PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αρνητική Δήλωση Ατυχήματος

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
crusader (Σπύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2806

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Οκτ 2006, 09:57:42    Θέμα δημοσίευσης: Αρνητική Δήλωση Ατυχήματος Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδή είχα ένα τρακάρισμα πρόσφατα αλλά δυστυχώς έχω μπλέξει με άχρηστους ασφαλιστές και υπαλλήλους ασφαλιστικών εταιριών,
γνωρίζει κάποιος να μου πει πώς συντάσεται μια Αρνητική Δήλωση Ατυχήματος Question

τι πρέπει να γράψω δλδ και με ποιά σειρά, αναλυτικά 1,2,3..

αν υπάρχει και κάτι έτοιμο σε εκτυπώσιμη μορφή ακόμα καλύτερα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


®


Έχει επεξεργασθεί από τον/την crusader στις Δευ 09 Οκτ 2006, 13:37:22, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Οκτ 2006, 10:13:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

apla ειναι τα πραγματα. θα βγαλεις φωτοτυπια διπλωμα και αδεια αυτοκινητου.
θα παρεις και μια λευκη κολλα χαρτι. θα γραψεις εκει πανω τα παντα πως εγινε που ποτε δρομους που σε χτυπησε μαρτυρες ωρα αν εχεις φωτογραφιες κλπ θα το υπογεαψεις - και θα τα στειλεις σε αυτον που ειναι υπευθυνος στην ασφαλιστικη για τ φακελο σου. δηλαδη θα παρεις τηλ θα τους δωσεις πινακιδα θα σε παραπεμψουν σε καποιον και θα του τα στιελεις.
δε νομιζω να εχει αλλαξει κατι....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LuNa (Αναστασία)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 107 1.0 (12V) (2006)

Ένταξη: 13 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 701
Τόπος: Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Οκτ 2006, 11:09:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απ' όσο γνωρίζω και θυμάμαι πάντως, από δική μου αρνητική δήλωση στο παρελθόν, συντάσεις το κείμενο με τα γεγονότα πως τα βλέπεις απ τη δική σου μεριά και στο τέλος φροντίζεις να δηλώσεις ότι δεν αποδέχεσαι την ευθύνη για το ατύχημα.


206 1.6 .... περασμένα μεγαλεία ... Sad

πλέον.... 107 1,0 ... ΤΑ ΣΤΗΝΟΥΜΕ???? Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Οκτ 2006, 12:32:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ετσι γινετε.Παραλιγο θα το εκανα και εγω στο ατυχημα που ειχα γιατι πηγαινε να το φοστωσει και πανω μου ο βλακας που με χτυπησε.Αλλα τελικα το ελυσε η αστυνομια το θεμα με καταθεση κανονικη.Παντως ειχα ψαχτει και μου ειχαν πει την διαδικασια.Καλο θα ειναι να βαλεις και φωτο αν σου βρισκονται.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Gr@lly (Γιωργος Αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


4 νιτροτουρμπομπιελα

Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 761
Τόπος: Sto kotetsi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Οκτ 2006, 12:41:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το θεμα ειναι αν αξιζει να κανεις αρνητικη δηλωση..
Μην τρεχεις αδικα.. Να ξερεις οτι αν φταις εσυ Ειναι βλακεια να τρεχεις
τον αλλον ασκοπα..
Καλα θα ηταν να ρωταγες παλι τους ασφαλιστες...
Υπαρχουν πολλα παραθυρακια..

Καλα ξεμπερδεματα....

Hunter Hunter Hunter Hunter
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Οκτ 2006, 12:59:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

apo oti καταλαβα τρακαρες φταιει ο αλλος και σου ζητανε απο τη δικια σου ασφαλιστικη μια αρνητικη δηλωση για να πληρωθεις...
μην τρελαινεσαι τυπικο ειναι το θεμα αν ειναι ετσι.
επισης μην αγχωνεσαι για το τι θα γραψεις. αν ο αλλος στη δικια του εχει γραψει οτι φταει εσυ απλα καταγραφη κανεις χοντρικα κανεις.

