PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Στατιστική Βλαβών
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Σεπ 2006, 19:28:11    Θέμα δημοσίευσης: Στατιστική Βλαβών Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mε αφορμη μια βλαβη που με αφησε στο δρομο σημερα (κομενη ντιζα συμπλεκτη) ειχα μια πολυ ενδιαφερουσα κουβεντα με τον οδηγο του γερανου της Express Service.

Συμφωνα λοιπον με το κυριο Νικο, οι σηχνοτερες βλαβες (για τα μοντελα που τον ρωτησα εγω) ειναι οι εξης:

Peugeot (206): Ηλεκτρικα - εγκεφαλος ("Μακρια απ΄τα Γαλλικα")
VW (Polo / Golf): Μηχανη - Θερμοκρασια ("Καινε λαδια απ΄τη μανα τους")
Mini (Cooper): Κιβωτιο - μεταδωση
Ford (Fiesta / Focus): "Δεν χαλανε πολλα τετοια"

Οι φρασεις στα εισαγωγικα ειναι τα σχολια του κυριου Νικου, οπως ακριβως τα διατυπωσε.

Και τελος τα αμαξια που δεν χαλανε ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ, συμφωνα παντα με τον κυριο οδηγο της Express Service, ειναι τα .....ΗΥUNDAI !!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
vinman 
Γεν. Γραμματέας


407 2.0

Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 4577

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Σεπ 2006, 20:05:17    Θέμα δημοσίευσης: Re: Στατιστική Βλαβών Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

STELIOS έγραψε:

....Και τελος τα αμαξια που δεν χαλανε ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ, συμφωνα παντα με τον κυριο οδηγο της Express Service, ειναι τα .....ΗΥUNDAI !!!


Απο τη συμβίωση μου με 2 Hyundai για 7 χρόνια μπορώ να πώ ότι δεν έχει άδικο ο τύπος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gr@lly (Γιωργος Αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


4 νιτροτουρμπομπιελα

Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 761
Τόπος: Sto kotetsi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Σεπ 2006, 01:15:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γενικος τα Japan δεν χαλανε δεν σπανε..
Βεβαια μιλαμε για την παλαια σχολη τωρα τα καινουργια
θα δειξουν....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Σεπ 2006, 02:33:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα Hyundai???
Τοσο φτηνη κατασκευη και δεν παθαινουν τιποτα.Τι να πω δεν ξερω.Και να πεις οτι ειναι και λιγα να πω ενταξει ειναι θεμα μικρων πιθανοτητων.Αλλα αυτα εχουν κατακλεισει τον τοπο.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Spyros_L 
Μέλος
Μέλος


Old school

Ένταξη: 25 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 140
Τόπος: Κορυδαλλός-Κεφαλονιά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Σεπ 2006, 08:43:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εντάξει δεκτόν. Δε λέω. Πληρώνεις 9 χιλιάρικα στην ουσία για ένα κινητήρα. Τίποτα άλλο παιδιά. Ως εκεί. Όλο το άλλο αμάξι είναι μια απελπισία. Εσωτερικά πιάνεις ένα υλικό λίγο χειρότερο απο πλαστικό, παντού όμως ε! Κοπανάς το ταμπλό και ακούς αντίλαλο. Δεν στρίβει με καμία δύναμη. Εμένα δεν με καλύπτει ρε παιδιά, και ας μην παθαίνουν ποτέ τίποτα.


