PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Service 20.000 χλμ.
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 20, 21, 22  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 12 Μάρ 2003, 21:34:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mimis έγραψε:
Πλησίασε και μένα ο καιρός μου να κάνω το service τών 20000km. Μιά απορία έχω. Μου είχαν βάλει στα 10.000 λάδι castrol txt νομίζω οτι ήταν 10w-40.. Ξέρει κανείς να μου πεί ποιά αναλογια είναι η καλύτερη;


Mήπως εννοείς "ρευστότητα";

Σε αυτή την περίπτωση, τα 10/40 είναι πολύ καλά, αλλά εγώ θα σου πρότεινα τα 5/40.




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mimis (Δημήτρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XS 1,4lt 16v 90hp

Ένταξη: 07 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 217
Τόπος: Ν.Ιωνία, Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Μάρ 2003, 14:21:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι για την ρευστότητα μιλάω. Να υποθέσω οτι τα 5w-40 είναι καλύτερα απο το 10w-40 γιατί αντέχουν σε χαμηλότερες θερμοκρασίες Question


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Mimis (Δημήτρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XS 1,4lt 16v 90hp

Ένταξη: 07 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 217
Τόπος: Ν.Ιωνία, Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Μάρ 2003, 14:23:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κάνουν και ρύθμισμα βαλβίδων στο service? Στο manual του 206 δεν αναφέρει τίποτα τέτοιο.....
Έχω την εντύπωση ότι στα αυτοκίνητα οι βαλβίδες (τα διάκενα τους) ρυθμίζονται αυτόματα.... Κάνω λάθος????


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
konstantinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XΤ (1999)

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 918
Τόπος: Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Μάρ 2003, 14:59:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mimis έγραψε:
Κάνουν και ρύθμισμα βαλβίδων στο service? Στο manual του 206 δεν αναφέρει τίποτα τέτοιο.....


Οχι το ρύθμισμα γίνεται στο service των 40000 χλμ.

Mimis έγραψε:

Έχω την εντύπωση ότι στα αυτοκίνητα οι βαλβίδες (τα διάκενα τους) ρυθμίζονται αυτόματα.... Κάνω λάθος????


Το ρύθμισμα των βαλβίδων γίνεται με το χέρι (με την βοήθεια εργαλείου - φιλέρ λέγεται). Για τα διάκενα δεν γνωρίζω δεν απαντώ... Wink


Τελικά... θα πάει κανείς απο τον Μπάκα???!!!???
http://www.bakas.gr/

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Μάρ 2003, 22:19:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ νομίζω ότι οι βαλβίδες ρυθμίζονται αυτόματα από μόνες τους!Είναι υδραυλικές!Με κάθε επιφύλαξη!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Μάρ 2003, 01:19:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μου εκαναν ρυθμιση των βαλβιδων στα 20.000 χλμ. απο μονοι τους οποτε υποθετω οτι γινεται στα 20.000 χλμ.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Μάρ 2003, 08:46:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμένα μου είχαν κάνει προγραμματισμένη ρύθμιση βαλβίδων στα 40.000 χλμ...
Ίσως να είναι διαφορετικά από μοντέλο σε μοντέλο (π.χ. στα 20.000 χλμ για μοντέλα 98-99, στα 40.000 χλμ για μοντέλα 00-01 κλπ)


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
konstantinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XΤ (1999)

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 918
Τόπος: Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Μάρ 2003, 09:25:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vaggelis έγραψε:
Εμένα μου είχαν κάνει προγραμματισμένη ρύθμιση βαλβίδων στα 40.000 χλμ...
Ίσως να είναι διαφορετικά από μοντέλο σε μοντέλο (π.χ. στα 20.000 χλμ για μοντέλα 98-99, στα 40.000 χλμ για μοντέλα 00-01 κλπ)


Η χρονολογία του δικού μου είναι 99.


