PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Συζήτηση/προγραματισμός για το 1ο Track Day
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  

Aν το 206 Club διοργάνωνε Τrack Day θα συμμετείχατε;
Σίγουρα ναι, δεν το χάνω με τίποτα!
54%
 54%  [ 24 ]
Αν είχε και συμβουλές ασφαλούς οδήγησης, σίγουρα!
34%
 34%  [ 15 ]
Φοβάμαι ότι θα χαλάσω το αυτοκίνητό μου! Μάλλον όχι...
11%
 11%  [ 5 ]
Δεν επιθυμώ/Δεν το διακινδυνεύω
0%
 0%  [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 44

Συγγραφέας Μήνυμα
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Δεκ 2002, 14:57:47    Θέμα δημοσίευσης: Συζήτηση/προγραματισμός για το 1ο Track Day Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πως θα σας φαινοτανε να κλειναμε τα Μεγαρα ενα Κυριακατικο πρωινο και να ευχαριστιομασταν με την ψυχη μας τα πεζακια μας?Βεβαια δεν ξερω ουτε ποσα χρηματα χρειαζονται ουτε γενικοτερα τις διαδικασιες που χρειαζονται για κατι τετοιο,απλα σαν ιδεα μου φαινεται πολυ καλη και για το club και για εμας γενικοτερα.Ισως τα παιδια που ειναι πιο παλια σε σχεση με εμενα(που ειμαι και στραβονιατο στο club)να ξερουν περισσοτερα απο εμενα και πιθανοτατα να την εχουν ψαξει κιολας την ολη φαση.Εγω απλα το προτεινω και ευχομαι να υπαρξει ανταποκριση.

Πληροφοριακα αναφερω οτι το tfrc εχει διοργανωσει 2 track days μεχρι τωρα,και απ οτι λενε τα παιδια ειχαν μεγαλη επιτυχια.Ειχε βεβαια ενα μικρο κοστος(περι τα 20-30 ευροπουλα,τσαμπα δεν υπαρχει πουθενα),αλλα μπρος στην κ@@βλα δεν υπαρχει τιποτα.Και στην τελικη γιατι το tfrc και οχι εμεις????
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Δεκ 2002, 15:15:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στη συνέλευση το είχαμε συζητήσει και πιστεύω οτι είναι στα πλάνα του Τάσου (ή όχι δεν ξέρω...)
Είναι μια πολύ καλή πρόταση που αν οργανωθεί σωστα θα έχει μεγάλη επιτυχία
Και ανυπομονώ να δω πως θα συμπεριφερθεί στη πίστα η "σαύρα" μου (αν και νομίζω οτι θα έχω μια μικρή κλίση στις στροφές)


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Δεκ 2002, 15:26:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nα πω μόνο ότι δεν υπάρχει μόνο Τάσος αλλά Club... Wink

To Club λοιπόν και αρκετά μέλη του έχουν εκφράσει την επιθυμία να διοργανώσουμε ένα Track Day στα Μέγαρα ή στις Σέρρες ή και στα δύο.

Αυτό όντως είναι στα άμεσα σχέδια μας, αλλά το μοναδικό πρόβλημα για ένα τέτοιο εγχείρημα είναι η συμμετοχές.

Επειδή ακόμα αυτοί που έχουν αποφασίσει να συμμετέχουν σε κάτι τέτοιο είναι λίγοι, γι'αυτό είμαστε συγκρατημένοι σχετικά με μια τέτοια απόφαση.

Ομως επειδή και προσωπικά το θέλω πάρα πολύ θα προσθέσω ευθύς αμέσως ένα poll για να δούμε περίπου πόσοι θα έβαζαν το αυτοκίνητό τους μέσα στην πίστα...



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ady (Αδριανός)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2001)

Ένταξη: 03 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 1468
Τόπος: Αθήνα - Ν. Ερυθραία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Δεκ 2002, 16:05:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ ευχαρίστως θα συμμετείχα........

