PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Νέα πρόστιμα Κ.Ο.Κ.
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
cipher (Αλέξανδρος)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


206 XS, 1.4, 75 γαϊδούρια (+1 ο οδηγός)

Ένταξη: 16 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 376
Τόπος: Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Σεπ 2006, 19:36:50    Θέμα δημοσίευσης: Νέα πρόστιμα Κ.Ο.Κ. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μερικά από τα νέα πρόστιμα...

Οδήγηση υπό την επήρεια αλκοόλ: 200-1200 ευρώ (από
83-668 που ισχύει στον τωρινό Κ.Ο.Κ.), αφαίρεση άδειας
οδήγησης μέχρι 6 μήνες.

Παραβίαση STOP: 700 ευρώ (από 167).

Παραβίαση ερυθρού σηματοδότη: 700 ευρώ (από 167),
αφαίρεση άδειας οδήγησης για δύο μήνες.

Αφύλακτη σιδηροδρομική διάβαση: 700 ευρώ (από 167)

Μη χρήση ζώνης ασφαλείας: 350 ευρώ (από 83), αφαίρεση
άδειας οδήγησης για 10 ημέρες.

Μη χρήση κράνους: 350 ευρώ (από 83), αφαίρεση άδειας
οδήγησης για 10 ημέρες.

Χρήση κινητού στη διάρκεια της οδήγησης: 100 ευρώ (από
33), αφαίρεση άδειας οδήγησης ως 30 ημέρες.

Άσκοπη χρήση "μεγάλης" σκάλας φώτων: 20-700 ευρώ (από
17-33).

Κίνηση στο αντίθετο ρεύμα: 200 ευρώ (από 83).

Παραβίαση προτεραιότητας: 200 ευρώ (από 83).

Στάθμευση σε χώρο για άτομα με ειδικές ανάγκες: 151
ευρώ (από 61,5).

Πάτημα διπλής γραμμής: 167 ευρώ και 7 πόντοι (Παίζει και να μην αυξήθηκε. Προσπαθώ να το τσεκάρω...)



Χάκεψον γαρ τοις πάσοι...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την cipher στις Παρ 06 Οκτ 2006, 18:41:46, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Σεπ 2006, 20:29:26    Θέμα δημοσίευσης: Re: Νέα πρόστιμα Κ.Ο.Κ. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

cipher έγραψε:
Μερικά από τα νέα πρόστιμα...
......
....
..

Ολο το μηνιατικο θα πηγαινει στις κλισεις δλδ... Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cipher (Αλέξανδρος)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


206 XS, 1.4, 75 γαϊδούρια (+1 ο οδηγός)

Ένταξη: 16 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 376
Τόπος: Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Σεπ 2006, 20:55:22    Θέμα δημοσίευσης: Re: Νέα πρόστιμα Κ.Ο.Κ. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ghost Dog έγραψε:

Ολο το μηνιατικο θα πηγαινει στις κλισεις δλδ... Evil

Τώρα θα βγει και προστιμο-δάνειο! Ha Ha



Χάκεψον γαρ τοις πάσοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Σεπ 2006, 21:04:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν είναι να αλλάξει κάτι...καλώς. Αν και δεν νομίζω.
Συνήθως η τσέπη δεν πονάει όσο αφαίρεση διπλώματος πάντως.
Πιο πολύ για οικονομικά έσοδα μου φέρνει η όλη υπόθεση παρά για τιμωρία.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fotis-84 (fotis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 EN/2

Ένταξη: 01 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 260

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Σεπ 2006, 22:27:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η τσεπη ποναει περισσοτερο απο την αφαιρεση διπλωματος , χωρις διπλωμα οδηγας ενω χωρις λεφτα δεν κανεις βημα!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Σεπ 2006, 02:24:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

fotis-84 έγραψε:
χωρις διπλωμα οδηγας

ε? Question Question Question

Εγώ δεν το σκέφτομαι τόσο, όσο για το χρηματικό αντίτιμο! Σκέψου για κάποιον 5Ε πρόστιμο είναι αρκετά λεφτά, για κάποιον άλλον όμως τα 1000 δεν είναι τίποτα. Πιστεύω είναι αρκετοί που θα ρίσκαραν να πιούνε "ένα ποτηράκι παραπάνω" εν προκειμένω να πληρώσουν 200Ε. Το θεωρούν "τίμια" τιμωρία ανταυτού αν σου αφαιρέσουν το δίπλωμα για 6 μήνες και τρέχεις με συγκοινωνίες κτλ μάλλον είναι κάτι διαφορετικό που για εμένα πλησιάζει την τιμωρία!

