PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Κινητή τηλεφωνία
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Οκτ 2015, 18:57:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συνήθως μέσω pc είναι για τους πιο ανυπόμονος που θέλουν άμεσα την καινούργια ενημέρωση(αν υπάρχει) χωρίς να περιμένουν. Αλλιως περιμένεις πότε θα σου έρθει "over the air".

Καλοριζικο και καλοδουλευτο :D Γράψε μας τις εντυπώσεις σου.


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Οκτ 2015, 21:28:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Andreasf1 έγραψε:
Συνήθως μέσω pc είναι για τους πιο ανυπόμονος που θέλουν άμεσα την καινούργια ενημέρωση(αν υπάρχει) χωρίς να περιμένουν. Αλλιως περιμένεις πότε θα σου έρθει "over the air".

Καλοριζικο και καλοδουλευτο :D Γράψε μας τις εντυπώσεις σου.


Ευχαριστώ πολύ εσένα και όλα τα παιδιά για τις απαντήσεις! Θα το έχω αύριο-μεθαύριο!

Εντυπώσεις οσονούπω! Και πάλι ευχαριστώ!


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Οκτ 2015, 15:08:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το κινητό έφτασε και θα γίνει παραλαβή το απόγευμα! Laughing

Quick ερώτηση:

1η φόρτιση πόση ώρα;

Όταν πήρα το Samsung Galaxy S2 Plus, μου είχαν πει από την ίδια τη Samsung, να το φορτίσω σβηστό κάπου 8-10 ώρες την πρώτη φορά και για τις επόμενες 5 φορτίσεις να το αφήνω να πέφτει πολύ χαμηλά πχ κοντά 10% και να το βάζω σε φόρτιση 5-6 ώρες κι ας έχει πιάσει το 100%.

Με το Asus, τι προτείνετε τώρα; Ειδικότερα που έχει μη αποσπώμενη μπαταρία;

Είδα σε ένα άρθρο, γενικά για μπαταρίες κινητών, πώς άμα είναι καινούριο το τηλέφωνο καλό είναι να το φορτίσεις σβηστό για αρκετές ώρες ως το 100% και να το αφήνεις να εξαντλείται 1 φορά τους 2 μήνες, ώστε να του ξανακάνεις πλήρη φόρτιση. Στο υπόλοιπο διάστημα, "ιδανικό" θα ήταν να το φορτίζεις περίπου από το 40% ως το 80% ώστε να παρατείνεις τη διάρκεια της μπαταρίας.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thodorisls (thodoris)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT (2008)

Ένταξη: 01 Μάϊ 2015
Δημοσιεύσεις: 270
Τόπος: Γέρακας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Οκτ 2015, 15:20:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TopGear έγραψε:
Το κινητό έφτασε και θα γίνει παραλαβή το απόγευμα! Laughing

Quick ερώτηση:

1η φόρτιση πόση ώρα;

Όταν πήρα το Samsung Galaxy S2 Plus, μου είχαν πει από την ίδια τη Samsung, να το φορτίσω σβηστό κάπου 8-10 ώρες την πρώτη φορά και για τις επόμενες 5 φορτίσεις να το αφήνω να πέφτει πολύ χαμηλά πχ κοντά 10% και να το βάζω σε φόρτιση 5-6 ώρες κι ας έχει πιάσει το 100%.

Με το Asus, τι προτείνετε τώρα; Ειδικότερα που έχει μη αποσπώμενη μπαταρία;

Είδα σε ένα άρθρο, γενικά για μπαταρίες κινητών, πώς άμα είναι καινούριο το τηλέφωνο καλό είναι να το φορτίσεις σβηστό για αρκετές ώρες ως το 100% και να το αφήνεις να εξαντλείται 1 φορά τους 2 μήνες, ώστε να του ξανακάνεις πλήρη φόρτιση. Στο υπόλοιπο διάστημα, "ιδανικό" θα ήταν να το φορτίζεις περίπου από το 40% ως το 80% ώστε να παρατείνεις τη διάρκεια της μπαταρίας.


εγώ γενικά δεν κάνω τίποτα από αυτά από την ώρα που μου έρχεται το ανοίγω και το λειτουργό γιατί τις περισσότερες φορές έχει γύρω στο 40% μπαταρία, το μόνο που κάνω είναι να προσπαθώ όταν το βάζω για φόρτιση να μην έχει πέσει μπαταρία κάτω από το 20%


Image and video hosting by TinyPic
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bill207 (Bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 95ps (16V) ΠΙΣΤΟΛΑΡΑ

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 494
Τόπος: ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Οκτ 2015, 16:39:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TopGear έγραψε:
Είδα σε ένα άρθρο, γενικά για μπαταρίες κινητών, πώς άμα είναι καινούριο το τηλέφωνο καλό είναι να το φορτίσεις σβηστό για αρκετές ώρες ως το 100% και να το αφήνεις να εξαντλείται 1 φορά τους 2 μήνες, ώστε να του ξανακάνεις πλήρη φόρτιση. Στο υπόλοιπο διάστημα, "ιδανικό" θα ήταν να το φορτίζεις περίπου από το 40% ως το 80% ώστε να παρατείνεις τη διάρκεια της μπαταρίας.


