PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ράβδοι στέψης - Αντιστρεπτικές "Μέρος 1ο"
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Ιούν 2002, 22:32:06    Θέμα δημοσίευσης: Ράβδοι στέψης - Αντιστρεπτικές "Μέρος 1ο" Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΧΑΜΕ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΑΝΤΙΣΤΡΕΠΤΙΚΩΝ ΣΤΟ 1100 ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΜΕΙΩΘΟΥΝ ΟΙ ΚΛΙΣΕΙΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ 1100 ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΝΤΑΡ ΤΙΣ ΔΟΚΟΥΣ ΕΜΠΡΟΣ-ΠΙΣΩ ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΑΙΛ ΣΤΗΝ ΠΕΖΟ ΓΙΑ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ.ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ

Αγαπητέ κύριε ,

Σας ευχαριστούμε για την προτίμησή σας στα αυτοκίνητα PEUGEOT.

Αναφορικά με την ερώτησή σας, θα θέλαμε να σας πληροφορήσουμε ότι τεχνικά η
τοποθέτηση αυτή είναι δυνατή(ΩΡΑΙΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΕΤΣΙ?).
Παρόλα αυτά(ΩΧ ΩΧ) η LION HELLAS AE, παραμένοντας σύμφωνη
στις δεσμεύσεις της προς την AUTOMOBILES PEUGEOT δεν μπορεί να προβεί σε μία
τέτοια ενέργεια(ΤΙ ΔΕΣΜΕΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ?ΤΟΣΟ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ?).
Επίσης, και αν ακόμα η μετατροπή αυτή μπορούσε να γίνει(ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΣ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ ΤΩΡΑ ΤΑ ΑΛΛΑΖΕΙΣ?), το
κόστος της θα ήταν πολύ μεγάλο(1.ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΛΕΣ ΠΟΣΟ ΕΣΤΩ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ ΚΑΙ
2.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΕΒΗΚΕ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ 1100?).

Παραμένουμε στην διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,

Τάκης Γιαννακάκης
Τμήμα Marketing & P.R.


ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ.ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΝΟΗΜΑ?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Ιούν 2002, 22:47:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Xμμμ., λίγο διαλακτική μου κάνει αυτή η απάντηση!

"Nαι μεν αλλά"

Πάντως είναι γεγονός ότι υπάρχουν κάποιες δεσμεύσεις όσο αφορά τους εξοπλισούς, κάτι δηλαδή σαν: γίνεται αλλά εμείς δεν πρέπει να το κάνουμε.

Tι να πώ, δεν ξέρω. Kάποια στιγμή πάντως, είχα ρωτήσει όταν είχα ένα Saxo 1.1 για αντιστρεπτικές και δεν είχα βγάλει άκρη.

Πάντως εξακολουθώ να πιστεύω ότι είναι προτιμοτερο να μαζέψεις κάτι στην άκρη και πουλώντας αυτό να πάρεις κάτι μεγαλύτερο.

Aφ'ενός δεν αξίζει η βελτίωση σε 1.1, αφ'εταίρου όσα χρήματα και να ρίξεις τα ίδια χρήματα θα το πουλήσεις.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Byron206 (Αρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) GTi (2003)

Ένταξη: 06 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 294
Τόπος: Αθήνα Βύρωνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Ιούν 2002, 00:26:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΠΑΙΔΙΑ Η LION HELLAS ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΤΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΗΣ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ Τ Ι Π Ο Τ Α......ΕΧΩ ΚΑΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗ. ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΖΗΤΗΣΑ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝ PEUGEOT SPORT!!!!! (ME TA ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΙΤ-ΑΚΙΑ ΤΟΥΣ, ΛΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ). Confused


BYRON206
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Ιούν 2002, 03:04:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ακόμα με την αντιπροσωπεία ασχολείστε;!

Εγώ τους έχω ικανούς μόνο για την πεπατημένη. Κανα σέρβις άντε και κάτι από την πεζό σπορ.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Ιούν 2002, 15:55:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παρομοιο mail ελαβα κι εγω απο τη lion οταν τους ρωτησα για αναβαθμιση φρενων απο το 206 gti. ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΡΝΗΣΗ.
Αν και ολοι λενε πως αυτο ειναι εφικτο.
Επίσης σε τηλεφωνικη συνομιλία μου αρνηθηκαν να μου τοποθετησουν billstein αμορτισερ αν και τα πουλάνε και μπαινουν κιολας απο οτι ελεγαν.
Το μονο που δεχτηκαν (σε αλλο mail) οτι μπαινει και το κανουν (αφου εδωσαν τιμη για υλικο+εργασια) ειναι το τιμονι το δερματινο απο το 206 Gti.
Aντα βγαλε ακρη.!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Ιούν 2002, 16:09:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά καλό παιδί ο "Τάκης Γιαννακάκης" αλλά μέχρι εκεί...μην περιμένετε από το παληκάρι να σας πει και να σας λύσει θέματα αντιστρεπτικών δοκών.....ή να σας πει ΕΛΑΤΕ-ΕΛΑΤΕ!!

