PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Τελικό καζανάκι 106 1.6 16V
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Ιαν 2003, 19:16:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαι ομως φιλε danielo τη διαφορα την κανει η σωληνα και δη η διαμετρος της.
Γι αυτο προσοχη!
Μαθε τι διαμετρο εχει το τελικο και τι διαμετρο εχει η σωληνα σου.

Παντως τα ελληνικα αγωνιστικα mini group a εχουν 48mm σωληνα.
Οσον αφορα το τελικο,ολοι φορανε χειροποιητο πχ απο παπαδοπουλο,ποπαυ κλπ.

Ειναι τοσο αμελητεα η διαφορα στα καζανια,που οπως ειπα παιζει ρολο η διαμετρος μονο.

Δηλαδη αν ηταν τοσο καλο το καζανακι της πεζω δε θα το φορουσαν ολοι οι αγωνιζομενοι?

Κι ομως προτιμησαν εναν εξατμισα να τους φτιαξει ολοκληρη την εξατμιση απο καταλυτη και πισω με 60.000.

Η προταση μου ειναι να πας στον παπαδοπουλο να σου φτιαξει αυτο ακριβως που θες με 65-70 χιλιαρικα.
Εχει φτιαξει τοσα αγωνιστικα 106 μινι gra.
Πες του να σου φτιαξει μια ιδια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Ιαν 2003, 20:02:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε sps μαλλον μπερδευεσε Exclamation Exclamation Exclamation

Στην ελλαδα δεν τρεχουν σαν MINI GROUP A αλλα σαν CUP..

Οι υπολοιποι ας με διορθωσουν αν κανω λαθος (B.T.S....Pugsang) Exclamation Exclamation

Σαν CUP λοιπον υπαρχει η Homologation η οποια λεει πως πρεπει να το φτιαξεις και τι εξαρτηματα γενικα να βαλεις.Η εδω Γενικη Αντιπρωσοποια λοιπον εκανε καμια συμφωνια με την ΕΛΠΑ (F.I.A) και ετσι πετυχε με αυτο τον τροπο ολα τα κοματια που θα φτιαχτει το αμαξι να ειναι με κωδικους μονο της Peugeotsport.Αρα δεν υφιστατε θεμα ελευθερης επιλογης εξαρτηματων...Αρα αυτο που λες δεν ισχυει για το CUP συγκεκριμενα.Στα GROUP N και 1300cc ΝΑΙ τοτε θα συμφονησω οτι εχουμε δει και αλλες επιλογες σχετικα με τις εξατμισεις.Και αυτο βεβαια λογο κοστους καθαρα.
Εγω ΕΠΙΜΕΝΩ ΟΤΙ ΣΑΝ ΤΗΝ PEUGEOTSPORT ΚΑΜΙΑ. Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

Φιλε Danielo αφου μπορεις να πας Θεσσαλονικη ακομα καλυτερα.Θα δεις και απο κοντα τα πραγματα που εχει για το Peugeot και θα παθεις πλακα.Μην παρεις μονο πολλα λεφτα επιπλεον γιατι θα τα φας ολα. Laughing Laughing Laughing
Πηγα μια φορα εγω και ειχε αραδιασμενουσ κατι εγκεφαλους,ψαλιδια ρυθμιζομενα,φρεναρες,σασμανια ασυνχρονιστα και μου εφυγε το κλαπετο.Αν ειχα λεφτα μαζι μου να εισαι σιγουρος θα τα ειχα φαει ολα Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Πες μου ποτε θα πας και αν μπορω και εγω να φυγω απο την δουλεια ωτοσοστε να βρεθουμε και απο κοντα να τα πουμε.Πιστευω πως αν δεν περναει εξατμισεις ο ιδιος ο Ντινος,σιγουρα θα συνεργαζετε με καποιον που θα σου κανει την δουλεια.Ας μην ξεχναμε οτι και ο ιδιος ο Ντινος ειναι αγωνιζομενος και εχει πολλες γνωριμιες και ακρες για οτι του ζητησεις.Θα χερει πολυ να σε εξυπηρετησει.Πιστευω οτι θα μεινεις Παρα πολυ ευχαρηστημενος γιατι οσοι την εβαλαν απλα επαθαν ΠΛΑΚΑ.
Λοιπον πιστευω καποια φορα να μπορεσουμε να τα πουμε και απο κοντα. Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
PoLiThS (Νικόλας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Cabriolet 1.6 Full (2001)

Ένταξη: 15 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 841
Τόπος: Κατηχώρι Πορταριάς Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Ιαν 2003, 08:57:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νικο..... Μπορεις να μου δωσεις την διευθυνσή του ? ανεβαινω την αλλη εβδομαδα Θεσσαλονικη και θέλω να δω κάποια πραγματάκια...