σε κάποιο φόρουμ με κινητά, είχα διαβάσει ότι η 1η φόρτιση καλό είναι να γίνεται σε σύνδεση με τον υπολογιστή.
Γιατί φορτίζει πιο αργά, ποιος ξέρει;

καλορίζικο Wink



Μ.
Γ.
Δ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Οκτ 2015, 12:00:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετά από περίπου 20 ώρες χρήσης (αν και δεν είναι εντελώς αντιπροσωπευτικό), μπορώ να πω τα εξής:

-Φοβερή ταχύτητα. Δε σκαλώνει πουθενά.

-RAM πιάνει μαξ 1,5GB κι έχει 3,8GB σύνολο (4GB "ονομαστικά, προφανώς λόγω δυαδικού πάει κάτι λιγότερο).

-Εύχρηστο αρκετά, έχει πολλές λειτουργίες προσαρμογής του μενού, των φακέλων, των θεμάτων κτλ απλά θα σου πάρει ώρα να βρεις τι θες. Έχει αρκετές ρυθμίσεις όλων αυτών των εφαρμογών Zen κτλ κτλ και ψάχνεσαι.

-Μου έβγαλε κατευθείαν ότι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση λογισμικού και μου την έκανε μέσω δικτύου, αν και είχα προετοιμαστεί κι εγώ να το κάνω μέσω υπολογιστή. Σημασία έχει πώς αντιλαμβάνεσαι ότι μάλλον θα δουλεύουν αρκετά μελλοντικά επάνω σε αναβαθμίσεις, οπότε καλό αυτό.

-Σου επιτρέπει να απεγκαταστήσεις εφαρμογές που ήταν ήδη εγκατεστημένες από την εταιρεία, όταν σε άλλες εταιρείες δε γίνεται αυτό.

-Ωραίο design, αλλά λίγο μεγάλο όσο να'ναι πράγματι.

-Πολύ καλή οθόνη, ίσως όχι εντελώς αντάξια των τελευταίων σύγχρονων Super AMOLED της Samsung. Δε με απασχολεί ιδιαίτερα.

-Η μπαταρία στην αρχή κράτησε κάπου 13 ώρες..! Shocked Αλλά υποθέτω φταίει ότι κατέβαζα εφαρμογές, το σέταρα από το μηδέν με τον οδηγό προγραμμάτων, ρύθμιζα λογαριασμούς, γινόταν συγχρονισμός, έκανε updates το Play Store κτλ κτλ, οπότε κάπως λογικό ενδεχομένως. Λένε θα φτιάξει με update σε 5.1.1.

-Με προβλημάτισε λίγο ότι τρέχοντας ένα Speedtest (της OOKLA) για το 4G (μαζεύω ΠΟΛΛΑ GB κάθε μήνα και έψαχνα ένα 4G κινητό), στην αρχή έπιανε 55+ Mbps και τελείωνε στα 23-24 κατά το download. Upload κάπου 27. Σε Note 3, ίδια εταιρεία, ίδιο καρτοκινητό (Vodafone CU), οι ταχύτητες ήτανε 57 και 19-20 αντίστοιχα. Confused Κι είναι 4G+ κιόλας...

Για να δούμε το μετά. Ενθαρρυντική θα έλεγα η αρχική εντύπωση.

Ευχαριστώ και πάλι όλα τα παιδιά για τις συμβουλές τους.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Οκτ 2015, 13:10:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια χαρά! Έχεις ακόμα να δεις πολλά απο τις δυνατότητες του. Είσαι ακόμα στην αρχή.

Το 4g εξαρτάται και απο το σήμα και το σημείο που είσαι. Θα το δεις με το καιρό.

Η μπαταρία σου κράτησε 13 ώρες με ανοιχτή οθόνη και απο το 100%? Αν ναι, είναι τέλεια! Μην περιμένουμε θαύματα! Πάντως να ξέρεις πως στρώνουν οι μπαταρίες σε 2-3 πλήρης φορτίσεις.

Επίσης από τον υπολογιστή ισχύει οτι γίνεται αργή φόρτιση και κρατάει αισθητά περισσότερο. Δοκιμασμένο σε αρκετές συσκευές μου.

Αν δεν θες να έχεις ανοιχτό υπολογιστή για να φορτίσεις το κινητό μπορείς να βρείς φόρτιση με λιγότερα mA output σε σχέση με τον μαμά.


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Οκτ 2015, 14:28:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Andreasf1 έγραψε:
Μια χαρά! Έχεις ακόμα να δεις πολλά απο τις δυνατότητες του. Είσαι ακόμα στην αρχή.


Ωραία! Να δούμε!

Andreasf1 έγραψε:
Το 4g εξαρτάται και απο το σήμα και το σημείο που είσαι. Θα το δεις με το καιρό.


Το δοκίμασα στον ίδιο χώρο, μετά από 3'. Ενώ δηλαδή στην αρχή έπιανε 55+, έπεφτε και έκλεινε με 21-23 κάπου. Πάντως είδα το κουτί έγραφε FDD-TDD LTE.

