PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

GPS Navigator
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  

Χρησιμοποιείτε gps navigator στο αυτοκινητο ;
ναι χρησιμοποιώ!
23%
 23%  [ 3 ]
οχι δεν το ξερω. τι ειναι αυτο ;
0%
 0%  [ 0 ]
θα το χρησιμοποιουσα αν ειχα αλλα δεν ετυχε
76%
 76%  [ 10 ]
Σύνολο Ψήφων : 13

Συγγραφέας Μήνυμα
nik_marin (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Race

Ένταξη: 07 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 582

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Ιαν 2007, 17:51:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω ένα HTC 3300 με Destinator 6 (σπασμένο) και με το Navimate(το είχε η συσκευή). Για την Αθηνά είναι πολύ χρήσιμο.


Link link2 link3
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Ιαν 2007, 21:39:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

smpokos έγραψε:
εχει υποστιριξη με πληροφοριες οπως κινηση κλπ το τομ τομ του φιλου σου η απλα εχει τους χαρτες. διοτι ουσιαστικα δεν εχει νοημα να εχεις το τομ τομ αν δεν υποστηριζει αυτες τις υπηρεσιες Wink


στην ελλάδα πληροφορίες για την κίνηση δεν σου βγάζει κανένα μηχάνημα Wink

Μα κανένα .

Αυτά στο εξωτερικό μέσω του Τrafic Program που υπάρχει σε όλες τις προηγμένες χώρες της ευρώπης εδώ και 15 χρόνια ..... Crying or Very sad Crying or Very sad


PS FERRIES
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Ιαν 2007, 22:23:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DIMCHRI έγραψε:
DimiP έγραψε:
μολις πριν 1 ωρα παρελαβα το ΗΤC P3300 (artemis). Cheers Cheers Cheers
ακομα το φορτιζω!
δεν εχω προλαβει να κανω τιποτα αλλα εχω υπομονη.
ενθαρυντικο ειναι οτι μου ειπαν πως δουλευει και χωρις εξωτερικη κεραια.
ηδη υπαρχει project για κατασκευη extra special βασης που δεν υπαρχει πουθενα σε αλλο 206 .
Αν μη τι αλλο δεν ειμαι και ταριφας να βαλω βεντουζα.

Bαγγελη σε βολευει εκει που το τοποθετησες ;
ναι μεν ειναι πολυ πολυ βολικο που ειναι τοσο μπροστα αλλα ειναι αρκετα στο πλαι (γυρνας το κεφαλι ας πουμε;)
για πες.



πές μας και άλλα γιατι το έχω παραγγείλει εδώ ακι ένα μήνα και ακόμη να μου το έρουνε !!!

έχει μέσα το πρόγραμμα του τομ τομ ?

με καθυστερούν γιατί μου λένε δεν βρίσκουν με χάρτες ???


λοιπον, last update απο τα λιγα που εχω ασχοληθει μεχρι τωρα ασόψεται η δουλεια.

το pda ειναι απλα τελειο!
το tom tom ερχεται στα p3300 με τον φουλ εξοπλισμο (εγω πηρα το σκετο και δεν το εχει).
βεβαια εχω διαβασει 8/10 οτι το destinator ειναι κλασεις ανωτερο του tom tom.
προσοχη, ακομα κιαν καποιος επιλεξει την φθηνη εκδοση θα εχει το εικονιδιο του tom tom στο pda του αλλα αυτο απλα δεν θα δουλευει (μπορει να το αφαιρεσει αλλα δεν το εχω ψαξει ακομα)

Τα παραξενα: μου κολησε μια φορα την ωρα που ηταν σε standby και χτυπησε το τηλεφωνο-αναγκαστηκα να κανω soft reset -η μικρη τρυπα κατω αριστερα-
Η οθονη του γεμιζει δαχτυλιες για την πλακα της! εγω που το θελω 5καθαρο (οπως και το 206 μου Twisted evil Twisted evil ) θα του βαλω προστατευτικη ζελατινα.
το roller και το trackball που εχει μαλλον ψιλοαχρηστα ειναι -δεν με βολευουν καθολου, με τη γραφιδα στο χερι ειμαι Cool ολη την ωρα.

