειδή είναι πιο μακρύ αλλά το μακρύ κορωνοπήνιο π.χ. στις 6000 έχει ίδια χλμ. όσα το κοντό στις 6400.
Τι λες;


Καταρχήν δεν μιλάω για κοντερίσια αλλά για πραγματικά. Το αυτοκίνητο πιάνει 200 με ευνοικές συνθήκες αλλά και παραπάνω. Στο κοντερ είχα δει 210 (πριν την αλλαγή κορωνοπηνίου)

Αν δεις τι έγραψα, ότι σε συγκεκριμένη ευθεία που πριν δεν έπιανε πάνω από 200 έπιασε 207.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιούν 2004, 15:11:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πωπω το γα@$σατε το θεμα....
το κορωνοπηνιο κατε εμε ειναι μακραν η πιο καλη και σιγουρη μετατροπη απο πλευρας αποδοσης σε ενα καρο και ειμαστε πολυ τυχεροι που εχουμε να διαλεξουμε αναμεσα σε τοσους τυπους...
δηλαδη γιατι κοιτατε ποσο βελτιωσε μια σκουπα το 0-100 στο ams και δεν κοιτατε το χαος στο π.χ 80-120 με 4η και κορωνοπηνιο η και γενικοτερα σε ολες τις επιταχυνσεις....

επι του θεματος το short shift ειναι με τον εργοστασιακο επιλογεα η αυτον που ηθελε η koyzman......

επι πλεον υπαρχει βαρελλακι εισαγωγη της πεζο σπορτ??? συνηθως ο γαλλος προσεχει τι προτεινει...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιούν 2004, 15:21:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η τιμη ειναι μαλλον με μακρυ επιλογεα αλλα μπορεις να κρατησεις και τον δικο σου και να γλυτωσεις κατι λιγο.

Υπαρχει "βαρελακι" PS και ειναι μια πατεντα του νορμαλ φιλτροκυτιου,χρησιμοποιει το μισο φιλτροκουτι και το αλλο μισο αλλαζει αλλα θελει μετατοπιση χρηση πιο χαμηλου ψυγειου για να μπει οποτε μαλλον δεν συμφερει




Τιμη στην Αγγλια 566 ευρα + ΦΠΑ + ψυγειο .Θα το κοιταξω και απο Γαλλια και θα επανελθω


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιούν 2004, 15:26:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εισαι σιγουρος οτι θελει μετατοπιση ψυγειου/????
μου φαινεται παραλογο.....
πρεπει να κοιταξουμε θεωρητικα φαινεται η πιο σωστη λυση απο κατι σκουπες η χοανες....

245 κοφτες 5η με μαμα σαζμαν πολλα δε λετε ρε παιδια?
με το 16/65 ποσο βγαζει με 5η κοφτες
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιούν 2004, 15:35:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το κορωνοπηνίο αλλάζει μόνο την 5η σχέση (για τελική ταχύτητα) ή όλο το κιβώτιο; Δηλαδή γίνεται πιο "κοντό"...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιούν 2004, 15:44:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
Το κορωνοπηνίο αλλάζει μόνο την 5η σχέση (για τελική ταχύτητα) ή όλο το κιβώτιο; Δηλαδή γίνεται πιο "κοντό"...


όλο γίνεται πιο κοντό.

Πάντως για την τελική θα συμφωνήσω με τον Τάσο. Εγώ κατέβηκα δύο "σκάλες" βάζοντας το 13/59 στο 106 16v μου. Και πάλι όμως 200αρίζει απλά το κάνει στις 7500 που πριν δεν έπιανε με 5η... που να είχα βάλει και το κορωνοπήνιο από το 1.4 δηλαδή...

αλλά είπαμε, κατανάλωση στα κόκκινα... και εκεί που έχει πάει η βενζίνη.. λέω να πάρω το mountain bike που λέω τόσο καιρό... ο Παφ με το evo, πήγε πήρε ήδη ποδήλατο... δεν κάνω πλάκα


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιούν 2004, 15:49:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
εισαι σιγουρος οτι θελει μετατοπιση ψυγειου/????
μου φαινεται παραλογο.....
πρεπει να κοιταξουμε θεωρητικα φαινεται η πιο σωστη λυση απο κατι σκουπες η χοανες....

245 κοφτες 5η με μαμα σαζμαν πολλα δε λετε ρε παιδια?
με το 16/65 ποσο βγαζει με 5η κοφτες


245 έγραψα;;; Ε, καλά λάθος.... Embarassed 235 ενοούσα.

Στις 6700 το 17/64 έχει 233.9 χλμ
ενώ το 16/65 στις 6700 216.75 χλμ

SnakeMJK έγραψε:
Το κορωνοπηνίο αλλάζει μόνο την 5η σχέση (για τελική ταχύτητα) ή όλο το κιβώτιο; Δηλαδή γίνεται πιο "κοντό"...


Το κορωνοπήνιο αλλάζει την τελική σχέση μετάδοση, άρα όλες τις ταχύτητες.