Andreasf1 έγραψε:
Η μπαταρία σου κράτησε 13 ώρες με ανοιχτή οθόνη και απο το 100%? Αν ναι, είναι τέλεια! Μην περιμένουμε θαύματα! Πάντως να ξέρεις πως στρώνουν οι μπαταρίες σε 2-3 πλήρης φορτίσεις.


Αυτόματη ρύθμιση αν θυμάμαι καλά για φωτεινότητα, αλλά γενικά σου είπα, το σκάλιζα αρκετά, περνούσα εφαρμογές, έκανε αναβαθμίσεις μέσω Play Store κτλ. Μετά που το ξαναφόρτισα πάντως και κοιμήθηκα το βράδυ, σε περίπου 6-7 ώρες, είχε χάσει μόνο 11% περίπου, με ανοιχτό WiFi.

Με τις πλήρεις φορτίσεις το ξέρω, θα βελτιωθεί. Από κει κι έπειτα, κάποιοι λένε να το φορτίζω ιδανικά από ~40% ως ~80%. Ισχύει;

Andreasf1 έγραψε:
Επίσης από τον υπολογιστή ισχύει οτι γίνεται αργή φόρτιση και κρατάει αισθητά περισσότερο. Δοκιμασμένο σε αρκετές συσκευές μου.


Δεν το γνώριζα, θα το επιχειρήσω. Εμένα φόρτισε σε κάπου 1,5 ώρα, αν και μου έβγαλε και επιλογή για boost charging. Πρώτη φόρτιση πάντως, την έκανα φυσιολογικά. Να πάει 100% και αποσύνδεση. Ούτε 8ωρες, ούτε τίποτα. Το είδα σε ένα FAQ της Samsung βασικά: http://www.samsung.com/gr/support/skp/faq/1057295

Andreasf1 έγραψε:
Αν δεν θες να έχεις ανοιχτό υπολογιστή για να φορτίσεις το κινητό μπορείς να βρείς φόρτιση με λιγότερα mA output σε σχέση με τον μαμά.


Νομίζω δεν έχει διαφορά. Και με κλειστό υπολογιστή, περνάει ένα ελάχιστο ρεύμα από USB. Το έχω ψιλοδιαπιστώσει κιόλας στο παρελθόν με το Samsung. Σε sleep ισχύει 100%, αλλά αν θυμάμαι καλά και σε shut down μου φόρτιζε...

Βασικά, δεν ξέρω πώς να βάζω τόνους όταν γράφω κείμενο στο πληκτρολόγιο. Το Samsung είχε τον τόνο, τον πατούσες και μετά το γράμμα. Τώρα ή πρέπει να περιμένεις το autocorrect ή να κρατάς πατημένο το φωνήεν για να επιλέγεις το τονισμένο, αλλά σε κάποια γράμματα δε μου έπιανε πού και πού πχ ω.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Οκτ 2015, 16:54:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μέσα σε 6-7 ώρες να πέσει 11% δεν νομίζω πως είναι οτι το καλύτερο. Εμένα το oneplus απο το βράδυ μέχρι το πρωί άντε να πέσει 1-2% και έχω 3000ΜΑ μπαταρία και όχι 4000. Κάποια εφαρμογή μάλλον σου τραβάει μπαταρία που δουλεύει παρασκήνιο. Τσεκαρε το.

Ναι όντως αν είναι σε αναμονή περνάει ρεύμα οποτε μπορεί να φορτίζει αλλά αν είσαι κάπου και δεν εχεις pc μπορείς να εχεις εναν "μικρότερο" φορτιστή. Γιαυτό το ανέφερα.
Αυτή την στιγμή που σου γράφω, φορτιζω το δικό μου με εναν φορτιστή 0,7Α έναντι 2,1Α που είναι ο εργοστασιακος, εδώ και περιπου 2 ώρες και είναι ακόμα 58% απο το 8% που το έβαλα. Πιστεύω θα βγάλω 3ημερο!! Laughing

Προσωπικά το φορτιζω όταν είναι κάτω απο 10% και το αφήνω ως 100%. Το ίδιο εκανα και στο προηγούμενο που το είχα 2,5 χρόνια και δεν είχα δει κάποια σημαντική πτώση πέραν της φυσιολογικής. Εν αντίθεσή με του πατέρα μου που είχε οτι ίδιο κινητό και το φόρτισε όποτε το θυμόταν μέσα σε 1,5 χρόνο περίπου ήθελε άλλη μπαταρία. (Ενα samsung galaxy ace)

Δες την μπαταρία και πες μας πάντως.. Είναι ενα φλέγον ζήτημα τουλαχιστον για εμένα.

Όσο για τους τόνους έτσι είναι και εμένα. Κρατώ πατημένο το γράμμα που θέλω να τονίσω και μου το βγάζει σε συννεφάκι και το επιλέγω. Υπάρχουν ένα σορό πληκτρολόγια που μπορείς να κατεβάσεις αν σε ενοχλεί απο play store.


