PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Απορία για ελατήρια Vogtland για 206
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
suicida (Kostas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 XS

Ένταξη: 24 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 10

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Μάϊ 2006, 21:36:42    Θέμα δημοσίευσης: Απορία για ελατήρια Vogtland για 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια χαρά σε όλους,

Θέλω να ρωτήσω κάποιες λεπτομέρειες γιατί έχω πλήρη άγνοια.

Εβαλα σε ένα 206 ΧS 1.4 16V 2004 ελατήρια χαμηλώματος Vogtland με σκοπό να αλλάξω τα αμορτισέρ αργότερα.

1) Εκ των υστέρων παρατήρησα ότι τα ελατήρια που μου βάλανε είναι για 106 1.4 (4cm χαμήλωμα) ενώ για το 206 είναι άλλος τύπος με 3,5 cm χαμήλωμα, αυτά σύμφωνα με το site της Vogtland. Μπορεί να είναι τα ίδια ή να πάω να τους το πω να δω τι θα γίνει?

2) Το πίσω μέρος του αυτοκινήτου έχει χαμηλώσει υπερβολικά πολύ (το λάστιχο είναι περίπου 2 πόντους μέσα από το φτερό, ενώ το μπροστινο έχει περίπου 5cm απόσταση από το φτερό) παρόλ' αυτά το αυτοκίνητο σε σχέση με το έδαφος είναι σε ευθεία μπρος - πίσω. Μήπως έχει γίνει λάθος τοποθέτηση ή κακό κούρδισμα του άξονα?

3) Το αυτοκίνητο δείχνει να έχει χαμηλώσει τουλάχιστον 5 cm έναι φυσιολογικό με ελατήρια 4cm? Θα έχω προβλήματα εκτός από το κοπάνημα που είναι ανεκτό.

Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Μάϊ 2006, 21:48:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικά το πίσω μέρος του αυτοκινήτου πρέπει να είναι 2-3 πόντους πιο ψηλό από το μπροστά.
Περισσότερα από αύριο..... Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Μάϊ 2006, 22:12:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και εγώ που είχα βάλει ελατήρια στο 206 (H&R) πίσω είχε χαμηλώσει αξιοπρεπέστατα, ενώ μπροστά η απόσταση από το φτερό ήταν αρκετά μεγάλη...δεν ξέρω τί παίζεται με αυτό το θέμα...
πρόεδρε τα φώτα σου..


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Μάϊ 2006, 22:32:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πιστεύω ότι εκτώς από ελλατήρια χαμηλώματος πρέπει να βάλεις και μια ρυθμιζόμενη καθ'ύψος ανάρτηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Μάϊ 2006, 22:49:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ασχετο και οφ τοπικ αλλα θυμαται ρε παιδια κανεις απεξω τη διαφορα σε υψος μαμα εμπρος-πισω σε 206 1.6.
το εχω βαλει στο 2.5 αλλα νομιζω οτι ειναι 3....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Μάϊ 2006, 23:02:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ακριβώς δεν ξέρω. Αλλά με τον αργύρη που ρυθμίζαμε το δικό μου το κάναμε 3 και κάτι χλ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Μάϊ 2006, 07:04:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και όπως έχω ξαναπεί μην κοιτάτε την διαφορά στα φτερά γιατί δεν είναι ίδια και είναι λογικό να φαίνεται πιο χαμηλό πίσω.
Το ύψος το μετράμε στο μαρσπιέ και συγκεκριμένα εκεί που πιάνει ο γρύλος.
Η διαφορά είναι 2.5 – 3cm ίσως και λίγο παραπάνω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Μάϊ 2006, 07:50:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:
Και όπως έχω ξαναπεί μην κοιτάτε την διαφορά στα φτερά γιατί δεν είναι ίδια και είναι λογικό να φαίνεται πιο χαμηλό πίσω.
Το ύψος το μετράμε στο μαρσπιέ και συγκεκριμένα εκεί που πιάνει ο γρύλος.
Η διαφορά είναι 2.5 – 3cm ίσως και λίγο παραπάνω