Μια σκέψη έκανα... Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cipher (Αλέξανδρος)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


206 XS, 1.4, 75 γαϊδούρια (+1 ο οδηγός)

Ένταξη: 16 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 376
Τόπος: Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Σεπ 2006, 02:25:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για τους περισσότερους "κοινούς θνητούς" ισχύει. Αυτοί που έχουν τα φράγκα, όμως, είναι αυτοί που συνήθως παρανομούν και μόνο η στέρηση διπλώματος τους πονάει.

Νομίζω στη Σουηδία είναι που τα πρόστιμα του ΚΟΚ είναι ποσοστό επί του εισοδήματός σου...; Εκεί να δεις γλέντια!!!



Χάκεψον γαρ τοις πάσοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Σεπ 2006, 12:41:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για προσπέραση Ναταλίκας από Νταλίκα υπάρχει κάτι?????? Evil

Για υπέρβαση ορίων ταχύτητας από Νταλίκες, Φορτηγά και Λεωφορεία και για οδήγηση τους στις αριστερές λωρίδες???

Επίσης για οδήγηση στην λωρίδα εκτάκτου ανάγκης?????

Για χρήση του πίσω φως ομίχλης χωρίς ομίχλη????

Για μη χρήση παιδικών καθισμάτων????

Για "στοργικές" μητέρες που κάθονται στο πίσω κάθισμα και κρατάνε το παιδί τους????????

Για μη χρήση ζώνης ασφάλειας από τους πίσω επιβάτες???

Για ρύπανση από κακοσυντηρημένα ή αρχαία ταξί?????

Για προσπέραση από δεξιά???????

Για μη τήρηση της κατέυθυνσης πορείας της λωρίδας του δρόμου???


Και όταν λένε "Μη τήρηση προτεραιότητας" σε πλατεία τι γίνεται??????
Προτεραιότητα με το χαζό Ελληνικό σύστημα ή με αυτό που ισχύει στον υπόλοιπο πολιτισμένο κόσμο δηλαδή προτεραιότητα πάντα σε αυτούς που είναι μέσα στην πλατεία?????? (Αυτό σηκώνει Ευρωπαϊκό Δηκαστήριο!!!!!!!!!)


Μάλλον τελικά τα έκοψαν και τα έραψαν απλά για να μαζεύουν πρόστιμα διότι διόλου τους νοιάζει να εκσυγχρονίσουν τον ΚΟΚ για να μειωθούν τα ατυχήματα και οι θανάτοι/τραυματισμοί!!!!!! Evil Evil


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Σεπ 2006, 12:57:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μία ερώτηση.


Αυτά τα North- South Clubs έχουν άποψη και «πολιτική» επί του θέματος ή το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι η προάσπιση της οδικής ασφάλειας μέσω εκδομών και χοροεσπερίδων;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Σεπ 2006, 13:06:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ultra-one έγραψε:
Και όταν λένε "Μη τήρηση προτεραιότητας" σε πλατεία τι γίνεται??????
Προτεραιότητα με το χαζό Ελληνικό σύστημα ή με αυτό που ισχύει στον υπόλοιπο πολιτισμένο κόσμο δηλαδή προτεραιότητα πάντα σε αυτούς που είναι μέσα στην πλατεία?????? (Αυτό σηκώνει Ευρωπαϊκό Δηκαστήριο!!!!!!!!!)


Επανέρχομαι σε αυτό!!!!!!!!!!!!!! Η περιγραφή αυτή είναι από Νορβηγικό Site αλλά ο νόμος είναι ο ίδιος σε ΟΛΕΣ τις χώρες πλην της Ελλάδας...... Splat Splat Splat
Ο "Ελληνικός" κανονισμός έχει καταργηθεί στις άλλες χώρες από το 1960!!!!!!

"The basic rule is that you must yield for traffic on your left in the roundabout. That is, traffic just entering or in the roundabout has priority and you must stop at the entrance to the roundabout until that traffic clears. Also, the rule of thumb when approaching a roundabout is that you should stay to the right hand lane if you plan on going less than 180 degrees around the roundabout, and to the left hand lane if you plan to go more than 180 degrees around. If you keep these two things in mind, negotiating a roundabout becomes allot easier."

