PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Λαμπάκι Check Engine
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
karmagos (Φίλιππος)
Μέλος
Μέλος


Black 206 1.4 (8v) (2000)

Ένταξη: 05 Ιούλ 2006
Δημοσιεύσεις: 138
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Αύγ 2006, 17:15:34    Θέμα δημοσίευσης: Λαμπάκι Check Engine Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι δουλεια κανει αυτο το λαμπακι?


- Διεκπεραιώσεις ΚΤΕΟ
Msn/Mail: karmagos@hotmail.com


Έχει επεξεργασθεί από τον/την karmagos στις Παρ 15 Ιούν 2007, 13:15:40, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 11 Αύγ 2006, 20:59:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τσεκ εντζιν πρεπει να είναι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Αύγ 2006, 06:32:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μας πέθανες λέμε Tease
Road_Runner έγραψε:
τσεκ εντζιν πρεπει να είναι



Είναι το λαμπάκι αυτοδιάγνωσης του κινητήρα και μιας και λες ότι σου κλότσαγε προφανώς κάτι δεν θα δούλεψε σωστά και γι’αυτό άναψε έστω και για λίγο.
Καλό είναι πάντως να το πας να του κάνουν μια διάγνωση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Αύγ 2006, 12:28:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:
Μας πέθανες λέμε Tease


Γιατί τι έκανα λάθος;;;;
Μήπως δεν σου αρέσει η προφορά στα Αγγλικά μου???? Tease
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
karmagos (Φίλιππος)
Μέλος
Μέλος


Black 206 1.4 (8v) (2000)

Ένταξη: 05 Ιούλ 2006
Δημοσιεύσεις: 138
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Αύγ 2006, 12:34:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Bad talk 2gunfire Sniper Onfire Armed Hunter Shoot !


- Διεκπεραιώσεις ΚΤΕΟ
Msn/Mail: karmagos@hotmail.com


Έχει επεξεργασθεί από τον/την karmagos στις Παρ 15 Ιούν 2007, 13:16:17, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Αύγ 2006, 21:49:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

karmagos έγραψε:
ο τεχνιτος αέρας πρεπει να ειναι αυτη η ενδειξη..

ο ποιός.... Scratch Scratch
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Timour21 (Stathis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 306 GTI-6

Ένταξη: 28 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 158
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Αύγ 2006, 09:58:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγώ γιατί νομίζω οτι το πορτοκαλί λαμπάκι είναι ο εγκέφαλος?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Αύγ 2006, 16:03:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξέρω εάν έχει προσέξει ποτέ κανείς σας αυτό το λαμπάκι τι συμβολίζει αλλά είναι ένας κινητήρας σε μικρογραφία.
Όταν ανάβει αυτό πάει να πει ότι κάτι δεν πάει καλά με τα ηλεκτρονικά του κινητήρα μιας και έχει πάρα πολλά περιφερειακά για την σωστή λειτουργία του.
Πολλές εταιρίες αντί για αυτό το σχέδιο έχουν ένδειξη που γράφει check engine.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Αύγ 2006, 18:04:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:
Πολλές εταιρίες αντί για αυτό το σχέδιο έχουν ένδειξη που γράφει check engine.


Ή αλλιώς "τσεκ εντζιν".
Είδες που το έλεγα σωστά;;; Shocked Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
karmagos (Φίλιππος)
Μέλος
Μέλος


Black 206 1.4 (8v) (2000)

Ένταξη: 05 Ιούλ 2006
Δημοσιεύσεις: 138
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Αύγ 2006, 20:10:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΜΑ ΤΙ ΖΩΑ!


- Διεκπεραιώσεις ΚΤΕΟ
Msn/Mail: karmagos@hotmail.com


Έχει επεξεργασθεί από τον/την karmagos στις Παρ 15 Ιούν 2007, 13:17:01, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Αύγ 2006, 06:21:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Road_Runner έγραψε:
Touristas έγραψε:
Πολλές εταιρίες αντί για αυτό το σχέδιο έχουν ένδειξη που γράφει check engine.