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Οκτ 2015, 17:39:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Andreasf1 έγραψε:
Μέσα σε 6-7 ώρες να πέσει 11% δεν νομίζω πως είναι οτι το καλύτερο. Εμένα το oneplus απο το βράδυ μέχρι το πρωί άντε να πέσει 1-2% και έχω 3000ΜΑ μπαταρία και όχι 4000. Κάποια εφαρμογή μάλλον σου τραβάει μπαταρία που δουλεύει παρασκήνιο. Τσεκαρε το.


Μπαταρία έχει 3000, όχι 4000. Εφαρμογή που να τρώει, δεν ξέρω, έχω μια υποψία πώς ίσως το CM Security να τραβάει. Κάποιοι λένε τέτοιες εφαρμογές είναι καλό να υπάρχουν, άλλοι δεν τις θεωρούν απαραίτητες. Πάντως και το παλιό μου κινητό, υπήρχαν φορές που την νύχτα με ανοιχτό WiFi και συγχρονισμό κτλ, έπεφτε και 15% και παραπάνω. Εκείνο είχε όμως 1650maH.

Για παράδειγμα τώρα, είναι εκτός πρίζας κανά 14ωρο και είναι στο 75%. Η χρήση που του έκανα είναι λίγο WhatsApp, καμιά αναβάθμιση, ομιλία κάπου 10' και κάτι δοκιμές με το 4G. Ίσως και καμιά άλλη ψιλοδουλειά, αλλά δε θυμάμαι τώρα.

Andreasf1 έγραψε:
Ναι όντως αν είναι σε αναμονή περνάει ρεύμα οποτε μπορεί να φορτίζει αλλά αν είσαι κάπου και δεν εχεις pc μπορείς να εχεις εναν "μικρότερο" φορτιστή. Γιαυτό το ανέφερα.


Έχω μια επιφύλαξη-προκατάληψη με αυτό. Προτιμώ τους εργοστασιακούς κι όχι άλλης εταιρείας. Μπορεί να κάνω και λάθος. Αν είχα εργοστασιακό σε χαμηλότερα Α, ίσως και να έπαιρνα.

Andreasf1 έγραψε:
Αυτή την στιγμή που σου γράφω, φορτιζω το δικό μου με εναν φορτιστή 0,7Α έναντι 2,1Α που είναι ο εργοστασιακος, εδώ και περιπου 2 ώρες και είναι ακόμα 58% απο το 8% που το έβαλα. Πιστεύω θα βγάλω 3ημερο!! Laughing


Laughing Laughing Laughing

Άμα είσαι σπίτι ή σε δουλειά (δηλαδή σε εσωτερικό χώρο), οκ, δεκτή η αργή φόρτιση. Αν είσαι στο δρόμο ή βιάζεσαι, δυστυχώς δε βολεύει.

Andreasf1 έγραψε:
Προσωπικά το φορτιζω όταν είναι κάτω απο 10% και το αφήνω ως 100%. Το ίδιο εκανα και στο προηγούμενο που το είχα 2,5 χρόνια και δεν είχα δει κάποια σημαντική πτώση πέραν της φυσιολογικής. Εν αντίθεσή με του πατέρα μου που είχε οτι ίδιο κινητό και το φόρτισε όποτε το θυμόταν μέσα σε 1,5 χρόνο περίπου ήθελε άλλη μπαταρία. (Ενα samsung galaxy ace)


Κι εγώ κάπως έτσι το φόρτιζα, κοντά στο 10%, άντε 15%, αλλά κάποια παιδιά εδώ μέσα είχαν γράψει αν θυμάμαι καλά, πώς δεν είναι πολύ καλό αυτό, γιατί θεωρείται σαν "πλήρης" κύκλος φόρτισης και υπάρχει όριο στη μπαταρία για πλήρεις κύκλους. Δηλαδή λέγανε πλήρη φόρτιση να γίνεται 1 φορά τους 1-2 μήνες, τις υπόλοιπες φορές >20%-30% και όχι εντελώς 100%. Εσύ θα μου πεις το έχεις τσεκάρει.

Και μένα αρχικά το Samsung Galaxy S2 Plus, κρατούσε κανά 30-35 ώρες. Έπειτα στο 8μηνο επάνω, πήγε κάπου στις 24, στο χρόνο που έκανε update σε 4.2.2, κράταγε κανά 18ωρο ή και 16ωρο! Τον τελευταίο καιρό που έκανα κάποιες αλλαγές και έβγαλα 1-2 εφαρμογές (πχ το AppLock, χρησιμοποίησα αυτό του CM Security), κρατούσε 19-20. Το Asus έχει δική του ενσωματωμένη εφαρμογή AppLock.

Andreasf1 έγραψε:
Δες την μπαταρία και πες μας πάντως.. Είναι ενα φλέγον ζήτημα τουλαχιστον για εμένα.


Και για μένα σημαντικό, αλλά αν κρατάει 24-30 ώρες περίπου είμαι οκ. Το να θέλει φόρτιση κάθε 20 ώρες πχ είναι που με ενοχλεί.