Le Tavernier....

Η Κουλαρα Ποτε δεν πεθαίνει δεν την σκιάζει φοβέρα καμια.. μονο λίγο καιρο ξαποσταίνει και ξανα προς τα γκαζια τραβα τραβα τραβα και ξανα προς τα γκαζια τραβααααα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
danielos (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


106 Rallye

Ένταξη: 02 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 400

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Ιαν 2003, 09:34:39    Θέμα δημοσίευσης: re Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

.Θα χερει πολυ να σε εξυπηρετησει.Πιστευω οτι θα μεινεις Παρα πολυ ευχαρηστημενος γιατι οσοι την εβαλαν απλα επαθαν ΠΛΑΚΑ.
Λοιπον πιστευω καποια φορα να μπορεσουμε να τα πουμε και απο κοντα. Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation[/quote]
αστα ρε νικο εφαγα πακετο.τρελο πακετο.ουτε εξατμιση βλεπω να βαζω!!χθες το βραδυ με το @@@@ραλλο ειχα βγει παγανια και να σου δυο ραλλακια.αρχιζουμε και παιζουμε στο δρομο κυνηγιομαστε και οπ!! ως εκ θαυματος να σου τα smurfs απο πισω.ακουω¨: "κανε στην ακρη".εδω ειμαστε λεω τωρα τα χασαμε ολα!!! με σταματανε και μου λεει ο μπαρμπα στρουμφ"αυτοσχεδιοι αγωνες".ευτυχως γλυτωσα πινακιδες και αδεια οδηγησης τελευταια στιγμη (ξεστραβωσε το οργανο).εφαγα ομως μια ξεγυρισμενη:157 ευρω ΚΑΙ πεντε ποντους στο διπλωμα!ωραια πραγματα.και ειχα και τη γυναικα μεσα !!ασε εχω ξενερωσει απο τη ζωη μου θα παω να το πουλησω τογαμ@@@@@ να παω να παρω κανενα με 80 αλογα!!!ουφ!!


ο ραλλος αγριεμενος οσο ποτε!!!!!!!!!!
142 αλογα στον τροχο ειναι............
.....ΠΡΟΚΛΗΣΗ.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Ιαν 2003, 09:47:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περαστικά φίλε μου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Ιαν 2003, 10:00:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε Danielo δεν βαζεις ενα ROLLCAGE-BUCKETS-ΠΥΡΟΣΒΕΣΗ να βγαλεις και μια αγωνιστηκη αδεια και να πηγαινεις να το σπας σε καμια αναβαση Question Question Question Ετσι δεν θα εχεις προβλημα και με τα σμουρφς. Wink Wink
Υπομονη ολα γινονται σιγα σιγα........... Exclamation Exclamation Exclamation
Αλλα βρε παιδι μου και εσυ στην πριζα εισαι συνεχεια Laughing Laughing Laughing

Συμειωτεων αρχισε να φερνει και για 206 εκτος απο 106...Ολα τα καλουδια κατευθειαν απο την PEUGEOTSPORT. Evil Evil Evil Evil Evil

H Διευθυνση ειναι 25ης Μαρτιου 105 πανω απο την Νεα Εγνατια.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Ιαν 2003, 10:05:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Φιλε Danielo δεν βαζεις ενα ROLLCAGE-BUCKETS-ΠΥΡΟΣΒΕΣΗ να βγαλεις και μια αγωνιστηκη αδεια και να πηγαινεις να το σπας σε καμια αναβαση Question Question Question Ετσι δεν θα εχεις προβλημα και με τα σμουρφς. Wink Wink
Υπομονη ολα γινονται σιγα σιγα........... Exclamation Exclamation Exclamation
Αλλα βρε παιδι μου και εσυ στην πριζα εισαι συνεχεια Laughing Laughing Laughing


Aυτό θα έλεγα ότι είναι άψογη ιδέα! Αχ πως θα ήθελα να το κάνω έστω για κανα -δυο φορές (και τρείς και τέσσερις.... Rolling eyes )......

ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Συμειωτεων αρχισε να φερνει και για 206 εκτος απο 106...Ολα τα καλουδια κατευθειαν απο την PEUGEOTSPORT. Evil Evil Evil Evil Evil

H Διευθυνση ειναι 25ης Μαρτιου 105 πανω απο την Νεα Εγνατια.