το καλο με αυτα ειναι πως ολη την ωρα στα forums να εισαι εχουν τοοοοσες δυνατοτητες και μπορεις να ψαχτεις τοοοοσο πολυ που νιωθεις οτι δεν ξερεις τιποτα ο,τι και να διαβασεις.
μεχρι και προγραμματα για να πειραζεις το registry υπαρχουν.

η φωτογραφικη του μηχανη (καμερα καλυτερα) δεν ειναι τοσο καλη αν και 2ΜΡ, τουλαχιστον ως προς την απεικονηση των φωτογραφιων στην δικη του οθονη γιατι δεν τις περασα στο pc να δω αν αξιζουν.
επισης ειναι πολυ ευαισθητο στο παραμικρο κουνημα -θελει σταθερο χερι για να τραβηξεις φωτο.

ομως ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ πολυ μικρο, πολυ ελαφρυ, ΚΑΛΟΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ, εχει σχεδον ολα οσα θελει κανεις σε μια συσκευη και γιαυτο αξιζει.

ενα πολυ καλο thread βρισκεται εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=146358&page=1
εχει 130 σελιδες με (πιστεψτε με) πληροφοριες και λυσεις που δεν θα βρειτε αλλου αλλα ορεξη να χει κανεις να διαβαζει.
ειναι το forum του myphone.gr

μολις προμηθευτω καρτουλα (ψαχνω για φθηνη 2GB) θα περασω το destinator 6 που βρηκα στο δικτυο και λενε οτι παιζει αψογα.
μαλλον απο βδομαδα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Ιαν 2007, 21:32:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:

μολις προμηθευτω καρτουλα (ψαχνω για φθηνη 2GB) θα περασω το destinator 6 που βρηκα στο δικτυο και λενε οτι παιζει αψογα.
μαλλον απο βδομαδα.



τσάμπα το βρήκες το destinator 6???


PS FERRIES
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Ιαν 2007, 01:40:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω μια μικρη απορια.
Το GPS πρεπει να εχει ουρανια επιφανεια για να πιασει τα μεγιστα.
Εσεις που εχετε καποιο PDA στο αμαξι τι κανετε γι'αυτο?


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Ιαν 2007, 13:35:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
μολις πριν 1 ωρα παρελαβα το ΗΤC P3300 (artemis). Cheers Cheers Cheers
ακομα το φορτιζω!
δεν εχω προλαβει να κανω τιποτα αλλα εχω υπομονη.
ενθαρυντικο ειναι οτι μου ειπαν πως δουλευει και χωρις εξωτερικη κεραια.
ηδη υπαρχει project για κατασκευη extra special βασης που δεν υπαρχει πουθενα σε αλλο 206 .
Αν μη τι αλλο δεν ειμαι και ταριφας να βαλω βεντουζα.

Bαγγελη σε βολευει εκει που το τοποθετησες ;
ναι μεν ειναι πολυ πολυ βολικο που ειναι τοσο μπροστα αλλα ειναι αρκετα στο πλαι (γυρνας το κεφαλι ας πουμε;)
για πες.


