PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

GTCC: 1ος Αγώνας Κυριακή 16 Απριλίου 2006
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Απρ 2006, 09:01:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περισσότερες πιθανότητες έχεις να συγκρουσθείς με κάποιον στους δημόσιους δρόμους παρά μέσα στην πίστα.
Όσο για φθορές , εκτός από την ταλαιπωρία των ελαστικών καμία εκτός και αν το παρακάνεις και έχεις κάποια έξοδο αλλά και πάλει θα είναι πολύ μικρές.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Απρ 2006, 09:40:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μίκρυνα 2 φώτο (από τις 190) και τις ποστάρω για να πάρετε μια γεύση από τις φώτο που έβγαλα στο GTCC........


O Νίκος σε δράση....... Thumb Left Thumbs Up Thumb Left





Εδώ δεν χρειάζεται να κάνω σχόλιο...... Thumb Left Worthy Thumbs Up Clapping

Για τις υπόλοιπες θα περιμένετε μέχρι την άλλη Πέμπτη που θα φέρω το CD στη λέσχη. Wink


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Απρ 2006, 11:34:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gianic έγραψε:
μπραβο ! Thumbs Up Thumbs Up Thumbs Up Thumbs Up Thumbs Up

μερικες ερωτησεις :

- Απο φθορες ειχατε τιποτα ;
- Κινδυνεψατε να συγκρουστειτε με αλλον ;


Εγω που ειχα ενα ταλαιπωρημενο δεξι ακρομπαρο, με τον αγωνα εγινε χειροτερο (καβαλουσα μερικα kerb, τσιμπουσα και λιγο απ'το χωμα..) οποτε απεκτησε αρκετο τζογο. Αλλα γενικα No problem, σημερα φτιαχτηκε.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Απρ 2006, 11:53:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επιτέλους.....ένα όνειρο ...έγινε πραγματικότητα....!!!!

Το δικό σας και το δικό μας.....ένα όνειρο το οποίο ήθελε όλους τους <<εραστές>> της γρήγορης οδήγησης να συμετάσχουν σε ένα event το οποίο θα τους προσέφερε την δυνατότητα να μάθουν τα όρια τα δικά τους αλλά και των αυτοκινήτων τους.....σε ένα ασφαλές περιβάλον,μακριά απο κάθε άγχος (βλέπε..=απρόβλεπτοι παράγοντες στον δρόμο κτλ...) προσιλομένοι αποκλειστικά σε αυτό που αγαπούν.....αλλά ταυτόχρονα,μακριά απο ένα τυπικό event σχεδιασμένο απο επαγγελματίες(?) το οποίο έχει μοναδικό σκοπό την <<αφαίμαξη>> των αγωνιζομένων....


Αυτό λοιπόν το όνειρο είναι η πραγματοποιήση του πρώτου GTCC
...και επειδή όπως λέγαμε είναι ένα πρωτάθλημα σχεδιασμένο απο εμάς για εμάς(δλδ..Όλα τα Clubs αυτ/του) αυτό πιστέυω ότι αποδείχθηκε την Κυριακή όχι μόνο απο το νούμερο των συμμετοχών αλλά και απο την συμπεριφορά όλων των αγωνιζομένων και μέσα στην πίστα....!!

Αυτά απο εμένα. Wink



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Απρ 2006, 13:04:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν και λίγο καθυστερημένα, λόγω έλλειψης internet αυτές τις μέρες αφού είμαι σε άδεια, να πω και εγώ ένα μεγάλο μπράβο και συγχαρητήρια σε όλους όσους βοήθησαν να γίνει πράξη το event αυτό.
Ένα event που χρόνια τώρα ο πρόεδρός μας είχε ονειρευτεί, με τους υπόλοιπους όταν το είχαμε πρωτοακούσει να το θεωρούμε εξαιρετικά δύσκολο.
Ο πρόεδρας όμως το πήρε προσωπικά στιγμή δεν το βαλε κάτω το πάλεψε όλο αυτό το καιρό έγιναν οι απαραίτητες ενέργειες με τρέξιμο με κόπο και με πολύ χρόνο και αυτό το όνειρο έγινε πραγματικότητα.
Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια και ένα μεγάλο μπράβο, στον Τάσο Κωσταντάτο που πραγματικά το GTCC είναι παιδί του και απέδειξε ότι τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο αν πραγματικά το θες και αν έχεις την θέληση και το πείσμα να φτάσεις ως το τέλος.
Τάσο αληθινά έκανες περήφανο όλο το σύλλογο.