Το αυτοκίνητο όμως δε το έχω ρωτήσει ακόμα......

Τεσπα, εγώ είμαι μέσα, αλλά θα πηγαίνω σιγά, .....άντα με ....ήντα. Shocked


Τσαφ...τσουφ...τσαφ...τσουφ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Δεκ 2002, 16:10:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eγώ φοβάμαι μην χαλάσω τα λαστιχά μου.

Έχω δεθεί συναισθηματικά μαζί τους και θέλω να τα αλλάξω πάραυτα.

Nα μπω στην πίστα ή θα μου χαλάσουν Question Question Question Question Question Question


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Δεκ 2002, 16:13:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christhehealer έγραψε:
Eγώ φοβάμαι μην χαλάσω τα λαστιχά μου.

Έχω δεθεί συναισθηματικά μαζί τους και θέλω να τα αλλάξω πάραυτα.

Nα μπω στην πίστα ή θα μου χαλάσουν Question Question Question Question Question Question


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
konstantinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XΤ (1999)

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 918
Τόπος: Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Δεκ 2002, 16:19:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ δήλωσα συμμετοχή, το 206 μου αρνείται. Θέλει λέει λάστιχα για να τρέξει... λάστιχα να τα βάλει γύρω - γύρω... ένα πράγμα σαν βάρκα δηλαδή...

Βάρκα όνομα και πράγμα...

τέλος πάντων κάτι θα γίνει και με την περίπτωσή μου...

ps Ady ξέρεις εσύ...


Τελικά... θα πάει κανείς απο τον Μπάκα???!!!???
http://www.bakas.gr/

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Tomcat (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1400 QS (V8) 55,927 kW+

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1188
Τόπος: Αθήνα-Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Δεκ 2002, 22:42:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαι εγώ ενδιαφέρομαι αλλά με προβληματίζει η φθορά στο αυτοκίνητο.Θα δείξει!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Δεκ 2002, 23:04:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια μερικες αποριες:
ειναι τοσο επικινδυνο τελικα; τα 206 μας κινδινευουν απο τουμπαρισματα και επαφες/ζημιες;
ειναι αναγκη να παμε κομματια ; εστω και σε πιστα δεν μπορουμε να παμε λιγο! πιο ηρεμα;
το κοστος 20-30Ε ειναι ανεκτο κατ'εμε.
οσον αφορα τα λαστιχα, ειναι φυσικη συνεπεια οτι μετα απο 2-3-5-10 γυρες θα τα λυωσουμε;

μη βαρατε , απλα ρωταω για να ξερω, δεν εχω ασχοληθει με το αντικειμενο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Δεκ 2002, 01:55:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ε: ειναι τοσο επικινδυνο τελικα; τα 206 μας κινδυνευουν απο τουμπαρισματα και επαφες/ζημιες;

A: Οι δρομοι ειναι απειρως επικινδυνοτεροι οταν τρεχεις σε αυτους οπου μπορει εκτος απ'το να σκοτωθεις ο ιδιος να παρεις και καναν παρεα στον ταφο... Και οχι απαραιτητα επειδη εφταιγες εσυ, ο αλλος.. Μπορει απλα να ειχε καποια λαδια κατω ή να πεταχτηκε ενας γερος, ή μια γατα.. Η οτιδηποτε.. Για τουμπαρισματα και τετοια πρεπει να μπεις ΠΟΛΥ ΚΟΜΜΑΤΙΑ.. Ζημιες δεν βλεπω πως μπορεις να κανεις παρα μονο να βρει το αμαξι κατω αν βγεις εκτος πιστας στα χωματα το οποιο θεωρω δυσκολο λογω του φαρδους μιας πιστας και οτι η ασφαλτος ειναι ΠΟΛΥ grippy με αποτελεσμα τα γλυστρηματα να εξουδετερωνονται σε αποσταση μερικων μετρων...Το επαφες που λες τι εννοεις? Να ακουμπησουμε ο ενας τον αλλο? Αραξε.. πολυ τραβηγμενο.. Δεν κανουμε ΑΓΩΝΑ.. Απλα τρεχουμε και οταν παμε αργα για οποιοδηποτε λογω μενουμε εκτος αγωνιστικης γραμμης για να μην κλεινουμε δρομο.. Επισης οταν βλεπουμε καποιον μπροστα παμε πιο αργα (για αποφυγη τετοιων καταστασεων) - εξ'αλλου δεν θα χασουμε και το πρωταθλημα!!