Καταρχήν Μήτσο καλορίζικο το εργαλείο...
Η θέση ενός navigator, το οποίο διαθέτει εσωτερική κεραία, είναι αυστηρά στο παρμπρίζ (για να έχει επαφή με τον δορυφόρο)
σε διαφορετική θέση, θα χρειαστεί και έξτρα εξωτερική κεραία, που τοποθετείται στο παρμπρίζ... (Προσοχή σε όσους έχουν την ειδική επίστρωση στο παρμπρίζ, η προέκταση πρέπει να μπεί σε κάποιο από τα πλαϊνα παράθυρα)
Η θέση λοιπόν που το έχω τοποθετήσει εγώ, νομίζω οτι είναι ιδανική, ειδικά για τα 206, τα οποία έχουν και βάθος στο παρμπρίζ και φαίνεται και σαν προέκταση της κονσόλας
Όσο για το άν στρίβω το κεφάλι, κάνω την ίδια κίνηση που θα κάνω για να δω στον καθρέφτη ή για να δω το ρολόϊ...
Εξάλλου η μεγάλη οθόνη (4 ιντσών) του AtlasNavi με βοηθά ώστε να μην αποσπώ την προσοχή μου για πολύ ώρα από το δρόμο....
Τώρα εσύ Μήτσο, που είσαι και ολίγον "περίεργος" περιμένω φωτογραφία για να δώ που στο καλό το έχεις βάλει και σε βολεύει καλύτερα...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Ιαν 2007, 13:57:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DIMCHRI έγραψε:
DimiP έγραψε:

μολις προμηθευτω καρτουλα (ψαχνω για φθηνη 2GB) θα περασω το destinator 6 που βρηκα στο δικτυο και λενε οτι παιζει αψογα.
μαλλον απο βδομαδα.



τσάμπα το βρήκες το destinator 6???


ναι . το κατεβασα δεν το εχω φοκιμασει να σου πω αν ολα λειτουργουν οκ. αν θες στειλε PM να σου πω απο που Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Ιαν 2007, 14:01:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vaggelis έγραψε:
DimiP έγραψε:
μολις πριν 1 ωρα παρελαβα το ΗΤC P3300 (artemis). Cheers Cheers Cheers
ακομα το φορτιζω!
δεν εχω προλαβει να κανω τιποτα αλλα εχω υπομονη.
ενθαρυντικο ειναι οτι μου ειπαν πως δουλευει και χωρις εξωτερικη κεραια.
ηδη υπαρχει project για κατασκευη extra special βασης που δεν υπαρχει πουθενα σε αλλο 206 .
Αν μη τι αλλο δεν ειμαι και ταριφας να βαλω βεντουζα.

Bαγγελη σε βολευει εκει που το τοποθετησες ;
ναι μεν ειναι πολυ πολυ βολικο που ειναι τοσο μπροστα αλλα ειναι αρκετα στο πλαι (γυρνας το κεφαλι ας πουμε;)
για πες.


Καταρχήν Μήτσο καλορίζικο το εργαλείο...
Η θέση ενός navigator, το οποίο διαθέτει εσωτερική κεραία, είναι αυστηρά στο παρμπρίζ (για να έχει επαφή με τον δορυφόρο)
σε διαφορετική θέση, θα χρειαστεί και έξτρα εξωτερική κεραία, που τοποθετείται στο παρμπρίζ... (Προσοχή σε όσους έχουν την ειδική επίστρωση στο παρμπρίζ, η προέκταση πρέπει να μπεί σε κάποιο από τα πλαϊνα παράθυρα)
Η θέση λοιπόν που το έχω τοποθετήσει εγώ, νομίζω οτι είναι ιδανική, ειδικά για τα 206, τα οποία έχουν και βάθος στο παρμπρίζ και φαίνεται και σαν προέκταση της κονσόλας
Όσο για το άν στρίβω το κεφάλι, κάνω την ίδια κίνηση που θα κάνω για να δω στον καθρέφτη ή για να δω το ρολόϊ...
Εξάλλου η μεγάλη οθόνη (4 ιντσών) του AtlasNavi με βοηθά ώστε να μην αποσπώ την προσοχή μου για πολύ ώρα από το δρόμο....
Τώρα εσύ Μήτσο, που είσαι και ολίγον "περίεργος" περιμένω φωτογραφία για να δώ που στο καλό το έχεις βάλει και σε βολεύει καλύτερα...