αν απο την αλλη ειστε σε διαμαχη εκει να ξερεις οτι εν τελει οτι κα να γραψεις εσυ και αυτος οι ασφαλιστικες πρεπει θεωρητικα να κρινουν ποιος φταιει.
π.χ εχω δει παππου που τσαντιστηκε με το νεαρο που τρακαρανε και ενω εφτιαγε πηγε και εκανε αρνητικη δηλωση. η ασφαλιστικη του παππου οταν ειδε χαρτι αστυνομιας τι εγραφε και καταλαβε το συμβαν αλλαξε μονη της τη δηλωση Wink . οπως γιαγια πηρε σβαρνα τη πορτα κολλητου μου πριν χρονια. αυτη εκανε θετικη δηλωση οτι επεσε πανω στο παιδι αλλα η ασφαλιστικη της την εκανε αρνητικη γιατι ο νομος λεει οτι φταει παντα αυτος που ανοιγοκλεινει τη πορτα.....στο τελος παραλιγο να τη πληρωσει τη κοτα....

επισης αν εχει ερθει αστυνομια θα σου ζητησουν 100% το χαρτι της και ειναι μια πρωτης ταξης δικαιολογια για να σε καθυστερουν οποτε κυνηγα το να το παρεις...
αυτα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gr@lly (Γιωργος Αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


4 νιτροτουρμπομπιελα

Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 761
Τόπος: Sto kotetsi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Οκτ 2006, 13:15:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν κανει ομως ο αλλος αρνητικη δηλωση τοτε τα λεφτα τα παιρνεις
μετα απο 4 χρονια..
Απο προσωπικη εμπειρια.. Και ηρθε η αστυνομια και η πυροσβεστικη.
Ειναι θεμα εταιριας και ορεξης..

Onfire Onfire Onfire Onfire Onfire
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
crusader (Σπύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2806

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Οκτ 2006, 16:56:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έπεσε κάποιος πάνω στο pug μου, ενώ ήταν παρκαρισμένο.
Εγώ δεν ήμουν καν εκεί.
Άφησε στοιχεία αυτός και έκανε και θετική δήλωση.
Απλά ενώ ο ασφαλιστής μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω αρνητική δήλωση, τώρα ο υπεύθυνος του φακέλου από την ασφαλιστική μου λέει ότι πρέπει να κάνω οπωσδήποτε.. Rolling eyes


®
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Οκτ 2006, 18:10:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kala σου ειπε...πρεπει να κανεις.τυπικο ειναι το θεμα μη τρελαινεσαι...
αναψε και ενα κερακι που σου εκανε δηλωση ο αλλος.........
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vinman 
Γεν. Γραμματέας


407 2.0

Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 4577

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Οκτ 2006, 18:12:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
kala σου ειπε...πρεπει να κανεις.τυπικο ειναι το θεμα μη τρελαινεσαι...
αναψε και ενα κερακι που σου εκανε δηλωση ο αλλος.........


Eτσι όπως τα λέει ο Παναγιώτης είναι Σπύρο...τυπικό το θέμα...
Απο τη στιγμή που έχει κάνει δήλωση ο άλλος δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LuNa (Αναστασία)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 107 1.0 (12V) (2006)

Ένταξη: 13 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 701
Τόπος: Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Οκτ 2006, 12:24:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χμ.... εγώ πάλι ξέρω ότι απ τη στιγμή που κάνεις δήλωση, ΕΙΤΕ ΑΡΝΗΤΙΚΗ είτε θετική ανεβαίνουν και τα ασφάλιστρα σου καθώς και το μπόνους μάλους.... Rolling eyes
ουδέποτε έχω κάνει αρνητική δήλωση ενόσω ο άλλος έχει κάνει κανονικά την δήλωση....
Η αρνητική δήλωση απ όσο γνωρίζω είναι μόνο για αντιδικία...
Καλύτερα να το κοιτάξεις με καποιον εξιδεικευμένο νομικό γιατί δεν το έχω και σε πολύ να θέλει να σε βάλει να κάνεις τη δήλωση για να ανεβάσει τα ασφάλιστρα σου
Rolling eyes


206 1.6 .... περασμένα μεγαλεία ... Sad

πλέον.... 107 1,0 ... ΤΑ ΣΤΗΝΟΥΜΕ???? Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Οκτ 2006, 13:00:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δωστε βαση να δειτε που παιζεται η πο***ια.............................................................


