PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ράβδοι στέψης - Αντιστρεπτικές "Μέρος 1ο"
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Ιούλ 2002, 14:41:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φταίω κι εγώ pduke για την παρεξήγηση. Ότι σου έγραψα σου τα έγραψα με την εντύπωση ότι είχες ήδη χαμηλώσει τη μικρή σου. Smile

Τέλος πάντων, τελικά ενημερώθηκες γι αυτό που ήθελες, κι αυτό μετράει. Wink


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Ιούλ 2002, 14:56:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

8) 8) 8) Aυτό είναι...

H ΓNΩΣTH ΠAPAΓKA THΣ ΘEΣΣAΛONIKHΣ KANONIZEI ΓOYΣTA ME TΣIΠOYPA KAI MEZEΔEΣ ΣTA ΛAΔAΔIKA!!!!!

Oρίστε και οι αποδείξεις

pduke έγραψε:
Πάντως πρέπει να τα συζητήσουμε από κοντά Μίλτο γιατί εσύ ξέρεις πολλά και έρχετε η σειρά σου....Μοιράζεις...... Wink


Όχι θα μου ξεφεύγανε... 8O 8O 8O 8O


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Ιούλ 2002, 15:41:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η παράγκα των Αθηνών μας την έχει στήσει και δεν μπορούμε να κρυφτούμε... Razz Από τη ζήλια είναι... Laughing

Καλά, ζηλιάρη Chris, έλα κι εσύ όποτε θες. Φέρε και την παράγκα σου μαζί. Δεν χαλάμε χατήρια εμείς τα καρντάσια. Laughing Wink


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Σεπ 2002, 00:20:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρόκειται να παραγγείλω άμεσα από Γαλλία μέσω της Lion:
1) Αντιστρεπτική δοκό πίσω 21χιλ (2λιτρο): 45Ε
2) Ράβδοι Στρέψης 1+1: 42Ε+42Ε=84Ε
Σύνολο 129Ε!!
Τζάμπα πράμα...
...Και ζήτω η υπερστροφή (σας το είπα ότι θα επιστρέψω... υπερστρέφοντας)

Όποιος 14άρης ενδιαφέρεται για την αντιστρεπτική μου να το δηλώσει...
Ευκαιρία και για τον Αλέξανδρο να αποκτήσει πίσω ανάρτηση (ράβδοι στρέψης και αντιστρεπτική-αρκεί να μπαίνει) από 1.6 16V σε τιμή ευκαιρίας!! Wink Wink

Asta la Gousta Babe!!!


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Σεπ 2002, 07:06:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε Μίλτο

Τι τιμες είναι αυτές??
Γιατί η δικια μου αντιστρεπτική στα 21mm εχει 85.000?


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pduke (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 GT 2.0 16V

Ένταξη: 17 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1311
Τόπος: Scholarington(Duke of..)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Σεπ 2002, 21:00:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Ρε Μίλτο

Τι τιμες είναι αυτές??
Γιατί η δικια μου αντιστρεπτική στα 21mm εχει 85.000?


γιατί φίλε pugsang(πωπω μου θυμίζεις stang's swang από SRV!!!!!!ε Χρήστο; Wink )

Η ΠΑΡΑΓΚΑ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΧΕΙ ΤΑ ΜΕΣΑ!!!!!


GT όπως Μέγας Τουρίστας

Don't forget about the boogie ... and those marvellous bastards !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Σεπ 2002, 21:56:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:


Όποιος 14άρης ενδιαφέρεται για την αντιστρεπτική μου να το δηλώσει...
Ευκαιρία και για τον Αλέξανδρο να αποκτήσει πίσω ανάρτηση (ράβδοι στρέψης και αντιστρεπτική-αρκεί να μπαίνει) από 1.6 16V σε τιμή ευκαιρίας!! Wink Wink

Asta la Gousta Babe!!!

