PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Φιλοζωικό topic
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
_205rallye_ (Γιαννης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


205Gti-206RG-106rallye

Ένταξη: 26 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 98
Τόπος: Aθηνα-Χαιδαρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Μάϊ 2006, 10:51:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι κανουν ρε παιδια;δεν μου εμφανιζεται το βιντεο και εχω τρελλαθει με αυτα που λετε και δεν εχω καταλαβει τι κανουν στο ζωο...θα προσπαθησω και απο αλλο υπολογιστη μπας και το παιξει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Μάϊ 2006, 11:38:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

_205rallye_ έγραψε:
τι κανουν ρε παιδια;δεν μου εμφανιζεται το βιντεο και εχω τρελλαθει με αυτα που λετε και δεν εχω καταλαβει τι κανουν στο ζωο...θα προσπαθησω και απο αλλο υπολογιστη μπας και το παιξει.


Άστο Γιαννάκη...δέν χρειάζεται να το δείς.......ότι είναι κτηνοδία και μόνο σου φτάνει.....????



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
pygolabida (Γιάννα)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Fiat 500άκι C 1.4 100hp 16V Lounge

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 824
Τόπος: London

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Μάϊ 2006, 13:56:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

STELIOS έγραψε:
Παιδια, ο λογος που τα σκοτωνουν ετσι (βασανιστικα) ειναι για να μην καταστρεψουν το δερμα του ζωου. Αν το πυροβολησουν ή το σφαξουν ενα μερος του δερματος και της γουνας καταστρεφεται. Το ιδιο κανουν και με τις φωκιες, τις χτηπανε στο κεφαλι μεχρι να πεθανουν, για να μην καταστρεψουν τη γουνα τους.
Αν δειτε και ντοκιμαντερ της Greenpeace, πανε τα μελη της οργανωσης και βαφουν τις φωκιες με ειδικα σπρεϊ ωστε η γουνα τους να μην εχει αξια στο εμποριο και να μην τις σκοτωνουν.

http://www.geocities.com/pygolabida/harpseal2.html


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
crusader (Σπύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2806

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Μάϊ 2006, 14:03:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πώς μπορεί κάποιος να χτυπάει με ένα ξύλο στο κεφάλι, μέχρι θανάτου, ένα ζώο γενικότερα και ειδικότερα τις φώκιες με το αφοπλιστικά αθώο βλέμμα...

πραγματικά ανακατεύομαι όταν το σκέφτομαι... Rolling eyes


®
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
shiba (giwrgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


shiba cc

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 1069
Τόπος: γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Μάϊ 2006, 14:25:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

eyΧομαι οι ''μαγκεσ'' του βιντεο να εχουνε πεθανει αυτη τη στιγμη που συζηταμε+να τουσ εχουνε θαψει εκει που πετανε τα ατυχα ζωακια..δεν αντεξα ουτε μισο λεπτο να δω το βικτεακι και το εκλεισα..παλι με συγχησε ο γιαννακησ.. Sad δεν μπορω να καταλαβω πωσ γινεται και υπαρχουνε τετοιοι ανθρωποι(ζωα)και να κανουνε τετοιο κακο στη φυση.εδω να μ πειτε υπαρχουνε ανθρωποι που σκοτωνουνε ανθρωπουσ με απιστευτη ευκολια εκει θα κωλωνανε? Evil


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lion80 (Δημοσθένης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 1.4 (16V) XS (2004)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 96
Τόπος: Αθήνα,Νότεια προάστεια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Μάϊ 2006, 20:20:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι τύποι στο video είναι για πολλά μπουκέτα!!!!!Ούτε το μισό video δεν άντεξα να δώ..πραγματικά έτσι και ήμουν μπροστά στην σκηνή θα γινόταν της που***ας!!!!Πρέπει να έχεις τρομερά σαδιστικές τάσεις για να κάνεις κάτι τέτοιο σε ανυπεράσπιστα ζωάκια!!!Ειδικά με τα ζώα έχω τρομερή ευαισθησία ακριβώς επειδή είναι ανυπεράσπιστα!!!Τι να πω;;;Αίσχος Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Evil Evil Evil Evil Evil


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 18 Οκτ 2007, 19:58:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Road_runner vs Pitbull 1-0.....
To σκυλι τωρα που μιλαμε ισως να βγαινει απο τον γκρεμο που το εσπρωξα... Ελπιζω βεβαια να μην βγει ποτε και να σαπισει εκει κατω...

