PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΚΑΡΤΕΡ ΛΑΔΙΟΥ
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
xristosbolos (xristos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 05 Νοέ 2014
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Νοέ 2014, 21:45:16    Θέμα δημοσίευσης: ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΚΑΡΤΕΡ ΛΑΔΙΟΥ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας..
Σήμερα ήταν άτυχη μέρα για μένα...
Δεν απέφυγα στο δρόμο-στενή λωρίδα(μετα το χανι τεροβου-προς γιανεννα σε στροφες) μετά απο στροφή ένα κομματί πλαστικό και έπαθα ζημιά γιατί δεν ήταν μόνο πλαστικό!
Μια βάση σίδερο στην άσφαλτο(στην μέση σχεδόν!) πάχους 3 εκατοστών και στο κέντρο του γύρω στα 15 εκατοστά ένας λοστός προς τα πάνω.και γύρω από τον λοστό ήταν τυλιγμένο το πλαστικό που με ξεγέλασε! ολο αυτο σε κεντρο λωριδας μου!

το χτυπησα με ταχυτητα 80 Km/h

φωτο:


Αυτοκίνητο 307 1600cc του 2007(facelift) με 130.000 Κm,καλοδιατηρημένο...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την xristosbolos στις Σαβ 08 Νοέ 2014, 10:48:44, 109 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Νοέ 2014, 22:22:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πω πω... Ειναι να μη σου τυχει! Shocked
Το καρτερ σου Χρηστο,πρεπει να ειναι το ιδιο με των 206 1.6/xsara 1.6 16v...
Εγω προσωπικα,θα το αγοραζα μεταχειρισμενο,λογικα θα το βρεις φθηνα αν ψαξεις λιγο στις αγγελιες Wink


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Νοέ 2014, 00:58:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχει πολλα μεταχειρισμενα,λογικα με κανενα 30αρι θα κανεις την δουλεια σου,απλά πριν το κλεισετε,κανε ενα check τα μεταλλα του στροφαλου γιατι αν δεν εσβησες αμεσως το μοτερ,παιζει να εχει γινει γερη ζημια... Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Νοέ 2014, 10:01:23    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΚΑΡΤΕΡ ΛΑΔΙΟΥ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

xristosbolos έγραψε:
σημειωση1:απο χθες σκόπευα να πάω με tdm σε δουλειά 50 χιλιόμετρα δρόμο-καλή μερα σήμερα...άλλα είχα το αμαξι σε πόλη αναγκαστικα για κάποιο θέμα και βαρέθηκα να αλλάξω όχημα...

Χρήστο, αν κατάλαβα καλά, αφού έσπασε το κάρτερ το πήρες και διένυσες 50χλμ;

Εάν ναι, θεώρησε δεδομένη τη ζημιά που σου λέει ο Στέλιος Crying or Very sad


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Νοέ 2014, 10:08:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν ειχε κανει 50χλμ χωρις λαδια θα ειχε κολλησει το μοτερ Laughing
μαλλον εννοει οτι ειχε σκοπο να παρει τη μηχανη, αλλά πηρε το αμαξι και επαθε το ατυχημα



The difference between men and boys is the price of their toys...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xristosbolos (xristos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 05 Νοέ 2014
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Νοέ 2014, 11:34:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Εχει πολλα μεταχειρισμενα,λογικα με κανενα 30αρι θα κανεις την δουλεια σου,απλά πριν το κλεισετε,κανε ενα check τα μεταλλα του στροφαλου γιατι αν δεν εσβησες αμεσως το μοτερ,παιζει να εχει γινει γερη ζημια... Sad


εκανα 30 μετρα με σπασμενο καρτερ γιατι δεν μπορουσα να σταματησω μεσα στο δρομο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
trs (Κωστάκης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 Dynamic

Ένταξη: 05 Σεπ 2011
Δημοσιεύσεις: 67

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Νοέ 2014, 18:47:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οτι σου ειπε ο pug, επειδη ισως να ειχε μεινει λιγο λαδι να την βγαλεις τη ζημια με ενα καρτερ, αν "αναψαν" ομως τα κουζινετα πολυ φοβαμαι οτι θα χρειαστουνε αλλαγη :/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tzive (Λουκας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX 1800cc Kit-Car + 207rallye

Ένταξη: 10 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 647
Τόπος: on tracks

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Νοέ 2014, 19:19:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλα χωρίς λάδια δεν κάνει ουτε 1km. κάτι θα έβρισκε να ρουφήσει. η ζημία πάντως θα είναι μεγάλη...


Citroen AX 1,800cc
Fastest production car @ kartodromo 52.506

Megara Curcuit 1.07.642 και εχει ακομα ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
trs (Κωστάκης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 Dynamic

Ένταξη: 05 Σεπ 2011
Δημοσιεύσεις: 67

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Νοέ 2014, 19:53:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χωρις να το δουμε δεν ξερουμε, μπορουμε μονο να κανουμε υποθεσεις!
η ζημια μπορει να ειναι μηδαμινη μεχρι και ............
το θεμα ειναι μακαρι να μην εχει παθει τιποτα σοβαρο και να τη βγαλει μονο με ενα καρτερ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xristosbolos (xristos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 05 Νοέ 2014
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Νοέ 2014, 20:30:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδιά μίλησα με μηχανικό....το κάρτερ μπήκε και χάνει λάδια...
ράγισε ο κορμός-μαντέμι κοντά σε κρεμαριέρα...
θα κατεβάσει την μηχανή και μου πε για συγκόλληση...αν δεν γίνει άλλη μηχανή!

