PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

προβλημα με πιεση ελαστικων

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ΑΝΤΩΝΗΣ 307 (ΑΝΤΩΝΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 307 1600cc

Ένταξη: 05 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 392

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Ιούλ 2006, 18:26:11    Θέμα δημοσίευσης: προβλημα με πιεση ελαστικων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα πεζουκλεσ ανοιγω αυτο το καινουριο θεμα γιατι η σωστη τοποθετη πιεσησ στα ελαστικα παιζει μεγαλο ρολο στην συμπεριφορα του αυτοκινητου.
Μετα απο δικια μου ερευνα που εκανα πηρα αρκετα εξουσιοδοτημενα συνεργεια τησ πεζο για να ρωτησω τη πιεση πρεπει να βαζω στα ελαστικα, διστιχωσ οπως και σε πολλα αλλα θεματα που κατα καιροσ που μου ειχανε προκυψει παντα παιρνω διαφορετικη απαντηση, αλλοι μου λενε να βαζω οτι λεει το βιβλιο του κατασκευαστη, αλλοι μου προτεινουνε την δικια τοσ πιεση χωριρ να μου αναφερουνε το βιβλιο του κατασκευστη. Μετα Το αποτελεσμα απο την ερευνα στα συνεργεια τησ πεζο ειπα τελικα να αποτανθω στουσ γνωστεσ σε μεγαλα βουλκανιζατερ δε θελω να πω ονοματα λογω διαφημισεισ αλλα τουσ γνωριζουμε ολοι μασ.
Λοιπον καταρχασ το αυτοκινητο που εχω ειναι 307 1600 και ειχα επανω τα εργοστασιακα 15 195/65 στο οποιο το βιβλιο τισ πεζο γραφει 33πιεση οταν πηγα και αλλαξα τα ελαστικα σε 16 205/55 αυτα που συνιστα και οι πεζο για αυτο το αυτοκινητο μολισ ειναι η ωρα να βαλει ο ανθρωποσ αερα στο λαστιχο του λεω να βαλει 33 αυτο που λεει η πεζο, το οποιο ο τυποσ χωρισ καμια σκεψη μου απανταει οτι αυτη πιεση δεν ειναι για τουσ ελληνικοσ δρομουσ και μου εβαλα 30 λεγοντασ οτι με τοση πιεση που λεει ο κατασκευαστησ το λαστιχο θα γλυστραει, μετα απο αυτο με εβαλε σε σκεψεισ, πηγα στο πρωτο βενζιναδικο και εβαλα τον αερα που επρεπε η αληθεια ειναι οτι το αυτοκινητο δεν ειχε σωστη συμπεριφορα σα να μην παταγε σωστα στον δρομο παρολο που ειναι και φαρδυτερο το συμπερασμα αφου το κυκλοφορισα λιγο με την πιεση που μου ειχε βαλει ο τυποσ
Πηρα και αλλουσ λαστιχαδεσ οι περισσοτεροι μου ειπανε αυτη την πιεση.
Τελικα ρε παιδια τι γινεται με αυτη την πιεση ?



ΑΝΤΩΝΗΣ PEUGEOT 307
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Ιούλ 2006, 19:47:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To παρον δεν εχει καμια σχεση Βλαβη-Επισκευη.
Το συγκεκριμενο θεμα υπαρχει στις Βελτιώσεις Αναρτήσεων, Ελαστικών, Φρένων.

Στο θεμα πιεσεις ελαστικων, μπορεις να ξεκινησεις βαζοντας την εργοστασιακη προτεινωμενη τιμη και μετα κανοντας μικρες αλλαγες να βρεις τις πιεσεις που εξυπηρετουν καλητερα τις απαιτησεις σου και το οδηγηκο σου στυλ.

Το παρον θα κλεισει συντομα, μιας και δεν εχει νοημα να ξανασηζητηθει θεμα που υπαρχει ηδη.

STELIOS
Mod. Team



Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,13s (PHP: 57% - SQL: 43%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on