PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ελαστικά και πίεση
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 24, 25, 26  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Rallyes (Nikos)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 06 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 144
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Μάϊ 2013, 13:56:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

περα απο μετρητή πως τοποθετει τον αερα? πρεπει να παρω και κατι αλλο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Apostolos-106 rallye (ApostolisR)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 Rallye, 1.6L 16V, Year 2003

Ένταξη: 25 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 228

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Μάϊ 2013, 14:08:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Rallyes έγραψε:
περα απο μετρητή πως τοποθετει τον αερα? πρεπει να παρω και κατι αλλο?

Φίλε αυτό έγραψα και πιο πάνω. Ότι όποιος αγοράσει αυτό το μετρητή πρέπει να έχει και κομπρεσέρ για να το ενώνει πάνω και να βάζει αέρα. Αν εσύ δεν έχεις κομπρεσέρ τότε μάλλον δεν θα σε βολέψει αυτό.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Apostolos-106 rallye στις Τετ 22 Μάϊ 2013, 14:11:06, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Apostolos-106 rallye (ApostolisR)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 Rallye, 1.6L 16V, Year 2003

Ένταξη: 25 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 228

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Μάϊ 2013, 14:09:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο μετρητής απ ότι φαίνεται καλός πρεπει να είναι αλλά το πρόβλημα είναι αυτό με το κομπρεσέρ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Μάϊ 2013, 15:09:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

re παιδιά έλεος γιατί να πάρει κάποιος αυτό το πράγμα????

Παίρνεις έναν ΑΠΛΟ μετρητή πίεσης τι να το κάνεις αυτό αμα είναι να συμπληρώσεις θα πάς στο βενζινάδικο.....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyes (Nikos)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 06 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 144
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Μάϊ 2013, 16:57:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αμα βαλω στο βενζιναδικο δηλαδη αερα, θα κουβαλαω και αυτο για ακριβη μετρηση μαζι μου σαν ψυχακιας? ή οταν φτανω σπιτι θα μετραω...?? και αν ναι, τοτε σε περιπτωση που ειναι λιγοτερος ο αερας που μου βαλαν τοτε, θα ξαναπαω να του πω βαλε παλι? και σε περιπτωση που ειναι σωστος ας πουμε ακριβως..., καπου διαβασα οτι αν δεν ακουμπησεις το μετρητη σωστα πανω στην ταπα που βαζουν αερα και ξερω γω το πιεσης πολυ μπορει να χασει αερα το ελαστικο....οποτε αν χασει θα ξαναπηγαινω...φιλικα παντα! απλα μου φενεται λιγο ακυρο αυτο το πηγαινε ελα... στο βενζιναδικο τοσο ακυρα χρησιμοποιουν? δηλαδή δεν παιζει να βαζουν οσο γραφει το μηχανημα τους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Apostolos-106 rallye (ApostolisR)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 Rallye, 1.6L 16V, Year 2003

Ένταξη: 25 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 228

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Μάϊ 2013, 17:04:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

reselie-206 έγραψε:
re παιδιά έλεος γιατί να πάρει κάποιος αυτό το πράγμα????

Παίρνεις έναν ΑΠΛΟ μετρητή πίεσης τι να το κάνεις αυτό αμα είναι να συμπληρώσεις θα πάς στο βενζινάδικο.....

Εντάξει απλά εγώ έχω πρόσβαση σε κομπρεσέρ οπότε αν πάρω αυτό τον μετρητή θα το κοιτάω χωρίς να πηγαίνω σε βεντζινάδικα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Apostolos-106 rallye (ApostolisR)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 Rallye, 1.6L 16V, Year 2003