δεν ξέρω και αν γίνεται κόλληση σε αυτό!

θα πάθω πολλά εγκεφαλικά ,έμπλεξα!

μου αρεσει που πηρα και καινουργιο το καρτερ...

αυτα παθαινεις: 1.αμα εχεις ταλιμπαν δρομους 2. μυαλο λιγο=το υποτιμησα...το δα πλαστικο...(και ας μην εχω τρακαρει ποτε με peugeot και tdm=πανευκολα 200 χωρις χερια!) 3.γλωσσοφαγιες...σχολιασμοι )


Έχει επεξεργασθεί από τον/την xristosbolos στις Σαβ 08 Νοέ 2014, 00:43:00, 8 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
trs (Κωστάκης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 Dynamic

Ένταξη: 05 Σεπ 2011
Δημοσιεύσεις: 67

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Νοέ 2014, 20:42:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σου κολλησε ο στροφαλος και ραγισε ο κορμος
ισως αχρηστευτηκε και ο στροφαλος (η μηχανη πηρε μπρος κανονικα?)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xristosbolos (xristos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 05 Νοέ 2014
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Νοέ 2014, 20:46:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

trs έγραψε:
σου κολλησε ο στροφαλος και ραγισε ο κορμος
ισως αχρηστευτηκε και ο στροφαλος (η μηχανη πηρε μπρος κανονικα?)


η μηχανη δουλευει...μετα απο πολλη ωρα σταζει λιγο!!!!απο το μπαμ!!!αυριο θα μαθω λεπτομεριες...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την xristosbolos στις Σαβ 08 Νοέ 2014, 10:50:00, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xristosbolos (xristos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 05 Νοέ 2014
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Νοέ 2014, 21:51:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αδδ

Έχει επεξεργασθεί από τον/την xristosbolos στις Παρ 07 Νοέ 2014, 21:57:41, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tzive (Λουκας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX 1800cc Kit-Car + 207rallye

Ένταξη: 10 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 647
Τόπος: on tracks

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Νοέ 2014, 21:56:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι εννοείς ράγισε ο κορμός?

Υ.Γ. η επαγγελματική σου σταδιοδρομία που κολλάει στο topic?


Citroen AX 1,800cc
Fastest production car @ kartodromo 52.506

Megara Curcuit 1.07.642 και εχει ακομα ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
xristosbolos (xristos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 05 Νοέ 2014
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Νοέ 2014, 21:56:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε καπου ραγισε λιγο το μαντεμι...και σταζει λιγο...λιγα εμαθα..αυριο θα γραψω λεπτομεριες και λυση αν υπαρχει...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Νοέ 2014, 22:11:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

xristosbolos έγραψε:
και αυτο το αμαξι 1 πραγμα εχει διαμαντι!την μηχανη....εκει εγω ραγισμα!!περα απο το κλασικο:μηχανη αυτοκινητου=το πιο σημαντικο μερος! σημαδεμενο...δεν με νοιαζει το πουλημα αυριο...


δυσκολευομαι να κατανοησω λιγο τη δομη του γραπτου σου λογου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Νοέ 2014, 00:16:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

+1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
OnyX (Γιωργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Seat Ibiza 6l Cupra 1.8T

Ένταξη: 26 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 223
Τόπος: οπου υπαρχουν στροφες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Νοέ 2014, 03:01:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

+1 με τους προλαλησαντες....

Καρτερ βρισκεις πανευκολα,δεν ειναι και λιγα τα 206 - 307 που εχουν ραλλισιο καρτερ και το "μαμα" βρισκεται στην αποθηκη...

Περι μαντεμιου κτλ κουλο μου φαινεται,απο αλλου πρεπει να εχεις διαρροη λαδιου λογικα...

Παντως αν εισαι 16αρης,υπαρχει και καρτερ και μπλοκ αδειο...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xristosbolos (xristos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 05 Νοέ 2014
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Νοέ 2014, 10:42:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια ο κορμος της μηχανης απο την πισω πλευρα εχει ρωγμη...οσο το μικρο δαχτυλο μας...εκει που ειναι η μιζα του αυτοκινητου...μπροστα ακριβως απο μιζα!

ουτε αυτος μπορει να το εξηγησει...

ή απο στροφαλο πιεστηκε απο μεσα και ανοιξε το μοτερ ή απο το μπαμ(περιεργο αλλα οχι αδυνατο)

και απο στροφαλο μου πε ομως ειναι λιγο κουλο γιατι γυριζει αναποδα...(δεν το πιασα..ειμαι ασχετος..)

θα το κατεβασει το μοτερ και θα το ελεγξει ....

παιδια με ρωγμη στο κεντρο της μηχανης στην πισω πλευρα οπως την κοιτας απο μπροστα απο το αμαξι γινεται κατι;επισκευαζεται;η καλυτερα αλλο μοτερ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tzive (Λουκας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Citroen AX 1800cc Kit-Car + 207rallye

Ένταξη: 10 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 647
Τόπος: on tracks

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Νοέ 2014, 02:29:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περιμένω εξελίξεις όταν θα κατέβει το μοτέρ...


Citroen AX 1,800cc
Fastest production car @ kartodromo 52.506

Megara Curcuit 1.07.642 και εχει ακομα ΠΟΛΥ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2011s (PHP: 66% - SQL: 34%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on