Επίσης μπράβο στα υπόλοιπα club που πίστεψαν και βοήθησαν να γίνει πράξη το GTCC, το πρωτάθλημα όλων.

Σαν διοργάνωση ήταν κάτι παραπάνω από σοβαρή και το θέαμα υπέροχο και το ενδιαφέρον σε όλες τις κατηγορίες μεγάλο.
Όλα τα club λειτούργησαν και συμπεριφέρθηκαν άψογα, αποδεικνύοντας ότι μπορούν και μόνα τους χωρίς μεσάζοντες να ικανοποιήσουν το έντονο πάθος τους για την αυτοκίνηση που τα διακρίνει και τα χαρακτηρίζει.
Ελπίζω σαν σύλλογος να συνεχίσουμε να στηρίζουμε το GTCC με όσες πιο πολλές συμμετοχές μπορούμε στον κάθε αγώνα γιατί πραγματικά είναι μια εμπειρία που αξίζει. Και η κούραση στο τέλος της ημέρας είναι πολύ γλυκιά αφήνοντας ένα χαμόγελο στα χείλη.
Πολύτιμη βέβαια και η βοήθεια από τους χορηγούς και ελπίζω στο μέλλον να πολλαπλασιαστούν.

Τέλος πολλά μπράβο και στα παιδιά που ήταν κριτές του αγώνα και τους έφαγε ο ήλιος όλη την ημέρα, δύσκολο το έργο σας παιδιά...

Εν αναμονή του επόμενου, λοιπόν....

Υ.Γ.Μακάρι να ταν και ο Αρούλης μαζί μας την Κυριακή Crying or Very sad


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
orestis (orestis)
Μέλος
Μέλος


106 rallye , saxo GROUP A

Ένταξη: 06 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 137
Τόπος: αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Απρ 2006, 13:29:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος




Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
nickzotos (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1400 (8V) ΧΤ 2001

Ένταξη: 07 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 824
Τόπος: ΝΙΚΑΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Απρ 2006, 15:20:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gianic έγραψε:
μπραβο ! Thumbs Up Thumbs Up Thumbs Up Thumbs Up Thumbs Up

μερικες ερωτησεις :

- Απο φθορες ειχατε τιποτα ;
- Κινδυνεψατε να συγκρουστειτε με αλλον ;



απο φθορες ΤΙΠΟΤΑ απολυτως
ουτε περιπτωση για συγκρουση υπηρχε Wink Exclamation








http://www.quad-atv.gr

Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ, ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
gianic (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mx-5 1.8

Ένταξη: 02 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 835
Τόπος: Αγ.Παρασκευη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Απρ 2006, 15:29:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραια αντε να παιρνουμε θαρρος να κατεβουμε περισσοτεροι την επομενη Smile

(ποτε ειναι;) Question Question Question




bye bye cc , welcome miata
Fuck army...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nickzotos (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1400 (8V) ΧΤ 2001

Ένταξη: 07 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 824
Τόπος: ΝΙΚΑΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Απρ 2006, 15:35:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

18 ιουνιου... www.gtcc.gr Exclamation Exclamation Exclamation








http://www.quad-atv.gr

Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ, ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
orestis (orestis)
Μέλος
Μέλος


106 rallye , saxo GROUP A

Ένταξη: 06 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 137
Τόπος: αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Απρ 2006, 17:56:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα ηθελα να ευχαριστισω θερμα τον ultra-one που μου εστειλε καποιες φωτογραφιες και παραλληα να ρωτησω εαν καποιος αλλος εχει υλικο ακομη και βιντεο.
ειδα αρκετους να κρατανε καμερα. ολο και καποιος θα διαβασει το ποστ μου Smile

ευχαριστω πολυ!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Απρ 2006, 09:12:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια συγχαρητηρια! Very happy
Θα πρεπει να ηταν καταπληκτικα... Wink
p206Mike έγραψε:
Υ.Γ.Μακάρι να ταν και ο Αρούλης μαζί μας την Κυριακή Crying or Very sad

Αααστα ρε φιλε... Crying or Very sad
Ο Αρουλης δεν θα ειναι μαζι σας για αρκετα gtcc... Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
KAPSALISS (ΜΑΝΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


AUDI A3 SPORTBACK

Ένταξη: 21 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Απρ 2006, 12:40:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εκ μερους της Διαχειριστικής Ομαδας του AUDI SPORTS CLUB θα ηθελα να συγχαρώ όλους όσους βοήθησαν στην πραγματοποίηση του GTCC .

Το AUDI SPORTS CLUB στηρίζει τέτοιες προσπάθειες και πάντα θα συμμετέχει δυναμικα !!! Όλοι μας είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε βοήθεια χρειαστεί .

