PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Οροφή αυτοκινήτου
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
@ngelos 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 28 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 12

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Ιούν 2006, 14:37:57    Θέμα δημοσίευσης: Οροφή αυτοκινήτου Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κάποια κωλόπαιδα της γειτονιάς ανεβήκαν στο peugeot 206 colorline (5θυρο) Που έχω και μου βούλιαξαν την οροφή. Την επανέφερα απο μέσα αλλα έχει ακόμη λακούβες. Ξέρει κανείς αν φτιάχνει? πόσο στοιχίζει και όλα τα σχετικά? Σκέφτηκα να βάλω ηλιοροφή αν δεν φτιάχνει και γίνετε...

Edited by MEMsound
Παρακαλώ να γράφουμε μόνο με "κανονικό" μέγεθος γραμματοσειράς καθώς επίσης και τους τίτλους των τόπικ ΜΟΝΟ με μικρά γράμματα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Ιούν 2006, 17:19:27    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΟΡΟΦΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@ngelos έγραψε:
Κάποια κωλόπαιδα της γειτονιάς ανεβήκαν στο peugeot 206 colorline (5θυρο) Που έχω και μου βούλιαξαν την οροφή. Την επανέφερα απο μέσα αλλα έχει ακόμη λακούβες. Ξέρει κανείς αν φτιάχνει? πόσο στοιχίζει και όλα τα σχετικά? Σκέφτηκα να βάλω ηλιοροφή αν δεν φτιάχνει και γίνετε...


το να βαλεις ηλιοροφη γινεται μεν ....κανεις δεν θα στο συνιστουσε δε!
κιαυτο γιατι το αμαξι δεν εχει σχεδιαστει να ειναι με ηλιοροφη οποτε μπορει να αντιμετωπισεις προβληματα π.χ. στεγανοτητας το χειμωνα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
@ngelos 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 28 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 12

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Ιούν 2006, 13:41:35    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΟΡΟΦΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γυάλινη οροφή μήπως; Ψάχνω λύση..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
CC-Gio (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


CC-PUG ('04)

Ένταξη: 31 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 600
Τόπος: Κέντρο-Εξάρχεια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Ιούν 2006, 14:18:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρωτα πρωτα πιασε τα κωλοπαιδα και.... 2gunfire

Μετα αν σε ενοχλει πολυ και εχεις σκαλωσει να βαλεις ηλιοροφη,υπαρχουν εταιρειες που αναλαμβανουν τετοιου ειδος κατασκευη!

Στη θεση σου βεβαια θα φοβομουν να κανω τετοια κινηση για το λογο που ανεφερε και ο dimip !

Εχω την εντυπωση πως δε συμφερει και απο οικονομικης αποψης! Rolling eyes


Νομίζω πως 2 πράγματα είναι χειρότερα για μια απόφαση,η βιασύνη και η οργή...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
@ngelos 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 28 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 12

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Ιούν 2006, 14:31:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν ήξερα ποια είναι σίγουρα θα το έκανα Evil . Έμαθα ότι το έχουν κάνει και σε άλλους εδώ στη γειτονια (Αμπελοκήπους).
Γυαλινη οροφή λες να γίνετε???
Είναι λίγο ράφλες τώρα γι αυτό! Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nickzotos (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1400 (8V) ΧΤ 2001

Ένταξη: 07 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 824
Τόπος: ΝΙΚΑΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Ιούν 2006, 15:52:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αναλανβανει η Λάιον και τοποθετητη οροφες με εγγυηση.περιπου 800 ευρω..ειναι πολυ καλη δουλεια..εγω στην θεση σου θα εβαζα χωρις φοβο Wink








http://www.quad-atv.gr

Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ, ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
@ngelos 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 28 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 12