μου ειπαν (δεν το εχω τσεκαρει ακομα ) οτι το ΗTC p3300 δεν θελει εξωτερικη κεραια και πιανει μεσα στο αυτοκινητο πολυ καλα.
επισης εχω σκεφτει μια θεση αλλα μενει να δοκιμαστει στην πραξη, θα βαλω φωτογραφιες οταν ολα τελειωσουν.
ειναι εκει που εχει το σηματακι για τον αεροσακο συνοδηγου (προς τη μερια του οδηγου)-φαντασου το καπου εκει (εγω δεν εχω αεροσ.συνοδ. χεχε).

keep in touch Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Ιαν 2007, 14:29:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

από όσο γνωρίζω, τα gps δουλεύουν πιάνωντας όσους δορυφόρους βλέπουν.

Για να σου δώσουν στίγμα σε 2 διαστάσεις, δηλαδή πλάτος, και μήκος πάνω στην γη χρειάζεται 2 δορυφόρους.
Αν θέλουμε και ύψος, θέλουμε 3 δορυφόρους.
Υπ' όψιν ότι δεν χρειάζεται ο δορυφόρος να κοιτάει κάθετα το αμάξι Wink

Μπορεί να βρίσκεται και σε γωνιά 45 μοιρών ως προς το αμάξι οπότε η τοποθέτηση στο παρμπριζ σου λύνει το πρόβλημα γιατί πάντα o δέκτης έχει μέσα στον "οπτικό του ορίζοντα τουλάχιστον 3,4 ίσως και παραπάνω δορυφόρους, και επιλέγει εκείνος από ποιόν θα πάρει το στίγμα με βάση τον ποιό κοντινό του.
Εξάλλου το gps εβρίσκει τουλάχιστον 15 χρόνια εφαρμογή στα σκάφοι, και έχουν δοκιμαστεί από πλευράς απόδοσεις και αξιοπιστίας όλο αυτόν τον καιρό.
Το μεγάλο ερωτηματικό είναι κατα πόσο εχει γινει σωστή και αξιόπιστη χαρτογράφηση της ελλάδας.

Και κάτι άλλο.
Πολλές φορές θα παρατηρείσεται ότι σας δείχνει εντελώς λάθος από εκεί που είσαστε. αυτό μπορεί να συμβεί την στιγμή που αυτός που χειρίζεται (ιδιοκτήτης) τον δορυφόρο αλλάξει τις συντεταγμένες που ο δορυφόρος κοιτάει (φωτογραφίζει) την γη στιγμιαία.
Μην εκπλαγείται λοιπόν όταν στιγμιαία σας δείξει ότι είσαστε κάπου στο αιγαίον πέλαγος με το αυτοκινητό σας. δεν φταίει το μηχανημά σας... φταίνε αυτοί που βάλθηκαν να το/μας τρελάνουν Wink Wink
(αν και αυτό γινόταν παλιότερα που οι περισσότεροι δορυφόροι είχαν εκτοξευτεί από τους αμερικανούς... Wink )


PS FERRIES
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Ιαν 2007, 14:54:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To destinator για να λειτουργήσει θέλει 4 δορυφόρους. Από εκεί και πάνω όσο περισσότερους (το μέγιστο που έχω δει είναι 8) τόσο πιο ακριβές το στίγμα. Σημειώνω ότι καλύτερο σήμα παρατήρησα έξω από την πόλη παρά μέσα. Λογικό λόγω των κτιρίων.

Εγώ χρησιμοποιώ εξωτερικό bluetooth receiver της BT και δεν το έχω και ψηλά. Το έχω τοποθετημένο στο άνοιγμα που έχω κάτω από την σταχτοθήκη Wink


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Ιαν 2007, 15:38:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιζει και το πρωτοκολλο επικοινωνιας.
Το NMEA χρειαζετε 3 ενω το SIRF χρειαζετε 4.
Απλα το δευτερο μπορει να πιασει μεχρι και 21 δορυφορους ταυτοχρονα ενω το αλλο παιζει με κατι λιγοτερο.
Εγω το μεγιστο που εχω δει ειναι 12 δορυφοροι κοντα στο Παγκρητιο.
Ειναι ανοιχτο το μερος.
Μεσα στην πολη εχω τουλαχιστον 5.
Απλα αυτο που ξερω ειναι οτι πρεπει να εχεις τουλαχιστον 3 γιατι στιγμα βγαινει συμφωνα με την τριγωνομετρια.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Ιαν 2007, 16:55:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μου 'ρθε μου 'ρθε !!!!!!!!