Τελικά... θα πάει κανείς απο τον Μπάκα???!!!???
http://www.bakas.gr/

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
alxdr74 (αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 307 1.4 XS

Ένταξη: 11 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 491
Τόπος: GREECE

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Μάρ 2003, 11:56:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GIANNIS206 έγραψε:
Εγώ νομίζω ότι οι βαλβίδες ρυθμίζονται αυτόματα από μόνες τους!Είναι υδραυλικές!Με κάθε επιφύλαξη!

Αυτο ισχυει σε μερικα αυτοκινητα! Δυστηχως ομως οχι και στα δικα μας! Crying or Very sad




Peugeot...The drive of your life
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Μάρ 2003, 20:25:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vaggelis έγραψε:
Εμένα μου είχαν κάνει προγραμματισμένη ρύθμιση βαλβίδων στα 40.000 χλμ...
Ίσως να είναι διαφορετικά από μοντέλο σε μοντέλο (π.χ. στα 20.000 χλμ για μοντέλα 98-99, στα 40.000 χλμ για μοντέλα 00-01 κλπ)


το δικο μου ειναι του 2000


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Μάρ 2003, 03:58:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alxdr74 έγραψε:
GIANNIS206 έγραψε:
Εγώ νομίζω ότι οι βαλβίδες ρυθμίζονται αυτόματα από μόνες τους!Είναι υδραυλικές!Με κάθε επιφύλαξη!

Αυτο ισχυει σε μερικα αυτοκινητα! Δυστηχως ομως οχι και στα δικα μας! Crying or Very sad


Όλα τα 16βάλβιδα αυτορυθμίζονται υδραυλικά, τα περισσότερα 8βάλβιδα ρυθμίζονται με φίλλερ από τον μηχανικό...


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
lia206cc (Λιάνα)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) CC (2002)

Ένταξη: 25 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 268

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Ιούλ 2003, 07:43:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1o servise 206 CC (21.000 klm σε 6 μήνες - ΤΟΙΝΙΟΙΝΙΟΙΝ!) ...καλέ ντε, μη βαράτε! αφού είμαι σουρτούκι... δεν προλάβαινα να μπώ για servise - άσε που δεν είχα ούτε ένα έουρο στη τσέπη! Το λοιπόν:

Αλλαγή λαδιών κινητήρα (Συνθετικά) Helix Ultra 5W - 40
Αντικατάσταση φίλτρου λαδιού: Peugeot
Έλεγχος στάθμης υγρών: Μπαταρίας, κυκλώματος ψύξης, φρένων, υδραυλικού τιμονιού
Συμπλήρωση στάθμης υγρών υαλοκαθαριστήρων: Shell screenwash
Έλεγχοι: κόρνας, μπέκ και μάκτρων υαλοκαθαριστήρων, λειτουργία φαναριών και εσωτερικού φωτισμού, διαδρομή αμπραγιάζ/μηχανισμός αυτορύθμισης, χειρόφρενο.
Κατάσταση και πίεση ελαστικών (2,4 BAR), κατάσταση τακακιών φρένων - τα οποία ήταν σε άριστη κατάσταση (αλλά εξακολουθούν να σφυρίζουν) προς απογοήτευση - φαντάζομαι - του συνεργείου, που είχε αποδώσει το "τσίριγμα" στην κακή χρήση τους, δηλαδή στη γυναικεία φύση μου... (αμα δαγκώσω κάνα σβέρκο θα φταίω εγώ μετά; Evil ).
Επίσης, έγιναν Question έλεγχοι κατάστασης: στεγανότητας υδραυλικών κυκλωμάτων (σωληνώσεις, δοχεία), προστατευτικών φουσκών από καουτσούκ, πρότασης ιμάντων αξεσουάρ, προβολέων και φανών, τζαμιών και καθρεπτών.
Τέλος, έγινε έλεγχος καυσαερίων και αλλαγή φίλτρου γύρης - A/C: Peugeot.