Πιο συγκεκριμένα, πάντα με κόφτη στις 6700 έχουμε:

(17/64) -> (16/65)
1η: 58.46 -> 54.17
2η: 102.44 -> 94.92
3η: 147.2 -> 136.41
4η: 189.52 -> 175.62
5η: 233.9 -> 216.75



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιούν 2004, 16:19:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

... πλάκα πλάκα τώρα που το κοιτάω ξέρω γιατί έγραψα 245....

246.82 θα τερμάτιζε σήμερα άμα το είχα κρατήσει πάνω.... Shocked



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιούν 2004, 16:23:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
... πλάκα πλάκα τώρα που το κοιτάω ξέρω γιατί έγραψα 245....

246.82 θα τερμάτιζε σήμερα άμα το είχα κρατήσει πάνω.... Shocked


Εχμμμ...Δηλαδή αν κατάλαβα καλά,το Animal πλέον πλησιάζει
τα 250 χλμ/ώρα Question Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιούν 2004, 16:38:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Judger έγραψε:
Sidobre έγραψε:
... πλάκα πλάκα τώρα που το κοιτάω ξέρω γιατί έγραψα 245....

246.82 θα τερμάτιζε σήμερα άμα το είχα κρατήσει πάνω.... Shocked


Εχμμμ...Δηλαδή αν κατάλαβα καλά,το Animal πλέον πλησιάζει
τα 250 χλμ/ώρα Question Question


Σιγά μην πάει με 300!!!! Laughing Laughing

Οχι ρε, 247 χλμ θα ήταν το τέρμα της 5ης με το μαμά κορωνοπήνιο αν το είχα κρατήσει πάνω. Και σιγά μην ξεπέρναγε ακόμα και τις 6200 στροφές!!!!!

Τώρα με το 16/65 αλλά και 50άρι προφίλ ελαστικού, στις 7300 τερματίζει στα 228.


Χμμμ πάλι μακρύ είναι... λές να βάλω κανένα 13/59?????/



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιούν 2004, 16:41:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Judger έγραψε:
Sidobre έγραψε:
... πλάκα πλάκα τώρα που το κοιτάω ξέρω γιατί έγραψα 245....

246.82 θα τερμάτιζε σήμερα άμα το είχα κρατήσει πάνω.... Shocked


Εχμμμ...Δηλαδή αν κατάλαβα καλά,το Animal πλέον πλησιάζει
τα 250 χλμ/ώρα Question Question


Σιγά μην πάει με 300!!!! Laughing Laughing

Οχι ρε, 247 χλμ θα ήταν το τέρμα της 5ης με το μαμά κορωνοπήνιο αν το είχα κρατήσει πάνω.

Τώρα με το 16/65 αλλά και 50άρι προφίλ ελαστικού, στις 7300 τερματίζει στα 228.


Χμμμ πάλι μακρύ είναι... λές να βάλω κανένα 13/59?????/


Μάλιστα....Είπα κι εγω...

228χλμ ε?χμμμμ...Μπα,καλα είναι μην το κοντύνεις άλλο...

Πού ξέρεις,μπορεί να χρειαστεί να κάνεις κανένα ταξίδι προς Σαλόνικα...

Ε να μπορείς να πιάσεις κανένα χιλιόμετρο τις προκοπής... Very happy Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιούν 2004, 16:44:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Judger έγραψε:
Πού ξέρεις,μπορεί να χρειαστεί να κάνεις κανένα ταξίδι προς Σαλόνικα...

Ε να μπορείς να πιάσεις κανένα χιλιόμετρο τις προκοπής... Very happy Wink


Μα γι'αυτό θέλω να το κοντύνω... να μην βαριέμαι μόνος μου.... Razz Razz



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιούν 2004, 16:53:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sidobre ποσο το ειχες πληρωσει + τοποθετηση βεβαιως...
το ειχες παρει καινουργιο η απο κανα διαλυμενο ραλλυ?

εγω που ειμαι με 1,5χρονο εγγυηση θα με παρουν χαμπαρι τα βοδια στη πεζο αν και μου φαινεται απιθανο....

παντως καταναλλωση θεωρητικα δεν μπορει να ααυξησει πολυ απο μονο του ενα πιο κοντο σαζμαν ...πρεπει να βοηθησει και το δεξι ποδι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιούν 2004, 17:39:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το πήρα 150 ευρά μεταχειρισμένο και η τοποθέτηση κόστησε άλλα τόσα μαζί με τις βαλβολίνες (αν θυμάμαι καλά).

Κοίτα αν θέλουν να το καταλάβουν, το καταλαβαίνουν, δεν τίθεται θέμα.
Το αρνητικότερο πάντως στοιχείο που μου συνέβει εμένα είναι ότι μου κλέβει 10% από το κοντέρ. (10% λιγότερα που σημαίνει στα 100 δείχνει 90 και στα 200 δείχνει 180) Ψάχνω να βρω κατάλληλο γραναζάκι στο σασμάν για τον χιλιομετρητή ώστε να μου φιάξει η διαφορά



If everything seems under control, you're just not going fast enough...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Sidobre στις Τρι 08 Ιούν 2004, 18:29:03, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 3 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2104s (PHP: 84% - SQL: 16%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on