Πίστευε και μη, ερεύνα
Πίστευε και μη ερεύνα

Ένα απλό κόμμα αλλάζει τα πάντα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Σεπ 2006, 09:37:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο πατερας μου εχει Ηuyndai. Το αμάξι είναι μια χαρα. Δεν έχει κάτι ιδιαίτερο αλλά μετά από 11 χρόνια και δεν θυμαμαι και ποσα χλμ ποτέ δεν έχει μείνει. Μόνο με την βασική συντήρηση είναι μια χαρα. Και ποιος είπε ότι δεν στρίβει; ΟΚ, δεν είναι Peugeot αλλά στρίβει μια χαρα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Σεπ 2006, 11:23:04    Θέμα δημοσίευσης: Re: Στατιστική Βλαβών Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

STELIOS έγραψε:
Mε αφορμη μια βλαβη που με αφησε στο δρομο σημερα (κομενη ντιζα συμπλεκτη) ειχα μια πολυ ενδιαφερουσα κουβεντα με τον οδηγο του γερανου της Express Service.

Συμφωνα λοιπον με το κυριο Νικο, οι σηχνοτερες βλαβες (για τα μοντελα που τον ρωτησα εγω) ειναι οι εξης:

Peugeot (206): Ηλεκτρικα - εγκεφαλος ("Μακρια απ΄τα Γαλλικα")
VW (Polo / Golf): Μηχανη - Θερμοκρασια ("Καινε λαδια απ΄τη μανα τους")
Mini (Cooper): Κιβωτιο - μεταδωση
Ford (Fiesta / Focus): "Δεν χαλανε πολλα τετοια"

Οι φρασεις στα εισαγωγικα ειναι τα σχολια του κυριου Νικου, οπως ακριβως τα διατυπωσε.

Και τελος τα αμαξια που δεν χαλανε ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ, συμφωνα παντα με τον κυριο οδηγο της Express Service, ειναι τα .....ΗΥUNDAI !!!


επειδη κανεις δεν πρεπει να ειναι απολυτος , ετσι και ο κ.Νικος καπου εχει δικιο και καπου αδικο.
εχουμε και λεμε.
στο θεμα ΗΥUNDΑΙ θα συμφωνησω κιεγω με παραδειγμα φιλου που το hyundai του (8 χρονων) δεν εχει βγαλει Hyundai ΤΙΠΟΤΑ !
ομως για τα 206 προσωπικα θα πω οτι το δικο μου εβγαλε μεχρι τωρα:
πολλαπλασιαστης
μοτερακι ρελαντι
ψαλιδια
ντιζες στα ψαλιδια
ρουλεμαν
φλατζα κεφαλης
καθισμα οδηγου
κλειδαρια
βαλβιδα βεντιλατερ η θερμοστατης καπως ετσι δε θυμαμαι κατι με τη θερμοκρασια νερου τελος παντων
κομπλερ αircondition ΣΗΜΕΡΑ πρωι πρωι ΦΡΕΣΚΙΑ ΒΛΑΒΗ

Ποσα απο αυτα ειναι ηλεκτρικα ;

σημειωτεον ολα τα Servise γινονται στην ωρα τους και με το παραπανω!
το αμαξι εχει 90.000 χλμ και δεν το σκιζω εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων, το χρησιμοποιω ομως καθημερινα.

φυσικα τα υπολοιπα αναλωσιμα τυπου : φιλτρα,λαδια,ξυδια,φρενα,λαστιχα,κ.λ.π αλλαζονται κατα κορον!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
silver turbo 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Pug 206 1.4(8V)Quicksilver

Ένταξη: 06 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 43
Τόπος: Χανια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Σεπ 2006, 12:33:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το αν θα βγαλει βλαβες ενα αυτοκινητο δεν σε προιδεαζει απο την μαρκα νομιζω.Ειναι μην σου κατσει.
Σε αντιθεση με τον DimiP το Πεζο μου δεν εχει βγαλει τιποτα.Να χτυπησω ξυλο(ντουκ,ντουκ) εινια μια χαρα.Και δεν του συμπεριφερομαι ομορφα.
Και κλεινει τωρα τα 4 χρονια με 53.000 χλμ.
Σε αντιθεση με την ΒΜW του πατερα μου που και ο πολλαπλασιαστης τα'φτυσε πριν ενα μηνα και ιμαντα αλλαξε μετα απο 1 χρονο που το αγορασε.Και το εχει 3,5 χρονια(3.18i Compact).
Οποτε και το αυτοκινητο μαλλον λαχειο ειναι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Spyros_L 
Μέλος
Μέλος


