PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

πρόβλημα με δείκτη συντήρησης σε 307

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Ιούν 2006, 14:08:28    Θέμα δημοσίευσης: πρόβλημα με δείκτη συντήρησης σε 307 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό ακριβώς, στον δείκτη συντήρησης, όταν γυρνάω το κλειδί, αντί να εμφανίζονται τα υπόλοιπα χλμ, εμφανίζεται μόνο το κλειδάκι και τπτ άλλο. Τι έγινε;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Ιούν 2006, 07:03:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν δεν φαίνεται κανένα νούμερο έχει κολλήσει προφανώς ο επεξεργαστής του πίνακα οργάνων. Δεν είναι τίποτα θα επανέλθει μόνο του.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Ιούν 2006, 12:43:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι, κανένα νούμερο! Τίποτα απολύτως! Ακόμα να επανέρθει σήμερα... Να πάω σε αντιπροσωπεία μήπως;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Ιούν 2006, 15:25:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και διάγνωση να του κάνουν δεν πρόκειται να δείξει τίποτα.
Άστο να δεις τι θα κάνει αν θα φτιάξει μην κάνεις τίποτα ,αν συνεχίσει να μην δείχνει τίποτα πήγαινε να του ρίξουν μια ματιά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kas (iakobos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 307 1.6 (16v)xr (2001)

Ένταξη: 23 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 44
Τόπος: ΗΠΕΙΡΟΣ(ΠΡΕΒΕΖΑ)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Ιούν 2006, 19:17:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κ εμενα μου εχει κανει κατι παρομοιο..ηταν να κανω σερβις για τις 60,000χιλ κ μου εφτασε στο μηδεν(καλα ωσ εδω)..μετα παω να κανω σερβις κ μολις γυρναω το κλειδι αντι για μηδεν χιλιομ.μου δειχνει οτι πρεπει να κανω στις 17,000..το κλεινω το ξανα ανοιγω κ μετα μου εδειχνε για 32,000χιλ..τελικα το πηγα για σερβις πατησα το κουμπι για να αρχισει να ξαναμετραει απο τις 10,000 κ πρπς τα κατω κ δεν μου το ξαναεκανε


pug 307 modified by carcept
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Ιούν 2006, 18:15:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά όντως έφτιαξε μόνο του, μετά από 5-6 φορές που έβαλα μπρος. Μυστήρια πράγματα. Very happy


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mr_306 (ilias)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 09 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 26

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Ιούν 2006, 20:29:15    Θέμα δημοσίευσης: ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΓΙΑ SERVICE Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΓΙΑ ΣΑΣ !!!!
ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΕΧΩ ΕΝΑ 306 '98

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΦΤΙΑΞΙΜΑΤΑ ΣΕ ΣΑΣΜΑΝ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΠΑΕΙ ΤΕΛΕΙΑ... ΜΟΝΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΔΙΣΚΟΦΡΕΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ.

ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ? ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΒΑΛΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗ ΜΙΖΑ , ΣΤΟ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΗΤΗ ΜΟΥ ΕΔΕΙΧΝΕ ΕΝΑ ΚΛΕΙΔΙ ΚΑΙ 7000 ΧΙΛ. (ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΑ ΠΟΣΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΘΕΛΕΙ ΣΕΡΒΙΣ ΤΟ ΑΜΑΞΙ.... ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΕΦΤΑΣΑ ΤΑ 4800 ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ -0 ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ......

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΑΥΡΙΟ Η ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΑΥΘΗΜΕΡΟΝ. ΚΑΛΑΜΑΤΑ-ΑΘΗΝΑ-ΚΑΛΑΜΑΤΑ , ΣΥΝΟΛΟ 550 ΧΙΛ. ΜΠΟΡΩ ?

ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΟΛΙΚΑ 129.000 ΧΙΛ.

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΕΡ ?? ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΚΙΝΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ??? ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΩ




ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ !!!!!!!!!


http://www.djhellas.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mr_306 (ilias)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 09 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 26

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Ιούν 2006, 20:30:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ..... ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΧΤΕΙ ΙΜΑΝΤΑΣ.... ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ?


