PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ερώτηση κρίσεως !

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
roukzouk (xaris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (16v) QS 2005

Ένταξη: 11 Αύγ 2005
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Ιούν 2006, 13:48:57    Θέμα δημοσίευσης: Ερώτηση κρίσεως ! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παλικαρια συναγωνιστές! Έχω ένα 16v 1.4 206 και θέλω να του αλλάξω εισαγωγή. Τι είναι καλύτερο να βάλω? Σκουπίτσα(χωρις φαράσι παντα ετσι !) ή κανενα βαρελάκι? Πήγα και είδα ένα βαρελάκι κάπου στα 100 euroz που και καλα είναι απο ανθρακόνηματα και ψιλοψύχει τον αερα και μου είπε ο πωλητής πως θα είναι καλύτερο απο σκούπα λόγω αυτης της ψύξης και θα κάνει και καλύτερο ήχο ( καγκουροφάση!) . Σώστε με ! αξίζει να βαλω αυτό το βαρελάκι ή να παω για σκούπα? (ναι ξερω δεν θα παρω και τπτ απο άποψη επιδόσεων αλλα ψάχνω το καλύτερο αποτέλεσμα! )
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Ιούν 2006, 13:51:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βαρελακι BMC ψηφιζω εγω.Το εχω βαλει στο δικο μου και παει πολυ καλα.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Ιούν 2006, 13:54:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πως δηλαδή ψύχει τον αέρα? έχει ψυγείο? Laughing Laughing Laughing οι απόψεις είναι ως συνήθως διχασμένες φίλε μου...άλλος λέει η σκούπα μετράει, άλλος το βαρελάκι, άλλος σκέτη χοάνη και άλλος λέει αν είναι να αλλάξεις μονο αυτό μην αλλάξεις τίποτα. Εγώ έχω σκούπα και είμαι οκ και με τον θόρυβο που κάνει (σκοτώνει) και από απόδοση (σιγά τα άλογα βέβαια lol). Προσωπικά θεωρώ πως η διαφορά με την αλλαγή εισαγωγής είναι πιο πολύ ψυχολογική παρά πραγματική εκτός αν συνδυάζεται και με εξαγωγή ή πρόγραμμα ή κάποια άλλη βελτίωση anyway...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
roukzouk (xaris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.4 (16v) QS 2005

Ένταξη: 11 Αύγ 2005
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Ιούν 2006, 13:59:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ψύχει τον αέρα προφανως όπως η ψύχτρα στο PC ψύχει τον αέρα που στέλνει το ανεμιστηράκι και καταλήγει στον επεξεργαστή .... Το θέμα είναι αν θα δόσει τπτ καλύτερο η χειρότερο απο σκούπα. Δλδ αν με τη σκούπα παρω πες 2 αλογα (lol) και με το βαρελάκι 1 και η σκούπα κάνει και περισσότερο θόρυβο προφανως προτιμούμε σκούπα! και αν μπορείτε να συστήσετε και κανενα μαγαζι για σκούπα ακόμα καλύτερα !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Ιούν 2006, 14:10:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

roukzouk έγραψε:
Ψύχει τον αέρα προφανως όπως η ψύχτρα στο PC ψύχει τον αέρα που στέλνει το ανεμιστηράκι και καταλήγει στον επεξεργαστή .... Το θέμα είναι αν θα δόσει τπτ καλύτερο η χειρότερο απο σκούπα. Δλδ αν με τη σκούπα παρω πες 2 αλογα (lol) και με το βαρελάκι 1 και η σκούπα κάνει και περισσότερο θόρυβο προφανως προτιμούμε σκούπα! και αν μπορείτε να συστήσετε και κανενα μαγαζι για σκούπα ακόμα καλύτερα !


καταρχήν καλώς ήρθες.

Κατά συνέχεια δεν είναι εδώ ο κατάλληλος χώρος για βελτιωτική συζήτηση.
Για αυτό το σκοπό υπάρχει το "Βελτιωτικό τμήμα" του Forum.

κατά συνέχεια 2....

Είτε με το βαρελάκι είτε με την σκούπα ΜΟΝΟ η διαφορά που θα δεις θα είναι η ίδια = καμία.

Μην το ψάχνεις τόσο πολύ ανα δεν έχεις πρόγραμμα στο αμάξι που να μπορέσει να εκμεταλλευτεί τον επιπλέον αέρα που θα σου δώσει μια πιο ελεύθερη εισαγωγή.

Αυτά περί ψύξης κλπ κλπ ισχύουν στο ελάχιστο σε μαμά μοτέρ.

Αυτά.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Ιούν 2006, 00:07:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ψυχει κανενα και τιποτα απο αυτα.Αν εχει εξω 35 βαθμους θερμοκρασια τον ιδιο αερα θα ρουφηξεις με οτι και να εχεις.Παλι η εξωτερικη θερμοκρασια οποια και να ειναι αυτην θα φτασει στην πεταλουδα.Απλα ο πωλητης δεν θα σου ελεγε οτι δεν κανει....αυτος κοιταει να πουλησει.Και μαπα να ηταν κατι ο πωλητης θα το υποστηρηξει.

Εν τελη τζαμπα παραδες θα δωσεις και με τα μεν και με τα δεν...εκτος και αν θες μονο ηχο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
gianic (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mx-5 1.8

Ένταξη: 02 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 835
Τόπος: Αγ.Παρασκευη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Ιούν 2006, 02:21:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ειχα δει εναν πινακα με θερμοκρασιες αερα οταν κινεισαι πανω απο καποια ταχυτητα και ειναι χρησιμο εργαλειο για τους μηχανοβιους .

λεει πως οταν για παραδειγμα εξω εχει 22 βαθμους και πηγαινεις με 120χλμ/ωρα ειναι σαν να εχει 10 βαθμους ο αερας που σε χτυπαει. (τα νουμερα ειναι φανταστικα φυσικα)


αν το βρω θα το παραθεσω...




bye bye cc , welcome miata
Fuck army...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Ιούν 2006, 07:40:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

H ιδέα της χοάνης εγκαταλείπεται γιατί τραβάει θερμότητα από τον περιβάλλον χώρο = λαμπαδιάζει.
BMC φορούσα και εγώ στο 14άρι και ο θόρυβος δεν ήταν και τίποτα το ιδιαίτερο, μόνο ψηλά κάτι έκανε (και σιγά τα ψηλά)

Βάλε μια σκουπίτσα φτηνά φτηνά, να φτιάξεις λίγο ψυχολογία από τον θόρυβο και μέχρι εκεί, μην περιμένεις άλογα Wink


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Ιούν 2006, 08:29:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tο θέμα εξαντλήθηκε.
Για περαιτέρω στις "Βελτιώσεις"

Οπότε: Locked

Εκ της MOD Team
MEMsound



η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0998s (PHP: 74% - SQL: 26%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on