Γιατι αν δεν ημουν εγω και ηταν η 13 ξαδερφη μου που θα γυριζε απο το φροντιστηριο τωρα θα κλεγαμε ολοι μαζι....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
pygolabida (Γιάννα)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Fiat 500άκι C 1.4 100hp 16V Lounge

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 824
Τόπος: London

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Δεκ 2007, 14:58:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για όποιον το σκέφτεται.... Arrow Καταφύγιο Αδέσποτων Ζώων

Όπως επίσης και.... Arrow Ελληνικό Κέντρο Περίθαλψης Άγριων Ζώων

Και στα δύο υπάρχουν προγράμματα υιοθεσίας, στο δεύτερο με τη μορφή σπόνσορα κάποιου ζώου που δεν μπορεί να επανενταχθεί στη φύση. Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
micra_iro (Ηρω)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 403
Τόπος: αλλού γι' αλλού

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Δεκ 2007, 16:08:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν ξερω κατα ποσο αυτο που θα πω ειναι στο καταλληλο τοπικ αλλα το λεω και ας φροντισουν οι Mod να το μεταφερουν αν δεν ταιριαζει

τις προαλλες ημουν στο pet city της νεας ερυθραιας να ψωνισω για το σκυλακι μου και τα ψαρακια μου και ηταν ενα πανεμορφο θυλικο ροντβαιλερ ειναι τεσσαρων μηνων και πωλειται 200 ευρω αν δεν το αγορασει κανεις μεχρι και το τελος της εβδομαδας θα σταλλει στην ουγγαρια για να θανατωθει και να γινει σκυλοτροφη οποιος μπορεσει ας παει να το παρει θα ειναι κριμα να φυγει ετσι μια ψυχουλα
προσοχη ομως αυτος που θα το παρει να μην το παραμελησει και βρεθει καποια στιγμη στον δρομο


welcome to micra zone
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Δεκ 2007, 17:11:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

micra_iro έγραψε:
δεν ξερω κατα ποσο αυτο που θα πω ειναι στο καταλληλο τοπικ αλλα το λεω και ας φροντισουν οι Mod να το μεταφερουν αν δεν ταιριαζει

τις προαλλες ημουν στο pet city της νεας ερυθραιας να ψωνισω για το σκυλακι μου και τα ψαρακια μου και ηταν ενα πανεμορφο θυλικο ροντβαιλερ ειναι τεσσαρων μηνων και πωλειται 200 ευρω αν δεν το αγορασει κανεις μεχρι και το τελος της εβδομαδας θα σταλλει στην ουγγαρια για να θανατωθει και να γινει σκυλοτροφη οποιος μπορεσει ας παει να το παρει θα ειναι κριμα να φυγει ετσι μια ψυχουλα
προσοχη ομως αυτος που θα το παρει να μην το παραμελησει και βρεθει καποια στιγμη στον δρομο


Συγνώμη, αλλά αυτό δεν το κατάλαβα...

Πωλείται προς 200 ευρώ, αλλά αν δεν βρεθεί αγοραστής δεν θα δωθεί φτηνότερα (ή δωρεάν) για να ζήσει, αλλά θα δαπανηθούν χρήματα για να σταλεί στην Ουγγαρία, για να χάσει την ζωή του.... Confused

Αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο... τι να πω! Ωραίο εμπόρευμα! Δεν θέλω να επεκταθώ περισσότερο, αλλά προβληματίζομαι πολύ σαν άνθρωπος!



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Δεκ 2013, 21:44:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νέο post μετά από χρόνια, εύχομαι να υπάρχει ανταπόκριση σύντομα γιατί υπάρχει ανάγκη.