ανυπομονώ να το φορτώσω Yahoo! !!!!

Yahoo! Yahoo! Yahoo! Yahoo! Yahoo! Yahoo! Yahoo! Yahoo! Yahoo! Yahoo! Yahoo! Yahoo! Yahoo! Yahoo! Yahoo! Yahoo! Yahoo! Yahoo!


PS FERRIES
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Ιαν 2007, 10:39:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimi p για πες μου που θα βρούμε βάση αυτοκινήτου !!!!

το tom tom είναι ποιό user friendly αν και από χτες μέχρι σήμερα δεν μπορώ να πω ότι πρόλαβα να διαβάσω το manual tou navimate.


PS FERRIES
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Ιαν 2007, 20:32:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σωστα τα λετε για τους δορυφορους αν και με μικροδιαφορες.
το σιγουρο ειναι οτι θελει οπτικη επαφη και 3 δορυφορους για να σου δωσει στιγμα (το gps οχι το software)
τωρα αν θα πιανει εκει που θελω να το βαλω θα δειξει.

software αν θελετε σας στελνω με Pm τα links αν και αν πατε στο forum που εχω αναφερει πιο πανω θα βρειτε την ακρη.

εγω ακομα περιμενω την 1 gb micro sd καρτουλα και μετα βαζω το προγραμμα.

τωρα για βαση ακομα τοψαχνω αλλα μαλλον θα παιξει ιδιοκατασκευη.

για οποιον βιαζεται ας δει εδω:

http://www.dsldevelopments.com/brodit/holder/HTC+Artemis-Brodit-Holder.asp

http://www.expansys.com.gr/n.aspx?f=10
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Ιαν 2007, 21:23:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στείλε σε μένα τα λινκσ πλσ. Laughing


PS FERRIES
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Ιαν 2007, 01:32:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρτε μια ιδεα απο το δικο μου.
http://img.villagephotos.com/p/2006-9/1216455/Navigation.JPG


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
kostask (KΩΣΤΑΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


JEEP WRANGLER

Ένταξη: 26 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 338
Τόπος: .......................................

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Ιαν 2007, 09:59:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το myphone όντως είναι πολύ καλό αλλα αν δοκιμάσεις το www.imserba.com πίστεψε με θα βρέις άπειρα full progs για ότι θέλεις.

DimiP έγραψε:
DIMCHRI έγραψε:
DimiP έγραψε:
μολις πριν 1 ωρα παρελαβα το ΗΤC P3300 (artemis). Cheers Cheers Cheers
ακομα το φορτιζω!
δεν εχω προλαβει να κανω τιποτα αλλα εχω υπομονη.
ενθαρυντικο ειναι οτι μου ειπαν πως δουλευει και χωρις εξωτερικη κεραια.
ηδη υπαρχει project για κατασκευη extra special βασης που δεν υπαρχει πουθενα σε αλλο 206 .
Αν μη τι αλλο δεν ειμαι και ταριφας να βαλω βεντουζα.

Bαγγελη σε βολευει εκει που το τοποθετησες ;
ναι μεν ειναι πολυ πολυ βολικο που ειναι τοσο μπροστα αλλα ειναι αρκετα στο πλαι (γυρνας το κεφαλι ας πουμε;)
για πες.



πές μας και άλλα γιατι το έχω παραγγείλει εδώ ακι ένα μήνα και ακόμη να μου το έρουνε !!!

έχει μέσα το πρόγραμμα του τομ τομ ?

με καθυστερούν γιατί μου λένε δεν βρίσκουν με χάρτες ???


λοιπον, last update απο τα λιγα που εχω ασχοληθει μεχρι τωρα ασόψεται η δουλεια.