Old school

Ένταξη: 25 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 140
Τόπος: Κορυδαλλός-Κεφαλονιά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Σεπ 2006, 12:46:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μην ξενερώνετε ρε σεις. Κόπανοι είναι οι Ευρωπαίοι που τα εμπιστεύονται? Κυρίως τα Ρενό έχουν πρωτιά σε πολλά κράτη, αλλά και η πεζό δεν πάει πίσω. Δεν θεωρούνται και φτηνά αμάξια. Τιμές ίδιες με του δυνατού ανταγωνισμού έχουν και σε πολλά μοντέλα είναι και ακριβότερα. Λέτε να είναι τυχαία αυτά μωρέ. Είναι πολυ ποιοτικά αυτοκίνητα και έχουν γούστο που λίγα αυτοκίνητα άλλων κατασκευαστών έχουν. Το accent έχει 9,000 ευρώ και το αντίστοιχο γαλλικό έχει 15,000. Και θέλετε να τα συγκρίνουμε? Δε νομίζω να υπάρχει λόγος ρε παιδιά. Είναι κρίμα και χάσιμο χρόνου να μπαίνουμε σε τέτοιες συγκρίσεις. Ότι πληρώνεις πάιρνεις λένε. Αυτό το λέει όλος ο κόσμος και είναι γενικός κανόνας. δε λέω φιλότιμα τα χιουντάι και τίμια. Μέχρι εκεί όμως, το ξαναλέω. Έχω οδηγήσει για πολυ καιρό, 3 μοντέλα χιουντάι του κουτιού. Αφήστε το καλύτερα.


Πίστευε και μη, ερεύνα
Πίστευε και μη ερεύνα

Ένα απλό κόμμα αλλάζει τα πάντα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Σεπ 2006, 13:11:03    Θέμα δημοσίευσης: Re: Στατιστική Βλαβών Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:

επειδη κανεις δεν πρεπει να ειναι απολυτος , ετσι και ο κ.Νικος καπου εχει δικιο και καπου αδικο.
εχουμε και λεμε.
στο θεμα ΗΥUNDΑΙ θα συμφωνησω κιεγω με παραδειγμα φιλου που το hyundai του (8 χρονων) δεν εχει βγαλει Hyundai ΤΙΠΟΤΑ !
ομως για τα 206 προσωπικα θα πω οτι το δικο μου εβγαλε μεχρι τωρα:
πολλαπλασιαστης
μοτερακι ρελαντι
ψαλιδια
ντιζες στα ψαλιδια
ρουλεμαν
φλατζα κεφαλης
καθισμα οδηγου
κλειδαρια
βαλβιδα βεντιλατερ η θερμοστατης καπως ετσι δε θυμαμαι κατι με τη θερμοκρασια νερου τελος παντων
κομπλερ αircondition ΣΗΜΕΡΑ πρωι πρωι ΦΡΕΣΚΙΑ ΒΛΑΒΗ

Ποσα απο αυτα ειναι ηλεκτρικα ;

σημειωτεον ολα τα Servise γινονται στην ωρα τους και με το παραπανω!
το αμαξι εχει 90.000 χλμ και δεν το σκιζω εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων, το χρησιμοποιω ομως καθημερινα.

φυσικα τα υπολοιπα αναλωσιμα τυπου : φιλτρα,λαδια,ξυδια,φρενα,λαστιχα,κ.λ.π αλλαζονται κατα κορον!