Αλήθεια, αν η μπαταρία φθαρεί (φυσιολογικά ή μη), τι γίνεται στα κινητά που είναι ενσωματωμένη; Αντί κανά 20-30 ευρώ, το πας στην αντιπροσωπεία και καταλήγεις με 100;

Andreasf1 έγραψε:
Όσο για τους τόνους έτσι είναι και εμένα. Κρατώ πατημένο το γράμμα που θέλω να τονίσω και μου το βγάζει σε συννεφάκι και το επιλέγω. Υπάρχουν ένα σορό πληκτρολόγια που μπορείς να κατεβάσεις αν σε ενοχλεί απο play store.


Ενοχλεί από την άποψη ότι μερικές λέξεις τις έχει στο λεξικό, οκ, αλλά δε μου εμφανίζει τόνους κάποιες φορές. Πχ ήθελα να γράψω τη λέξη Δώρο ή Δώρα και έβγαζε Δωράκια ή Δωρο/Δωρα (χωρίς τόνο). WTF.

Just in case, κανά πληκτρολόγιο της προκοπής, επιπέδου Samsung που ήταν βολύ βολικό, ξέρουμε;


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thodorisls (thodoris)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT (2008)

Ένταξη: 01 Μάϊ 2015
Δημοσιεύσεις: 270
Τόπος: Γέρακας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Οκτ 2015, 18:48:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TopGear έγραψε:
Andreasf1 έγραψε:
Μέσα σε 6-7 ώρες να πέσει 11% δεν νομίζω πως είναι οτι το καλύτερο. Εμένα το oneplus απο το βράδυ μέχρι το πρωί άντε να πέσει 1-2% και έχω 3000ΜΑ μπαταρία και όχι 4000. Κάποια εφαρμογή μάλλον σου τραβάει μπαταρία που δουλεύει παρασκήνιο. Τσεκαρε το.


Μπαταρία έχει 3000, όχι 4000. Εφαρμογή που να τρώει, δεν ξέρω, έχω μια υποψία πώς ίσως το CM Security να τραβάει. Κάποιοι λένε τέτοιες εφαρμογές είναι καλό να υπάρχουν, άλλοι δεν τις θεωρούν απαραίτητες. Πάντως και το παλιό μου κινητό, υπήρχαν φορές που την νύχτα με ανοιχτό WiFi και συγχρονισμό κτλ, έπεφτε και 15% και παραπάνω. Εκείνο είχε όμως 1650maH.

Για παράδειγμα τώρα, είναι εκτός πρίζας κανά 14ωρο και είναι στο 75%. Η χρήση που του έκανα είναι λίγο WhatsApp, καμιά αναβάθμιση, ομιλία κάπου 10' και κάτι δοκιμές με το 4G. Ίσως και καμιά άλλη ψιλοδουλειά, αλλά δε θυμάμαι τώρα.

Andreasf1 έγραψε:
Ναι όντως αν είναι σε αναμονή περνάει ρεύμα οποτε μπορεί να φορτίζει αλλά αν είσαι κάπου και δεν εχεις pc μπορείς να εχεις εναν "μικρότερο" φορτιστή. Γιαυτό το ανέφερα.


Έχω μια επιφύλαξη-προκατάληψη με αυτό. Προτιμώ τους εργοστασιακούς κι όχι άλλης εταιρείας. Μπορεί να κάνω και λάθος. Αν είχα εργοστασιακό σε χαμηλότερα Α, ίσως και να έπαιρνα.

Andreasf1 έγραψε:
Αυτή την στιγμή που σου γράφω, φορτιζω το δικό μου με εναν φορτιστή 0,7Α έναντι 2,1Α που είναι ο εργοστασιακος, εδώ και περιπου 2 ώρες και είναι ακόμα 58% απο το 8% που το έβαλα. Πιστεύω θα βγάλω 3ημερο!! Laughing


Laughing Laughing Laughing

Άμα είσαι σπίτι ή σε δουλειά (δηλαδή σε εσωτερικό χώρο), οκ, δεκτή η αργή φόρτιση. Αν είσαι στο δρόμο ή βιάζεσαι, δυστυχώς δε βολεύει.

Andreasf1 έγραψε:
Προσωπικά το φορτιζω όταν είναι κάτω απο 10% και το αφήνω ως 100%. Το ίδιο εκανα και στο προηγούμενο που το είχα 2,5 χρόνια και δεν είχα δει κάποια σημαντική πτώση πέραν της φυσιολογικής. Εν αντίθεσή με του πατέρα μου που είχε οτι ίδιο κινητό και το φόρτισε όποτε το θυμόταν μέσα σε 1,5 χρόνο περίπου ήθελε άλλη μπαταρία. (Ενα samsung galaxy ace)


Κι εγώ κάπως έτσι το φόρτιζα, κοντά στο 10%, άντε 15%, αλλά κάποια παιδιά εδώ μέσα είχαν γράψει αν θυμάμαι καλά, πώς δεν είναι πολύ καλό αυτό, γιατί θεωρείται σαν "πλήρης" κύκλος φόρτισης και υπάρχει όριο στη μπαταρία για πλήρεις κύκλους. Δηλαδή λέγανε πλήρη φόρτιση να γίνεται 1 φορά τους 1-2 μήνες, τις υπόλοιπες φορές >20%-30% και όχι εντελώς 100%. Εσύ θα μου πεις το έχεις τσεκάρει.