Ο άνθρωπος είναι του MARKETING και σε πολλά απαντά...σκεφτήτε ότι πάτε στην PEUGEOT SPORT που είναι και το αντικείμενο της και ΔΕΝ ξέρει να σου απαντήσει....

Η λύση είναι μία! Πας στην PEUGEOT....και τους λές:
- Εχω 206 1100 καινούριο! Ποιοι οι κωδικοί των αντιστρεπτικών? Πόσο κάνουν?

Μόλις μάθεις ότι υπάρχουν (σαν κωδικοί) τους ρίχνεις το φρούτο!

- Μπορώ να τις βάλω στο δικό μου εδώ και τώρα ? ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Ιούν 2002, 15:39:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια ο μετρ των αγοραπωλησιων Vini αρχιζει και φανερωνει τα μυστικα του .Τρεεεεεεξτε


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Ιούν 2002, 16:31:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον ρωτησα στον Γκαλλο για τοποθετηση αντιστρεπτικων στο 1100(η τιμη σαν ανταλλακτικα ειναι πολυ καλη οπως θα δειτε σε αλλο topic )και μου ειπε οτι πισω δεν μπαινει γιατι δεν υπαρχουν υποδοχες και ειναι προτιμοτερο (και φθηνοτερη λυση)να αγορασεις μεταχειρισμενο ολο τον πισω αξονα(με δισκοφρενα κιολας) απο το να μετατρεψεις την ηδη υπαρχουσα αναρτηση.Μπροστα μπαινει αλλα πρεπει πρωτα να σηκωσει το αμαξι για να σιγουρευτει .Αυτα σαν πρωτη αποψη με καθε επιφυλαξη.
Θα ρωτησω και σε αλλη Peugeot


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Ιούν 2002, 23:35:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vini έγραψε:
Η λύση είναι μία! Πας στην PEUGEOT....και τους λές:
- Εχω 206 1100 καινούριο! Ποιοι οι κωδικοί των αντιστρεπτικών? Πόσο κάνουν?

Μόλις μάθεις ότι υπάρχουν (σαν κωδικοί) τους ρίχνεις το φρούτο!

- Μπορώ να τις βάλω στο δικό μου εδώ και τώρα ? ?


Τελικά, απ' ότι βλέπω ο καθένας εδώ μέσα έχει και την ειδικότητά του...

Wink


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Ιούν 2002, 12:14:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
vini έγραψε:
Η λύση είναι μία! Πας στην PEUGEOT....και τους λές:
- Εχω 206 1100 καινούριο! Ποιοι οι κωδικοί των αντιστρεπτικών? Πόσο κάνουν?

Μόλις μάθεις ότι υπάρχουν (σαν κωδικοί) τους ρίχνεις το φρούτο!

- Μπορώ να τις βάλω στο δικό μου εδώ και τώρα ? ?


Τελικά, απ' ότι βλέπω ο καθένας εδώ μέσα έχει και την ειδικότητά του...

Wink


Αμ πως νομιζεις εμαθα την τιμη.Με την τεχνικη]VINI


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
pduke (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 GT 2.0 16V

Ένταξη: 17 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1311
Τόπος: Scholarington(Duke of..)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Ιούλ 2002, 19:43:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά για το θέμα δεν ξέρω τίποτα αλλα για να μην ανοίγω άλλο topic για αντιστρεπτικές θα θείξω το θέμα μου εδώ:
Με την εμφάνιση του 206SW έχουμε(?) Idea μια καλή κατα τα φαινόμενα εναλλακτική.(και μιλάω πιο πολύ για τους δίλιτρους γιατί δεν έχουμε να παρουμε από μεγαλύτερο μοντέλο.Το SW λοιπόν φοράει πιο σκληρές αντιστρεπτικές από το απλό για λόγους βάρους.Στα δικά μας μια τετοια μετατροπή θα ήταν δόκιμη?τι λέτε?

και κάτι αλλο,τελικά για να σκληρύνει το πίσω τι θέλεις;
1)αντιστρεπτική? ή
2)ράβδους στρέψης?


GT όπως Μέγας Τουρίστας

Don't forget about the boogie ... and those marvellous bastards !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Ιούλ 2002, 21:17:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δηλαδη ετσι και η Peugeot βγαλει το 206 σε εκδοση ΝΤΑΛΙΚΑΣ, ...σωθηκαμε.
εκει να δειτε αντιστρεπτικη!!!!!!