Η βλαβες: ηλεκτρικα, ειναι απλα ο βασικος και πιο συνηθισμενος λογος ακινητοποιησης του αυτοκινητου. Φησικα ΔΕΝ ειναι ο μονος, απλα ειναι ο πιο συχνος. Και φυσικα οι βλαβες που παραθετεις παραπανω δεν συνεπαγωνται ολες ρυμουλκιση με γερανο...
Εκτως αυτου, oι ηλεκτρικες βλαβες (στη πλειοψυφια τους) δεν μπορουν να προβλεφθουν και δεν εχουν μεγαλη σχεση με τη συχνη συντηρηση του αυτοκινητου.

Εγω πχ. στα 110.000 χλμ που εχω τωρα, το μονο ηλεκτρικο που μου εχει βγαλει ηταν ενα χαλασμενο beck sta 95.000 (οπου και παλι δεν χρειαστικα γερανο). Αλλα 206 καθε λιγο και λιγακι ειναι μεσα για διαγνωστικο, και με ΠΟΛΥ λιγοτερα χλμ...

Τα στοιχεια που εχω γραψει στο πρωτο post μου ειναι απλα οι
παρατηρησεις ενος εργαζομενου που η δουλεια του ειναι να ρυμουλκει ακινητοποιημενα οχηματα.

Η πρωτη του φραση ηταν "ΟΛΑ ανεξεραιτος χαλανε" και "Οσο πιο σωστα το συντηρεις λιγοστευουν οι πιθανοτητες να μεινεις".

Ομως το συμπερασμα ειναι πως μερικες μαρκες βγαζουν συγκεκριμενες βλαβες με συχνοτητα που δεν μπορει να χαρακτηριστει τυχαια.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Σεπ 2006, 13:20:21    Θέμα δημοσίευσης: Re: Στατιστική Βλαβών Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

STELIOS έγραψε:
DimiP έγραψε:

επειδη κανεις δεν πρεπει να ειναι απολυτος , ετσι και ο κ.Νικος καπου εχει δικιο και καπου αδικο.
εχουμε και λεμε.
στο θεμα ΗΥUNDΑΙ θα συμφωνησω κιεγω με παραδειγμα φιλου που το hyundai του (8 χρονων) δεν εχει βγαλει Hyundai ΤΙΠΟΤΑ !
ομως για τα 206 προσωπικα θα πω οτι το δικο μου εβγαλε μεχρι τωρα:
πολλαπλασιαστης
μοτερακι ρελαντι
ψαλιδια
ντιζες στα ψαλιδια
ρουλεμαν
φλατζα κεφαλης
καθισμα οδηγου
κλειδαρια
βαλβιδα βεντιλατερ η θερμοστατης καπως ετσι δε θυμαμαι κατι με τη θερμοκρασια νερου τελος παντων
κομπλερ αircondition ΣΗΜΕΡΑ πρωι πρωι ΦΡΕΣΚΙΑ ΒΛΑΒΗ

Ποσα απο αυτα ειναι ηλεκτρικα ;

σημειωτεον ολα τα Servise γινονται στην ωρα τους και με το παραπανω!
το αμαξι εχει 90.000 χλμ και δεν το σκιζω εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων, το χρησιμοποιω ομως καθημερινα.

φυσικα τα υπολοιπα αναλωσιμα τυπου : φιλτρα,λαδια,ξυδια,φρενα,λαστιχα,κ.λ.π αλλαζονται κατα κορον!


Η βλαβες: ηλεκτρικα, ειναι απλα ο βασικος και πιο συνηθισμενος λογος ακινητοποιησης του αυτοκινητου. Φησικα ΔΕΝ ειναι ο μονος, απλα ειναι ο πιο συχνος. Και φυσικα οι βλαβες που παραθετεις παραπανω δεν συνεπαγωνται ολες ρυμουλκιση με γερανο...
Εκτως αυτου, oι ηλεκτρικες βλαβες (στη πλειοψυφια τους) δεν μπορουν να προβλεφθουν και δεν εχουν μεγαλη σχεση με τη συχνη συντηρηση του αυτοκινητου.