Nίκο μια που τον ξέρεις, κανόνισε κανένα κονέ.... Στο κάτω κάτω μας βλέπω να γινόμαστε καλοί πελάτες! Επίσης μια λίστα με τα διαθέσιμα ανταλλακτικά θα ήταν μούρλια!



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Ιαν 2003, 10:20:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για διαθεσημα ανταλακτικα μπορειτε να μπαινετε στα SITE της PEUGEOTSPORT BUTIQUE....Οτι υπαρχει εκει μεσα ισχυει..Περνετε κωδικους και με ενα τηλ στον Nτινο δινετε περιγραφη ή κωδικο και σας το φερνει κατευθειαν.Εχει και ηλεκτρονικη Διευθυνση αλλα προσπαθησα παλια να μπω και δεν μπορεσα.Θα την γραψω ομως μπας και εσεις οι Webmasters που ασχωλειστε μπορεσετε να μπειτε.Εν αναμονη λοιπον για την Διευθυνση το απογευμα ή αυριο το πρωι γιατι ειμαι στην δουλεια. Cool


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Ιαν 2003, 11:17:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε ΝΙΚΟ μαλλον εσυ μπερδευεσαι!

Τα 106 cup εχουν επανω ολα τα καλουδια-ανταλλακτικα του mini gr a.

Mπορει να μην ειναι 100% μινι gr a, αλλα ειναι κατα 90%

Ο εγκεφαλος,οι εκκεντροφοροι,το μπλοκε,τα φρενα,ακομα και τα σημεια του ραψιματος ειναι απο το μινι gr.a.
Και φυσικα και πολλα αλλα κομματια οπως δισκος,quick shift kλπ.

Οσον αφορα την εξατμιση επαναλαμβανω,οι περισσοτεροι αγωνιζομενοι εχουν χειροποιητη.
Λετε να ειναι τυχαιο αυτο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Ιαν 2003, 12:22:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε sps δες λιγο τον κωδικο εγκρισεις (παραγραφο)απο την homologation του CUP που εχει σχεση με τις εξατμισεις.

Θα δω και εγω και θα σου πω Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

Οχι τιποτα αλλο αλλα γιατι να ανοιξουμε εμφυλιο πολεμο μεταξυ μας Laughing Laughing Laughing

Οσο για χειροποιητο καζανακι λες με 60.000 δρχ ή 70.000δρχ...

Εδω ο φιλος Danielos το παιρνει με 175 EURO.Εσυ τωρα τι πιστευεις ειναι καλυτερο Question Question Question

Χειροποιητο με τα ιδια χρηματα Question Question Question Η΄ PEUGEOTSPORT Question Question Question

Ρε παιδες για πειτε και εσεις τι θα κανατε Question Question Question


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Ιαν 2003, 12:32:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΙΚΟΣ έγραψε:

Χειροποιητο με τα ιδια χρηματα Question Question Question Η΄ PEUGEOTSPORT Question Question Question

Ρε παιδες για πειτε και εσεις τι θα κανατε Question Question Question


Αν είχα κολλητό κάποιον γνωστό εξατμισά (ποπάυ, παπαδόπουλο, κλπ.) τότε φυσικά θα προτιμούσα να το φτιάξω σε αυτούς. Οπότε ότι και να γινόταν αργότερα, δεν θα είχα πρόβλημα να του ζητήσω να το φτιάξει και ίσως σε πολύ καλή τιμή.
Από την στιγμή όμως που δεν ξέρω κάποιον από αυτούς, και η ως τώρα εμπειρία μου από φίλους σχετικά με χειροποίητες εξατμίσεις δεν είναι η καλύτερη, σαφώς και θα προτιμήσω κάτι το επώνυμο. Από την στιγμή μάλιστα που μιλάμε για την ίδια την Peugeot, δεν τίθεται θέμα συζήτησης.


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Ιαν 2003, 12:37:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι η εξατμιση που φοραει το cup ειναι του Gr n(48 mm)
Toυ gr a σιγουρα θα εχει μεγαλυτερη διαμετρο.
Συμφωνουμε σε αυτο Νικο?
Επισης συμφωνουμε οτι στα υπολοιπα μερη του το 106 cup ειναι mini gr a?