Ε: ειναι αναγκη να παμε κομματια ; εστω και σε πιστα δεν μπορουμε να παμε λιγο! πιο ηρεμα;

Α: Ο καθενας κανονιζει την ταχυτητα του αναλογα με τον εξοπλισμο, τις ικανοτητες του και την ψυχολογια του.

Ε: οσον αφορα τα λαστιχα, ειναι φυσικη συνεπεια οτι μετα απο 2-3-5-10 γυρες θα τα λυωσουμε;

Α: Εξαρταται το οδηγικο στυλ, τα αλογα και την υπαρχουσα φθορα. Πχ αν κοκκαλωνεις φρενα ξεγραψε τα τα λαστιχακια.. Αν παλι απ'τα πολλα αλογα γραφεις συνεχεια 2ες (πραγμα δυσκολο για μας αλλα ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ 1.6 λογω πολυ καλης ασφαλτου) στις εξοδους ε τοτε θα φθαρουν αρκετα... Αν παλι πηγαινεις στο οριο με γλυστρημα μπορεις να εισαι σιγουρος οτι σε λιγους γυρους τα λαστιχα θα τα χουν φτυσει στα πλαινα τους (πλαινη προσφυση)..

Εγω εχω σκεφθει συντηρητικο σχεδιο με οδηγηση γραμμες (Formula 1) για την ελαχιστοποιηση φθορας συνοδευομενη απο τεχνικη brake early, και γκαζι στο apex-εξοδο αντι για "ερχομαι με τα οσα" και "πεταω" το αμαξι στη στροφη υποστρεφοντας το οποιο και τρωει τα λαστιχα πολυ γρηγορα..


Εγω προβληματιζομαι τωρα για 3-4 θεματα...

1) Φρενα.. Που να παω μ'αυτα τα φρενα? Φοβαμαι οτι θα το πατησω σε καποια δοση και θα φυγω ευθεια επειδη δεν πιανουν...
2) Αμορτισερ.. Εχω σκασμενα αμορτισερ και υπαρχουν φαινομενα μεταφορας βαρους λογω υπερβολικα αργης αντιδρασης των "ψοφιων" αμορτισερ...
3) Λαστιχα.. Δεν ειναι και στην καλυτερη κατασταση.. Αν βρεχει θα 'μαι καταλληλος για τις συνθηκες, σε αντιθετη περιπτωση θα φαμε υποστροφη με το κουταλι...
4) Χρηματικο.. Γενικα υπαρχει μια στενοτητα τελευταια... Για να παμε μεγαρα μια 70αρα Ευρω τη θελουμε στο νερο. Τα 40 για βενζινη και αλλα 30 πες για την πιστα...Χαλαλι βεβαια (αρκει να τα εχω μεχρι τοτε βεβαια) Μια λυση που σκεφτομαι ειναι το μοιρασμα των χρηματων με συνοδηγο ο οποιος θα οδηγησει και αυτος λιγο...