Και μένα αρχικά το Samsung Galaxy S2 Plus, κρατούσε κανά 30-35 ώρες. Έπειτα στο 8μηνο επάνω, πήγε κάπου στις 24, στο χρόνο που έκανε update σε 4.2.2, κράταγε κανά 18ωρο ή και 16ωρο! Τον τελευταίο καιρό που έκανα κάποιες αλλαγές και έβγαλα 1-2 εφαρμογές (πχ το AppLock, χρησιμοποίησα αυτό του CM Security), κρατούσε 19-20. Το Asus έχει δική του ενσωματωμένη εφαρμογή AppLock.

Andreasf1 έγραψε:
Δες την μπαταρία και πες μας πάντως.. Είναι ενα φλέγον ζήτημα τουλαχιστον για εμένα.


Και για μένα σημαντικό, αλλά αν κρατάει 24-30 ώρες περίπου είμαι οκ. Το να θέλει φόρτιση κάθε 20 ώρες πχ είναι που με ενοχλεί.

Αλήθεια, αν η μπαταρία φθαρεί (φυσιολογικά ή μη), τι γίνεται στα κινητά που είναι ενσωματωμένη; Αντί κανά 20-30 ευρώ, το πας στην αντιπροσωπεία και καταλήγεις με 100;

Andreasf1 έγραψε:
Όσο για τους τόνους έτσι είναι και εμένα. Κρατώ πατημένο το γράμμα που θέλω να τονίσω και μου το βγάζει σε συννεφάκι και το επιλέγω. Υπάρχουν ένα σορό πληκτρολόγια που μπορείς να κατεβάσεις αν σε ενοχλεί απο play store.


Ενοχλεί από την άποψη ότι μερικές λέξεις τις έχει στο λεξικό, οκ, αλλά δε μου εμφανίζει τόνους κάποιες φορές. Πχ ήθελα να γράψω τη λέξη Δώρο ή Δώρα και έβγαζε Δωράκια ή Δωρο/Δωρα (χωρίς τόνο). WTF.

Just in case, κανά πληκτρολόγιο της προκοπής, επιπέδου Samsung που ήταν βολύ βολικό, ξέρουμε;


ναι και εγώ ξέρω ότι καλό είναι μέχρι 20% να φτάνει η μπαταρία όχι πιο κάτω,θεωρώ ότι όλες αυτές η εφαρμογές σαν την cm security είναι απλά scam app και τίποτα άλλο, προσωπική άποψη πάντα,εγώ χρησιμοποιώ το Google keyboard κατεβαζω και το λεξικό των ελληνικών για auto correct και είμαι κομπλε


Image and video hosting by TinyPic
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Οκτ 2015, 19:07:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thodorisls έγραψε:
ναι και εγώ ξέρω ότι καλό είναι μέχρι 20% να φτάνει η μπαταρία όχι πιο κάτω,θεωρώ ότι όλες αυτές η εφαρμογές σαν την cm security είναι απλά scam app και τίποτα άλλο, προσωπική άποψη πάντα,εγώ χρησιμοποιώ το Google keyboard κατεβαζω και το λεξικό των ελληνικών για auto correct και είμαι κομπλε


Απλά σκεφτόμουν αν είναι απαραίτητη κάποια εφαρμογή "προστασίας" και είδα το CM είναι αυτό με τις καλύτερες κριτικές και βαθμολογίες στο av comparatives. Υποψιάζομαι δεν κάνει τόση δουλειά όση ίσως πρέπει, αλλά είναι ασφαλές το τηλέφωνό σου αν δεν έχεις τίποτα;

Μιλάμε για φυσιολογική χρήση, όχι περίεργα sites ή αμφίβολλες εφαρμογές, απλά το ζήτημα είναι η "υποκλοπή" ευαίσθητων δεδομένων κτλ πχ μέσω εφαρμογών banking.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thodorisls (thodoris)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT (2008)

Ένταξη: 01 Μάϊ 2015
Δημοσιεύσεις: 270
Τόπος: Γέρακας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Οκτ 2015, 19:40:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TopGear έγραψε:
thodorisls έγραψε:
ναι και εγώ ξέρω ότι καλό είναι μέχρι 20% να φτάνει η μπαταρία όχι πιο κάτω,θεωρώ ότι όλες αυτές η εφαρμογές σαν την cm security είναι απλά scam app και τίποτα άλλο, προσωπική άποψη πάντα,εγώ χρησιμοποιώ το Google keyboard κατεβαζω και το λεξικό των ελληνικών για auto correct και είμαι κομπλε


Απλά σκεφτόμουν αν είναι απαραίτητη κάποια εφαρμογή "προστασίας" και είδα το CM είναι αυτό με τις καλύτερες κριτικές και βαθμολογίες στο av comparatives. Υποψιάζομαι δεν κάνει τόση δουλειά όση ίσως πρέπει, αλλά είναι ασφαλές το τηλέφωνό σου αν δεν έχεις τίποτα;

Μιλάμε για φυσιολογική χρήση, όχι περίεργα sites ή αμφίβολλες εφαρμογές, απλά το ζήτημα είναι η "υποκλοπή" ευαίσθητων δεδομένων κτλ πχ μέσω εφαρμογών banking.


