PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Track Day North Clubs (NHAC)
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
DrJekyll (Αλέκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 30 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 789
Τόπος: Serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Νοέ 2006, 14:54:47    Θέμα δημοσίευσης: ... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tsosmoulis έγραψε:
να σημειωθεί ότι ο Jekyl ήταν η αποκάλυψη της ημέρας κάνοντας 1:48 και κάτι ψιλά, χρόνος που τον έβαλε στην 29η θέση της γενικής την Κυριακής Thumbs Up


Και είχε και άλλο για κατέβασμα τώρα που σκέφτομαι κάποια πράγματα....
Μακάρι να είχα λίγο ακόμα δύναμη...(και κανά ημι-slick)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Νοέ 2006, 16:27:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το 1:35, ο Βασίλης (ενας από τους catrham owners) το έκανε στην κατάσταση που ήμουν και γω την Κυριακή. όταν τον είδα στην πίστα μου φάνηκε απίστευτο, 4 η ώρα το Σάββατο ήταν λιάρδα.

το Σάββατο έγραψε 1:33 και κάτι ψιλά.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Νοέ 2006, 17:21:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το "πραγμα" πόσο έκανε;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Νοέ 2006, 17:27:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπράβο παιδιά! Συγχαρητήρια σε όλους για την παρουσία του PS Club που κράτησε ψηλά την σημαία του. Very happy Thumb right

Εκείνο το "κόκκινο τέρας" τί φοράει επάνω του;

Νίκο, πολύ παιδεύτηκα με τα A032R μου (195/55/15). Ήταν soft compound, είχαν 25000χλμ πάνω τους πολιτική χρήση και μερικές γύρες στο Αιγίνιο και τα έφερα στις 6άρες σιδερένιες χωρίς πέλμα πλέον. Αν δεν λυπόμουν τον κόπο και τα λεφτά που έδωσα για τα καινούρια μου ζαντολάστιχα θα έμπαινα με αυτά! Τον χρόνο μου τον έκανα με πολύ drift φλικάρωντας για να κρατήσω μούρη μέσα, το μόνο σημείο που δεν γλυστρούσα ήταν η ευθεία και κυριολεκτώ... Όσο περνούσαν οι γύρες γλυστρούσα περισσότερο, αλλά η πλάκα είναι ότι τον καλύτερο χρόνο μου τον έκανα στην τελευταία γύρα μου, προφανώς επειδή ως αντιστάθμισμα έμαθα δύο-τρία σημεία που μου έδωσαν χρόνο... ντριφτάροντας! Δεν ξέρω αν θα μπορέσω να βρω σλικ σκληρά για την επόμενη φορά αλλά ο "δικός μας" Γιάννης με καλομεταχειρισμένα Goodrich G-Force Profiler 195/50/15 (του τα υπόδειξε ο λαστιχάς μας που μου είχε δώσει από πριν "μέγα άκυρο" για τα μαλακά ADVAN - πρέπει να τον ξέρεις, είναι Σερραίος και γυρνάει στο 1:36 με μία παλιά Corolla πισωκούνα των 140PS...) μου είπε ότι τα λάστιχα κρατούσαν απρόσμενα καλά και ενώ είχαν ελάχιστη φθορά (!!!) η υποστροφή δεν τον απασχόλουσε στο ελάχιστο, η μούρη έμπαινε όπως τη ήθελε. Άρα, όπως είπες κι εσύ, πρέπει να επιλέγουμε σκληρή γόμα για τις Σέρρες. Κι εγώ νόμιζα ότι με την μαλακή θα ζωγραφίζω... Laughing
Ο συνάδελφός σου (και μέλος μας) ο Δ.Σαμαράς (που στον μηχανικό του - το φορτηγό μας - πρέπει να του κάνουμε προτομή και ύμνο) περιττό να σου πω ότι στο 3ο session πήρε πρέφα ότι είχε τελείως λάθος πιέσεις για την πίστα κατόπιν υποδείξεως του λαστιχά μας... Ήταν η πρώτη του φορά (όπως για τους περισσότερους από μας) και έχει πορωθεί απίστευτα! Μου είπε: "Μίλτο πάνω που κατάλαβα πώς θα γυρίσω γρήγορα τελείωσε το 3ο session!". Την επόμενη φορά λοιπόν. Laughing

