PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Μέτρηση επιδόσεων με PDA?
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Απρ 2006, 14:49:31    Θέμα δημοσίευσης: Μέτρηση επιδόσεων με PDA? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ανοίγω αυτό το topic με αφορμή την αγορά ενός pda που έκανα.
Λόγω χρήσης του και σαν gps έχω πάρει ένα bluetooth receiver.
Οπως είδα στο destinator σου δίνει και ταχύτητα του οχήματος κτλ. Και εκεί άρχισα να αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που με αυτό το τύπου hardware να μας επιτρέπει να κάνουμε τίποτα χρονομετρήσεις...
Γνωρίζει κανένας τίποτα για αυτό?
ελπίζω να μην θαφτεί και αυτό το θέμα γιατί φαντάζει πολύ ενδιαφέρον και αν γίνεται θα είναι με -σχετικά- φτηνή λύση στο να τεστάρουμε τα αυτοκίνητα μας στο δρόμο... Rolling eyes


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Απρ 2006, 15:11:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το βασικότερο που πρέπει να απαντηθεί είναι η ακρίβεια που έχει το συγκεκριμένο pda σαν gps σχετικά με την θέση που βρίσκεται το όχημα.

Το Vbox έχει ακρίβεια μέτρησης εκατοστού (αν δεν κάνω λάθος).

Από εκεί και πέρα χρειάζεσαι ένα πρόγραμμα που με το που θα "διαβάζει" μεταβολή θέσης να ξεκινάει την χρονομέτρηση (εννοείται άμεσα και χωρίς υστέρηση κλπ κλπ μιας και όταν αναφερόμαστε σε μετρήσεις επιδόσεων μιλάμε για εκατοστά του δευτερολέπτου).

Το να σου βγάλει μια γενική εκτίμηση μέσης ταχύτητας είναι πολύ πιο εύκολο μιας και δεν απαιτείται "στιγμιαία αντίδραση" (=πχ εκκίνηση) από πλευράς pda αλλά απλά μια διαίρεση απόστασης / χρόνου. Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Απρ 2006, 16:10:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχει μεγαλη απκλιση παιδια το προγραμμα διοτι υπαρχει λανθανον χρονος επικοινωνιας με τον δορυφορο.Πιστευω οτι ειναι δυσκολο να κατασκευαστει ενα τετοιου ειδους προγραμμα.Το VBOX ειναι εργαλειο που εχει αμεσοτητα.Πραγμα που δεν εχει ο δορυφορος.Αυτα απο εμενα.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Tomcat (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1400 QS (V8) 55,927 kW+

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1188
Τόπος: Αθήνα-Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Απρ 2006, 18:12:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η εμπορική χρήση των δορυφόρων GPS δίνουν σκόπιμη απόκλιση από το πραγματικό στίγμα από 10-100m. Οπότε δεδομένου ότι Ταχύτητα = m/s δύσκολα θα έχεις μια ακριβή εκτίμηση όλων των παραμέτρων! Υπάρχουν πάντως προγράμματα που μπορούν να μεταφράσουν τα δεδομένα του gps σε παραμέτρους όπως επιτάχυνση - επιβράδυνση...κτλ...


Όσο για το Bluetooth Receiver GPS είναι μια καταπληκτική κίνηση την οποία θα μπορούσαν να εφαρμόσουν και πόλλοι κάτοχοι Smartphones...Κινητών για να τα μετατατρέψουν σε Gps συσκευές . Στο εμπόριο κυκλοφορούν συσκευές Bluetooth Gps από 70€ ..αλλά χωρίς το Software π.χ Destinator PN ή MLS navigator...το οποίο ίσως μπορέσουν να το βρούν με τους γνωστούς-αγνωστούς τρόπους!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Απρ 2006, 18:44:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

brz20 έγραψε:
Το VBOX ειναι εργαλειο που εχει αμεσοτητα.Πραγμα που δεν εχει ο δορυφορος.


Και το Vbox με δορυφόρο λειτουργεί.
Λεπτομέρειες ακρίβώς δεν ξέρω αλλά η ακρίβειά του είναι απίστευτη! Wink

Τώρα για την σύνδεση του pda σε δορυφόρο δεν ξέρω αν θα έχει την ίδια αμεσότητα όπως επίσης δεν ξέρω αν μιλάμε για τον ίδιο τύπο δορυφόρου ή έστω σύνδεσης.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Απρ 2006, 18:57:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το ξέρω ότι και το vbox λειτουργεί με δορυφόρο γιαυτό και μου μπήκε στο μυαλό αυτό το πράγμα. Δηλαδή από ποιον δορυφόρο παίρνει στίγμα το vbox?30 κανάλια έχει το receiver που πήρα, ένα δεν θα είναι του συγκεκριμένου δορυφόρου?
πάντως αν βρούμε άκρη με κάτι τέτοιο θα είναι καλή φάση...
αλλιώς θα αρχίσω κι εγώ τα μπαλαμούτια και θα λέω ότι το ραλλύ κάνει 400άρι σε χαμηλό 13άρι..χαχαχαχαχαχα Razz Laughing Tease W00t Cheers


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Απρ 2006, 03:44:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αλλα τα προγραμματα που κυκλοφορουνε δεν ειναι ειδικα.Αρα μαλλον δεν εκμεταλευονται ολες τις δυνατοτητες του δορυφορου.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Απρ 2006, 11:27:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

brz20 έγραψε:
Αλλα τα προγραμματα που κυκλοφορουνε δεν ειναι ειδικα.Αρα μαλλον δεν εκμεταλευονται ολες τις δυνατοτητες του δορυφορου.