Γενικα ειμαι μεσα (για Μεγαρα). Αλλα για το χρηματικο δεν μπορω να ξερω αν θα βρω 70Ε μονος.. Θα δειξει..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Δεκ 2002, 09:15:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είμαι μέσα!!! Ασχέτος αν θα βάλω το αμάξι μέσα, είμαι διατεθημένως, να πληρώσω την συνδρομή μου και να έρθω έστω και για να σας παρακολουθώ να διαγράφετε τις ιδανικές γραμμές!!!!! Καλά αυτός που δεν θα κρατιέτε με τίποτα θα είναι ο Τάσος (sidobre) τί λάστιχα τι αμορτισέρ θα τα φάει ζωντανά :D :D :D


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Δεκ 2002, 09:23:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το εγχείρημα αυτό εχει κάποιες δυσκολίες στην υλοποίησή του.Μέγαρα κοντά στην Αθήνα, Σέρρες κοντά στη θεσσαλονίκη!καταλαβαίνετε τι εννοώ!
Σε όποια πίστα και να μπούμε τα λάστιχα τα φρένα κλπ θα χάσουν αρκετή ζωή!Εγώ προσωπικά που κάθε Σαββατοκύρικο είμαι στην πίστα των σερρών δεν τόλμησα να το βάλω μέσα!Σκέφτομαι την after circuit day και τα έξοδα της!!! Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Byron206 (Αρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) GTi (2003)

Ένταξη: 06 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 294
Τόπος: Αθήνα Βύρωνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Δεκ 2002, 09:53:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω παντως αν θα ερθω θα ερθω μονο για παρεα....οι λογοι ειναι πολλοι


BYRON206
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Δεκ 2002, 10:03:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pezomaniake... δεν πρόκειτε να το δυαλύσω το αυτοκίνητο... δεν με παίρνει.


Καταρχήν το Track Day για εμένα δεν είναι χώρος "σκισίματος" του αυτοκινήτου! Είναι ένας χώρος στον οποίο μπορούμε να εφαρμόσουμε τις τεχνικές που έχουμε μάθει (κάντε και μια επανάληψη στης οδηγικές αναζητήσεις Wink ) καθώς επίσης μια πολύ καλή ευκαιρία να γνωρίσετε/ουμε απο κοντά τα δικά μας όρια και τα όρια του αυτοκινήτου.

Αυτός είναι ο "ορισμός" του Track Day και όχι μπαίνω μέσα για να το λιώσω.
Εξ'άλλου είμαι σίγουρος ότι πολλοί (χωρίς να θίγει κάποιον αυτό, απλά δεν έχει υπάρξει η ευκαιρία) δεν γνωρίζουν τα πραγματικά όρια του αυτοκινήτου τους, αλλά εν μέρη τα όρια τα δικά τους!

Επίσης θα προσπαθήσουμε στο Track Day (δεν μπορώ ακόμα να δεσμευτώ σε αυτό) ότι θα ακούσουμε και 5 λόγια από οδηγούς για θέματα ασφάλειας και συμπεριφοράς.

Οσο αφορά φόβους για επαφές ΔΕΝ υπάρχουν. Αυτό επειδή η οργάνωση θα είναι τέτοια που ο καθένας θα οδηγεί μόνος του στην πίστα. Αν και εφ'όσον οι οδηγοί είναι πολλοί τότε ανάλογα τα κυβικά θα τρέχουν 2 με διαφορά μισού γύρου. Αρα η πιθανότητα της επαφης είναι 1/1.000.000!

Φθορές: Κατά κύριο λόγο το μεγαλύτερο κομμάτι των φθορών το έχουν τα ελαστικά. Αυτό λύνεται! Αν έχετε extra ζάντες (όσοι έχουν βάλει αλουμινίου) μπορούν να τοποθετήσετε μεταχειρισμένα ελαστικά που έχουν από 5.000 το ένα.

Δεύτερο είναι τα φρένα: Εντάξει ετοιμαστείτε να φάτε κάποια χιλιοστά από τα τακάκια σας. Εκείνο που πρέπει να προσέξετε και δεν θα πάθετε καμμία ζημιά είναι όταν σταματήσετε (μετά τους γύρους) να μην βάζετε χειρόφρενο ή να μην πατάτε το φρένο για κάποιο διάστημα μέχρι να κρυώσουν οι δίσκοι γιατί διαφορετικά θα στραβώσουν απο τις θερμοκρασίες. Αν το κάνετε αυτό δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα.