Την Παρασκευή βρήκα με την κοπέλα μου ένα γατάκι (2,5-3 μηνών), τραυματισμένο και αναλάβαμε να το περιθάλψουμε. Το πήγαμε σε ένα γιατρό που ξέραμε από παλιά, το ζωάκι ήταν ταλαιπωρημένο, του βγάλαμε ακτινογραφία κι αποδείχθηκε ότι έχει σπασμένο διάφραγμα (διαφραγματοκήλη) και πώς πολλά όργανα έχουν περάσει μπροστά.

Οι πιθανότητες που μας έδωσαν είναι επέμβαση με αμφίβολα αποτελέσματα (50%-50%) ή το αφήνουμε να προσαρμοστεί έτσι και όσο ζήσει (μας ανέφεραν και περιπτώσεις που έχουν ζήσει και 8-9 χρόνια). Ψάχνοντας αρκετά στο Ίντερνετ, βρήκαμε έναν γιατρό στο Παλαιό Φάληρο (Χ.Κ.) που έχει αναλάβει δύσκολες περιπτώσεις με επιτυχία. Όποιος γνωρίζει περισσότερα, ας επικοινωνήσει με π.μ. για πληροφορίες και κριτικές. Μου φάνηκε πάντως εξαιρετικός και ως γιατρός και ως άνθρωπος από όσα μου είπαν. Και στο facebook που έψαξε η κοπέλα μου, διάφορες φιλοζωϊκές οργανώσεις είπανε πολύ καλά λόγια. Αν ξέρετε κι άλλες περιπτώσεις, πείτε.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Δεκ 2013, 21:54:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν λες για τον αιλουρο, δεν τον ξερω αλλα εχω ακουσει τα καλυτερα .
Μπραβο που το φροντιζετε .

http://www.vrisko.gr/details/572k1b02bh323jaaceabd_3kce4k46_6

http://www.ailouros.gr/


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Δεκ 2013, 22:10:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lef205 έγραψε:
Αν λες για τον αιλουρο, δεν τον ξερω αλλα εχω ακουσει τα καλυτερα .
Μπραβο που το φροντιζετε .

http://www.vrisko.gr/details/572k1b02bh323jaaceabd_3kce4k46_6

http://www.ailouros.gr/


Για τον Χανδρά Κωνσταντίνο λέω και την κλινική του. Το αποπάνω link (ειδική διαφήμιση εντός του link σου). Δίστασα να το πω δημόσια.

Βασικά, πλέον το'χουμε αγαπήσει και το να πω ότι έχουμε τρελαθεί αν γίνει κάτι, είναι πολύ λίγο. Το'χουμε λατρέψει γιατί το καημένο μετά από 2 μέρες, πλέον έρχεται και μας ψάχνει, μας κοιτάει, γενικά είναι πολύ καλό κι άρχισε να ξεθαρεύει. Αναγνωρίζει τη φροντίδα και μας αποζητά. Αφού και χτες, μπήκε στο κλουβάκι να το πάμε στο γιατρό, δεν γκρίνιαξε ΚΑΘΟΛΟΥ, του έκανε ένα εμβόλιο κι ούτε έκλαψε και παρακαλάμε το Θεό να το βοηθήσει. Απλά πηγαίναμε να μάθουμε αν έχει άντε κανά παράσιτο, κανά μικροτραυματισμό, πιο απλές περιπτώσεις, κι όταν ακούσαμε αυτό το πράγμα, παραλίγο να ζαλιστούμε απ'τη στενοχώρια.

Δε θέλω καν να σκέφτομαι άλλο ενδεχόμενο, ήδη μας πιάνει κατάθλιψη. Χάσαμε κι άλλο ένα ζώο που'χαμε (λόγω γήρατος βέβαια) κι όσο να'ναι, μια ενδεχόμενη-μακρυά από μας- απώλεια, θα'ναι καταστροφική.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Δεκ 2013, 22:21:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TopGear έγραψε:
Lef205 έγραψε:
Αν λες για τον αιλουρο, δεν τον ξερω αλλα εχω ακουσει τα καλυτερα .
Μπραβο που το φροντιζετε .

http://www.vrisko.gr/details/572k1b02bh323jaaceabd_3kce4k46_6

http://www.ailouros.gr/


Για τον Χανδρά Κωνσταντίνο λέω και την κλινική του. Το αποπάνω link (ειδική διαφήμιση εντός του link σου). Δίστασα να το πω δημόσια.