Ένταξη: 25 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 228

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Μάϊ 2013, 17:31:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Rallyes έγραψε:
αμα βαλω στο βενζιναδικο δηλαδη αερα, θα κουβαλαω και αυτο για ακριβη μετρηση μαζι μου σαν ψυχακιας? ή οταν φτανω σπιτι θα μετραω...?? και αν ναι, τοτε σε περιπτωση που ειναι λιγοτερος ο αερας που μου βαλαν τοτε, θα ξαναπαω να του πω βαλε παλι? και σε περιπτωση που ειναι σωστος ας πουμε ακριβως..., καπου διαβασα οτι αν δεν ακουμπησεις το μετρητη σωστα πανω στην ταπα που βαζουν αερα και ξερω γω το πιεσης πολυ μπορει να χασει αερα το ελαστικο....οποτε αν χασει θα ξαναπηγαινω...φιλικα παντα! απλα μου φενεται λιγο ακυρο αυτο το πηγαινε ελα... στο βενζιναδικο τοσο ακυρα χρησιμοποιουν? δηλαδή δεν παιζει να βαζουν οσο γραφει το μηχανημα τους?

Φίλε, στο βεντζινάδικο μπορείς να βάλεις επίτηδες παραπάνω αέρα και όταν πας σπίτι μετράς με το δικό σ μετρητή(ότι και να είναι αυτός) και βγάζεις τον παραπανησιο αέρα. Αυτό μπορείς να το κάνεις με οποιοδήποτε μετρητή αγοράσεις...και έτσι "ελέγχεις" και αν το μηχάνιμα του εκάστοτε βεντζινάδικου μετράει σωστά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Μάϊ 2013, 17:36:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Rallyes έγραψε:
αμα βαλω στο βενζιναδικο δηλαδη αερα, θα κουβαλαω και αυτο για ακριβη μετρηση μαζι μου σαν ψυχακιας? ή οταν φτανω σπιτι θα μετραω...?? και αν ναι, τοτε σε περιπτωση που ειναι λιγοτερος ο αερας που μου βαλαν τοτε, θα ξαναπαω να του πω βαλε παλι? και σε περιπτωση που ειναι σωστος ας πουμε ακριβως..., καπου διαβασα οτι αν δεν ακουμπησεις το μετρητη σωστα πανω στην ταπα που βαζουν αερα και ξερω γω το πιεσης πολυ μπορει να χασει αερα το ελαστικο....οποτε αν χασει θα ξαναπηγαινω...φιλικα παντα! απλα μου φενεται λιγο ακυρο αυτο το πηγαινε ελα... στο βενζιναδικο τοσο ακυρα χρησιμοποιουν? δηλαδή δεν παιζει να βαζουν οσο γραφει το μηχανημα τους?


Οχι δεν υπάρχει το πήγαινε έλα.. Είναι απλά τα πράγματα. Κουβαλάς πάντα στο αμάξι τον μετρητή (σιγα το μέγεθος πχ αυτό ή ένα καλό και πιο ακριβό...
πάς στο βενζινάδικο βάζεις με του βενζινά (γιατί πρέπει να του πείς να σου βάλει?? μόνο σου...) και μετά μετράς΄. Αν είσαι εντάξει φεύγεις αν όχι διορθώνεις και μετά φεύγεις... Αλλιώς πάρε ένα κομπρεσεράκι και βάζε σπίτι σου... (πολύ βαβούρα για το τίποτα...)

Εγώ πάντως ποτέ δεν είχα πρόβλημα.. Έβαζα στο ένα μετρούσα πόσο διαφορά έχει στο όργανο του βενζινάδικου και μετά έβαζα σε όλα υπολογίζοντας αυτή τη διαφορά


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyes (Nikos)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 06 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 144
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Μάϊ 2013, 18:47:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ok σωστο και αυτο θα παρω ενα οργανακι τετοιο να βρισκεται...καλο ειναι...
αυτο του ebay που εδειξες αξιζει να το αγορασω? καλο ειναι? ευχαριστω προκαταβολικα!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyes (Nikos)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 06 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 144
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Σεπ 2013, 15:42:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυριο θα παω ενα ταξιδακι το 207 rallye μου και θα εχω εκτος απο τον συνοδηγο και 2 ατομα πισω και 2-3 βαλιτσουλες μικρες (Σακ βουαγιάζ) στο πορτ παγκαζ....
η πορτα μου γραφει 2.5 bar/2.5 bar μπρος/πισω σε νορμαλ καταστασεις...
και απο κατω γραφει με φορτιο αν δεν κανω λαθος (ενα σημαδακι εχει δηλαδη που νομιζω σημενει φορτιο δεν περνω και ορκο) και λεει 2.5 bar/2.9 bar μπρος/πισω....τωρα που θα παω ταξιδι να βαλω την δευτερη εκδοχη με 2.5 bar μπροστα / 2.9 bar πισω ???? το 2.9 δεν ειναι πολυ υπερβολη σε σχεση με το μπροστα...δηλαδη μπροστα θα εχω 36 psi και πισω 42?????? Shocked
το βασικα ερωτημα του τοπικ ειναι βαζω πιο πολυ στα πισω για το ταξιδι τωρα? ή 36 μπρος/πισω? ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
driver7 (thanassis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC f/l