για το μαρπσιε λεω ρε κουκουρουκου....
το εβαλα 2.5 διαφορα και φοβαμαι οτι θελει λιγο σηκωμα πισω.
ισως να πετα μουτρα και για αυτο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Μάϊ 2006, 11:54:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
Touristas έγραψε:
Και όπως έχω ξαναπεί μην κοιτάτε την διαφορά στα φτερά γιατί δεν είναι ίδια και είναι λογικό να φαίνεται πιο χαμηλό πίσω.
Το ύψος το μετράμε στο μαρσπιέ και συγκεκριμένα εκεί που πιάνει ο γρύλος.
Η διαφορά είναι 2.5 – 3cm ίσως και λίγο παραπάνω


για το μαρπσιε λεω ρε κουκουρουκου....
το εβαλα 2.5 διαφορα και φοβαμαι οτι θελει λιγο σηκωμα πισω.
ισως να πετα μουτρα και για αυτο...

Δεν το λέω για εσένα ρε ρουκουκουκου..........
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Μάϊ 2006, 12:31:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
ασχετο και οφ τοπικ αλλα θυμαται ρε παιδια κανεις απεξω τη διαφορα σε υψος μαμα εμπρος-πισω σε 206 1.6.
το εχω βαλει στο 2.5 αλλα νομιζω οτι ειναι 3....


Παναγιώτη δές εδώ...

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=140297#140297



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
suicida (Kostas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 XS

Ένταξη: 24 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 10

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Μάϊ 2006, 16:59:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δηλαδή εάν για παράδειγμα η απόσταση από το μασπιέ μπροστά είναι 20 πόντοι από το έδαφος, αν μετρήσω την απόσταση στο πίσω μέρος (μασπιέ έδαφος) θα πρέπει να είναι περίπου 23 πόντοι? Γιατί ο τύπος που μου τοποθέτησε τα ελατήρια επιμένει ότι δεν μπορεί να είναι η διαφορά μεγαλύτερη από ένα πόντο. Exclamation Exclamation
Μου είπε πάντως εάν θέλω να σηκώσει το τον πίσω άξονα ώστε η διαφορά να φτασει του 3 πόντους αλλά με δική μου ευθύνη. Τι να κάνω, τρελό μπερδεμα.

PS Ασε που σήμερα έπαθα λάστιχο και δεν έβγαινε η ρεζέρβα γιατί δεν χωρούσε, είναι δυνατόν με 3,5 ποντα ελατήρια? Question Question Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Μάϊ 2006, 17:10:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

suicida έγραψε:
Δηλαδή εάν για παράδειγμα η απόσταση από το μασπιέ μπροστά είναι 20 πόντοι από το έδαφος, αν μετρήσω την απόσταση στο πίσω μέρος (μασπιέ έδαφος) θα πρέπει να είναι περίπου 23 πόντοι?

ναι

suicida έγραψε:
Γιατί ο τύπος που μου τοποθέτησε τα ελατήρια επιμένει ότι δεν μπορεί να είναι η διαφορά μεγαλύτερη από ένα πόντο. Exclamation Exclamation
Μου είπε πάντως εάν θέλω να σηκώσει το τον πίσω άξονα ώστε η διαφορά να φτασει του 3 πόντους αλλά με δική μου ευθύνη. Τι να κάνω, τρελό μπερδεμα.


Απλά... μαλ***ες σου λέει!

Έτσι όπως είναι τώρα σε ανηφορική διαδρομή δεν έχεις τιμόνι...
Το αμάξι σου θα μουριάζει.
Στο λέει αυτό γιατί έτσι όπως είναι τώρα "πετάει δύσκολα κώλο" ή αλλιώς είναι λιγότερο απόλυτο στο αφημα του γκαζιού.
Αν σου αρέσει έτσι άστο αλλά μην αναρωτιέσαι γιατί σε κλειστές στροφές "δεν στρίβει"... Wink Wink

Το τόπικ ανήκει στις "Βελτιώσεις Αναρτήσεων" απλά του δίνουμε μια "περιόδο χάριτος" για να σου λυθούν κάποιες βασικές απορίες. "Στις "βελτιώσεις" μπορείς να διαβάσεις πάρα πολλά ενδιαφέροντα. Wink

Εκ της MOD Team
MEMsound



η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Μάϊ 2006, 17:38:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε μηπως εννοουσε ο ανθρωπος οτι στο χαμηλωσε -1 πισω.
δηλαδη αν εμπρος κατεβηκες 3 πισω να κατεβηκε 2....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
suicida (Kostas)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 XS

Ένταξη: 24 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 10

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Μάϊ 2006, 18:00:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας και sorry για το off topic, εχετε δίκιο.