Συγχαρητήρια για την άψογη οργάνωση .

Ραντεβού στις πίστες στις 18 ΙΟΥΝΙΟΥ!!!!!

AUDI SPORTS CLUB




www.audisportsclub.gr
6948 918470
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
gonakinen (ΓΙΩΡΓΗΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

106RALLYE A6 , 205 E11

Ένταξη: 28 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 742
Τόπος: ΠΕΙΡΑΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ http://www.chaniacrete.gr/gr/

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Απρ 2006, 14:32:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

orestis έγραψε:
θα ηθελα να ευχαριστισω θερμα τον ultra-one που μου εστειλε καποιες φωτογραφιες και παραλληα να ρωτησω εαν καποιος αλλος εχει υλικο ακομη και βιντεο.
ειδα αρκετους να κρατανε καμερα. ολο και καποιος θα διαβασει το ποστ μου Smile

ευχαριστω πολυ!

Υπάρχει και θα το έχουμε σύντομα!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
gonakinen (ΓΙΩΡΓΗΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

106RALLYE A6 , 205 E11

Ένταξη: 28 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 742
Τόπος: ΠΕΙΡΑΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ http://www.chaniacrete.gr/gr/

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Απρ 2006, 20:51:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με την ευκαιρία...
Υστερα από τη συμμετοχή σε 3 αγώνες-track days(F2F, GP, GTCC) και με αφορμή το μικρομπέρδεμα στον τελευταίο αγώνα, μου γενιέται η επιθυμία (και απαίτηση αν θέλετε...) για το εξής:
Να καθιερωθεί ένας επίσημος ειδικός κανονισμός αγώνα[/i]
κυρίως για το GTCC , ώστε να τον γνωρίζουμε, να κινούμαστε ανάλογα σαν αγωνιζόμενοι, να τον σεβόμαστε και να τον τηρούμε.Ενας κανονισμός που θα βοηθάει και το έργο της οργάνωσης και θα παρέχει 'ασφάλεια' στους αγωνιζόμενους.
Ξέρω οτι πρόκειται για αγώνες παιδίας, στους οποίους κάνουμε την πλάκα μας, ομως αν αναλόγιστούμε οτι υπάρχουν παιδιά που ακολουθούν το έπαθλο, ενδιαφέρονται και αγχώνονται, και κυρίως ριχνουν χρήμα γι'αυτό, τότε μάλλον τα πραγματα γίνονται πιο σοβαρά απ'όσο νομίζουμε....
Ειδικά όταν λόγω αγνοιας ή ασάφειας του κανονισμού χάνονται αγώνες
Και επιστρέφω στο δικό μου παράδειγμα για το οποίο να εξηγήσω οτι δεν επιρρίπτω ευθύνη σε κανένα, αντιθέτως ήταν πολυ τιμητικό που μου εδωσαν τα παιδιά την ευκαιρία να κάνω τελικά τους 4 γύρους έστω και εκτός συναγωνισμού.
Ομως...
Αφου βρισκόμουν στο γύρο προθέρμανσης 'εμεινα' πριν το φωτοκύτταρο τις εκκινησης από μία 'βλάβη' που χρειαζόμουν 1 λεπτό επισκευης για να κάνω τον αγώνα μου. Αμέσως ρωτησα στη γραμματεία και ενημερώθηκα ότι΄είμαι ΕΚΤΟΣ αγώνα. Αργότερα πληροφορήθηκα ότι αν προλάβαινα την κατηγορία μου,θα έτρεχα κανονικά .
Αν δηλαδή ίσχυε το δεύτερο θα έτρεχα στα PITS , θα έπαιρνα το κλεδί που χρειαζόμουν,θα εφτιαχνα τη βλάβη , θα έτρεχα εντός συναγωνισμού και θα είχα τους πρώτους μου βαθμούς στο έπαθλο GTCC που τόσο ήθελα να ακολουθήσω...
Τι ίσχυε τελικά.? Γιατί να μην είχα μια πλήρη γνώση ενός κανονισμου και να έπραττα ανάλογα?
Κι αν υποθέσουμε ότι εγω σέβομαι την κάθε οργάνωση , σκεφτείτε οτι υπάρχουν πολλά "καλά" παιδάκια που αφορμή ψάχνουν να κάνουν άνω κάτω ένα αγώνα που καποια άλλα παιδιά έχουν μοχθήσει για να στήσουν.

Γι'αυτο ας υπάρχει κάποιος ειδικός κανονισμός και αν δεν έχει γίνει μέχρι τώρα ας γίνει στο GTCC μας, ώστε αυτός ο θεσμός να έχει μια υγιή εξέλιξη και πορεία...