Βασικά, πλέον το'χουμε αγαπήσει και το να πω ότι έχουμε τρελαθεί αν γίνει κάτι, είναι πολύ λίγο. Το'χουμε λατρέψει γιατί το καημένο μετά από 2 μέρες, πλέον έρχεται και μας ψάχνει, μας κοιτάει, γενικά είναι πολύ καλό κι άρχισε να ξεθαρεύει. Αναγνωρίζει τη φροντίδα και μας αποζητά. Αφού και χτες, μπήκε στο κλουβάκι να το πάμε στο γιατρό, δεν γκρίνιαξε ΚΑΘΟΛΟΥ, του έκανε ένα εμβόλιο κι ούτε έκλαψε και παρακαλάμε το Θεό να το βοηθήσει. Απλά πηγαίναμε να μάθουμε αν έχει άντε κανά παράσιτο, κανά μικροτραυματισμό, πιο απλές περιπτώσεις, κι όταν ακούσαμε αυτό το πράγμα, παραλίγο να ζαλιστούμε απ'τη στενοχώρια.

Δε θέλω καν να σκέφτομαι άλλο ενδεχόμενο, ήδη μας πιάνει κατάθλιψη. Χάσαμε κι άλλο ένα ζώο που'χαμε (λόγω γήρατος βέβαια) κι όσο να'ναι, μια ενδεχόμενη-μακρυά από μας- απώλεια, θα'ναι καταστροφική.


Δεν ξερω αν εχεις εμπειρια απο γατες αλλα γενικως ειναι σκληρα ζωα και επιβιωνουν ακομη και με πολυ δυσκολα προβληματα υγειας .
Ακομη και με FIV (το γατισιο HIV) επιβιωνουν 10-12 χρονια .
Δες και τον αιλουρο, δεν εχω παει ποτε αλλα στο ιντερνετ ακουγονται πολλα καλα .


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Δεκ 2013, 22:25:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lef205 έγραψε:
TopGear έγραψε:
Lef205 έγραψε:
Αν λες για τον αιλουρο, δεν τον ξερω αλλα εχω ακουσει τα καλυτερα .
Μπραβο που το φροντιζετε .

http://www.vrisko.gr/details/572k1b02bh323jaaceabd_3kce4k46_6

http://www.ailouros.gr/


Για τον Χανδρά Κωνσταντίνο λέω και την κλινική του. Το αποπάνω link (ειδική διαφήμιση εντός του link σου). Δίστασα να το πω δημόσια.

Βασικά, πλέον το'χουμε αγαπήσει και το να πω ότι έχουμε τρελαθεί αν γίνει κάτι, είναι πολύ λίγο. Το'χουμε λατρέψει γιατί το καημένο μετά από 2 μέρες, πλέον έρχεται και μας ψάχνει, μας κοιτάει, γενικά είναι πολύ καλό κι άρχισε να ξεθαρεύει. Αναγνωρίζει τη φροντίδα και μας αποζητά. Αφού και χτες, μπήκε στο κλουβάκι να το πάμε στο γιατρό, δεν γκρίνιαξε ΚΑΘΟΛΟΥ, του έκανε ένα εμβόλιο κι ούτε έκλαψε και παρακαλάμε το Θεό να το βοηθήσει. Απλά πηγαίναμε να μάθουμε αν έχει άντε κανά παράσιτο, κανά μικροτραυματισμό, πιο απλές περιπτώσεις, κι όταν ακούσαμε αυτό το πράγμα, παραλίγο να ζαλιστούμε απ'τη στενοχώρια.

Δε θέλω καν να σκέφτομαι άλλο ενδεχόμενο, ήδη μας πιάνει κατάθλιψη. Χάσαμε κι άλλο ένα ζώο που'χαμε (λόγω γήρατος βέβαια) κι όσο να'ναι, μια ενδεχόμενη-μακρυά από μας- απώλεια, θα'ναι καταστροφική.