Ετοιμαζω e-mail για Γαλλια για τα περι συμβατοτητας Exclamation
Παντως προηγειται ο Dimip -το 1600 ειναι πιο κοντα στο 1400 Wink
Εγω βολευομαι και με του 1100 η του 1400-μονο που θελω και την μπροστα Twisted evil
Ρε θα μου πει κανεις πως ειναι η αντιστρεπτικη στα αγγλικα η θα αρχισω να δαγκωνω?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
pduke (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 GT 2.0 16V

Ένταξη: 17 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1311
Τόπος: Scholarington(Duke of..)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 11 Σεπ 2002, 22:39:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alexandros έγραψε:

Ρε θα μου πει κανεις πως ειναι η αντιστρεπτικη στα αγγλικα η θα αρχισω να δαγκωνω?


Νομίζω Torsion bar Αλέξανδρε
Aν δεν είναι η αντιστρεπτική,τότε είναι η ράβδος στρέψης.... Confused


GT όπως Μέγας Τουρίστας

Don't forget about the boogie ... and those marvellous bastards !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Σεπ 2002, 08:00:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

anti roll bar=αντιστρεπτική

torsion bar=ράβδος στρέψης


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Σεπ 2002, 03:15:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alexandros έγραψε:
Παντως προηγειται ο Dimip -το 1600 ειναι πιο κοντα στο 1400 Wink
Εγω βολευομαι και με του 1100 η του 1400-μονο που θελω και την μπροστα Twisted evil


Οι ράβδοι στρέψης του 1.6 είναι ίδιες με του 1.4. Τα 1.4 χρειάζονται μόνο τις αντιστρεπτικές μπρος πίσω.

Αν και δεν είναι τόσο σημαντικό να αλλάξω και την εμπρός αντιστρεπτική, εάν του 2λιτρου μπαίνει στο 1.6 (έχει διαφορετικό σχήμα) και είναι σε αντίστοιχη με τα υπόλοιπα τιμή, θα την παραγγείλλω και αυτή. Wink


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Σεπ 2002, 10:48:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΤΙΣΤΡΕΠΤΙΚΗ ΜΟΥ ΡΕΕΕΕΕ?

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ PEUGEOT ΤΟΥ ΜΙΛΤΕΛΑ.
ΟΛΟ ΤΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ.............
;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Σεπ 2002, 13:32:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον αν υπαρχει συμβατοτητα σκεφτηκα την απολυτη τραμπα
Ο Μιλτ βαζει την ραβδο του 2.0 ,Ο Ντιμι του Μιλτ και εγω του Ντιμικαι ετσι βολευομαστε ολοι Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Σεπ 2002, 13:45:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alexandros έγραψε:
Λοιπον αν υπαρχει συμβατοτητα σκεφτηκα την απολυτη τραμπα
Ο Μιλτ βαζει την ραβδο του 2.0 ,Ο Ντιμι του Μιλτ και εγω του Ντιμικαι ετσι βολευομαστε ολοι Wink



ΣΩΣΤΤΤΤΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
ΕΓΚΡΙΝΩ ΚΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ.



Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Σεπ 2002, 01:03:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ερχονταιιι!

Το καλό πράμα ΔΕΝ αργεί να γίνει... Wink


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Οκτ 2002, 01:37:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!!
Έγραφα ΜΙΑ ΩΡΑ ολόκληρη ανάλυση για αντιστρεπτικές, κάνω post και μου ζητάει ΞΑΝΑ κωδικό εισαγωγής. Τον δίνω και... ΠΑΝΕ ΟΛΑ, ΧΑΘΗΚΑΝ! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Επιγραμματικά, έγραφα ότι οι αντιστρεπτικές είναι must, και η σημαντικότερη (και οικονομικότερη) κίνηση που μπορούμε να κάνουμε για να φτιάξουμε πιο σπορ οδική συμπεριφορά στο 206 μας. Τα ελατήρια και τα αμορτισέρ έπονται και φτιάχνουν ακόμη πιο ολοκληρωμένο σύνολο. Όποιος ενδιαφέρεται να κάνει αυτήν την κίνηση στο 206 του να το αναφέρει για να τον βοηθήσω να μην ταλαιπωρηθεί από την αντιπροσωπεία με άστοχες κινήσεις.