το pda ειναι απλα τελειο!
το tom tom ερχεται στα p3300 με τον φουλ εξοπλισμο (εγω πηρα το σκετο και δεν το εχει).
βεβαια εχω διαβασει 8/10 οτι το destinator ειναι κλασεις ανωτερο του tom tom.
προσοχη, ακομα κιαν καποιος επιλεξει την φθηνη εκδοση θα εχει το εικονιδιο του tom tom στο pda του αλλα αυτο απλα δεν θα δουλευει (μπορει να το αφαιρεσει αλλα δεν το εχω ψαξει ακομα)

Τα παραξενα: μου κολησε μια φορα την ωρα που ηταν σε standby και χτυπησε το τηλεφωνο-αναγκαστηκα να κανω soft reset -η μικρη τρυπα κατω αριστερα-
Η οθονη του γεμιζει δαχτυλιες για την πλακα της! εγω που το θελω 5καθαρο (οπως και το 206 μου Twisted evil Twisted evil ) θα του βαλω προστατευτικη ζελατινα.
το roller και το trackball που εχει μαλλον ψιλοαχρηστα ειναι -δεν με βολευουν καθολου, με τη γραφιδα στο χερι ειμαι Cool ολη την ωρα.

το καλο με αυτα ειναι πως ολη την ωρα στα forums να εισαι εχουν τοοοοσες δυνατοτητες και μπορεις να ψαχτεις τοοοοσο πολυ που νιωθεις οτι δεν ξερεις τιποτα ο,τι και να διαβασεις.
μεχρι και προγραμματα για να πειραζεις το registry υπαρχουν.

η φωτογραφικη του μηχανη (καμερα καλυτερα) δεν ειναι τοσο καλη αν και 2ΜΡ, τουλαχιστον ως προς την απεικονηση των φωτογραφιων στην δικη του οθονη γιατι δεν τις περασα στο pc να δω αν αξιζουν.
επισης ειναι πολυ ευαισθητο στο παραμικρο κουνημα -θελει σταθερο χερι για να τραβηξεις φωτο.

ομως ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ πολυ μικρο, πολυ ελαφρυ, ΚΑΛΟΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ, εχει σχεδον ολα οσα θελει κανεις σε μια συσκευη και γιαυτο αξιζει.

ενα πολυ καλο thread βρισκεται εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=146358&page=1
εχει 130 σελιδες με (πιστεψτε με) πληροφοριες και λυσεις που δεν θα βρειτε αλλου αλλα ορεξη να χει κανεις να διαβαζει.
ειναι το forum του myphone.gr

μολις προμηθευτω καρτουλα (ψαχνω για φθηνη 2GB) θα περασω το destinator 6 που βρηκα στο δικτυο και λενε οτι παιζει αψογα.
μαλλον απο βδομαδα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Ιαν 2007, 09:33:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostask έγραψε:
Το myphone όντως είναι πολύ καλό αλλα αν δοκιμάσεις το www.imserba.com πίστεψε με θα βρέις άπειρα full progs για ότι θέλεις.
DimiP έγραψε:
μολις πριν 1 ωρα παρελαβα το ΗΤC P3300 (artemis). Cheers Cheers Cheers
ακομα το φορτιζω!
....



θα το κοιταξω !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Ιαν 2007, 23:46:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για οσους θελουν να ειναι παντα on line και φοβουνται μηπως χαθει το σημα απο το δορυφορο ....
http://www.youtube.com/watch?v=_isVdeRwnus Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 20 Ιαν 2007, 00:45:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ελα ρε συ.Φοβερο.
Αυτο θα κανω απο αυριο.Εκτος του υπολογιστη θα βαλω και 5-6 GPS ετσι για το μπουγιο.
Καλο κανουν κακο ποτε.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Επόμενη
Σελίδα 2 από 18

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2357s (PHP: 85% - SQL: 15%) - SQL queries: 21 - GZIP enabled - Debug on