Ή αλλιώς "τσεκ εντζιν".
Είδες που το έλεγα σωστά;;; Shocked Laughing Laughing

TeaseTeaseTeaseTease
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
galanis (george)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 1.4 (8V) XS 1999

Ένταξη: 13 Ιούλ 2006
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Αύγ 2006, 19:45:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το topic "Και εκει που παει καλα,ξαφνικα....." ενσωματώθηκε στο παρόν. (ευχαριστώ για την υπόδειξη Φίλιππε)
Παρακαλώ πριν ανοίξουμε ένα νέο topic να χρησιμοποιούμε λίγο την "Αναζήτηση" για να δούμε αν υπάρχει ήδη σχετικό/παραπλήσιο topic.

Εκ της MOD Team
MEMsound


Καλησπερα σας,

Θα ηθελα αν μπορουσατε να με βοηθησετε στο εξης προβλημα που εχω...
με το 206 1,4 8V 1999
Σχεδον μερα παρα μερα και εκει που οδηγαω συνηθως με δευτερα ή τριτη χαλαρα με σχετικα κρυο κινητήρα κανει ενα γκουπ ο κινητηρας,κοβει τη δυναμη για μισο δευτερολεπτο, αναβει το πορτοκαλι λαμπακι check engine το οποιο και σβηνει μετα απο 2 δευτερολεπτα και συνεχιζω κανονικα.
Προβλημα με ποιοτητα βενζινης δεν πρεπει να ειναι.

Και οπως το ενα φερνει το αλλο ..... 2 ερωτηση , Ποσο περιπου κοστιζει μια αλλαγη δισκο-πλατω , ταμπουρα πισω φτιαξιμο, και ο ρυθμιστης ρελαντι.
Για τον ρυθμιστή ρελαντι ο μηχανικος μου , μου ειπε 60Ε καινουργιος αλλα μου καθαρισε τον παλιο περνωντας μου 20Ε και θελω να τον τσεκαρω γιατι εχω και αλλα για την γουνα του!!! Για να ξερω αν ειναι να χρησιμοποιησω την μικτη μου ασφαλεια με μηδεν απαλλαγη παρκαροντας αναποδα στο γραφειο του (ειναι στον πρωτο οροφο) Twisted evil

Σας Ευχαριστώ Πολυ Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
karmagos (Φίλιππος)
Μέλος
Μέλος


Black 206 1.4 (8v) (2000)

Ένταξη: 05 Ιούλ 2006
Δημοσιεύσεις: 138
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Αύγ 2006, 20:00:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι..αδειασμα βενζινης και γεμισμα απο Bp!
Ως δια μαγειας δεν θα στο ξανακανει!
Περνα μετα απο το ταμειο... Laughing

ΑΑΑΑ ...!!παραλιγο να το ξεχασω...
Καλοσορισες!!


- Διεκπεραιώσεις ΚΤΕΟ
Msn/Mail: karmagos@hotmail.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Spyros_L 
Μέλος
Μέλος


Old school

Ένταξη: 25 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 140
Τόπος: Κορυδαλλός-Κεφαλονιά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Οκτ 2006, 13:00:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επαναφέρω αυτό το θέμα για να μην ανοίγω νέο topic. Εχθές πήγα στο μη εξουσιοδοτημένο συνεργείο που συνεργάζομαι για service το αυτοκίνητο. Για την ακρίβεια το πήγε ο πατέρας μου μιας και εγώ δούλευα. Σήμερα το πρωί το βάζω μπροστά και αυτό το πορτοκαλί λαμπάκι του κινητήρα δεν έσβησε ποτέ, ενώ κανονικά θα έπρεπε μετά απο 2 δευτερόλεπτα. "Ρε τι να έπαθε" αναρωτιέμαι. Αμέσως τηλέφωνο στον πατέρα μου, του λέω το και το. Μου λέει "ρε συ απ την ώρα που το έφερνα απ το συνεργεί το κάνει αυτό, και νόμιζα οτι είναι καμιά ζώνη ασφαλείας και δεν έδωσα σημασία", "καλά κατάλαβα" του λέω. Πάω αμέσως στο μάστορα, τον ρωτάω τι συμβαίνει. Ο άνθρωπος είναι σωστός βέβαια και κύριος, μου λέει "κάτι λάθος έχει διαγνώσει, δεν είναι τίποτα, απλά πήγαινε στον τάδε γνωστό μου που έχει μηχάνημα για να σιγουρευτείς", το αμάξι όντως συμπεριφερόταν μια χαρά. Πάω στον άλλο μάστορα, το βάζουμε στο διαγνωστικό και γράφει "ΒΛΑΒΗ ΜΟΝΑΔΑΣ ΕΛΕΓΧΟΥ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ", του λέω εγώ "Μάστορα θα χει πρόβλημα ο ΟΤΕ στην περιοχή γελαστά" και φυσικά γελαέι και εκείνος. "Δεν είναι τίποτα ρε συ, θα το σβήσουμε", πραγματικά το έσβησε και όλα καλά, δεν μου πήρε και 1 Ευρώ ο άνθρωπος. Αλήθεια ξέρει κανένας ΑΡΓΥΡΗΣ που οφείλεται αυτό?