Ολα τα παραπάνω αφορούν πολύ σκληρές συνθήκες οδήγησης πολύ κοντά στο όριο. Αν όμως ο σκοπός σας δεν είναι να το λυώσετε αλλά να μάθετε για το αυτοκίνητο 5 πράγματα αλλά και για εσάς και να βελτιώσετε την οδηγική σας συμπεριφορά, τότε οι φθορές είναι πολύ μικρότερες ως μηδαμινές. Σαν να πηγαίνατε στον φιδίσιο δρόμο του χωριού σας γρήγορα.

Αποφασίστε λοιπόν να κάνουμε το εγχείρημα και όλοι μας θα πάρουμε στα χέρια μας σχετικό brief με κανόνες, must do και dont's αλλά και αυτό που θα επιθυμούσαμε εμείς, συμβουλές ασφαλούς οδήγησης.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Δεκ 2002, 10:41:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τάσο, είσαι αρχηγός, μαζί σου…
Εγώ, θα μπώ στη πίστα, αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι θα πάω κομμάτια. Απλώς θα "μπώ" σε καμια - δυο στροφές.
Επειδή έχω τρέξει στα Μέγαρα με την Marlboro στο Be The Driver με Lancer, θα σας πω οτι και μόνο από τον ήχο των ελαστικών καταλαβαίνει κανείς την φθορά.
Βέβαια, καταπονούνται αρκετά και τα υπόλοιπα μέρη του αυτοκινήτου (φρένα, αναρτήσεις κ.λ.π)
Όποιος θέλει να λιώσει το αμάξι του, πρόβλημά του.
Πάντως, αν γίνει σωστή οργάνωση και αν υπάρχουν και δυο άνθρωποι να μας πουν μερικά λόγια, τότε θα περάσουμε όλοι φανταστικα
Vive le club!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Δεκ 2002, 18:30:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν διοργανωθει track day(αμην και ποτε δηλαδη!!!!) δεν σημαινει απαραιτητα και ξεσκισμα των αυτοκινητων....Ενταξει τα λαστιχα και τα φρενα θα φανε μια σχετικη φρικη αλλα ειπαμε καμια κ@@λα σε αυτον τον τοπο δεν ειναι τσαμπα.Κατα βαση ειναι σκηνικο που κακα τα ψεματα θα συγκινησει ατομα που εχουν παθος με την γρηγορη οδηγηση και οχι καποιους που απλα εχουν ενα 206 απλα για να μετακινουνται.Και επειδη μεσα σε αυτο το club (θελω να πιστευω) οτι ειμαστε πολλοι που εχουμε το μικροβιο της ταχυτητας,το βρισκω πολυ καλη ιδεα.Ολα τα παραπανω βεβαια ειναι προσωπικες μου αποψεις ετσι?

Και κατι ακομα.Επειδη ειδα πολλους να ανησυχουν για τυχων επαφες των αυτοκινητων και γενικοτερα αρκετη φαναρτζοδουλεια μετα το event.Track day δεν σημαινει απαραιτητα ΟΛΑ ΜΑΖΙ τα αυτοκινητα στην πιστα.Μπορει ,ας πουμε, να γινει το event σαν ατομικη χρονομετρηση για καθε αυτοκινητο ξεχωριστα.Ετσι και πιο αφοβα θα γινει για ολους μας,και πιο τσιτα θα ειναι ο καθε οδηγος αν παλευει με το χρονο και,τελος τα αυτοκινητα θα καταπονηθουν λιγοτερο(3-4 γυροι το πολυ).Αυτο βεβαια ειναι κατι που κανονιζεται.Ας ερθει πρωτα εκεινη η ωρα......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Δεκ 2002, 18:40:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