Οι αντιστρεπτικές ενεργούν μόνο στις στροφές δίνοντας μικρότερες κλίσεις και ορίζοντας το όριο λειτουργίας των αμορτισέρ-ελατηρίων. Στις ευθείες δεν λειτουργούν και έτσι δεν επηρεάζουν την άνεση στα ταξίδια. Τοποθετούμε τις αντιστρεπτικές από ένα ισχυρότερο 206 παραγωγής.

Οι ράβδοι στρέψης που έχει πίσω το 206, υπάρχουν αντί για τα ελατήρια, και η αλλαγή με ισχυρότερες είναι must κυρίως για όποιον με 100-150 ίππους θέλει να χρησιμοποιεί την δύναμη του μοτέρ του και τις ικανότητές του στις στροφές. Όλα τα 206 έχουν 19χιλ αντιστρεπτικές (έτσι δεν είναι Αλέξανδρε; ) και το 2λιτρο έχει 19,5χιλ.

Τα CC έχουν σκληρότερες αντιστρεπτικές και ας κάνουν τον κόπο να ρωτήσουν την Lion (καλό κουράγιο), για το τί περισσότερο μπορούν να βάλουν.
Οι 2λιτροι μάλλον πρέπει να περιμένουν το RC, αλλιώς θα πρέπει να καταφύγουν στην Peugeot Sport και να αδειάσουν τις τσέπες τους...

Και... το πρώτο 1.6 16V με ανάρτηση από 2λιτρο, με σπορ ελατήρια και χαμήλωμα είναι γεγονός. Επιτέλους, τα Ventura δουλεύουν!!!

Αλέξανδρε και DimiP, θέλω να διευκρινίσω κάτι ακόμη στην Lion (γιατί πάλι έγινε παράλειψη) σχετικά με τα σινεμπλόκ της εμπρός αντιστρεπτικής... Αναμείνατε.

Αχ, πόσα ακόμη έγραψα και χάθηκαν... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Οκτ 2002, 01:44:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
Τα CC έχουν σκληρότερες αντιστρεπτικές και ας κάνουν τον κόπο να ρωτήσουν την Lion (καλό κουράγιο), για το τί περισσότερο μπορούν να βάλουν.


Τι να ρωτησουμε ρε Μιλτ...αυτες οι μα'ι'μουδες δεν ξερουν την τυφλα τους την ιδια Evil Evil Evil



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Οκτ 2002, 03:08:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nikel έγραψε:
Miltellas έγραψε:
Τα CC έχουν σκληρότερες αντιστρεπτικές και ας κάνουν τον κόπο να ρωτήσουν την Lion (καλό κουράγιο), για το τί περισσότερο μπορούν να βάλουν.


Τι να ρωτησουμε ρε Μιλτ...αυτες οι μα'ι'μουδες δεν ξερουν την τυφλα τους την ιδια Evil Evil Evil


Μην στεναχωριέσαι Νικελάκο, θα μάθω εγώ. Τώρα που πήρα το "κολλάει"...
Άσε που άρχισε να μ'αρέσει να βλέπω τις στραβόφατσες να δυσανασχετούν μόλις με βλέπουν...

Μια που απάντησες πρώτος, κερδίζεις μία διαπίστωσή μου. Το CC σου έχει σκληρότερες αντιστρεπτικές από το 1.6XS και πιστεύω ότι συμβαίνει αυτό για αυξημένη ακαμψία του αυτοκινήτου καθ'ότι cabrio. Καλή κίνηση από την Peugeot που αποδεικνύει εμπράκτως πόση σημασία δίνει στον τομέα "οδική συμπεριφορά" των αυτοκινήτων της. Ένα από τα στοιχεία που φαίνονται με το που οδηγείς το 206 μου είναι ότι το νιώθεις τελείως άκαμπτο.

