PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Service 20.000 χλμ.
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Ιαν 2003, 19:47:40    Θέμα δημοσίευσης: Service 20.000 χλμ. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eκανα το service στα 21500 χλμ οχι σε καποιο "εξουσιοδοτημενο" αλλα σε συνεργειο το οποιο ειδικευεται αποκλειστικα στα peugeot.
Το συνεργειο ειναι του κ. Δελαπόρτα και ονομαζεται Action Sport Peugeot
Βρισκεται στη Νικαια Καυκασου 51 και Πατμου (πισω απο το 3ο Νεκροτ.)
Ο λογος που γραφω την επωνυμια (δεν ειναι διαφημιση) ειναι μονο και μονο γιατι ενδιαφερθηκε για το club και για να κανει προσφορες σε εμας σε service, εξελιξεις 2ου σταδιου (εκκεντροφοροι,προγραμμα,ροικη εξελιξη), προμηθεια σε καλες τιμες για αμορτισερ και αλλα.
ειναι πολυ συνεργασιμος, ξερει το αντικειμενο και προπαντων ειναι νεος με ανοιχτο μυαλο.
Περισσοτερα στο topic "συνεργασιες και συμφωνιες-τιμες"

Οσον αφορα το Service περιελαμβανε
αλλαγη σε λαδια , φιλτρο .............Motul 300v chrono 10/40
βαλβολινες ...............elf trj 75/80
φιλτρο a/c
ρυθμιση βαλβιδων
τοποθετηση αμορτισερ μπρος/πισω
ευθυγραμμιση
ρεγουλαρισμα πορτας
"μαζεμα" χειροφρενου
σφιξιματα/βιδωματα
τοποθετηση σωληνας απο βαρελακι ωστε να βλεπει τη σιτα.
καρτα καυσαεριων
και αλλα ψιλα...

κοστος 140 Ε (με αποδειξη "τυπικη")

Προσωπικα εμεινα ικανοποιημενος και απο τη δουλεια αλλα και την συμπεριφορα.
Το μονο κακο οτι το αμαξι εμεινε 2 μερες μεσα , ισως και λογω της αλλαγης αμορτισερ αλλα και επειδη εγω του ειπα να το κρατησει οσο θελει αρκει να φτιαχτουν αυτα που επρεπε να φτιαχτουν.

Παρατηρησεις:
Τακακια δεν αλλαξα γιατι αντεχουν ακομα.
Συμπλεκτη και κιβ. ταχυτητων μαλλον θα χρειαστω συντομα
Η οπισθεν και η 3η που παρουσιαζουν περιεργα συμπτωματα δεν γιατρευονται.
Τα λαδια μπηκαν αλλα μενει να δουλεψουν λιγο για να δουμε και τι κανουν.


Ακουω παρατηρησεις και εντυπωσεις.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Ιαν 2003, 09:53:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε συ, 21000 σε πόσα χρόνια;;; Shocked Shocked

Κουφάθηκα τώρα!

Το κουνάς καθόλου ρε συ?? Shocked Shocked



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Ιαν 2003, 09:58:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εγώ την ίδια απορία έχω!!!!


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
alxdr74 (αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 307 1.4 XS

Ένταξη: 11 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 491
Τόπος: GREECE

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Ιαν 2003, 10:05:07    Θέμα δημοσίευσης: Re: SERVICE 20000 ΧΛΜ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
Eκανα το service στα 21500 χλμ οχι σε καποιο "εξουσιοδοτημενο" αλλα σε συνεργειο το οποιο ειδικευεται αποκλειστικα στα peugeot.
Το συνεργειο ειναι του κ. Δελαπόρτα και ονομαζεται Action Sport Peugeot
Βρισκεται στη Νικαια Καυκασου 51 και Πατμου (πισω απο το 3ο Νεκροτ.)
Ο λογος που γραφω την επωνυμια (δεν ειναι διαφημιση) ειναι μονο και μονο γιατι ενδιαφερθηκε για το club και για να κανει προσφορες σε εμας σε service, εξελιξεις 2ου σταδιου (εκκεντροφοροι,προγραμμα,ροικη εξελιξη), προμηθεια σε καλες τιμες για αμορτισερ και αλλα.
ειναι πολυ συνεργασιμος, ξερει το αντικειμενο και προπαντων ειναι νεος με ανοιχτο μυαλο.
Περισσοτερα στο topic "συνεργασιες και συμφωνιες-τιμες"