Τωρα αυτο που ηθελα να πω για την εξατμιση ειναι το εξης σκεπτικο.
Αφου οι αγωνιζομενοι φτιαχνουν ολη την εξατμιση με 200 ευρω απο καταλυτη και πισω και ΔΕΝ επιλεγουν την εξατμιση της ΡS την ετοιμη,γιατι το κανουν αυτο?
Απαντηση:
Το κανουν επειδη εχουν πανω κατω την ιδια αποδοση με μικροτερο κοστος.
Αν χανανε σε επιδοσεις δε θα βαζανε την PS?
Και ξερουμε πως στους αγωνες και τα δεκατα δευτερολεπτου μετρανε.

Αυτο ηταν το σκεπτικο μου οτι ο Danielos θα μπορουσε να αλλαξει ολοκληρη την εξατμισηγ του και να τη φτιαξει σωστα οπως πρεπει σε εξατμισαδες που εχουν αποδειξει οτι μπορουν να το κανουν αυτο,καλα και φτηνα.

Δεν απορριπτω την PS,καθε αλλο μαλιστα.
Απλα διετυπωσα μια διαφορετοκη αποψη-γνωμη.

Ελπιζω αυτη τη φορα να εγινα πιο κατανοητος! Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Ιαν 2003, 12:38:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PugSport Δαγκωτό!!!!!



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Ιαν 2003, 12:44:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καταρχην να πουμε το εξεις.......

Για την εξατμιση που λεμε (την συγκεκριμενη) της PEUGEOTSPORT
δεν ειναι απο το CUP η GROUPN (η οποια GROUPN ναι ειναι 48χιλ)αλλα απο το MINI GROUP A.Πιστευω οτι δεν φορανε ιδιες.
Δεν ξερω πειτε γνωμες Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Απο το CUP και το MINI GROUP A μιλαμε για την ιδια εξατμιση Question Question Question
Φιλε B.T.S ας ακουσουμε και την δικια σου αποψη επι του θεματος Exclamation Exclamation Exclamation


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Ady (Αδριανός)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2001)

Ένταξη: 03 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 1468
Τόπος: Αθήνα - Ν. Ερυθραία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Ιαν 2003, 13:07:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
PugSport Δαγκωτό!!!!!


Και επαναλαμβάνω τα σοφά λόγια του Τάσου....

PUGSPORT ΔΑΓΚΩΤΟ !!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Ιαν 2003, 13:22:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον η εξατμιση που λεμε απο το MINI GROUP A δεν εχει καμια σχεση με τις γνωστες GROUP N που βλεπουμε σε διαφορα SAXO ή λοιπα RALLUE.

Η διευθυνση ειναι................

www.peugeotsportboutique.com/bps/ai/index.asp

Εδω θα δειτε σχεδιαγραμμα της συγκεκριμενης εξατμισης της (μαμας) PEUGEOTSPORT για το MINI GROUP A.Θα δειτε οτι το τελικο στο τελος
(βλεπε τσουτσουνι)(ας με συγχωρεσουν οι Webmaster αλλα δεν εβρεισκα αλλη λεξη) κανει μια μικρη γωνια προς τα κατω και δεν ειναι ευθεια οπως οι υπολοιπες GROUP N.Εδω ειναι και η διαφορα γιατι σε εκεινο το σημειο πεζει ρολο BACK PRESSURE. Idea Idea Idea


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Ιαν 2003, 13:57:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Καταρχην να πουμε το εξεις.......

Για την εξατμιση που λεμε (την συγκεκριμενη) της PEUGEOTSPORT
δεν ειναι απο το CUP η GROUPN (η οποια GROUPN ναι ειναι 48χιλ)αλλα απο το MINI GROUP A.Πιστευω οτι δεν φορανε ιδιες.
Δεν ξερω πειτε γνωμες Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Απο το CUP και το MINI GROUP A μιλαμε για την ιδια εξατμιση Question Question Question
Φιλε B.T.S ας ακουσουμε και την δικια σου αποψη επι του θεματος Exclamation Exclamation Exclamation


Φίλε Νίκο, για να λέει ο sps ότι το τελικό των cup είναι ελληνικό χειροποίητο, κάτι ξέρει, έχει τις πηγές του. Και εγώ μέχρι τώρα νόμιζα ότι τα cup φoράνε υποχρεωτικά PS τελικό.
Ο λόγος πιστεύω που γίνεται αυτό είναι το κόστος. Μερικοί από τους συμμετέχοντες έτρεχαν GrN πριν, και για να γλυτώσουν λεφτά κράτησαν την ίδια εξάτμιση. Έτσι κι αλλιώς, η διαφορά σε απόδοση είναι ελάχιστη, στην πράξη η οδήγηση μετράει και το ισορροπημένο στήσιμο. Wink

Θεωρητικά το cup έχει προδιαγραφές mini grA, αλλά δεν είναι όλα ίδια μεταξύ τους. Όπως είπε και ο sps ,είναι 'σχεδόν' mini gr A. To 'σχεδόν' αυτό , διαφοροποιείται από αυτοκίνητο σε αυτοκίνητο, εξαρτάται από τα οικονομικά του ιδιοκτήτη!