Ένταξη: 12 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 262

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Σεπ 2013, 15:55:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συνήθως βάζω 38-36...σε ταξίδι δεν το αλλάζω ιδιαίτερα, εκτός από μια δυο φορές που είχα 38-38 λόγω μεγαλύτερου βάρους πίσω (όχι ότι μου έκανε διαφορά σε χαλαρούς ρυθμούς ταξιδιού)...απλώς ψυχολογικά...

Με τα βάρη που αναφέρεις πως θα έχεις, θα έμενα στο 38-36 η 38-37...μικρή διαφορά θα δεις στο ταξίδι....

Τώρα αν έχεις 36 κ μπροστά (που εμένα μου φαίνεται λίγο - όπως και στους αισθητήρες) βάλε 36-36...δεν πιστεύω να σε επηρεάσουν ιδιαίτερα τα κιλά που θα έχεις πίσω...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyes (Nikos)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 06 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 144
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Σεπ 2013, 18:13:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

driver7 έγραψε:
Συνήθως βάζω 38-36...σε ταξίδι δεν το αλλάζω ιδιαίτερα, εκτός από μια δυο φορές που είχα 38-38 λόγω μεγαλύτερου βάρους πίσω (όχι ότι μου έκανε διαφορά σε χαλαρούς ρυθμούς ταξιδιού)...απλώς ψυχολογικά...

Με τα βάρη που αναφέρεις πως θα έχεις, θα έμενα στο 38-36 η 38-37...μικρή διαφορά θα δεις στο ταξίδι....

Τώρα αν έχεις 36 κ μπροστά (που εμένα μου φαίνεται λίγο - όπως και στους αισθητήρες) βάλε 36-36...δεν πιστεύω να σε επηρεάσουν ιδιαίτερα τα κιλά που θα έχεις πίσω...

σημερα εβαλα στο βενζιναδικο 36 μπροστα και 36 πισω..
το βαρος που θα εχω πισω ειναι 3 ατομα τελικα δηλαδη γυρω στα 250 κιλα (τα 3 αυτα ατομα) και τα πραγματα πισω θα 3-4 σακ βουαγιας...
να τα αφησω 36 μπροστα και 36 πισω... ή να βαλω στα πισω 38 και να αφησω 36 τα μπροστα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rallyes (Nikos)
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 06 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 144
Τόπος: ATHENS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Σεπ 2013, 22:58:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα αφησα τελικα 36 μπροστα και 36 πισω...36 σε ολα..πιστευω δεν θα χει θεμα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Οκτ 2013, 14:57:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ερωτηση για τους πιο μοτορσπορτ τυπους....τελικα σε ποια πιεση δουλευουν καλυτερα τα λαστιχα μας...κ η απορια εχει ως εξης...με τη μηχανη,σε 1000 ss δουλευω 24-26,μιας κ η μηχανη ειναι βαρια κ τα ζεσταινει πιο ευκολα.στην ιδια διασταση ελαστικων,σε 750 ss δουλευω 34-36 μιας κ η μηχανη ειναι πιο ελαφρια κ δεν ανεβαζουν τοσο ευκολα θερμοκρασια τα λαστιχα...
Λογικα κ στο αμαξι κατι τετοιο θα ισχυει μιας κ το 207 ειναι πιο βαρυ απο ενα 106 που δουλευα σε 15αρα μαξ 32.μηπως το 36 ειναι λιγο πολυ,κ σε πολυ ζορι θα ανεβασει πολυ θερμοξρασια,αρα περισσοτερη πιεση κ γλυστραει μετα??