Διαβάστε περισσότερα εδώ: http://en.wikipedia.org/wiki/Roundabout


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Σεπ 2006, 15:42:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το καλυτερο πραγμα που θα μπορουσαν να κανουν με τοσα λεφτα που μαζευουν απο τις κλισεις και με ολα αυτα που θα μαζεψουν απο τα καινουργια μετρα θα ηταν να φτιαξουν παρκα κυκλοφοριακης αγωγης και να βαλουν μαθημα στα σχολεια.
Πρεπει να μαθαινουμε απο μικροι οτι ο δρομος δεν ειναι ιδιωκτησια κανενος και οτι δεν μπορουμε να κανουμε του κεφαλιου μας.Επισης πρεπει να σεβομαστε τους πεζους και ειδικα τα ατομα με ειδικες αναγκες.
Αυτα πρεπει να τα μαθουμε.Ειναι θεμα παιδιας και νοοτροπειας.Οσα λεφτα και να πληρωσεις αυτα τα δυο δεν αλλαζουν αν δεν μπουν οι σωστες βασεις απο την αρχη.
Αλλα ρε παιδια μην πατε μακρια.Καποια απο αυτες τις μερες ημουν στα Goodys και ετρωγα με την κοπελια μου.Το μαγαζι βρησκετε σε πεζοδρομο στον οποιον καποιες ωρες το πρωι και μονο τοτε ειναι ανοιχτος για την παραλαβη νεων προιντων απο τα διαφορα μαγαζια.Η ωρα ηταν 11 το βραδυ.Ερχετε ενας αστυνομικος με την γυναικα του για να φανε.Παρκαρουν μεσα στην μεση του πεζοδρομου και εκλεινε και μερος για ατομα με ειδικες αναγκες και ολα μια χαρα.Οταν ρωτησα την κοπελια μου γιατι το κανει αυτο μου απαντησε οτι "σιγα ποιος θα ερθει να τον γραψει?"
Καταλαβατε?Εξουσια.Αυτα ειναι.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Σεπ 2006, 16:55:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε παιδια ειναι απλο , μπηκαμε σε προ-προεκλογικη περιοδο (δεν λεω για τις δημοτικες) και αρχισαν τα γνωστα.
α) προσπαθουν να δειξουν οτι κατι κανουν για να διορθωσουν την κατασταση με τα ατυχηματα/δυστυχηματα στους δρομους μεν
β) βγαζουν χρημα με ουρα απο τα τερατωδη προστιμα ωστε να τα διαθεσουν αλλου.
τυχαιο ειναι οτι τα δικαστηρια συνεχως επιδικαζουν αποφασεις υπερ διαφορων ομαδων ανθρωπων γαι ποσα που πρεπει να πληρωσει το δημοσιο (βλεπε Λαφκα κ.λ.π)
απο που θα βγουν αυτα τα λεφτα ;

εδω ταιριαζει το τραγουδακι των goin'through "ΕΛΛΑΔΑ"

υστερογραφο:
δηλ. αν δουν οτι τα "νεα προστιμα" δεν αποδιδουν και θελησουν μετα απο χ μηνες να τα αυξησουν, που θα τα πανε ;

παραβιαση STOP ......3500 Ευρω
παραβιαση προταιρεοτητας .........5200 Ευρω

Evil Evil Evil Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Σεπ 2006, 17:41:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δηλαδή: Αν φύγεις από το "Βοτανικό" σουρωμένος (1200),με αναμμένους προβολείς (700) και περάσεις αέρα-πατέρα τη διασταύρωση Κων/πόλεως-Ιεράς Οδού (3Χ700=2100+200), χωρίς να φοράς ζώνη ή κράνος (350) και μιλάς στοκινητό (100),παρκάρεις για τσιγάρα στο απέναντιπερίπτερο (200), στη θέση για ΑΜΕΑ μπροστά στην τράπεζα (151) και σε σταματήσει μπάτσος, συμφέρει να...τον σκοτώσεις επιτόπου.
Η εξαγορά ποινής για ανθρωποκτονία είναι φθηνότερη


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Baphomet στις Παρ 08 Σεπ 2006, 20:17:32, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
vinman 
Γεν. Γραμματέας


407 2.0

Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 4577

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Σεπ 2006, 17:47:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Baphomet έγραψε:
Δηλαδή: Αν φύγεις από το "Βοτανικό" σουρωμένος (1200),με αναμμένους προβολείς (700) και περάσεις αέρα-πατέρα τη διασταύρωση Κων/πόλεως-Ιεράς Οδού (3Χ700=2100+200), χωρίς να φοράς ζώνη ή κράνος (350) και μιλάς στοκινητό (100),παρκάρεις για τσιγάρα στο απέναντιπερίπτερο (200), στη θέση για ΑΜΕΑ μπροστά στην τράπεζα (151)....................


.......ή παίρνεις στεγαστικό....για να πληρώσεις τις κλήσεις.... Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Σεπ 2006, 19:25:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και μετα λενε οτι θες 50 ευρω το ατομο για να πας σε μια παραλια για ενα μπανιο.Για να βγεις ενα σαββατο βραδυ θα πρεπει να πουλας οικοπεδο για να τα βγαλεις περα με αυτους.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Σεπ 2006, 19:40:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε σεις τι είναι αυτά που λέτε???

Πρέπει δηλαδή να πιείτε 15 ποτά, να περάσετε με κόκκινο, να παρκάρετε αντικανονικά κλπ κλπ???