Οσον αφορα το Service περιελαμβανε
αλλαγη σε λαδια , φιλτρο .............Motul 300v chrono 10/40
βαλβολινες ...............elf trj 75/80
φιλτρο a/c
ρυθμιση βαλβιδων
τοποθετηση αμορτισερ μπρος/πισω
ευθυγραμμιση
ρεγουλαρισμα πορτας
"μαζεμα" χειροφρενου
σφιξιματα/βιδωματα
τοποθετηση σωληνας απο βαρελακι ωστε να βλεπει τη σιτα.
καρτα καυσαεριων
και αλλα ψιλα...

κοστος 140 Ε (με αποδειξη "τυπικη")

Προσωπικα εμεινα ικανοποιημενος και απο τη δουλεια αλλα και την συμπεριφορα.
Το μονο κακο οτι το αμαξι εμεινε 2 μερες μεσα , ισως και λογω της αλλαγης αμορτισερ αλλα και επειδη εγω του ειπα να το κρατησει οσο θελει αρκει να φτιαχτουν αυτα που επρεπε να φτιαχτουν.

Παρατηρησεις:
Τακακια δεν αλλαξα γιατι αντεχουν ακομα.
Συμπλεκτη και κιβ. ταχυτητων μαλλον θα χρειαστω συντομα
Η οπισθεν και η 3η που παρουσιαζουν περιεργα συμπτωματα δεν γιατρευονται.
Τα λαδια μπηκαν αλλα μενει να δουλεψουν λιγο για να δουμε και τι κανουν.


Ακουω παρατηρησεις και εντυπωσεις.


Σε 21.000 Συμπλεκτη και κιβωτιο??? Shocked Shocked




Peugeot...The drive of your life
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Ιαν 2003, 11:14:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1. και γιατι να το κουνησω ; για να γινει κουδουνιστρα απο τωρα ; και πως θα αντεξει να αλλαξω μηχανη αργοτερα ;;; Laughing Laughing
2. 21600 χλμ απο τον Ιανουαριο του 2000.
3. Δεν το πολυκαουναω λογω εργασιας που ακομα! ειναι πολυ κοντα στο σπιτι και τα πολλα χλμ εχουν γινει Αθηνα - Καρπενησι.
4. Οχι ολοι μαζι γιατι θα με ματιασετε.!!!!
5. το κιβωτιο αν και εστρωσε ελαφρως ! με τις Εlf trj ειναι κοινο μυστικο οτι θα μας αφησει χρονους καποια στιγμη , τωρα ποτε θα ειναι; με αυτο το ρυθμο πιθανα σε αλλα3-4 χρονια, με αλλους ρυθμους γρηγοροτερα. Ηδη εχω προβλημα με την 3η που δεν το εχει κανενας αλλος, ασε την οπισθεν που κανω ταματα για να μπει.
6. ο συμπλεκτης (το πενταλ) εχει ενα καποιο μποσικο. Μου ειπαν οτι ο συμπλ. ειναι ηλεκτονικος ?!?! και δεν "σφιγκει" παρα μονο αν αλλαξει.
Τωρα για δισκο δεν ξερω αλλα ενα 1.1 που οδηγησα μου φανηκε πιο αποτομο και αγριο στο συμπλεκτη οποτε υποπτευομαι μηπως τον εχω γ@@@σει κιολας....
Αυτα..
Αντε πυροβολατε τωρα...περιμενω....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Larry69 (Λάζαρος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 GT 2.0 16V

Ένταξη: 09 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 121
Τόπος: Αθήνα - Κορυδαλλός

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Ιαν 2003, 20:29:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ε δεν ήταν και κανένα τυχαίο 1.1... Wink Μιλάμε όλο αγριάδα το εργαλείο Twisted evil