Είχαμε κάποιες ατυχίες σαν PRCC, με τον σκύλο στην πίστα που μας στέρησε 5 λεπτά από το 1ο session και την έξοδο ενός μέλους μας στην αμμοπαγίδα στο 3ο λεπτό του 2ου session που μας στέρησε ολόκληρο το υπόλοιπο του 20λεπτου... Ακόμη κι έτσι όμως το κατευχαριστηθήκαμε! Ακόμη και ο αγαπημένος γιατρός μας με το 206CC που ξεκίνησε από τα... 2:10 και στο τέλος της ημέρας κατέβασε 10 δεύτερα έφυγε κερδισμένος και ευτυχισμένος! Τον έφαγαν τα θρανία και είπε να γίνει πιλότος στα γεράματα. Απλά άψογος! Laughing
Το διήμερο ήταν καταπληκτικό για όλους ανεξαιρέτως λοιπόν, ειδικά η Κυριακή που είχε και θεατές. Περάσαμε όλοι υπέροχα και φυσικά αυτό δεν πρέπει να μείνει εδώ. Wink

Ήδη εμείς σκεφτόμαστε να συνδιοργανώσουμε στα κοντά (έρχεται και χειμώνας οπότε δεν ξέρω πόσο κοντά θα είναι το "κοντά") μαζί σας, αλλά και με δύο-τρία κλαμπς ακόμη (Alfa Club, NISMO, BMW Sportclub, 106sportclub, VWclub ή άλλα φυσικά) για να μας βγει οικονομικότερα ένα TD με περισσότερο διαθέσιμο χρόνο για όλους μας και λίγο περισσότερη ελαστικότητα σε απλά θέματα, για να είμαστε ακόμη πιο έτοιμοι έως το επόμενο επίσημο TD του NHAC. Τί λέτε;

Σας ζητώ συγνώμη αν καταχράστηκα τον χώρο σας και σας ευχαριστώ. Smile


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Νοέ 2006, 19:26:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι αδερφοί Σαμαρά είναι πολύ καλά παιδιά και τέτοιους αγωνιζόμενους θέλουμε μπας και γίνουμε πλειοψηφία...

τέτοιο trackday που λες δε σε καλύπτει αυτό από το trackday-special ?

εγώ αναρωτιέμαι με τι λάστιχο να μπω, έφαγα 6 λάστιχα...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Νοέ 2006, 02:27:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με καλύπτει Νίκο, και θα ήθελα πολύ να ξανατρέξω αλλά προφανώς δεν θα προλάβω να ξαναετοιμαστώ. Έχω πολλά έξοδα να καλύψω τις επόμενες μέρες και δεν ξέρω σε τί κατάσταση θα βρίσκομαι τότε. Confused


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Νοέ 2006, 08:20:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμείς είμαστε μέσα με το σήμε κατατεθέν μας:

ΣΑΝΙΔΑ!!!!!!!!

εγώ με βλέπω να μπαίνω πολύ σύντομα πίστα και πάλι όπως και αρκετοί psclubιτες μαζί μου. Άλλωστε τα pirelli μου έχουν ακόμα ψωμί μέχρι τα λινά τους, αν και φέυγανε κομμάτια ολόκληρα στην Κ15, έ?φανταστικέ Γκάλφα?

όλα πήγανε καλά και σε ευχαριστούμε για την βοήθεια που έδωσες στο δικό μας cc.
Πριν την Κ13 ποιος το σκότωσε το ζωντανό?εσείς? Afroman

όσο για το 206 το τούμπανο αν ξεκινήσω να λέω τί φοράει θα μας πάρει η νύχτα. μοτερ ας πούμε είναι ραλλίσιο (περίπου) σφυρίλατο όλο, με δράκουλες εκκεντροφόρους, άγραφους. ενδεικτικά όταν ανοίγουμε μαζί, εγώ φορτώνω 4ες και αυτός ακόμα 3η! Twisted evil
αααα και ξέχασα...κόφτης που????9300????? Twisted evil Twisted evil


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Νοέ 2006, 11:07:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tsosmoulis έγραψε:
εμείς είμαστε μέσα με το σήμε κατατεθέν μας:

ΣΑΝΙΔΑ!!!!!!!!

εγώ με βλέπω να μπαίνω πολύ σύντομα πίστα και πάλι όπως και αρκετοί psclubιτες μαζί μου. Άλλωστε τα pirelli μου έχουν ακόμα ψωμί μέχρι τα λινά τους, αν και φέυγανε κομμάτια ολόκληρα στην Κ15, έ?φανταστικέ Γκάλφα?

Το Alfa Club είναι μέσα.
Θα πας στις 2 Δεκ στου TDS; Θα πάει άλλος;

tsosmoulis έγραψε:

όλα πήγανε καλά και σε ευχαριστούμε για την βοήθεια που έδωσες στο δικό μας cc.