Πίστευε και μη, ερεύνα
Πίστευε και μη ερεύνα

Ένα απλό κόμμα αλλάζει τα πάντα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Οκτ 2006, 14:41:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος



Αυτο το πορτοκαλι λαμπακι (check engine) ΔΕΝ προσδιωριζει συγκεκριμενη βλαβη, αναβει οταν κατι δεν παει καλα με την ηλεκτρονικη διαχειρηση του κινητηρα και μπορει να οφειλεται σε οτιδηποτε. Μπορει κιολας να ειναι ενα στιγμιαιο ηλεκτονικο κολλημα (bug).

Εμενα μου ειχε αναψει (συνοδευομενο με κομπιασμα κινητηρα) 2 φορες με μεγαλο χρονικο διαστημα μεταξυ τους. Εσβησα τη μηχανη και την ξαναναψα και ολα ΟΚ.
Πριν μερικους μηνες το εκανε ξανα 3η φορα (υστερα απο ΠΑΡΑ πολυ καιρο) συνοδευομενο παλι απο κομπιασμα κινητηρα. Αυτη τη φορα το προβλημα παρεμενε (μετα απο επανεκινηση - αποσηδεση μπαταριας κτλ), και τελικα το διαγνωστικο εδειξε βλαβη στο ενα beck.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
billisdim (Dim)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 31 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 67

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Φεβ 2007, 02:17:07    Θέμα δημοσίευσης: tpt Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

old topic

Έχει επεξεργασθεί από τον/την billisdim στις Παρ 18 Απρ 2008, 18:47:34, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Φεβ 2007, 09:19:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το λαμπάκι του ιμμομπιλαιζερ ……. Shocked Shocked Shocked
Μάλλον εννοείς το λαμπάκι τις διάγνωσης .
Προφανώς κάτι δεν λειτουργεί σωστά οπότε και μια διάγνωση θα δείξει που είναι το πρόβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
smpokos (γιωργος)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 24 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 136
Τόπος: SALONIKA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Φεβ 2007, 11:26:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η βγαλε του πολους της μπαταριας για να σβηστει το τσεκ . αν δεν σου ξαναναψει το τσεκ τοτε στο επομενο σερβις στην διαγνωση θα την δουν την βλαβη Wink


MPAMPA MIN TREXEIS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
billisdim (Dim)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 31 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 67

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Φεβ 2007, 15:26:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΤΟ ΚΙΤΡΙΝΟ ΛΑΜΠΑΚΙ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟΝ ΚΙΝΗΤΗΡΑ,ΝΑΙ... ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟΥΣ ΠΟΛΟΥΣ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΔΩ.... ΑΝ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ,ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΣΕΡΒΙΣ???ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΕΤΣΙ ΑΝΑΜΜΕΝΟ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ? Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gr@lly (Γιωργος Αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


4 νιτροτουρμπομπιελα

Ένταξη: 11 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 761
Τόπος: Sto kotetsi

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Φεβ 2007, 15:38:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οχι βεβαια..
Θα πας συνεργειο να το σβησουν..
Μην ρισκαρεις..
Ποτε δεν ξερεις..

Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 1 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1801s (PHP: 85% - SQL: 15%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on