Δεν ξερω αν εχεις εμπειρια απο γατες αλλα γενικως ειναι σκληρα ζωα και επιβιωνουν ακομη και με πολυ δυσκολα προβληματα υγειας .
Ακομη και με FIV (το γατισιο HIV) επιβιωνουν 10-12 χρονια .
Δες και τον αιλουρο, δεν εχω παει ποτε αλλα στο ιντερνετ ακουγονται πολλα καλα .


Το ξέρω, απλά το συγκεκριμένο είναι μικρό. Μας είπανε, πώς η εγχείριση για σπασμένο διάφγραγμα είναι πολύ δύσκολη περίπτωση, γιατί έχουν περάσει και τα ζωτικά όργανα της κοιλίας προς τους πνεύμονες. Συνεπώς, αφενός δημιουργούνται συμφήσεις (δεν ξέρω αν το έγραψα σωστά, δηλαδή "κολλάνε" τα όργανα στο διάφραγμα, στα οστά κτλ), αφετέρου, καθόλη τη διάρκεια της επέμβασης απαιτείται πλήρης αναπνευστική υποστήριξη γιατί όταν ανοιχτεί, θα δημιουργηθεί αρνητική πίεση και θα σκάσει.

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας πάντως. Τον Χανδρά μου τον συνέστησαν με κλειστά μάτια, για ίδια πετυχημένη και πολύ πιο δύσκολη επέμβαση σε ηλικιωμένη γάτα (9 ετών) που είχε ήδη αρκετές συμφήσεις και πρόβλημα.

Έχουμε άλλον έναν γατούλη, τον βρήκαμε πέρυσι αδέσποτο και τον φέραμε απ'τις διακοπές μας, είναι απερίγραπτο τι αγάπη και τι χάδια μας έχει βγάλει.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Δεκ 2013, 22:09:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το γατάκι τις πρώτες 2 μέρες ήτανε τρομαγμένο, έπειτα μας έμαθε, μας αγάπησε, μας έκανε νάζια, νιαούριζε...Τη Δευτέρα το πήγαμε στο γιατρό στο Φάληρο, μας έδωσε πολλές ελπίδες και ένιωθε σίγουρος ότι θα τα καταφέρει αν το εγχειρίσει, απλά μας να περιμένουμε καμιά βδομάδα να "ηρεμήσει" λίγο η διαφραγματοκήλη και να κάνει την επέβαση τότε.

Όλα πήγαιναν τέλεια μέχρι σήμερα το πρωϊ, η συμπεριφορά του ήταν καλή και απ'τις 2:30 το μεσημέρι, το'πιασε μια δύσπνοια και σε 2 ώρες μας άφησε...

Τραγική ειρωνία, ότι ήτανε μαυρούλι, το βρήκαμε Παρασκευή και 13 και λέμε θα πάει κόντρα στην γκαντεμιά, γιατί έχει θέληση. Και μόλις χτες του αγοράσαμε σπιτάκι, κολλάρο και κουβερτούλες κτλ γιατί πιστεύαμε ότι θα τα κατάφερνε και διώχναμε τις αρνητικές σκέψεις. Και γι'αυτό είχαμε αποφασίσει να το πούμε Ζωή, που συμπτωματικά, γιόρταζε και χτες (κι άλλο σημάδι!), αλλά τελικά δεν καταφέραμε να το κάνουμε καλά. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις σας και το ενδιαφέρον που δείξατε...


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Δεκ 2013, 22:34:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TopGear έγραψε:
Το γατάκι τις πρώτες 2 μέρες ήτανε τρομαγμένο, έπειτα μας έμαθε, μας αγάπησε, μας έκανε νάζια, νιαούριζε...Τη Δευτέρα το πήγαμε στο γιατρό στο Φάληρο, μας έδωσε πολλές ελπίδες και ένιωθε σίγουρος ότι θα τα καταφέρει αν το εγχειρίσει, απλά μας να περιμένουμε καμιά βδομάδα να "ηρεμήσει" λίγο η διαφραγματοκήλη και να κάνει την επέβαση τότε.