Ό,τι θέλετε. Και την ψυχή μου ακόμη! Wink

tsosmoulis έγραψε:
Πριν την Κ13 ποιος το σκότωσε το ζωντανό?εσείς? Afroman

Μάλλον γιατί στο γυρολόγιό μας το είδα, αλλά δεν έμαθα ποιός. Λες να τό'φαγε ο Γιάννης με το πίσω αριστερό τζάμι; Laughing

tsosmoulis έγραψε:

όσο για το 206 το τούμπανο αν ξεκινήσω να λέω τί φοράει θα μας πάρει η νύχτα. μοτερ ας πούμε είναι ραλλίσιο (περίπου) σφυρίλατο όλο, με δράκουλες εκκεντροφόρους, άγραφους. ενδεικτικά όταν ανοίγουμε μαζί, εγώ φορτώνω 4ες και αυτός ακόμα 3η! Twisted evil
αααα και ξέχασα...κόφτης που????9300????? Twisted evil Twisted evil

Shocked Shocked Shocked Shocked
Τώρα με έφτιαξες... ή με χάλασες... δεν ξέρω! Razz
Πολύ εργαλείο θα είναι. Μόλις μάθει ο Σάκης (σωστά το όνομα; ) την πίστα με αυτό θα ξυρίζει... Με σλικ σκληρά φυσικά! Whistling


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Νοέ 2006, 11:14:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικά ψήνομαι πολύ για τις 2-3 Δεκέμβρη αλλά δυστυχώς έχω σεμινάριο από την δουλειά και δεν μπορώ να απουσιάζω.

Οντως το τούμπανο μπορεί να κάνει καλούς χρόνους με κάποια εξικοίωση μια και ο Σάκης είχε χρόνια να μπει στις Σέρρες. Πάντως είχε καλό γυρολόγιο σε γενικές γραμμές.


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Νοέ 2006, 11:20:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μία χαρά γυρνούσε! Αξιοπρεπέστατα! Thumb right

Εγώ να δεις πώς τρελλαίνομαι για τις 2-3Δεκ.... Αλλά είμαι πολύ στριμωγμένος αυτό το διάστημα. Επειδή ελπίζω, λέω ότι θα προσπαθήσω να πάω έστω και σαν ενεργός θεατής. Από την άλλη σκέφτομαι ότι αν πάω μόνο σαν θεατής θα μαζοχιστώ... Confused

Είδα το γνωστό βιντεάκι του Παναγιώτη και διαπίστωσα ένα σοβαρό σφάλμα μου στην έξοδο της Κ13 προς Κ14... Κάνω κι άλλα λάθη αλλά εκείνο είναι εξόφθαλμο. Κρατιέμαι μέσα εσωτερικά για να μπω με γκάζι ενώ πρέπει να ανοιχτώ προς τα έξω και να φρενάρω πριν μπω... Κατάλαβες τί εννοώ ε;


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Νοέ 2006, 12:18:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
...Από την άλλη σκέφτομαι ότι αν πάω μόνο σαν θεατής θα μαζοχιστώ...


ότι χειρότερο για την ψυχολογία αλλά όταν παίζει μηχανολογικό ή χρηματικό κολλήμα δεν μπρείς να κάνεις αλλιώς...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Νοέ 2006, 12:24:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:

Είδα το γνωστό βιντεάκι του Παναγιώτη και διαπίστωσα ένα σοβαρό σφάλμα μου στην έξοδο της Κ13 προς Κ14... Κάνω κι άλλα λάθη αλλά εκείνο είναι εξόφθαλμο. Κρατιέμαι μέσα εσωτερικά για να μπω με γκάζι ενώ πρέπει να ανοιχτώ προς τα έξω και να φρενάρω πριν μπω... Κατάλαβες τί εννοώ ε;


με τί ταχύτητα είσαι εκεί?
εγώ ανοίγομαι λίγο αγήνω γκάζι και μπαίνω!πολλές φορές έκανα περισσότερο άσε και κρέμασε το μοτέρ οπότε κατέβασα και τρίτη πριν την Κ15 για την ευθεία.
Eitherway, το κομμάτι από την Κ12 και μετά είναι το κομμάτι που πρέπει να βελτιώσω στανταρ. στα πρώτα 2 session στην Κ13 έμπαινα με 3η ο μπούφος γιατί φοβόμουν που το πρωί γλυστούσε το αυτοκίνητο Cussing out

έχω πολλά να διορθώσω γιαυτό απλά πιστεύω ότι θα πέσω στο τουλάχιστον άλλα 2-3 seconds την επόμενη που θα μπω στην πίστα Rolling eyes