Εγω πχ. στα 110.000 χλμ που εχω τωρα, το μονο ηλεκτρικο που μου εχει βγαλει ηταν ενα χαλασμενο beck sta 95.000 (οπου και παλι δεν χρειαστικα γερανο). Αλλα 206 καθε λιγο και λιγακι ειναι μεσα για διαγνωστικο, και με ΠΟΛΥ λιγοτερα χλμ...

Τα στοιχεια που εχω γραψει στο πρωτο post μου ειναι απλα οι
παρατηρησεις ενος εργαζομενου που η δουλεια του ειναι να ρυμουλκει ακινητοποιημενα οχηματα.

Η πρωτη του φραση ηταν "ΟΛΑ ανεξεραιτος χαλανε" και "Οσο πιο σωστα το συντηρεις λιγοστευουν οι πιθανοτητες να μεινεις".

Ομως το συμπερασμα ειναι πως μερικες μαρκες βγαζουν συγκεκριμενες βλαβες με συχνοτητα που δεν μπορει να χαρακτηριστει τυχαια.


μα εγω δεν ειπα κατι διαφορετικο.
συμφωνω,
απλα με "τσιτωνει" λιγο να ακουω απο διαφορους (οχι εσενα) ανευθυνο-υπευθυνους να κοπανανε ενα "τα γαλλικα πασχουν στα ηλεκτρικα" επειδη δεν ξερουν τιποτα αλλο.
τελος παντων η αληθεια ειναι πως ο,τι παθεις αυτο θα σε κυνηγαει οποτε λογικα εγω (με τις βλαβες που μου εβγαλε) δεν θα ξαναπαρω peugeot ή εστω θα το σκεφτω πααααααρααααα πολυ πριν ξαναγορασω peugeot,
γιατι απλα τα ενδιαφεροντα και οι απαιτησεις της ζωης μεγαλωσαν και δεν γουσταρω να ειμαι με το χερι στην τσεπη (οπως ημουν μεχρι τωρα και δεν με πειραζε) μονο και μονο για να εχω peugeot και να "στριβω" καλυτερα . λεμε τωρα παραδειγμα ηταν.
δυστυχως θα ψαξω (αν βρω) για ενα αυτοκινητο με τον sport χαρακτηρα που θελω και χωρις να βγαζει τοσες βλαβες ή τουλαχ. να μου τις πληρωνουν αλλοι (βλεπε μεγαλη σε διαρκεια εγγυηση).
Αν το βρω εχει καλως.
καμια προταση ; Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Σεπ 2006, 13:39:18    Θέμα δημοσίευσης: Re: Στατιστική Βλαβών Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
..δυστυχως θα ψαξω (αν βρω) για ενα αυτοκινητο με τον sport χαρακτηρα που θελω και χωρις να βγαζει τοσες βλαβες ή τουλαχ. να μου τις πληρωνουν αλλοι (βλεπε μεγαλη σε διαρκεια εγγυηση).
Αν το βρω εχει καλως.
καμια προταση ; Question


ΗΥUNDAI

Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Σεπ 2006, 13:43:18    Θέμα δημοσίευσης: Re: Στατιστική Βλαβών Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

STELIOS έγραψε:
DimiP έγραψε:
..δυστυχως θα ψαξω (αν βρω) για ενα αυτοκινητο με τον sport χαρακτηρα που θελω και χωρις να βγαζει τοσες βλαβες ή τουλαχ. να μου τις πληρωνουν αλλοι (βλεπε μεγαλη σε διαρκεια εγγυηση).
Αν το βρω εχει καλως.
καμια προταση ; Question


ΗΥUNDAI

Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy


μπααααα....
για ακου αυτα:
toyota cellica ts
audi s3
saab aero
alfa gt
focus st

εννοειται πως μιλαμε για διαφορετικες "σχολες" και πολλαααα λεφταααα
αλλα στο κατω κατω το 206 μου εχει κοστισει 20000 ευρω μεχρι τωρα (βλαβες + προσθετα χωρις το I.C.E)

sorry για το off topic Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Σεπ 2006, 13:45:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η αποψη μου: ή το πρωτο ή το τελευταιο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Nuntius (Γιάννης!!!)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206

Ένταξη: 27 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 52

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Σεπ 2006, 14:07:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το πρώτο...το πρώτο και όταν το πάρεις θα με πας και άτα εεεεε???? plz...????