Πάντως εγώ δεν παρατήρησα κάτι στο συμπλέκτη του Dimip.Το μόνο ότι είχε μικρότερο βύθισμα το πενταλ.Κατα τα άλλα ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Ιαν 2003, 23:21:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
1. και γιατι να το κουνησω ; για να γινει κουδουνιστρα απο τωρα ; και πως θα αντεξει να αλλαξω μηχανη αργοτερα ;;; Laughing Laughing
2. 21600 χλμ απο τον Ιανουαριο του 2000.
3. Δεν το πολυκαουναω λογω εργασιας που ακομα! ειναι πολυ κοντα στο σπιτι και τα πολλα χλμ εχουν γινει Αθηνα - Καρπενησι.
4. Οχι ολοι μαζι γιατι θα με ματιασετε.!!!!
5. το κιβωτιο αν και εστρωσε ελαφρως ! με τις Εlf trj ειναι κοινο μυστικο οτι θα μας αφησει χρονους καποια στιγμη , τωρα ποτε θα ειναι; με αυτο το ρυθμο πιθανα σε αλλα3-4 χρονια, με αλλους ρυθμους γρηγοροτερα. Ηδη εχω προβλημα με την 3η που δεν το εχει κανενας αλλος, ασε την οπισθεν που κανω ταματα για να μπει.
6. ο συμπλεκτης (το πενταλ) εχει ενα καποιο μποσικο. Μου ειπαν οτι ο συμπλ. ειναι ηλεκτονικος ?!?! και δεν "σφιγκει" παρα μονο αν αλλαξει.
Τωρα για δισκο δεν ξερω αλλα ενα 1.1 που οδηγησα μου φανηκε πιο αποτομο και αγριο στο συμπλεκτη οποτε υποπτευομαι μηπως τον εχω γ@@@σει κιολας....
Αυτα..
Αντε πυροβολατε τωρα...περιμενω....



Ρε παιδια θα μας κανετε κομπλεξικους εμας με τα λιγα χιλιομετρα? Τι να κανουμε δεν εχουμε ολοι χωριά να πηγαινουμε το πασχα και το καλοκαιρι...Εξ'αλλου σημερα οπως εχουν τα πραγματα, οταν θες να πας καπου με την παρεα σου εχουν ολοι αμαξι οποτε για να μην πηγαινουν ολοι με το δικο τους, μπαινουν 2-3 σε ενα και κανουν τη δουλεια τους, μειωνοντας τον αριθμο δρομολογιων.. Εγω εχω 22.700 χιλιομετρα απο τον Αυγουστο του '99. Με μια προχειρη εκτιμηση ειναι γυρω στα 18.5 χιλιομετρα τη μερα... Ε ενταξει, πιστευω ειναι καλα.. ουτε πολυ ουτε λιγο, αναλογιζομενος οτι κινουμαι εντος πολης και εχω σε αυτο το διαστημα και 5 μηνες ακινησιας λογω φαναρτζοδουλειων, συνεργειων, απουσιας δικης μου και παραδοσης πινακιδων...

Τωρα μεσα σε αυτα τα 22700 εχω "κατορθωσει" να βγαλω τακακια off στις 9500 χιλιαδες και δισκους off τωρα, (αν ανιχνευω σωστα τα "σημαδια" της φθορας τους) .. Ο πολλαπλασιαστης μου ειναι πιθανων προβληματικος μιας και μετα το χρονο ειχα προβλημα με πολυ αδυναμο ρελαντι (εξακολουθει αλλα τα βολευω), η 3η εχει ενα "ψιλοπροβληματακι" στο κουμπωμα (επειδη ειχα κανει μ@λ@κι@ βασικα και το ξυρισα) αλλα τιποτα σημαντικο και ο δισκος μου γλυστραει/πατιναρει καπως γιατι ειχα κανει μια ταρζανια μια φορα και τον εκαψα σε σημειο να βγαζει μπλε-γκρι καπνο και απιστευτη μποχα... Εχω αλλαξει και μπαταρια.. στα 2.5 χρονια τα φτυσε... Επισης τα αμορτισερ εχουν ψοφησει και μου χει καει και μια ασφαλεια 10Α για τα φωτα θεσης της δεξιας πλευρας...