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Νοέ 2006, 15:02:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ κρατιέμαι εσωτερικά κρατώντας την 3η σχέση για να μπω με φόρα στην Κ14 και να κάνω "άσε" με φλικ στην Κ15. Θεαματικό αλλά σίγουρη μαλ***α τελικά. Ο χρόνος που χάνω είναι κυρίως επειδή παίρνω κομμένος την Κ13 προκειμένου να κρατηθώ στο εσωτερικό της. Αν δυσκολεύεσαι να καταλάβεις με τα λόγια κοίτα στον χάρτη της πίστας. Η Κ13 είναι η παρατεταμένη δεξιά.

Κοντέρ δεν κοιτάω ποτέ και δεν έχω ιδέα πόσα είχα και που....

Α, κι όμως, η μόνη περίπτωση που κοίταξα μερικές φορές το κοντέρ ήταν στην έξοδο από την Κ15. Στην καλύτερη περίπτωση που είδα είχα περίπου 105χαω γλυστρώντας (δεν κοιτούσα πάντα για να σου πω αν κατάφερα και κάτι καλύτερο), μία φορά φλερτάρησα με την αμμοπαγίδα (που έπεσε ο δικός μας και χάσαμε το 2ο session) και στην πάλη να το κρατήσω έπεσα στα 90χαω... καταστροφή. Μόλις ισορρόπησα κοίταξα το κοντέρ για να δω τα χάλια μου. Είναι ό,τι χειρότερο να χάσεις στην έξοδο της Κ15 αφού ο χρόνος που χάνεις αφαιρείται τόσο από τον τρέχοντα γύρο όσο και από τον επόμενο αφού στο τέλος της ευθείας θα έχεις λιγότερα χαω πριν την Κ1. Για την επίτευξη της καλύτερης εξόδου προς την ευθεία και την μεγάλη ταχύτητα έως την Κ1, όλα ξεκινάνε τελικά από την σωστή έξοδο στην Κ13 ώστε πουλώντας την Κ14 να βγεις με καλή επιτάχυνση από την Κ15.

Η πίστα είναι και λίγο σαν το σκάκι. Μία λάθος κίνηση και χάνεις την παρτίδα.

Αλλά το πιο υπέροχο από όλα είναι η ασφάλεια. Πόσες εξόδους είχαμε στο διήμερο και σχεδόν καθόλου ζημιές. Δύο δικά μας έφυγαν άσχημα και δεν έπαθαν το παραμικρό (την πιο τρελλή έξοδο της ημέρας πρέπει να την είχε ο Σαμαράς στην 1η του παρθενική γύρα... έφυγε με χίλια στην Κ5 και μας κόπηκαν τα ήπατα προς στιγμήν... τώρα όμως ακόμη γελάμε με τον θεόμουρλο που κάηκε στο ζέσταμα... Thumbs Up απίστευτο παιδί... Γκάλφα πιστεύω ότι ο Σαμαράς σου μοιάζει στην μούρλα... μην είναι και χειρότερος Laughing ).
Στο Αιγίνιο η έξοδος συχνά οδηγεί και σε υλική ζημιά (τουλάχιστον). Δικαιολογημένα φυσικά αφού η πίστα είναι εγκαταλελειμμένη από 15ετίας και παραπάνω.

Εννοείται ότι οι Σέρρες είναι καλύτερη και πιο ολοκληρωμένη πίστα αφού περιλαμβάνει περισσότερα είδη στροφών από το Αιγίνιο.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Νοέ 2006, 15:10:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτήν εννοώ κι εγώ!την παρατεταμένη δεξιά! την μοναδική φορά που μπήκα με 4η έκανα και τον καλύτερο μου χρόνο. Αν στο τελευταίο session δεν είχα τα προσπεράσματα ίσως έκανα και καλύτερο χρόνο αλλά κοντά σε αυτόν που έχω προς το παρών.


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Νοέ 2006, 15:28:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tsosmoulis έγραψε:

Άλλωστε τα pirelli μου έχουν ακόμα ψωμί μέχρι τα λινά τους, αν και φέυγανε κομμάτια ολόκληρα στην Κ15, έ?φανταστικέ Γκάλφα?


χθες τι είδα ? στο λευκό αλεξίλιο στο 106 μου, έχει μια "λαστιχιά" όμοια με εκείνα από το φτερό σου. ΕΦΑΓΑ ΤΟ ΚΟΜΑΤΙ ΤΗΣ ΓΟΜΑΣ ΕΚΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Νοέ 2006, 15:33:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

glf έγραψε:
tsosmoulis έγραψε:

Άλλωστε τα pirelli μου έχουν ακόμα ψωμί μέχρι τα λινά τους, αν και φέυγανε κομμάτια ολόκληρα στην Κ15, έ?φανταστικέ Γκάλφα?