Ποια προγράμματα είναι αυτά?
Και επίσης ποιος δορυφόρος είναι αυτός στον οποίο αναφέρεσαι?


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Απρ 2006, 14:57:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γενικα μιλαω.Ενα Software ειναι αυτο που εχουν τα ταξι MLS Navigator λεγετε αν θυμαμαι καλα.Τωρα για τον δορυφορο δεν ξερω ποιοσ ακριβως ειναι.Ενδεχομενος να ειναι και ο Hellas Sat.Απο τοτε νομιζω αρχισε να μπαινει αυτο το συστημα στα ταξι.Παντως υπαρχουν πολυ γεωστατικοι(ετσι τους λενε νομιζω και αν δεν ειναι ετσι διωρθωστε με)δορυφοροι που δεινουν πληροφοριες για μια συγκεκριμενη περιοχη της γης.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Απρ 2006, 15:44:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μιλάς για τα προγράμματα τύπου destinator, tom tom κτλ...
εγώ έχω το destinator και δείχνει και ταχύτητα του αυτοκινήτου αλλά μέχρι εκεί...τίποτα άλλο (αλλά τι άλλο να περιμένεις).
το ψάξιμο συνεχίζεται...


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Μάϊ 2006, 11:54:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λίγο δύσκολο το βλέπω το εγχείρημα τελικά αφού μίλησα και με ένα γατόνι εδώ πέρα και μου έδωσε αρνητική απάντηση Confused
πόσο κάνει ένα vbox? Rolling eyes


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Μάϊ 2006, 12:05:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tsosmoulis έγραψε:
πόσο κάνει ένα vbox? Rolling eyes


ΠΟΛΛΑ!

(Κάτσε όμως λίγο, γιατί κάτι έχω κατά νου.... Rolling eyes )



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Μάϊ 2006, 12:24:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

count me in τότε... Cool


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
bakclima (ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 2.0 (16V) RC (2004) Α7

Ένταξη: 30 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 1084
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 06 Μάϊ 2006, 15:46:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σωστος ο προεδρος, ετσι τασο μην αποκαλυπτεσαι Wink Laughing


DBH ENERGY SOLUTIONS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Ιούν 2007, 22:59:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δειτε αυτο

Είναι ένα καταπληκτικό προγραμματακι για pocket pc που αξίζει με χίλια!
Έχω διαβάσει ότι είναι ακριβείας και μόνο η Trial Version μετράει ανα 0.5sec!
Η ολοκληρωμένη έκδοση έχει όλα τα δέκατα του δευτερολέπτου!
Επείσης βγάζει διαγράμματα ταχύτητας-απόστασης-επιτάχυνσης, μετράει τα 400 και τα 800 και όλα τα λεφτά είναι ότι βλέπει την πίστα και σου βγάζει τους χρόνους απο όλους τους γύρους που έχεις κάνει!

Ψαχνω να βρω emulator για να το βαλω στο PC του αυτοκινητου μου.
Πειτε μου πως σας φαινετε?


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Ιούν 2007, 00:07:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ, έχω αυτό εδώ http://www.pocketgear.com/software_detail.asp?id=22142
Είναι αρκετά καλή ιστοριούλα !!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Ιούν 2007, 02:16:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το θεμα ειναι που θα βρουμε εναν καλο emulator για να το παιζω στο PC στο αμαξι.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Ιούν 2007, 08:37:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Α μάλιστα, το θες για το PC και όχι για το Pda !



Υ.Γ.
Εmulator το χρησιμοποιούμε όταν θέλουμε να ξεγελάσουμε ένα πρόγραμμα ή μια συσκευή νομίζοντας ότι είναι κάτι με το οποίο έχει αρχικοποιηθεί.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Ιούν 2007, 12:45:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Emulator βασικα και παρα πολυ απλα ειναι ενα προγραμμα το οποιο ξεγελαει το συστημα με σκοπο να παιζει προγραμματα για τα οποιο δεν εχει σχεδιαστει.
Πχ αν εχεις Linux και θες να τρεξεις ενα προγραμμα που ειναι των Windows τοτε πρεπει να χρησιμοποιησεις το Wine για να το κανεις αυτο.
Ειναι ενας Emulator.
Εγω τωρα ψαχνω γενικα εναν Emulator που θα παιζει προγραμματα που ειναι για PPC.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Ιούν 2007, 14:33:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω που εχω pda θα τα δοκιμασω και τα 2 σιγουρα.
ευχαριστω για τα links !!!
ελπιζω να παιζουν σε win mobile 5 Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3619s (PHP: 59% - SQL: 41%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on