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιούν 2006, 00:57:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εννοείς ηλιοροφή ή γυάλινη οροφή?που τους βρίσκω να πάρω πληροφορίες (πχ. κάποιο site);
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιούν 2006, 01:34:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@ngelos έγραψε:
Εννοείς ηλιοροφή ή γυάλινη οροφή?που τους βρίσκω να πάρω πληροφορίες (πχ. κάποιο site);

Εαν θελεις ντε και καλα οροφη,ειναι οντως η καλυτερη λυση (αυτη που ανεφερε ο Νικος) Wink
Πηγαινε στο παρακατω site και δες τες... Very happy
http://www.webasto.co.uk/am/en/am_automobile_3016.html
Αυτες που ειναι προτεινομενες για τα 206 ειναι η Hollandia 100, η300(η ιδανικη κατα την αποψη μου) και η 500
Καλα δεν τα λεω <φανταστικε> Σταυρο??? Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikq (Nikos)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


206 1.4 quiksilver (8/2001)

Ένταξη: 09 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 313
Τόπος: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιούν 2006, 09:41:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κρίμα φίλε μου …
Δες πρώτα ποσό στοιχίζει να σου φτιάξουν τον ουρανό
Και σαν 2η επιλογή βαλέ μια ηλιοροφη να χαίρεσαι και τα λεφτά που θα δώσεις
Έχω κάποιες φότο από την δική μου και μου στοίχισε 450 ευρο



http://i17.photobucket.com/albums/b52/nikq/DSC00192.jpg
http://i17.photobucket.com/albums/b52/nikq/DSC00201.jpg
http://i17.photobucket.com/albums/b52/nikq/DSC00199.jpg
http://i17.photobucket.com/albums/b52/nikq/DSC00208.jpg
http://i17.photobucket.com/albums/b52/nikq/DSC00211.jpg
http://i17.photobucket.com/albums/b52/nikq/DSC00205.jpg
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
shiba (giwrgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


shiba cc

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 1069
Τόπος: γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιούν 2006, 10:09:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον να σας πω κα ιεγω τα ακολουθα να μου πειτε την γνωμη σας...ο αδεφος μ κατοχος clio2 αποφασισε πριν λιγες μερεσ να βαλει την ηλιοροφη...το ανεφερε στο greekrenaultclub και τοπυ λεγανε ολοι ν μην βαλει..ο ενας ελεγε οτι η ακαμψια του αμαξιου θα εινα ιπλεον σε μεγαλο βαθμο μετα την ηλιοροφη..επισης αυτο που του ειπανε κα ιτον αποτελειωσαν ητανε οτι η οροφη εχει καποια νευρα που δεν πρεπει να πειραχτουνε..και υπαρχει περιπτωση ακομα να κοπει και το αμαξι στην μεση σε μεγαλες ταχυτητες.ρε παιδια αυτα δεν ειναι @@ριεσ?[/list]


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
@ngelos 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 28 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 12

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιούν 2006, 10:13:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ghost Dog, Αυτή η "Hollandia 500 FreeDome" δεν είναι super?
Νιkq που την τοποθέτησες? Μονο 450 ε? Πολύ καλή τιμή. Ειναι ηλεκτρική απ' ότι κατάλαβα. Ο σωλήνας τι είναι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikq (Nikos)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


206 1.4 quiksilver (8/2001)

Ένταξη: 09 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 313
Τόπος: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιούν 2006, 10:28:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάλλον μπερδεύτηκες! Δεν είναι σωλήνας αυτός αλλά το χερούλι του συνοδηγού! Laughing Laughing Laughing
(Στην έκδοση quiksilver)
Ναι ηλεκτρική είναι θα σου στείλω πμ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
shiba (giwrgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


shiba cc

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 1069
Τόπος: γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιούν 2006, 10:36:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@ngelos έγραψε:
Ghost Dog, Αυτή η "Hollandia 500 FreeDome" δεν είναι super?
νομιζω πως συγκεκριμενη δεν μπαινει στο 206...απο τι θυμαμαι π μου ειπε ο βρο μ ειναι για αμαξια μηκουσ passat klpklp


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιούν 2006, 10:40:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το να κοψεις τον ουρανο για να βαλεις ηλιοροφη ειναι εντελως ανωμαλο κατα τη γνωμη μου...