πλεον με τη προστασια μπονους μαλους δεν ανεβαινει μπονους εως 2 δηλωσεις το χρονο...εαν ομως αλλαξεις εταιρεια αυτο δε στο μεταφερουν και τρως στη μαπα (αν δε μπορει να σε καβατζωσει ο ασφαλιστης) τις δηλωσεις που εχεις κανει. εκβιασμος δηλαδη. ή μενεις σε εμας με ιδιο μπονους ή πας αλλου και σου φορτωνουμε οτι εχεις κανει στο κεφαλι.

την αρνητικη δηλωση σε τετοιες περιπτωσεις τη ζητανε ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ. το θεωρουν τυπικο για να κλεισει ο φακελος........ασχετα αν δε φταις φτιαχνεις ενα χαρτι που λες τι εγινε απλα και μονο για να υπαρχει στο φακελο αφου η φιλικη δηλωση δεν εχει νομικη υποσταση και μπορει να τη προσβαλει καποιος σε δικαστηρια....(π.χ καποιος ειχε δηλωσει οτι τον απειλουσαν με οπλο για να την υπογραψει μετα και αρνιωταν οτι φταει Wink )

ΟΜΩΣ θεωρητικα η αρνητικη δηλωση θα πρεπει μολις κλεισει ο φακελος να αναιρεθει και να αφαιρεθει απο το πλαφον των 2 δηλωσεων το χρονο που εχεις οριο.....αυτο παντα γινεται .

για πεστε μου εξυπνα παιδακια τι πιστευετε οτι θα πιθανοτατα θα γινει αν ο κρουσαντερ παει να αλλαξει ασφαλιστικη??????????????? και ασε τους ασφαλιστες να λενε οτι δε γινονται αυτα και ειναι λογια των ανταγωνιστων Wink Wink Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LuNa (Αναστασία)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 107 1.0 (12V) (2006)

Ένταξη: 13 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 701
Τόπος: Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Οκτ 2006, 13:34:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
δτην αρνητικη δηλωση σε τετοιες περιπτωσεις τη ζητανε ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ. το θεωρουν τυπικο για να κλεισει ο φακελος........ασχετα αν δε φταις φτιαχνεις ενα χαρτι που λες τι εγινε απλα και μονο για να υπαρχει στο φακελο αφου η φιλικη δηλωση δεν εχει νομικη υποσταση και μπορει να τη προσβαλει καποιος σε δικαστηρια....(π.χ καποιος ειχε δηλωσει οτι τον απειλουσαν με οπλο για να την υπογραψει μετα και αρνιωταν οτι φταει Wink )


Δεν είναι ότι σε αμφισβητώ.... αλλά είσαι σίγουρος για αυτό?
Τη ζητάνε όλες οι εταιρίες?
Σε ρωτάω γιατί αν έχεις όντως δίκιο, μου κάνει ΜΕΓΑΛΗ εντύπωση το εξής...
Φέτος τον Ιουλιο είχα τρακάρισμα και μάλιστα γερό... με κόστος ζημιάς που ξεπέρασε τα 2.000 €!
Όμως δεν είχα καμία απολύτως ευθύνη, εφόσον το άλλο όχημα παραβίασε ΣΤΟΠ!
Η οδηγός του άλλου οχήματος, φυσιολογικά και όλα καλά μου έκανε τη δήλωση....
Εχουν ήδη βγει και τα χρήματα να τα πάρουμε (άσχετα που δεν εχουμε παει λόγω χρόνου)
Εμένα δε μου ζήτησε καμία απολύτως ασφαλιστική να κάνω δήλωση ΑΡΝΗΤΙΚΗ....
Ούτε η δική της ούτε η δική μου....