Όλα πήγαιναν τέλεια μέχρι σήμερα το πρωϊ, η συμπεριφορά του ήταν καλή και απ'τις 2:30 το μεσημέρι, το'πιασε μια δύσπνοια και σε 2 ώρες μας άφησε...

Τραγική ειρωνία, ότι ήτανε μαυρούλι, το βρήκαμε Παρασκευή και 13 και λέμε θα πάει κόντρα στην γκαντεμιά, γιατί έχει θέληση. Και μόλις χτες του αγοράσαμε σπιτάκι, κολλάρο και κουβερτούλες κτλ γιατί πιστεύαμε ότι θα τα κατάφερνε και διώχναμε τις αρνητικές σκέψεις. Και γι'αυτό είχαμε αποφασίσει να το πούμε Ζωή, που συμπτωματικά, γιόρταζε και χτες (κι άλλο σημάδι!), αλλά τελικά δεν καταφέραμε να το κάνουμε καλά. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις σας και το ενδιαφέρον που δείξατε...

Aκου Χρηστο, οτι μαζευεις να ξερεις οτι οση ζωη ζησει απο εκεινη τη στιγμη και μετα ωφειλεται κατα πολυ μεγαλο ποσοστο σε εσενα και σε καθε Χρηστο που μαζευει.
Ειτε γατι ειναι ειτε σκυλι που βρισκεται στους δρομους.
Εφυγε μεσα σε σπιτι που το αγαπουσανε και οχι στο πεζοδρομιο οπως πολλα αλλα .
Οσο για τις κουβερτες το σπιτακι κλπ σου προτεινω να βγεις εξω και να μαζεψεις το επομενο.
Δυστυχως εχει μεγαλη ποικιλια στους δρομους .


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Δεκ 2013, 22:39:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κάνατε ότι περνούσε από το χέρι σας... Να είστε καλά, να φροντίσετε και τα επόμενα τετράποδα που θα έρθουν στη ζωή σας.


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 19 Δεκ 2013, 22:47:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είχαμε σκοπό να το κρατήσουμε, μέσα σε 4-5 μέρες δε λυπηθήκαμε καθόλου τα έξοδα κι ας μη μας περισσεύουν, δώσαμε πάνω από 200 ευρώ. Τον έναν γάτο μας, τον φέραμε αδέσποτο επίσης από μακρινό ταξίδι. Τώρα βρήκαμε αυτό αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε.

Πάντα θα προσπαθούμε να βοηθήσουμε και κάποιο άλλο. Απλά το σημερινό, δεν το περιμέναμε με τίποτα, γιατί είχε ηρεμήσει κι η αναπνοή του, μας αγαπούσε, μας έκανε χάδια, μας κοιτούσε στα μάτια κι ο γιατρός μας "καθησύχασε" (παρόλο που είπε ότι είναι δύσκολη επέμβαση) ότι 8-9/10 φορές επιβιώνουν αυτά που αναλαμβάνει με παρόμοιο πρόβλημα. Και ξαφνικά, σε ένα δίωρο, έφυγε το καημένο. Κατ'εκτίμηση, από τη λαχτάρα του που μας έβλεπε και περίμενε το φαγητό του ή που ανέβαινε στον καναπέ, καταπονήθηκε από τους κραδασμούς, άνοιξε περισσότερο η διαφραγματοκήλη, μεταφέρθηκαν τα κοιλιακά όργανα πιο πάνω κι έφραξε κάπως το αναπνευστικό.

Το μόνο που μας παρηγορεί είναι ότι έζησε με αγάπη περίπου μια βδομάδα. Ποιος κρετίνος κλώτσησε και τραυμάτισε 2 μηνών ζωάκι, που χωράει στην παλάμη ρε γμτ...

Ευχαριστώ πολύ παιδιά...Να'στε καλά...


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την TopGear στις Παρ 20 Δεκ 2013, 12:21:01, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Δεκ 2013, 01:27:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κρίμα για το γατάκι Χρήστο Crying or Very sad


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 5 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3788s (PHP: 88% - SQL: 12%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on