σίγουρα σύμφωνο για το λόγο που το χρησιμοποιείς απλά είναι το θέμα κάνει δουλειά? εγώ εχς διαβάσει ότι αυτά τα app και ειδικά αυτά που είναι για καθαρισμό της ram απλά σου τρώνε μπαταρία και ram και τίποτα παραπάνω, εγώ πάνω από δύο χρόνια χρησιμοποιώ mobile banking και αγορές μέσω κινητού χωρίς κάποιο πρόβλημα ούτε έχω ακούσει κάτι για υποκλοπές


Image and video hosting by TinyPic
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Οκτ 2015, 20:13:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thodorisls έγραψε:
TopGear έγραψε:
thodorisls έγραψε:
ναι και εγώ ξέρω ότι καλό είναι μέχρι 20% να φτάνει η μπαταρία όχι πιο κάτω,θεωρώ ότι όλες αυτές η εφαρμογές σαν την cm security είναι απλά scam app και τίποτα άλλο, προσωπική άποψη πάντα,εγώ χρησιμοποιώ το Google keyboard κατεβαζω και το λεξικό των ελληνικών για auto correct και είμαι κομπλε


Απλά σκεφτόμουν αν είναι απαραίτητη κάποια εφαρμογή "προστασίας" και είδα το CM είναι αυτό με τις καλύτερες κριτικές και βαθμολογίες στο av comparatives. Υποψιάζομαι δεν κάνει τόση δουλειά όση ίσως πρέπει, αλλά είναι ασφαλές το τηλέφωνό σου αν δεν έχεις τίποτα;

Μιλάμε για φυσιολογική χρήση, όχι περίεργα sites ή αμφίβολλες εφαρμογές, απλά το ζήτημα είναι η "υποκλοπή" ευαίσθητων δεδομένων κτλ πχ μέσω εφαρμογών banking.


σίγουρα σύμφωνο για το λόγο που το χρησιμοποιείς απλά είναι το θέμα κάνει δουλειά? εγώ εχς διαβάσει ότι αυτά τα app και ειδικά αυτά που είναι για καθαρισμό της ram απλά σου τρώνε μπαταρία και ram και τίποτα παραπάνω, εγώ πάνω από δύο χρόνια χρησιμοποιώ mobile banking και αγορές μέσω κινητού χωρίς κάποιο πρόβλημα ούτε έχω ακούσει κάτι για υποκλοπές


Λέω για το CM security κι όχι το CM Cleaner που είναι πιο βαρύ. Το CM Security "θεωρητικά" κάνει έλεγχο και 1-2 φορές μου έχει βρει τίποτα ύποπτα στοιχεία τύπου σαν trojan και να το έχει υπό επιτήρηση. Τις περισσότερες φορές πάντως βρίσκει και καλά junk και "ιστορικό περιήγησης" ή "δεδομένα φορμών".

Κι εγώ δεν πιστεύω παίζει θέμα άμεσα, απλά just in case για banking κτλ.

Πάντως απ'ό,τι βλέπω στο "μπαταρία", 27% πιάνει το λειτουργικό Android, 2% το Play Store, 1% η οθόνη, 1% το σύστημα Android, 1% το WhatsApp, 1% αδράνεια συσκευής. Το CM δεν υπάρχει κάπου.

//Update

Fuck. Είδα σε ένα manual λέει καλό είναι να φορτίζεται για 8 ώρες η συσκευή πριν την 1η χρήση. Evil Κάναμε πατατιά; Razz Razz

2ον
Σκεφτόμουν για φορτιστή αυτοκινήτου. Είχα πάρει νομίζω αυτόν παλιά για το Samsung, αλλά σε 10-12 μήνες τα ψιλοέφτυσε, μια έκανε επαφή, μια όχι. Του σπιτιού είδα κάτι specs είναι 1,35Α και κοντά στα 7W, να προτιμήσω κάποιον στο 1Α ή λιγότερα κι ας είναι άλλης εταιρείας ή έναν Asus αλλά θα είναι πχ στα 10W (Α δε λέει).


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Οκτ 2015, 14:33:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μην σε αγχώνει τόσο το θέμα της μπαταρίας. Αν έχεις σκοπό το κινητό να το κρατήσεις κανα 3αρι χρόνια, δεν θα έχεις πρόβλημα. Απο κει και πέρα μπορείς να κάνεις αντικατάσταση της μπαταρίας αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου και μόνος σου έτσι κι αλλιώς τότε θα έχεις βγει απο την εγγύηση. Στο youtube αν ψάξεις λογικά όλο και κάποιο βιντεάκι θα υπάρχει.