JUDGER έγραψε:
Αν διοργανωθει track day(αμην και ποτε δηλαδη!!!!) δεν σημαινει απαραιτητα και ξεσκισμα των αυτοκινητων....Ενταξει τα λαστιχα και τα φρενα θα φανε μια σχετικη φρικη αλλα ειπαμε καμια κ@@λα σε αυτον τον τοπο δεν ειναι τσαμπα.Κατα βαση ειναι σκηνικο που κακα τα ψεματα θα συγκινησει ατομα που εχουν παθος με την γρηγορη οδηγηση και οχι καποιους που απλα εχουν ενα 206 απλα για να μετακινουνται.Και επειδη μεσα σε αυτο το club (θελω να πιστευω) οτι ειμαστε πολλοι που εχουμε το μικροβιο της ταχυτητας,το βρισκω πολυ καλη ιδεα.Ολα τα παραπανω βεβαια ειναι προσωπικες μου αποψεις ετσι?

Και κατι ακομα.Επειδη ειδα πολλους να ανησυχουν για τυχων επαφες των αυτοκινητων και γενικοτερα αρκετη φαναρτζοδουλεια μετα το event.Track day δεν σημαινει απαραιτητα ΟΛΑ ΜΑΖΙ τα αυτοκινητα στην πιστα.Μπορει ,ας πουμε, να γινει το event σαν ατομικη χρονομετρηση για καθε αυτοκινητο ξεχωριστα.Ετσι και πιο αφοβα θα γινει για ολους μας,και πιο τσιτα θα ειναι ο καθε οδηγος αν παλευει με το χρονο και,τελος τα αυτοκινητα θα καταπονηθουν λιγοτερο(3-4 γυροι το πολυ).Αυτο βεβαια ειναι κατι που κανονιζεται.Ας ερθει πρωτα εκεινη η ωρα......


Μάλλον αγνόησες εντελώς το Post μου Sad Sad Sad



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Δεκ 2002, 18:52:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ξερω Man!!!!!!Sorry!!Απλα το πιστευεις οτι δεν το ειδα???????
Παντος θα επανορθωσω στα Μεγαρα,θα σε αφησω να με περασεις................ΧΕΧΕΧΕ πλακα κανω,θα πρεπει να κουραστεις πολυ για κατι τετοιο...

Μηπως προσπαθω να αναψω τα αιματα,μπας και μαζευτει κοσμος και κανουμε τελικα κανα event?????Λεω μηπως........
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Δεκ 2002, 18:59:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

JUDGER έγραψε:
Το ξερω Man!!!!!!Sorry!!Απλα το πιστευεις οτι δεν το ειδα???????
Παντος θα επανορθωσω στα Μεγαρα,θα σε αφησω να με περασεις................ΧΕΧΕΧΕ πλακα κανω,θα πρεπει να κουραστεις πολυ για κατι τετοιο...

Μηπως προσπαθω να αναψω τα αιματα,μπας και μαζευτει κοσμος και κανουμε τελικα κανα event?????Λεω μηπως........


Οσο και να προσπαθήσεις να με "ανάψεις" ατύχησες...

1ον: Δεν υποκύπτω σε πειρασμούς, είμαι τέρας ηρεμίας!
2ον: Πρέπει να περιμένεις στην σειρά σου
3ον: Δεν έχω κανένα λόγο να σε περάσω ή εσύ εμένα! Εμπειρίες και πάλι εμπειρίες...
4ον: Και ποιός σου είπε ότι θα "κουραστώ" Wink



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Δεκ 2002, 19:42:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εισαι σωστος.Παντα πανω απ ολα η λογικη και ειδικα οταν μιλαμε για τετοιου ειδους πραγματα!!!Οσο για το 4ο που εγραψες,θα παω πασο !!! :D :D :D :D :D
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Επόμενη
Σελίδα 1 από 11

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2084s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 21 - GZIP enabled - Debug on