Πάντως καλή εξάτμιση είναι και η GrN της Supersprint. Συμμετέχει φίλος με αυτή στην Ν/2 και είναι ευχαριστημένος.


www.euphemus.eu


Έχει επεξεργασθεί από τον/την BTS στις Πεμ 09 Ιαν 2003, 14:21:15, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Ιαν 2003, 14:03:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:

Οταν το είχα συζητήσει με κάποιους γνωστούς τεχνικούς, αυτό που μου είχαν πεί είναι ότι μερικές φορές είναι φρόνιμο να μετρηθεί η πίεση των αερίων που αποβάλλει η εξάτμιση και αναλόγως να μπεί η ιδανική εξάτμιση.
Για να είμαι ειλικρηνής δεν μπορώ να σου πώ πως και που γίνεται αυτό... γιατί η Ελληνική πραγματικότητα είναι ολίγων αρπακολέ...


Κάπως έτσι γίνεται στους σοβαρούς οίκους του εξωτερικού, αλλά όπως είπες εδώ είναι......... Sad


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Ιαν 2003, 14:19:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε B.T.S δεν ειπε κανενας οτι η Supersprint δεν ειναι καλη!Απλα η τιμη απο το MINI GROUP A ειναι σχεδον τζαμπα. Wink Arrow Arrow

Τωρα οσων αναφορα για μετρηση καυσαεριων που ειπες,ναι σιγουρα ειναι το σωστοτερο.Βεβαια η PEUGEOTSPORT συμφωνα με το πως κανει το αυτοκινητο εχει μετρησει καυσαερια και λοιπα τετοια και δουλευουν ολα σωστα.Με την προηποθεση παντα οτι ολο το αυτοκινητο ειναι φτιαγμενο με τα πραγματα της ετσι Question(Με την δικια της φλατζα με τους δικους της εκκεντροφορους με την δικια της εξατμιση κτλ).Παντως απο την συγκεκριμενη εξατμιση που λεω εχω ακουσει μονο καλα λογια.Εδω ειδηκα στα Rally βορειου ελλαδος ολα τα Peugeot τετοια φορανε Wink

Η ηλεκτρονικη διευθυνση της PEUGEOTSPORT στην θεσσαλονικη ειναι:
www.gagastathis.gr και το e-mail ειναι:rensport@otenet.gr

Οι Webmaster ας βοηθησουν λιγο με την συγκεκριμενη διευθυνση γιατι προσπαθω να την πληκτρολογησω οπως ακριβως ειναι στην καρτα που μου εδωσε ο Ντινος και δεν μπαινει. Exclamation


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Ιαν 2003, 14:29:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΙΚΟΣ έγραψε:

Τωρα οσων αναφορα για μετρηση καυσαεριων που ειπες,ναι σιγουρα ειναι το σωστοτερο.Βεβαια η PEUGEOTSPORT συμφωνα με το πως κανει το αυτοκινητο εχει μετρησει καυσαερια και λοιπα τετοια και δουλευουν ολα σωστα.Με την προηποθεση παντα οτι ολο το αυτοκινητο ειναι φτιαγμενο με τα πραγματα της ετσι Question(Με την δικια της φλατζα με τους δικους της εκκεντροφορους με την δικια της εξατμιση κτλ).Παντως απο την συγκεκριμενη εξατμιση που λεω εχω ακουσει μονο καλα λογια.Εδω ειδηκα στα Rally βορειου ελλαδος ολα τα Peugeot τετοια φορανε Wink



To να βάζεις έτοιμο πακέτο, μελετημένο από την PS είναι το ιδανικότερο. Μακροπρόθεσμα γλυτώνεις χρήμα και ...πονοκέφαλο. Και όπως είπες πρέπει όλα να έιναι PS για να δουλέψουν όπως πρέπει.

Όσο για το τελικό, αφού το βρίσκεις τόσο φτηνά, συμφωνώ, και εγώ το ίδιο θα έβαζα. Απλώς εδώ στην Αθήνα τα ανταλλακτικά PS είναι είδος πολυτελείας και τιμάται ανάλογα!


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2243s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on