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Οκτ 2013, 17:19:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φίλτατε πιέσεις για κόντρες (απο στάση ή ρεπρίζ) ή διασκέδαση σε στροφές;

Εγώ τα έχω πάντα 36 κρύα 205/45/17 και είμαι ιευχαριστημενος απο το δεύτερο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Οκτ 2013, 20:59:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για κοντρες ξερω ρε.... Laughing το ιδιο θα ισχυει κ για 215/45/17? Κανονισε γιατι ειμαι μονιμως με esp off... Embarassed


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Οκτ 2013, 23:31:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lastixo. Diastasi. Anartisi.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagos (bagosgt-Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207....

Ένταξη: 17 Σεπ 2012
Δημοσιεύσεις: 1050
Τόπος: Halkida

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Οκτ 2013, 06:02:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

T1r 215/45/17 kw1!


μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Οκτ 2013, 22:02:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για κόντρες ρολλ 40psi εύκολα.

Για στάση, αναλόγως ελαστικού. Συνήθως 40-5 πίσω και γύρω στα 25psi μπροστά (ψάχνοντας και βρίσκοντας).

Σε στροφές (όχι πίστα), 35psi. Αναλόγως πάντα και με το βάρος του οχήματος.

Arrow Αυτά από την προσωπική μου (μικρή) εμπειρία σε 207 με ελαστικά 205/45/17 P-Zero Nero.



Υ.Γ. Στην πίστα δεν θες απώλεια πίεσης γιατί το ελαστικό "μαγουλιάζει", θες όσο το δυνατόν μεγαλύτερη πίεση σε συνδυασμό με την μεγαλύτερη δυνατή επιφάνεια επαφής του ελαστικού με την άσφαλτο (να επιτευχθεί η χρυσή τομή δλδ. πίεσης-επιφάνειας), όχι τόση πολλή όμως που στο τέλος να πατάει μονάχα ένα μικρό τμήμα του. Επίσης, περισσότερη πίεση στα ελαστικά σημαίνει και σκληρότερα πλαϊνά που συνεπάγεται καλύτερη απόκριση και feeling στο τιμόνι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 31 Οκτ 2013, 14:52:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βάγγο :

Pirelli PZero Nero // 205/45-17 88V // GT
Καθημερινά 38ε - 36π
Ταξίδι 36ε - 36π

TOYO T1R // 205/45-17 88V // RC
δε μου δούλεψε ΠΟΤΕ και σε κανέναν συνδυασμό πιέσεων

Kumho KU39 // 205/45-17 XL 88V // RC
Καθημερινά 40ε - 38π
Ταξίδι 38ε - 38π

Kumho KU39 // 205/45-17 XL 88V // GAZ 330?(δε θυμάμαι ακριβώς λίμπρες)
Καθημερινά 38ε - 38π
Ταξίδι 36ε - 34π

Pirelli PZero Nero // 215/45-17 XL 91Y // RC
Καθημερινά 40ε - 40π
Ταξίδι 38ε - 38π

Bridgestone Potenza Adrenaline RE002 // 215/45-17 XL 91W // RC
Καθημερινά 42ε - 42π
Ταξίδι 38ε - 38π

Επειδή είμαι κι εγώ με μόνιμο το ESP εκτός οπότε πρέπει να προσέχω λίγο στο στρίψιμό μου...

Τα Potenza ακόμη δεν τα έχω δοκιμάσει εκτενώς γιατί τώρα τα έβαλα αλλά έχω κάνει 2-3.000km και νομίζω πως με τα 42 εμπρός-πίσω μου δουλεύει πιο καλά στις καθημερινές μετακινήσεις αλλά και "βόλτες"! Wink


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 24, 25, 26  Επόμενη
Σελίδα 25 από 26

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3469s (PHP: 74% - SQL: 26%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on