Για πείτε μου πόσο κοστολογείτε εσέις την ανθρώπινη ζωή που μπορεί να πάρει μαζί του κάποιος μεθυσμένος? Question Question

Οκ το δέχομαι ότι τα ποσά είναι υπερβολικά αλλά κάποιος που οδήγεί συνετά δεν θα τα πληρώσει ποτέ...

Από κει και πέρα και γω θα προτιμούσα αντί για χρήματα να είναι σου πέρνουν το δίπλωμα, για 1 -2-3 μήνες (ανάλογα την παράβαση)...

Για να μην πω ακόμα περισσότερο.

Οδηγείς μεθυσμένος? (πολύ, δεν εννοώ με 1 ποτύρι)
-> 1~2 μέρες "μέσα" επ αυτοφόρο να σου περάσει το μεθύσι να έρθεις στα ίσια σου... Evil

και φυσικά επέκταση τέτοιων αυστηρών μέτρων σε φορτηγά / εθνικές κλπ κλπ . . .


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Σεπ 2006, 20:18:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χιουμοριστικό email είναι που κυκλοφορεί...νιώστε λίγο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Σεπ 2006, 20:27:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι ρε συ Μανθο.Το θεμα δεν ειναι οτι το ποσα θα πληρωσεις.Το θεμα ειναι πως θα γινεις συνετος.
Και δεν εννοω οτι βγαινεις σαββατο και οδηγεις μεθυσμενος.Εκει δεχομαι μεχρι και αφαιρεση για πολυ μεγαλο χρονικο διαστημα της αδιας οδηγησης γιατι εχουν γινει πολλα τελευταια.
Αλλα αυτοι αν θελουν να σε πιασουν για κατι θα σε πιασουν.Αυτο εχει αποδειχθει.Θα σου πουνε τα χιλια οσα για να στα παρουνε.
Εμενα μου εχει τυχει σκηνικο που σε οποιον το ειπα τραβουσε τις κ....τριχες.
Πανω στον εθνικο υπαρχουν δεξια και αριστερα παραγκες με καρπουζια και πεπονια.Αυτο συμβαινει καθε καλοκαιρι.
Περνουσα μια μερα και ειχα εναν βλακα μπροστα μου ο οποιος σε καποια φαση παρκαρει μισος πανω και μισος κατω στον δρομο για να κατεβει για καρπουζι.Σε εκεινο το σημιο ειχε διπλη γραμμη.
Εγω βγαζω φλας και προσπερναω πατωντας την γραμμη.Λιγο παρακατω μπλοκο.Με σταματανε και μου λενε για την παραβαση.
Εγω προσπαθησα να το παρω χαλαρα και μιλουσα ηρεμα.Μεχρι που του εκανα την ερωτηση "και τι επρεπε να κανω?" και μου απανταει επρεπε να περιμενω.

Καταλαβαινεις??????

Επειδη δεν του εκατσε η γυναικα του το βραδυ την πληρωσα εγω και τον αλλον ουτε παρατηρησει.Τι μου λες λοιπον για μετρα.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Σεπ 2006, 20:45:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι "μπουρτζόβλαχομπάτσοι" του ενίοτε χωριού κατα μήκος της εθνικής.... που την έχουν δει "γαμάω" μόλις πιάνουν το λείζερ στο χέρι τους δεν έχουν καμία σχέση με τα όποια μέτρα όπως και με αν ο Χ οδηγός περνάει με κόκκινο, είναι μεθυσμένος ή τρέχει με +40-50-60... km/h Πάνω από το όριο ταχύτητας... κλπ κλπ...

Επίσης υπάρχει και το ρητό που λέει ο "μαλ**ας είναι ανίκητος"... δυστυχώς...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Σεπ 2006, 07:47:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνο.Και για να μην το παιξω και ο θυγμενος της υποθεσης θα σου πω οτι καλα κανατε και καλα κανουν και βγαινουν εξω.Αλλα οχι πηραμε στυλο και χαρτι και γραφουμε ολων τον κοσμο.Ειπα και στην αρχη οτι οσα λεφτα και να πληρωσουμε ολοι μας η παιδια δεν θα αλλαξει.
Αν εσυ εμαθες να πας τερμα αριστερα με 50 χιλιομετρα ή εγω να πιανω το τιμονι μεθυσμενος δεν προκειτε να μας σταματισουν τα μετρα.Καποια στιγμη μετα την φολα που θα φαμε θα ξανακανουμε τα ιδια πραγματα.
Στην Κυπρο γιατι καθε χρονο μιωνουν τον αριθμο των ατοιχηματων και εμεις εδω τον αυξανουμε?Μηπως η κληση για ζωνη ειναι 2000?Απλα σκεφτονται ανθρωπινα.Και εχουν και καλυτερους δρομους εννοητε


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Επόμενη
Σελίδα 1 από 19

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2006s (PHP: 72% - SQL: 28%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on