Μπροστά φαράω την αντιστρεπτική του 1.6CC 20χιλ. που είναι ακριβώς ίδιου πάχους με του 2λιτρου. Πίσω φοράω αντιστρεπτική από 2λιτρο (21χιλ) και τις ράβδους στρέψης του 2λιτρου (19,5χιλ). Κόστος αγοράς 187Ε από Lion και 60Ε περαστικά στο συνεργείο του Club (ΒΑΣΙΛΗΔΕΣ).

Αποτελέσματα: Ασύγκριτα καλύτερη κατευθυντικότητα στις στροφές, πλήρη αρμονία και απόλυτη συνεργασία με τα Ventura, συνεργασία με τα πισινά DeCarbon Comfort άψογη, συνεργασία με τα μπροστινά Monroe Reflex πολύ καλή (η πλεύση που παρουσιάζαν άνω των 170χαω τώρα εμφανίζεται με άνω των 180χαω και λιγότερο έντονη), ελάχιστες κλίσεις στις στροφές, νευρικότερο πίσω μέρος με 100% πλήρως ελεγχόμενες υπερστροφικές τάσεις, υποστροφή όπου εμφανίζεται οφείλεται αποκλειστικά και μόνο στα λιωμένα μπροστινά Conti, πλήρης απουσία ταλαντώσεων και πλήρης ακαμψία πλαισίου (και χωρίς μπάρα θόλων - δεν αισθάνομαι να μου χρειάζεται!!), άμεση απόκριση σε κάθε εντολή του τιμονιού, φοβερό κράτημα αλλά με μειωμένη προοδευτικότητα άρα αυξημένη προσοχή από αδαείς. Όλα αυτά με πλήρη άνεση. Γνήσιο και καθαρόαιμο GT. Με DeCarbon Performance εμπρός, GTi έτοιμο για αγώνες πίστας και χωρίς επιφύλαξη (όχι για πρωταθλητισμό φυσικά).


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Οκτ 2002, 11:52:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τωρα αυτό πως σας φαίνεται?

Ράβδοι στρέψεως 22mm καινούργιες για 106 1.6 16V 69 ευρα έκαστηΧ2 = 138 Ευρά

Τη στιγμή που η Peugeot sport Ελλάδος τις δίνει 545 Ευρά και η Γαλλία τις δίνει 326 Ευρά

ΤΙ Ν ΑΥΤΑ ΡΕΕΕΕΕΕ??????????

ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΡΕΕΕΕ??????????


Για να μην με ρωτήσετε σας λεω πως ηδη τις παρήγγειλα(φυσικά) και αυριο τις παραλμβάνω!Και με εγγύηση επιστροφής σε περίπτωση που συμβεί το αναπάντεχο και δεν ταιριάζουν!


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Οκτ 2002, 12:04:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Τωρα αυτό πως σας φαίνεται?

Ράβδοι στρέψεως 22mm καινούργιες για 106 1.6 16V 69 ευρα έκαστηΧ2 = 138 Ευρά

Τη στιγμή που η Peugeot sport Ελλάδος τις δίνει 545 Ευρά και η Γαλλία τις δίνει 326 Ευρά

ΤΙ Ν ΑΥΤΑ ΡΕΕΕΕΕΕ??????????

ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΡΕΕΕΕ??????????


Για να μην με ρωτήσετε σας λεω πως ηδη τις παρήγγειλα(φυσικά) και αυριο τις παραλμβάνω!Και με εγγύηση επιστροφής σε περίπτωση που συμβεί το αναπάντεχο και δεν ταιριάζουν!


ΤΙ, ΠΟΙΟΣ, ΠΟΥ; Shocked Shocked Shocked



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Οκτ 2002, 12:10:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ενας τυπάκος με ανταλλακτικά Peugeot - Citroen στην Στρ. Καλλάρη

Μάλιστα κοίταξε στην διαφάνεια της Peugeot και μου είπε οτι για το δικό μου δίνει 19mm (Μαμίσιες) και μετα 22mm.Οι 21mm λεει ήταν για το 8V

Τι να πω ρε Τάσο!


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0861s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on