"Έδειξα την μεγαλύτερη προσοχή για την πραγματοποίηση του παραπάνω περιοδικού ελέγχου" σφραγίδα από κάτω και φαρδιά - πλατιά η υπογραφή του αντιπροσώπου σε ειδικό έντυπο της Lion Ελλάς ΑΕ.
Δεν ξέρω αν το έντυπο αυτό δίνεται σε όλους τους πελάτες. Εγώ πάντως το βρήκα συμπληρωμένο αντί του Δελτίου ελέγχου - servise του 206 club... όπως και νά 'χει το πράγμα, όταν πήγα να πάρω το CC, τους είδα όλους "ψαρωμένους" να πώ... μπορεί να ήταν λάθος εντύπωση, αλλά έτσι μου φάνηκε.

Επιπλέον, έγινε δοκιμή του CC στο δρόμο, αφού κατά την εισαγωγή στο συνεργείο ανέφερα μεταλλικό θόρυβο πίσω (τους έβαλα τους καημένους να ψάχνους για 'κείνα τα λεπτά που έμειναν στα πίσω καθίσματα κατά το "ασήμωμα" - είμαι πολύ κακιά; Twisted evil μπααααα, σάμπως ασχολήθηκαν και καθόλου; anyway...)

Αναφέρθηκαν ακόμα, το άνοιγμα της πόρτας του οδηγού κατα την πορεία - Comment συνεργείου: γουρλωμένα μάτια, και η εισροή νερού από την οροφή (δυνατότητα μόνωσης) - Comment συνεργείου: ανοιχτά σαγόνια...

Κατά τον έλεγχο στον υπολογιστή, δεν βρέθηκε τίποτα = παραμένει μυστήριο το θέμα του STOP που άναψε δύο φορές "αδικαιολόγητα" σε πορεία με 190+ χλμ, με φυσιολογικές θερμοκρασίες σε νερά και λάδια.

Στις παρατηρήσεις μου για τα προβλήματα που δεν βρίσκονταν στην λίστα του 1ου τακτικού servise, οι απαντήσεις - λύσεις που πήρα απ' την αντιπροσωπεία ήταν: "η σιωπή των αχ-αμνών". Κατά τα άλλα, δηλώνω ικανοποιημένη απ' το "κουστουμάκι", το οποίο μου βγήκε αναλυτικά ως εξής:

Συνθετικά λάδια: Helix Ultra 5W-40 4L 45,21
Υγρό υαλοκ/ρων: Shell screenwash 3,20
Φίλτρο λαδιού: Peugeot 6,42
Φίλτρο A/C: Peugeot 9,64
Χρέωση μικρού servise: 18,49
ΦαΠΑ: 14,95
ΣΥΝΟΛΟ: 97,91
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Ιούλ 2003, 07:05:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λία η Καταπληκτική. Απολαμβάνω να σε διαβάζω. Wink

lia206cc έγραψε:

Συνθετικά λάδια: Helix Ultra 5W-40 4L 45,21
Υγρό υαλοκ/ρων: Shell screenwash 3,20
Φίλτρο λαδιού: Peugeot 6,42
Φίλτρο A/C: Peugeot 9,64
Χρέωση μικρού servise: 18,49
ΦαΠΑ: 14,95
ΣΥΝΟΛΟ: 97,91


Ικανοποιητική η τιμή για αντιπροσωπεία-εξουσιοδοτημένο.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Ιούλ 2003, 01:22:30    Θέμα δημοσίευσης: ΡΥΘΜΙΣΗ ΒΑΛΒΙΔΩΝ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΕΙΜΑΙ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΤΟΥ [ DimiP ]. ΡΥΘΜΙΣΗ ΒΑΛΒΙΔΩΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΟΜΑΛΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΣΤΑ 20000χιλ. Η PEUGEOT ΣΥΝΙΣΤΑ ΚΑΘΕ 40000χιλ. ΡΥΘΜΙΣΗ, Η ΡΥΘΜΙΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ [ΦΙΛΕΡ] ΣΤΑ [8V] ΕΝΩ ΤΑ [16v 1600cc-2000cc] Η ΡΥΘΜΙΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΥΔΡΑΥΛΙΚΑ ΟΣΤΗΡΙΑ [ACTION_PEUGEOT ΔΕΛΛΑΠΟΤΡΑΣ]
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
micho (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 Quiksilver (8V) (2002) (1400)