Κάθε εμπόδιο για καλό!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Σεπ 2006, 14:10:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ok αρχιζω να παιζω Λοττο συστηματικα απο σημερα Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Σεπ 2006, 15:08:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Spyros_L έγραψε:
Μην ξενερώνετε ρε σεις. Κόπανοι είναι οι Ευρωπαίοι που τα εμπιστεύονται? Κυρίως τα Ρενό έχουν πρωτιά σε πολλά κράτη, αλλά και η πεζό δεν πάει πίσω. Δεν θεωρούνται και φτηνά αμάξια. Τιμές ίδιες με του δυνατού ανταγωνισμού έχουν και σε πολλά μοντέλα είναι και ακριβότερα. Λέτε να είναι τυχαία αυτά μωρέ. Είναι πολυ ποιοτικά αυτοκίνητα και έχουν γούστο που λίγα αυτοκίνητα άλλων κατασκευαστών έχουν. Το accent έχει 9,000 ευρώ και το αντίστοιχο γαλλικό έχει 15,000. Και θέλετε να τα συγκρίνουμε? Δε νομίζω να υπάρχει λόγος ρε παιδιά. Είναι κρίμα και χάσιμο χρόνου να μπαίνουμε σε τέτοιες συγκρίσεις. Ότι πληρώνεις πάιρνεις λένε. Αυτό το λέει όλος ο κόσμος και είναι γενικός κανόνας. δε λέω φιλότιμα τα χιουντάι και τίμια. Μέχρι εκεί όμως, το ξαναλέω. Έχω οδηγήσει για πολυ καιρό, 3 μοντέλα χιουντάι του κουτιού. Αφήστε το καλύτερα.


Εκτος οτι συμφωνω με ολα τα παραπανω θα σας πω ενα.Ο πατερας μου εχει 406 και δεν μας εχει βγαλει ποτε προβλημα πουθενα στον κινητηρα ουτε στην μεταδοση.Αλλαξε δισκο-πλατο μετα απο 8 χρονια.
Γενικα τα γιαπωνεζικα εχουν αυτο το κακο.Βγαζουν απο παντου για να τα βαλουν στον κινητηρα.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Nuntius (Γιάννης!!!)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206

Ένταξη: 27 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 52

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Σεπ 2006, 15:13:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά, μην σας στενοχωρήσω, αλλά πέρα από την γενική ποιότητα κατασκευής είναι και θέμα λαχείου...δλδ του τι αμαξιού θα σου έρθει στα χέρια. Ξέρω αδέρφια που πήραν ίδιες ΒΜW, με διαδοχική σειρά στην παραγωγή τους, η μία το έχει γονατίσει το παιδί στις ζημιές και η άλλη είναι σκυλί. Είναι να μη σου τύχει...


Κάθε εμπόδιο για καλό!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Σεπ 2006, 16:28:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αγαπητέ φίλε Dimi P θα ήθελα να μου πεις που έκανες όλα τα σερβισ?

σε εξουσιοδοτημένο, σε εξιδεικευμένο, ή σε συνεργείο γενικών επισκευών...

Παντως συμφωνώ και με τον φίλο που λέει οτι το αμάξι είναι λαχείο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Σεπ 2006, 18:03:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε παιδες τα ΗΥUNDAI δεν ειναι γιαπωνεζικο ! κορεατικο ειναι.. Razz Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1677s (PHP: 83% - SQL: 17%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on