Y.Γ. ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΔΗ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΘΕΜΑ ΕΔΩ http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=7901 ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ 0 ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΑΝΑΨΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 15 ΦΟΡΕΣ


http://www.djhellas.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kas (iakobos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 307 1.6 (16v)xr (2001)

Ένταξη: 23 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 44
Τόπος: ΗΠΕΙΡΟΣ(ΠΡΕΒΕΖΑ)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Ιούν 2006, 17:39:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μην φοβασαι καθολου κανε το ταξιδι σου κανονικα..κολαει ο μετρητης μερικες φορες κ ξεκολαει παλι μονος του στα καλα καθουμενα,μου το εχει κανει κ εμενα αυτο το ιδιο πραγμα


pug 307 modified by carcept
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιούν 2006, 06:49:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άλλο το 306 και άλλο το 307 ιδικά στα ηλεκτρικά.
Σου δείχνει 0 γιατί έχει φτάσει τα χιλιόμετρα που πρέπει να κάνει σέρβις.
Από εδώ και πέρα όσο κάνεις χιλιόμετρα θα σου δείχνει π.χ. -300 που σημαίνει ότι έχεις κάνει 300 περίπου χιλιόμετρα παραπάνω.
Ταξίδι μπορείς να πας χωρίς κανένα πρόβλημα , και 1000 παραπάνω να κάνει δεν παθαίνει τίποτα. Αυτό που με ανησυχεί είναι για το αν έχεις αλλάξει ιμάντα χρονισμού που όπως λες δεν ξέρεις. Πάντως από ιμάντα δεν ανάβει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kas (iakobos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 307 1.6 (16v)xr (2001)

Ένταξη: 23 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 44
Τόπος: ΗΠΕΙΡΟΣ(ΠΡΕΒΕΖΑ)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιούν 2006, 15:40:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αργυρη ο ηλιασ εγρεψε οτι ειχε 4800χλμ για σερβις κ ξαφνικα του πηγε 0..πωσ ηρθε η ωρα για σερβις???αα Αργυρη κ τον ιμαντα χρονισμου στα ποσο περιπου τον αλαζουν για πρωτη φορα???


pug 307 modified by carcept
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
scrat (Διονύσης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2004)

Ένταξη: 24 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 231
Τόπος: Αθήνα, GR

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιούν 2006, 16:30:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και σε εμένα το υπόλοιπο των χλμ. για service, ενώ τον πρώτο καιρό είχε σωστό άθροισμα με τα διανυθέντα χιλιόμετρα, από κάποια στιγμή και μετά άρχισε να μειώνεται λίγο γρηγορότερα. Στην αντιπροσωπεία μου είπαν ότι πέρα από τα χιλιόμετρα που έχουν γίνει κοιτάει και χρόνο που έχει περάσει, και χρόνο που πιθανώς έχει μείνει ακινητοποιημένο. Άρα, αν το νούμερο δεν κάνει τρελλά σκαμπανεβάσματα όπως προαναφέρθηκε σε κάποιες περιπτώσεις, μου φαίνεται σωστό να το εμπιστευόμαστε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
mr_306 (ilias)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 09 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 26

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιούν 2006, 23:29:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά το έκανα το ταξίδι και όλα οκ....

το πηγα και σε ενα μάστορα που μου ειπε οτι ισως να τα ειχε κανει τα 4.800 και να μην τα ειχε αφαιρεσει. και τωρα με το που εφτασε το μηδεν το πηγε απότομα.


τωρα που το σκέφτομαι (χωρις να ξερω τεχνικά του αυτοκινήτου), μου φαινεται πολύ λογικό αυτό που έγραψε ο Διονύσης. δηλ. να μετράει και το χρόνο.


http://www.djhellas.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιούν 2006, 11:22:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το τόπικ "ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ ΓΙΑ SERVICE" ενσωματώθηκε στο παρόν.

Εκ της MOD Team
MEMsound



η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
mr_306 (ilias)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 09 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 26

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Ιούν 2006, 16:52:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:

Από εδώ και πέρα όσο κάνεις χιλιόμετρα θα σου δείχνει π.χ. -300 που σημαίνει ότι έχεις κάνει 300 περίπου χιλιόμετρα παραπάνω.


έχω κάνει 500 χιλ. και ακόμα -0 μου δείχνει. Sad


http://www.djhellas.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1246s (PHP: 61% - SQL: 39%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on