χουμορ κανω αφεντικο χουμορ


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tomcat (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1400 QS (V8) 55,927 kW+

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1188
Τόπος: Αθήνα-Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Ιούλ 2002, 21:30:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ααα ρε ο υβριδισμός στο Kλουμπ (club) πάει η σύννεφο.Πρώτα ήταν Concorde μετά Red october και τελικά νταλίκα.Πεδιά εγώ ψάχνω κάτι σε 206 Stayer Wrc μπορεί να με βολέψει κανένας? Mr. Green Beer
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 19 Ιούλ 2002, 14:35:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά δεν είχα διαβάσει αυτό το topic αλλά βρήκα πολύ ενδιαφέρον την απάντηση της Lion Hellas. Aπορώ πως ο alexandros δεν κατάλαβε τίποτα.

Eίναι πολύ απλό.

Bασικά μπορούμε να κάνουμε τα πάντα, τι Lion Hellas είμαστε!!! Mην μας περάσει ο πελάτης για τραχανάδες και τον χάσουμε!!!!!
Aμα λάχει και το 206 του 206Tomcat σε STAYER 206 WRC, μετατρέπουμε.

Aλλά πάλι που να μπλέχουμε, τώρα με τους γκιόζηδες μηχανικούς που έχουμε.

Tο βασικό είναι ο πελάτης να είναι πάντα ευχαριστημένος. Eίναι και το bonus μας στη μέση. Άρα είμαστε πάντα στη διαθεσή του αρκεί να μην μας χρειάζεται.


Kαι επειδή ο κύριος Tάκης Something είναι πάντα στη διαθεσή μας (λατρεύω τους πρόθυμοι) σε ποιο mail του στέλνω τις ερωτήσεις μου; Twisted evil Twisted evil Twisted evil


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 20 Ιούλ 2002, 05:02:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pduke έγραψε:
Παιδιά για το θέμα δεν ξέρω τίποτα αλλα για να μην ανοίγω άλλο topic για αντιστρεπτικές θα θείξω το θέμα μου εδώ:
Με την εμφάνιση του 206SW έχουμε(?) Idea μια καλή κατα τα φαινόμενα εναλλακτική.(και μιλάω πιο πολύ για τους δίλιτρους γιατί δεν έχουμε να παρουμε από μεγαλύτερο μοντέλο.Το SW λοιπόν φοράει πιο σκληρές αντιστρεπτικές από το απλό για λόγους βάρους.Στα δικά μας μια τετοια μετατροπή θα ήταν δόκιμη?τι λέτε?

και κάτι αλλο,τελικά για να σκληρύνει το πίσω τι θέλεις;
1)αντιστρεπτική? ή
2)ράβδους στρέψης?


Με την αντιστρεπτική θα σκληρύνει στις στροφές.
Με τις ράβδους θα σκληρύνει παντού, αλλά η προυπάρχουσα αντιστρεπτική θα χάσει το νόημά της (κατά ένα μέρος).
Οπότε ή βάζεις μόνο αντιστρεπτική ή βάζεις και τα δύο. Αποφεύγεις να βάλεις μόνο ράβδους, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν θα βελτιωθεί θεαματικά το κράτημα, απλά ίσως να αλλάξει ο τρόπος που κρατάει. Μπορώ και να υπεισέλθω και σε λεπτομέρειες εάν θέλεις και... έχω χρόνο.

Βέβαια, η Πεζώ Σπορ έχει πάντα τον πρώτο λόγο.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
pduke (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 GT 2.0 16V

Ένταξη: 17 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1311
Τόπος: Scholarington(Duke of..)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 21 Ιούλ 2002, 21:15:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι θα ήθελα να διαβάσω λεπτομέρειες Μιλτέλληνα( άμα δεν μου πεις τι σημαίνει αυτό το ψευδώνυμο....... :mad: ) και μια τελική άποψη από σένα.Γιατί το χαμήλωμα που κανουμε όλοι στα γαλλικά μας ,ναι μεν σκληραίνει την μπροστινή ανάρτηση αλλά πίσω απλά χαμηλώνει.
Από την άλλη δεν έχω ακούσει να κυκλοφορούν στο εμπόριο ράβδοι και αντιστρεπτικές.Τι συμβαίνει τελικά?


GT όπως Μέγας Τουρίστας

Don't forget about the boogie ... and those marvellous bastards !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Ιούλ 2002, 02:19:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αλλάζοντας τα αμορτισέρ με 4 σκληρά η κατάσταση θα βελτιωθεί αρκετά στην πίσω ανάρτηση.

Απο εκεί και πέρα υπάρχουν στην Πεζό Σπορ, ράβδοι στρέψης Group N με 1000Ε περίπου. Πολύ πιθανό να έχει και κάτι αντίστοιχο σε αντιστρεπτική.