Αυτααααα Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Ιαν 2003, 23:31:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ε! μετα απο αυτα που ειπε ο alex τι να προσθεσω εγω;
πρωτα απο ολα ευτυχως που υπαρχει εστω ενας ακομη με λιγα χιλιομετρα και ο οποιος αντιμετωπιζει προβλημα με την 3η.
Επειτα να πω πως παλι καλα που το αμαξι σου Αlex ειναι ολοκληρο με αυτα που του χεις κανει... Wink Wink Wink
φαντασου οταν θα πεσουν οι κοντρες (για μετρηση παντα) που σχεδιαζουμε... Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Ιαν 2003, 16:56:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η ρυθμιση των βαλβιδων πως γινεται βρε Δημητρη μηπως ειδες?Γιατι αν ειναι κατι πολυπλοκο φοβαμαι μηπως και η ιδια η Peugeot μου γ@@@@ τον κινητηρα.Για λεγε γιατι το εχω στο προγραμμα


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Slash (Ντάνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2001)

Ένταξη: 25 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 541
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Ιαν 2003, 17:17:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να πω κι εγώ με 13500 χλμ. κοντά σε 2 χρόνια;
Δεν έχω αλλάξει τίποτα, όλα πάνε οκ. Ο συμπλέκτης, αν εξαιρέσουμε οτι (ούτως ή άλλως) αποσυμπλέκει ψηλά και σε συνθήκες αφόρητης κίνησης γίνεται κάπως δύσκολος, καθώς και ψιλοαπότομος, επιπλέον κάνουμε και τετρακέφαλο. Wink Για το κιβώτιο όλα καλά, αν εξαιρέσουμε το γρατζούνισμα στο κούμπωμα της 2ας (όχι πάντα-αλλά συχνά) και στην 3η με ψιλοασάφεια (και πάλι ορισμένες φορές). Από εκεί και πάνω όλα καλά. Πάντως έχω διαβάσει οτι ούτως ή άλλως τα συγχρονιζέ της 2ας και 3ης είχαν ανέκαθεν ψιλοπρόβλημα, οπότε με βάση αυτό, είμαι ήσυχος. Πάντως γενικά η PSA μέχρι τα 1400 έχει μάπα κιβώτια, από τα 1600 και πάνω έχει τα καινούργια που δεν κολλάνε πουθενά, είναι μαλακά, με σαφή διαδρομή λεβιέ. Γιατί δεν το κάνουν και στα ταπεινότερα δηλαδή;
Κατα τα άλλα όλα καλά. Δεν έχω αλλάξει τακάκια, και συναφή παρελκόμενα. Μόνο που αυτό τον καιρό σκέφτομαι να πάω να αλλάξω τα λάδια μου (είναι και καιρός εξεταστικής) και να βάλω τα Motul που όλοι εκθειάζετε. Όχι οτι τα Shell Helix που μου φόρεσαν στο service είναι άσχημα, αλλά θέλω να δω αυτό που όλοι έχετε κι εγώ χάνω. Smile
Αυτά... Cool



I live my life a 1/4 mile at a time...for those 10 seconds or less...I'm free
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Ιαν 2003, 21:25:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alexandros έγραψε:
Η ρυθμιση των βαλβιδων πως γινεται βρε Δημητρη μηπως ειδες?Γιατι αν ειναι κατι πολυπλοκο φοβαμαι μηπως και η ιδια η Peugeot μου γ@@@@ τον κινητηρα.Για λεγε γιατι το εχω στο προγραμμα


δυστυχως δεν ημουν μπροστα. Crying or Very sad Crying or Very sad
δεν το ξανακανω τετοιο λαθος βεβαια. την αλλη φορα στο κατοπι θα τον εχω.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Ιαν 2003, 08:30:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπράβο ρε παιδιά ΄που μπορέσατε και κάνατε τόσα λίγα χλμετρα, σας ζηλεύω Crying or Very sad . Εγώ στο δικό μου σε 1,5 χρόνο που το έχω, έχει κάνει 40.000χλμ Crying or Very sad . Αλλά δεν μου έχει ζητήσει τίποτα Very happy (μόνο τώρα του άλαξα τακάκια και μάλλον θέλει και αμορτισέρ).


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ady (Αδριανός)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2001)

Ένταξη: 03 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 1468
Τόπος: Αθήνα - Ν. Ερυθραία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Ιαν 2003, 08:58:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μη μου στεναχωριέστε εσείς που δε γράφει το κοντέρ....

Και εγώ μαζί σας....

20.000 χλμ σε 22 μήνες, και θα ήταν πολυυυυύ λιγότερα αν δεν είχε γίνει και εκείνο το tour σε ΙταλοΑυστροΓερμανία.

Ολα καλά, όλα ωραία.......