Πάντως εγώ που το μέτρησα είναι το ίδιο και μπρος και πίσω οπότε θα περιμένω λίγο ώστε να κάτσουν και τα ελατήρια σωστά και θα πάω να το σηκώσουν 3 πόντους ώστε να μην έχω προβλήματα (πιστεύω να είναι αρκετό) και να βγαίνει και η ρεζέρβα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Μάϊ 2006, 06:43:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εαν σε 206 χαμηλωσουμε τοσο ωστε το εμπρος με το πισω μερος (μασπιε) να εχει την ιδια σχεδον αποσταση απο το εδαφος, τοτε για νορμαλ οδηγηση δεν εχουμε πετυχει τον ιδανικο συνδιασμο ;
δηλ. να στριβει σχετικα καλα χωρις να πεταει κωλο αλλα ουτε και μουτρα ;

φυσικα το μερος που χαμηλωνουμε περισσοτερο ισχυει οτι θα συμπεριφερεται και καλυτερα .

σωστα ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Μάϊ 2006, 11:46:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:

.......................................................................................

φυσικα το μερος που χαμηλωνουμε περισσοτερο ισχυει οτι θα συμπεριφερεται και καλυτερα .

σωστα ;


Όχι!

Αν έχεις χαμηλώσει πολύ κάποιο μέρος, τα αμορτισέρ δεν θα δουλεύουν σωστά. Επίσης αν χαμηλώσεις πολύ το πίσω μέρος, θα έχεις τρελά μούτρα και καθόλου κώλο, για να το επαναφέρεις!!

Θα πρέπει και μετά το χαμήλωμα να μην διαφοροποιηθεί η μαμα αναλογία μπρος - πίσω.

Τώρα αν θές περίσσοτερο ή λιγότερο κώλο - μούτρα κτλ, υπάρχουν τόπικ για αντιστρεπτικές, ράβδους στρέψεις κτλ για όλα τα γούστα Wink


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Μάϊ 2006, 12:52:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ολοσωστός ο Γιώργος. Cool


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Μάϊ 2006, 13:03:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μην τρελαινοσαστε. αν κρατηθει χοντρικα η εργοστασιακη αναλογια νομιζω οτι απο εκει και περα λιγα γινονται.
δηλαδη αν μαμα ειναι +3.5 πισω. εγω που το εβαλα κατα λαθος +3 ελαχιστη διαφορα ως καμια θα δω αν το παω στο +3.5.


το παιδι βεβαια εδω του τα κανανε αχταρμα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tomakos (Γεράσιμος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V

Ένταξη: 05 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 510

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Μάϊ 2006, 13:46:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pezomania έγραψε:
DimiP έγραψε:

.......................................................................................

φυσικα το μερος που χαμηλωνουμε περισσοτερο ισχυει οτι θα συμπεριφερεται και καλυτερα .

σωστα ;


Όχι!

Αν έχεις χαμηλώσει πολύ κάποιο μέρος, τα αμορτισέρ δεν θα δουλεύουν σωστά. Επίσης αν χαμηλώσεις πολύ το πίσω μέρος, θα έχεις τρελά μούτρα και καθόλου κώλο, για να το επαναφέρεις!!

Θα πρέπει και μετά το χαμήλωμα να μην διαφοροποιηθεί η μαμα αναλογία μπρος - πίσω.

Τώρα αν θές περίσσοτερο ή λιγότερο κώλο - μούτρα κτλ, υπάρχουν τόπικ για αντιστρεπτικές, ράβδους στρέψεις κτλ για όλα τα γούστα Wink


Ο παθών πάντα γνωρίζει...... Wink



The italian job.......!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Μάϊ 2006, 17:39:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για να κλείνει τελικά το τόπικ μιας και είναι σε λάθος θεματική εννότητα, η καλύτερη διαφορά είναι 3 πόντοι με +-1εκατοστό Μαx. Εγώ που Αμφίκλεια το είχα σχεδόν 5 πόντους σε κάποια σημεία είχε λίγο κώλο παραπάνω αλλά ανεκτό σε σημείο να είναι αρκετά εύκολη η διόρθωση ακόμα και σε μεγάλες ταχύτητες ~ 110-130 και σε κατηφόρα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1933s (PHP: 65% - SQL: 35%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on