χθες τι είδα ? στο λευκό αλεξίλιο στο 106 μου, έχει μια "λαστιχιά" όμοια με εκείνα από το φτερό σου. ΕΦΑΓΑ ΤΟ ΚΟΜΑΤΙ ΤΗΣ ΓΟΜΑΣ ΕΚΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!


ε αφού είδες ότι μπήκα με κακό σκοπό τί ακολουθάς Tease
το ξέρεις ότι αν δεν έγραφα έστω τόσο να πάρω λίγο τα πάνω μου Δευτέρα πρωί θα είχε πωλητήριο.

πιστεύω θυμάσαι τί σου είπα:
"Νίκο έχω βάσιμες υποψίες ότι είμαι κουλός" Laughing Laughing Laughing

πάντως το κομμάτι που έφαγες πιστεύω έιναι από τα σημεία που μας μείνανε από αυτό το TD ε?χαχαχαχαχα


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Νοέ 2006, 15:41:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο ΛΑΟΣ ΑΠΑΙΤΕΙ IN CAR ΠΛΑΝΑΑΑΑΑΑ

ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DrJekyll (Αλέκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 30 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 789
Τόπος: Serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Νοέ 2006, 17:40:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
Ήδη εμείς σκεφτόμαστε να συνδιοργανώσουμε στα κοντά (έρχεται και χειμώνας οπότε δεν ξέρω πόσο κοντά θα είναι το "κοντά") μαζί σας, αλλά και με δύο-τρία κλαμπς ακόμη (Alfa Club, NISMO, BMW Sportclub, 106sportclub, VWclub ή άλλα φυσικά) για να μας βγει οικονομικότερα ένα TD με περισσότερο διαθέσιμο χρόνο για όλους μας και λίγο περισσότερη ελαστικότητα σε απλά θέματα, για να είμαστε ακόμη πιο έτοιμοι έως το επόμενο επίσημο TD του NHAC. Τί λέτε;

ΠΟ'ΤΕ...????Και εμένα 1η φορά στην πίστα και αν και με το πλοίο (307) ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ....
Χρονόμετρα θα μπορέσουμε να ξαναέχουμε?
Το ρωτάω γιατί από ότι κατάλαβα αυτά που είχαμε σαν NHAC ΔΕΝ ήταν της πίστας.....

Miltellas έγραψε:
Για την επίτευξη της καλύτερης εξόδου προς την ευθεία και την μεγάλη ταχύτητα έως την Κ1, όλα ξεκινάνε τελικά από την σωστή έξοδο στην Κ13 ώστε πουλώντας την Κ14 να βγεις με καλή επιτάχυνση από την Κ15.
έτσι ακριβώς.... Rolling eyes και συμφωνώ μαζί σου και για την γόμμα...Μόνο σκληρή πιστεύω ότι ταιριάζει σε αυτή την πίστα...

Παρεπιμπτόντως είδα σε ένα παλιό drive χρόνους από διάφορα αυτοκίνητα (δοκιμαστικά)...
1:30 έχει η F430...
1:33 έχει μια Gemballa 911
στο 1:44 γυρνάει το Colt CZT....
1:42 Focus ST....
έχει περίπου 40 αυτοκίνητα και τους χρόνους του....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Νοέ 2006, 17:43:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτοι οι χρονοι δεν ειναι και οτι καλυτερο για τις σερρες. σκεψου οτι καποιοι ειχαν γινει σε βρεγμενο...
και γενικα οι δοκιμαστες ειναι οτι κατσει Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Νοέ 2006, 02:57:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σήμερα ο Γιάννης που έχει σχεδόν ίδιο κάρο με μένα και με φαγωμένα πολιτικά λάστιχα ξαναμπήκε και έγραψε αρκετές φορές κάτω από 1:44 με καλύτερο το 1:43.100 (από 1:47:700+ την Κυριακή). Και μου είπε ότι δεν έκανε ούτε μία γύρα χωρίς αντιληπτό λάθος. Άρα με λίγο εγκεφαλική δουλειά ο χρόνος κατεβαίνει κι άλλο καθότι το να είσαι μόνο "γρήγορος" δεν αρκεί στην πίστα. Wink


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
Σελίδα 5 από 7

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,5328s (PHP: 60% - SQL: 40%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on