Μόνο τακάκια και βαλβολίνες έχω αλλάξει, αλλά το λόγο δεν τον ξέρω....

Μάλλον έγινε τιμής ένεκεν για τη συμμετοχή μου στο club... Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
max 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.1 XT

Ένταξη: 16 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 94

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Ιαν 2003, 11:21:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alexandros έγραψε:
Η ρυθμιση των βαλβιδων πως γινεται βρε Δημητρη μηπως ειδες?Γιατι αν ειναι κατι πολυπλοκο φοβαμαι μηπως και η ιδια η Peugeot μου γ@@@@ τον κινητηρα.Για λεγε γιατι το εχω στο προγραμμα

Δεν ειναι καποια σημαντικη εργασια Αλεξανδρε οποτε μην φοβασαι.Εγω ημουν μπροστα οταν μου ρυθμισαν τις βαλβιδες.Δεν παιρνει πανω απο 10 λεπτα και απαιτουνται απλα εργαλεια,ενα κατσαβιδι και ενα αλλο εργαλειο με ελασματα (δεν θυμαμαι πως ακριβως το λενε) με το οποιο μετρανε τις ανοχες που πρεπει να εχει η βαλβιδα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alxdr74 (αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 307 1.4 XS

Ένταξη: 11 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 491
Τόπος: GREECE

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Ιαν 2003, 11:32:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pezomania έγραψε:
Μπράβο ρε παιδιά ΄που μπορέσατε και κάνατε τόσα λίγα χλμετρα, σας ζηλεύω Crying or Very sad . Εγώ στο δικό μου σε 1,5 χρόνο που το έχω, έχει κάνει 40.000χλμ Crying or Very sad . Αλλά δεν μου έχει ζητήσει τίποτα Very happy (μόνο τώρα του άλαξα τακάκια και μάλλον θέλει και αμορτισέρ).

Και εγω 40,000 εχω κανει αλλα σε 9,5 μηνες που το εχω!! Περα απο λαδι και φιλτρα δεν μου εχει ζητησει τιποτα αλλο! Ουτε καν τακακια... Καθε μερα κανω περιπου 110 με 130 χιλιομετρα με μεση ωριαια ταχυτητα στα 90-95 km/h...
προς max: Το εργαλειο λεγεται φιλλερ και μετραει το κενο απο το ραουλο(νομιζω) και την βαλβιδα. Για να γινει σωστα η ρυθμιση πρεπει το αυτοκινητο να ειναι τελειως κρυο!




Peugeot...The drive of your life
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 16 Ιαν 2003, 15:11:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alxdr74 έγραψε:
pezomania έγραψε:
Μπράβο ρε παιδιά ΄που μπορέσατε και κάνατε τόσα λίγα χλμετρα, σας ζηλεύω Crying or Very sad . Εγώ στο δικό μου σε 1,5 χρόνο που το έχω, έχει κάνει 40.000χλμ Crying or Very sad . Αλλά δεν μου έχει ζητήσει τίποτα Very happy (μόνο τώρα του άλαξα τακάκια και μάλλον θέλει και αμορτισέρ).

Και εγω 40,000 εχω κανει αλλα σε 9,5 μηνες που το εχω!! Περα απο λαδι και φιλτρα δεν μου εχει ζητησει τιποτα αλλο! Ουτε καν τακακια... Καθε μερα κανω περιπου 110 με 130 χιλιομετρα με μεση ωριαια ταχυτητα στα 90-95 km/h...
προς max: Το εργαλειο λεγεται φιλλερ και μετραει το κενο απο το ραουλο(νομιζω) και την βαλβιδα. Για να γινει σωστα η ρυθμιση πρεπει το αυτοκινητο να ειναι τελειως κρυο!


Σωστότατος για το φιλλερ!!

Μάλλον τα χλμ τα κάνεις σε ανοιχτό δρόμο, εγώ δυστηχώς τα κάνω μέσα στην Αθήνα Crying or Very sad (70 χλμ την ημέρα).


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 31 Ιαν 2003, 21:11:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δημητρη μηπως ξερεις ποσο ακριβως σε χρεωσε την τοποθετηση των αμορτισερ?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 01 Φεβ 2003, 01:05:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alexandros έγραψε:
Δημητρη μηπως ξερεις ποσο ακριβως σε χρεωσε την τοποθετηση των αμορτισερ?