τελικά τι παίζει ρε παιδιά? Rolling eyes


206 1.6 .... περασμένα μεγαλεία ... Sad

πλέον.... 107 1,0 ... ΤΑ ΣΤΗΝΟΥΜΕ???? Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Οκτ 2006, 14:01:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

2000........ligo akoma και θα το βγαζατε ολικη Laughing Laughing Laughing

αυτο που σου ειπα ισχυει 10000000000%.
απλα υπαρχουν καποιες περιπτωσεις που δε το ζητανε.

π.χ αν εχετε κανει φιλικη δηλωση και εχει το αντιγραφο σου η ασφαλιστικη σου δεν υπαρχει λογος να ζηταει και εξτα δηλωση.
δηλαδη αν ηρθε καποιος απο ασφαλιστικη επιτοπου και κατεγραψε το συμβαν κα σας εβαλε να υπογραψετε χαρτια τοτε το εχετε εμμεσα ηδη κανει. ή αν εχεις στειλει τη φιλικη στην εταιρεια.

π.χ2. αν υπαρχει χαρτι τροχαιας...


ειναι εντελως τυπικο το θεμα και ανευ σημασιας . γιατι σε αποασχολει? αν υπηρχε θεμα θα σας το ειχαν πει πριν σας ορισουν ημερομηνια πληρωμης...

επισης ακομα και αν καποιες εταιρειες δε το ζητανε(οσες ξερω μεγαλες στο 99.99% των περιπτωσεων σε βαζουν να κανεις μια υποτηπωδη δηλωση οταν δεν υπαρχει αλλο χαρτι) αυτο δε τις κανει πιο σοβαρες ή λιγοτερο Cool


δυστυχως οι ασφαλιστικες στην ελλαδα ειναι ο ορισμος της σαπιλας και της παρανομιας και βεβαια στις μισες ειναι μετοχοι διαφορα κομματοσκυλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LuNa (Αναστασία)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 107 1.0 (12V) (2006)

Ένταξη: 13 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 701
Τόπος: Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Οκτ 2006, 15:11:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

άστα να πάνε... όντως... κρίμα που δεν ήταν λιιιιιιιιιιιγο πιο δυνατό ώστε να πάει ολική.... ήταν πακέτο.... το αμάξι είχε πάνω του 500 χιλιόμετρα Crying or Very sad


τες πα...
πάντως οκ, διαβάζοντας το τελευταίο ποστ σου, το μυστήριο λύθηκε....

είμαι στο παράδειγμα Νο 1 που έβαλες....
είχε έρθει τύπος απ τη δική της ασφάλεια (γερανός μιας που της είχε σπασει το ψαλίδι και κατεγραφέας) επι τόπου και έβγαλε φωτό κι απ όλα.... και ναι υπογράψαμε κι οι δυο ότι έγραψε ο υπεύθυνος ότι παραβίασε η άλλη στοπ κλπ....


Αγχώθηκα γιατί όντως, αφού δεν τα έχουμε πάρει τα λεφτά στο χέρι.. σκέφτηκα ότι ώρες είναι να μας τρέχουν τελευταία στιγμή για ένα χαρτάκι ακόμα...
ετσι για τις καθυστερήσεις που απλά δημιουργούν!


206 1.6 .... περασμένα μεγαλεία ... Sad

πλέον.... 107 1,0 ... ΤΑ ΣΤΗΝΟΥΜΕ???? Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
crusader (Σπύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2806

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Οκτ 2006, 13:36:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις.
Βοηθήσατε αρκετά! Wink
Η δήλωση έγινε, οπότε και το κλειδώνω το παρών.

Πάντως θα ήταν καλό να φτιάξουμε ένα θέμα κάποια στιγμή με όλες τις απαραίτητες πληροφορίες για το τι πρέπει να κάνει κάποιος σε περίπτωση ατυχήματος, συνοδευόμενο και από χρήσιμα έντυπα σε ηλεκτρονική μορφή.

Μόλις βρω χρόνο και συγκεντρώσω το υλικό θα το κάνω εγώ, εκτός κι αν με προλάβει κάποιος.
Νομίζω θα είναι χρήσιμο σε όλους μας!


®
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1238s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on