Φορτιστή εγώ έχω πάρει απο τα carfoure με 2-3€. Ότι και να είναι για μια φορά στο τόσο που ίσως χρειαστεί να φορτίσεις το κινητό σου στο αυτοκίνητο για ώρα ανάγκης δεν θα πάθει και τίποτα. Wink


ΥΓ: Νόμιζα πως το zenfone έχει 4.000ΜΑ μπαταρία, γράψε λάθος!! Smile


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Οκτ 2015, 20:02:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Andreasf1 έγραψε:
Μην σε αγχώνει τόσο το θέμα της μπαταρίας. Αν έχεις σκοπό το κινητό να το κρατήσεις κανα 3αρι χρόνια, δεν θα έχεις πρόβλημα. Απο κει και πέρα μπορείς να κάνεις αντικατάσταση της μπαταρίας αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου και μόνος σου έτσι κι αλλιώς τότε θα έχεις βγει απο την εγγύηση. Στο youtube αν ψάξεις λογικά όλο και κάποιο βιντεάκι θα υπάρχει.


Ε κανά 3 χρόνια πιστεύω θα το έχω. Τα κρατάω γενικά αρκετά τα κινητά. Μόνη εξαίρεση το Samsung Galaxy S2 Plus, το πρώτο smartphone που πήρα και το κράτησα 2,5 χρόνια. Είδα το Asus και σκάλωσα, αλλά όσο να'ναι κολλούσε αρκετά (πού να πας με διπύρηνο πλέον), είχε εξασθενήσει η μπαταρία, έκλεινε μια στο τόσο στα ξαφνικά κτλ.

Τα χέρια μου πιάνουν σε υπολογιστές κτλ, κινητό ομολογουμένως, δεν έχω ανοίξει ποτέ.

Andreasf1 έγραψε:
Φορτιστή εγώ έχω πάρει απο τα carfoure με 2-3€. Ότι και να είναι για μια φορά στο τόσο που ίσως χρειαστεί να φορτίσεις το κινητό σου στο αυτοκίνητο για ώρα ανάγκης δεν θα πάθει και τίποτα. Wink


Νταξ, το φορτίζω συνήθως 1-2 φορές τη βδομάδα για κανά 20' περίπου. Τουλάχιστον έτσι έκανα για το Samsung. Τώρα αυτό είναι καινούριο ακόμα, κραστάει η μπαταρία του. Πχ μετά τη δεύτερη φόρτιση, κράτησε περίπου 34 ώρες με ψιλονορμάλ χρήση.

Andreasf1 έγραψε:
ΥΓ: Νόμιζα πως το zenfone έχει 4.000ΜΑ μπαταρία, γράψε λάθος!! Smile


Δεν ξέρω γενικά αν υπάρχει κινητό με μπαταρία 4000..! Shocked


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Οκτ 2015, 22:22:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TopGear έγραψε:


Andreasf1 έγραψε:
Το 4g εξαρτάται και απο το σήμα και το σημείο που είσαι. Θα το δεις με το καιρό.


Το δοκίμασα στον ίδιο χώρο, μετά από 3'. Ενώ δηλαδή στην αρχή έπιανε 55+, έπεφτε και έκλεινε με 21-23 κάπου. Πάντως είδα το κουτί έγραφε FDD-TDD LTE.


Αυτο που λες μπορεί να οφείλεται σε πολλούς λόγους και δυστυχώς έτσι λειτουργούν τα δικτυα.

Μπορει ο σταθμος από τον οποιο έπαιρνες σημα να ήταν congested (συχνό φαινομενο). Επισης μπορεί να 'ναι κάποιο quality of service που σου κόβει την ταχύτητα (μπορει να ναι qos λογισμικού ή browser) και γενικότερα κάποιο bottleneck στο δικτυο. Αν κλειδώνεις σε lte μην δίνεις ιδιαιτερη σημασία στο actual rate.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Οκτ 2015, 09:45:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ξεκιναω και φετος την ετησια ερευνα για bluetooth ακουστικο (μια το χρονο το σπαω/χανω..)

καμία γνώμη?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Οκτ 2015, 10:44:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
ξεκιναω και φετος την ετησια ερευνα για bluetooth ακουστικο (μια το χρονο το σπαω/χανω..)

καμία γνώμη?


Χωρίς να το χω ψάξει τρελά, θα πήγαινα σε αυτό http://xiaomi-mi.com/headphones/mi-bluetooth-headset-black/

Τυφλή εμπιστοσύνη στη Xiaomi, VFM και μου αρέσει και πολύ εμφανισιακά Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
p206xs2 (Γρηγόρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) XS (2003)

Ένταξη: 02 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 273
Τόπος: Αθήνα, Νέος Κόσμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Οκτ 2015, 16:12:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από προσωπική εμπειρία θεωρώ τα Plantronics πάρα πολύ καλά.
Εϊχα το M55 και πρόσφατα έχω το Marque 2 M165.
Και τα 2 πολύ καλά.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Επόμενη
Σελίδα 32 από 33

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2642s (PHP: 74% - SQL: 26%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on