Δυστυχως οχι Αλεξανδρε γιατι δεν τον ρωτησα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Φεβ 2003, 21:22:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έκανα σήμερα το service των 20000 (στα 18000km παρακάτι...).Ήμουν "καχύποπτος" με όλα τα εξουσιοδοτημένα και μη συνεργεία που είχα πάει και έτσι-κατόπιν παρότρυνσης του φίλου Νίκου- έκλεισα ραντεβού στον Κανέλλη.Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος τόσο από το service και τον έλεγχο που ήταν άψογο,αλλά κυρίως από την δυνατότητα να είμαι συνεχώς δίπλα στον τεχνικό (ο οποίος χωρίς πολλά λόγια είναι πολύ καλός στην δουλειά του και απαντούσε με προθυμία και σε κάθε ερώτηση-απορία που είχα).
Έγιναν όλοι οι απαραίτητοι έλεγχοι για τα 20000km και επιπλέον
αλλαγή λαδιών με motul (δικά μου)
αλλαγή βαλβολίνης με YACCO (δική μου)
τακάκια δεν άλλαξα,βγάζουν ακόμα 4000km (είχα αγοράσει δικά μου)
καθαρισμός μηχανής
επίλυση προβλήματος συναγερμού
αναβάθμιση λογισμικού του εγκεφάλου
στο τέλος πήγαμε και μία βόλτα για να γίνει έλεγχος του αυτοκινήτου και στον δρόμο.

Κόστος εργασιών αρκετά χαμηλότερο του αναμενόμενου!

Από τα θετικά,ο καλός καφές που σε κερνάνε Wink

Το μοναδικό "μειονέκτημα' ότι βρίσκεται αρκετά μακρυά από μένα (Γέρακας,Παιανία),αλλά σίγουρα αξίζει να το δοκιμάσει κάποιος που μένει σε Β+Α. Προάστεια (και όχι μόνο...). Very happy


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Φεβ 2003, 01:17:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

teoman έγραψε:
Έκανα σήμερα το service των 20000 (στα 18000km παρακάτι...).Ήμουν "καχύποπτος" με όλα τα εξουσιοδοτημένα και μη συνεργεία που είχα πάει και έτσι-κατόπιν παρότρυνσης του φίλου Νίκου- έκλεισα ραντεβού στον Κανέλλη.Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος τόσο από το service και τον έλεγχο που ήταν άψογο,αλλά κυρίως από την δυνατότητα να είμαι συνεχώς δίπλα στον τεχνικό (ο οποίος χωρίς πολλά λόγια είναι πολύ καλός στην δουλειά του και απαντούσε με προθυμία και σε κάθε ερώτηση-απορία που είχα).
Έγιναν όλοι οι απαραίτητοι έλεγχοι για τα 20000km και επιπλέον
αλλαγή λαδιών με motul (δικά μου)
αλλαγή βαλβολίνης με YACCO (δική μου)
τακάκια δεν άλλαξα,βγάζουν ακόμα 4000km (είχα αγοράσει δικά μου)
καθαρισμός μηχανής
επίλυση προβλήματος συναγερμού
αναβάθμιση λογισμικού του εγκεφάλου
στο τέλος πήγαμε και μία βόλτα για να γίνει έλεγχος του αυτοκινήτου και στον δρόμο.

Κόστος εργασιών αρκετά χαμηλότερο του αναμενόμενου!

Από τα θετικά,ο καλός καφές που σε κερνάνε Wink

Το μοναδικό "μειονέκτημα' ότι βρίσκεται αρκετά μακρυά από μένα (Γέρακας,Παιανία),αλλά σίγουρα αξίζει να το δοκιμάσει κάποιος που μένει σε Β+Α. Προάστεια (και όχι μόνο...). Very happy



τι εννοεις καθαρισμος μηχανης ;;; μηπως πλυσιμο (με λαδακι+πετρελαιο) ?
το κοστος αν επιτρεπεται ποιο ειναι ακριβως ;;;
για εργασια μια και ανταλλακτικα (λαδια/ξυδια) πηγες δικα σου ;;;
φιλτρα αερα - a/c - λαδιου αλλαξαν ;;;
σφιξιματα εγιναν ;;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Επόμενη
Σελίδα 1 από 22

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2801s (PHP: 86% - SQL: 14%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on