Ένταξη: 13 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 583
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούλ 2003, 12:12:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοστιζει παραπανω η ρυθμιση στο service μαλλον ε? Περιπου ποσο? κανει καλο στην μακροζωια της μηχανης?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Ιούλ 2003, 01:16:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

micho έγραψε:
Κοστιζει παραπανω η ρυθμιση στο service μαλλον ε? Περιπου ποσο? κανει καλο στην μακροζωια της μηχανης?


Η ρύθμιση βαλβίδων είναι απαραίτητη. Υπολόγισε περί τα 30Ε παραπάνω κόστος για τους μη 16βάλβιδους.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
micho (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 Quiksilver (8V) (2002) (1400)

Ένταξη: 13 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 583
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Ιούλ 2003, 08:51:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μιλτο μετα την αδεια (προς τα τελη αυγουστου δηλαδη) με το που παω να κανω το service ελα και συ αν θες να πιασουμε τον Ευαγγελιδη! μετα την αδεια (20.000+ χμ) γιατι τωρα δεν υπαρχουν καθολου λεφτα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Μάρ 2004, 11:29:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εκανα κ εγω σημερα το service των 20 .

-Αλλαγη στις Βαλβολινες ( ειχα παρει TransELF TRP 75w80 )
-Aλλαγη Φιλτρου Α/C ( ηθελα κ βενζινης αλλα το δικο μου μοντελο δεν εχει)
-Ρυθμιση Βαλβιδων
-Αλλαγη Μπουζι ( ηταν σε καλη κατασταση αλλα αλλαχτηκαν)
-Συμπληρωση Υγρων ( Ψυγειου-Υδρ.Τιμονιου - Φρενων)
-Καθαρισμος κ ελεγχος ταμπουρων
-Σφιξιμο χεροφρενου
-Ελεγχος εγκεφαλου για τυχον καταγραφες βλαβων ( ΟΛΑ ΟΚ ! )

Να ναι καλα ο Αντρεας που μας συστησε το μηχανικο του κ δεν πηγα στο εξουσιωδοτημενο ! Wink



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com


Έχει επεξεργασθεί από τον/την PHSYBORG στις Τετ 17 Μάρ 2004, 11:51:08, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Μάρ 2004, 11:49:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδιά, λύστε μου δυο απορίες:

α) Τελικά το πρώτο μεγάλο σέρβις είναι στα 20000 ή στα 30000 που γράφει το βιβλιαράκι;

β) Η ρύθμιση βαλβίδων περιλαμβάνεται στο πρώτο σέρβις ή πρέπει να τη ζητήσω εγώ;

Εγώ είμαι τώρα στα 23300κάτι και σκόπευα να το πάω τέλη Μαϊου, λίγο πριν λήξει η εγγύησή μου δηλαδή. Αλλά τώρα βλέπω ότι όλοι το έχετε κάνει κοντά στα 20000 και άρχισα να το ξανασκέφτομαι... Από την άλλη, βλέποντας τον έλεγχο που έκαναν στο 206 του Φίλιππου, συμπεραίνω ότι το μόνο (σημαντικό) που χρειάζομαι είναι η ρύθμιση των βαλβίδων, καθώς βαλβολίνες και μπουζί (και πολλαπλασιαστή) άλλαξα πρόσφατα... Κι αν χρειάζεται κι αυτή... Razz




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Μάρ 2004, 11:55:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από το 2002,μαζί με τον επιπλέον χρόνο εγγύησης,άλλαξε και η πολιτική της εταιρείας στα service.Τουλάχιστον τα 307 βγήκαν κατ'ευθείαν με πρώτο service στα 30000km.Ο ανταγωνισμός βλέπεις...


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 20, 21, 22  Επόμενη
Σελίδα 3 από 22

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2085s (PHP: 81% - SQL: 19%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on