αν ομως δε κανετε πισω με τιποτα το καλυτερο ειναι να βρειτε απο τροπετο ενα κομπλε ουρανο με μαμα ηλιοροφη να ξεπονταρετε το δικο σας και να βαλετε εκεινον πανω...μεγαλο μανικι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
@ngelos 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 28 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 12

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιούν 2006, 10:54:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Volvo, στον Nikq δείχνει πολύ καλή η δουλειά. Άλλοι που τις κόβουν τελείως και τα κάνουν κάμπριο (το έχω δει και σε golf)?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιούν 2006, 10:59:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα σου πω κατι.
πηγαινε σε μια απο αυτες τις εταιρειες και ζητα να παρακολουθησεις τη τοποθετηση... οταν δεις να κοβουν με κοφτακη την οροφη μαλλον θα σπαραξει η καρδια σου και θα αλλαξεις γνωμη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιούν 2006, 11:06:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε Παναγιώτη δεν είναι "ψυχολογικό" το θέμα.

Το θέμα είναι να μην μπαίνει νερό και να μην τρίζει (πολύ). Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
@ngelos 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 28 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 12

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιούν 2006, 11:09:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιούν 2006, 11:15:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως σε αυτοκίνητο γνωστού που είχε μπει ηλίοροφή της webasto δεν είχε κανένα πρόβλημα ούτε με νερά ούτε οτιδήποτε άλλο.

ΑΛΛΑ "οριακά" ξεφέυγουμε από το θέμα του τόπικ...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Ιούν 2006, 11:49:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για να μην παρεξηγουμεαστε .
το να κοψεις ενα κομματι και να δημιουργησεις ηλιοροφη στον ουρανο του αυτοκινητου φυσικα και δεν εχει τις τεραστιες επιπτωσεις σε ακαμψια κ.λ.π πανω στο αμαξι.
εδω καποιοι παρανοικοι τα κοβουν και τα κανουν καμπριο (γυφτια!!)
το κυριοτερο προβλημα βρισκεται στην στεγανοτητα, την ηχομόνωση και την γενικοτερη κατασκευη ώστε να γινει καλη δουλεια και να μην μοιαζει το αμαξι σου μετα την επεμβαση με τον...Ψ.Ι. Twisted evil Twisted evil Τ

φυσικα και υπαρχουν εταιριες που ειδικευονται στην τοποθετηση ηλιοροφων. -για την Lion δεν ηξερα και θα την προτιμουσα ανεπιφύλακτα (ξερουν τι να κοψουν ακι που να ραψουν) αλλα τα 800 ειναι πολλα!

αν καποιος αποφασισει καλο ειναι να εχει γερο στομαχι γιατι πετυχα αμαξι (opel tigra) στον Βαρελα στη Νικαια (δεν ειναι διαφημιση) να το σφαζουν με τροχο και το λυπηθηκα.
μαλιστα ο υπαλληλος προσπαθουσε να ακολουθησει τις γραμμες του μαρκαδορου!!!! πανω στην οροφη.

τελος παντων , αν σου δωσουν εγγυηση γραπτη για αρκετα χρονια για στεγανοτητα, ηχομονωση και καλη λειτουργια φανταζομαι το μονο που μενει ειναι το κοστος.

Α!!! ΚΤΕΟ περναει μετα χωρις χαρτζηλικι; μαλλον οχι.
ΑΑ ΑΑΑ!!!! στην αδεια οδηγησης πρεπει να δηλωθει ;;
ΑΑΑΑΑ!!! στην ασφαλεια ;
εμμμμ... αν σε σταματησει τροχαιος ;


αυτα Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1245s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on