Να σου πω και το μυστικό στα γαλλικά με ράβδους στρέψης:
Φτιάχνοντας την πίσω ανάρτηση φτιάχνεται και η εμπρός, σε βαθμό που το αυτοκίνητο βιδώνει τόσο πολύ μπροστά που συμπεριφέρεται σχεδόν πάντα υπερστροφικά έως πολύ υπερστροφικά (θα θέλει χέρια). Αυτό ισχύει σε όλα τα αυτοκίνητα βέβαια αλλά ποτέ όπως στα γαλλικά. Αυτό είναι και το ατού των γαλλικών (όταν όμως τα οδηγούν καλοί οδηγοί) και γίνονται άπιαστα στις στροφές ακόμη και από φανερά δυνατότερα αυτοκίνητα.

Και επειδή και κάποιοι άλλοι σκάνε να το πω να τελειώνει:
Μιλτιάδης + Ελλάς
(Πας μη ελληνικά σκεπτόμενος, βάρβαρος)


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
pduke (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 GT 2.0 16V

Ένταξη: 17 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1311
Τόπος: Scholarington(Duke of..)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Ιούλ 2002, 10:04:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια στιγμή ρε Καρντάση!!
Δηλαδή θέλεις να μου πεις ότι αν χαμηλώσω τη μικρή θα γίνει ακόμη πιο υπερστροφική??
Δεν λέω,τίποτα πιο ωραίο από την υπερστροφή και ιδιαίτερα του 206 που έχει και μια προοδευτικότητα,αλλά αν πάει παραπάνω τότε θα πηγαίνω με τισ πόρτες ακόμα και στο παρκάρισμα που λεέι ο λογος,με λιγα λόγια θα χάσω σε κράτημα γιατί ήδη έχω χαλαρό οπίσθιο.άλλωστε η πιθανότητα να το τοποθετήσω ¨αγωνιστικά" σε μια στροφή(υπερστροφή από πριν με πιθανό φλικ κιόλας(μη χέσω!!!!)και έμπα με τα 4)δεν υπάρχει γιατί δεν έχω το δρόμο για πάρτη μου.

κοινώς:δεν το κάνεις πιο λιανό!


GT όπως Μέγας Τουρίστας

Don't forget about the boogie ... and those marvellous bastards !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Ιούλ 2002, 13:28:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι μεν, αλλά θα ανεβεί κι άλλο το κράτημα. Απλά όταν σου φεύγει θα φεύγει πιο υπερστροφικά, ό,τι καλύτερο. Θα έχεις τιμόνι παντού και πάντα.

Όταν χαμήλωσε δεν παρατήρησες ότι το κράτημα ανέβηκε, και η υπερστροφή μειώθηκε; Με το χαμήλωμα στο 206 ανοίγει το κάμπερ των πίσω τροχών και κρατάει πίσω καλύτερα. Με τα ελατήρια εμπρός σκληραίνει και κάνεις καλύτερη μούρη. Αποτέλεσμα, αισθητά καλύτερο κράτημα με μικρή μείωση της υπερστροφής. Σκληραίνοντας την ανάρτηση πίσω, μειώνονται οι κλίσεις, αυξάνει το κράτημα κατά πολύ εμπρός και αυξάνεται και το κράτημα πίσω, αυξάνεται όμως και η υπερστροφή όταν εμφανίζεται.

Όλα αυτά τα έχω εφαρμόσει στο R5 που είχα, και είχε ίδια ανάρτηση πίσω με το 206.

Μην μου πεις ότι δεν θέλεις υπερστροφή; Μπορεί να φεύγει πίσω αλλά εφόσον κατέχεις την τέχνη μένεις στο δρόμο. Ή είσαι παλαβός ή δεν είσαι! Wink


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
pduke (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 GT 2.0 16V

Ένταξη: 17 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1311
Τόπος: Scholarington(Duke of..)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Ιούλ 2002, 14:14:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάλιστα!
Απλά δεν σε είχα καταλάβει.Εσύ έλεγες για τα αποτελέσματα μιας πίσω ανάρτησης με πιο σκληρές ράβδους ενώ εγώ νόμιζα ότι μιλούσς για απλό χαμήλωμα,κάτι που εγώ δεν έχω κάνει ακόμα!!Γιατί?γιατί με 16 ζαντα , προφίλ 45 και π-ζερο ,κοπανάω ήδη.Θα το κάνω βέβαια με εσάς που έμπλεξα.
Πάντως πρέπει να τα συζητήσουμε από κοντά Μίλτο γιατί εσύ ξέρεις πολλά και έρχετε η σειρά σου....Μοιράζεις...... Wink


GT όπως Μέγας Τουρίστας

Don't forget about the boogie ... and those marvellous bastards !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3489s (PHP: 93% - SQL: 7%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on