Φιλικά...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
asa1 (Τασος)
Μέλος
Μέλος


106 gra 306 gti6 306 1.6 16v 309 1.6 16v

Ένταξη: 13 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 152
Τόπος: περιστερι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Απρ 2006, 10:24:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ολα αυτα που λες ειναι σωστα επισης υπαρχει και ασαφεια με το θεμα ελαστικων.Η να τα αφησουνε τελειως ελευθερα απο σλικ μεχρι δρομου η να υπαρξει ενας σχετικος κανονισμος και φυσικα ελενχος.Στον αγωνα με λαστιχα δρομου ειμασταν το πολυ 10 αυτοκινητα και νομιζω οτι ειναι ανισως ανταγωνισμος επισης δεν ειδα την κατηγορεια racing οπου θα επρεπε να μπουν καποιες συμετοχες


01000hp racing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Απρ 2006, 10:53:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειδικός Κανονισμός Βεβαίως και υπάρχει. Ομως είναι λογικό να μην συμπεριλαμβάνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ μέσα αφού μέχρι τώρα τέτοιοι αγώνες είχαν πολύ ελλειπή στοιχεία στον κανονισμό. Ηδη αυτός που έχουμε παρουσιάσει είναι πιο πλήρες από όσους έχω δεί, ενώ είναι λογικό, όταν βλέπουμε κάποια έλλειψη να συμπληρώνεται. Σε αυτές τις περιπτώσεις όπως η δική σου, την απόφαση την παίρνει ο αγωνοδίκης. Στην προκειμένη περίπτωση είσουν Μέσα στην "ειδική" και δεν γινόταν να επιστρέψεις στα πιτ. Αφήσαμε μήπως επισκευάσεις το αυτοκίνητο εκείνη την ώρα, αλλά όταν θα πέρναγες από την γραμμή χρονομέτρησης, θα έπερνες χρόνο κανονικά. Οταν τελειώσε και η κατηγορία που συμμετείχες, τότε τέθηκες εκτός αγώνα. Αυτό είναι και το λογικό. Διαφορετικά ΟΛΟΙ θα λέγανε στον γύρο αναγνώρισης ότι κάτι συμβαίνει και θα ξαναπηγαίνανε στα pits.

Δεν ξέρω πως μπορεί να αποσαφινηστεί μέσα στον ειδικό κανονισμό αυτό, αλλά σίγουρα είναι υπό εξέταση.

Οσο αφορά τα ελαστικά, σύμφωνα με τον ειδικό κανονισμό, επιτρέπονται όσα ελαστικά έχουν έγκριση τύπου DOT. Στην ουσία αυτό σημαίνει ότι επιτρέπονται ελαστικά "Με άδεια χρήσης δρόμου". Μέσα σε αυτά συμπεριλαμβάνονται και τα ημισλίκ που επιτρέπονται στον δρόμο. Ο Τεχνικός Εφορος ήταν στην Εξοδο των pit και πραγματοποιούσε ελέγχους στα αυτοκίνητα και για τα λάστιχα. Με εξαίρεση το Nissan που είχε ελαστικά slick και αποκλείστηκε, κανένα άλλο αυτοκίνητο δεν είχε ελαστικά εκτός προδιαγραφών.

Από εκεί και ύστερα, δεν υπήρχε κανένα αυτοκίνητο που να έπρεπε υποχρεωτικά να συμμετέχει στην κατηγορία Racing. Ακόμα και για του Ιντζόγλου που συζητήθηκε επειδή έφερε κλωβό ασφαλείας, το αυτοκίνητο μέχρι πέρισυ έτρεχε ως "National", δηλαδή αυτοκίνητο δρόμου χωρίς καμία μετατροπή και από τότε δεν έχει δεχτεί καμία μετατροπή. Σύμφωνα λοιπόν με τον κανονισμό συμμετέχει κανονικά στην κατηγορία που έτρεξε. Μην ξεχνάμε ότι για τέτοιες παιδιές, ο κλωβός ασφαλείας ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ.

Ευχαριστούμε που προσπαθείτε να κάνετε το έργο μας καλύτερο. Οτι απορία υπάρχει ή πρόταση σχετικά με το GTCC ευχαρίστως να το συζητήσουμε!



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
asa1 (Τασος)
Μέλος
Μέλος


106 gra 306 gti6 306 1.6 16v 309 1.6 16v

Ένταξη: 13 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 152
Τόπος: περιστερι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Απρ 2006, 11:28:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο θεμα λαστιχα υπαρχουν dot τα οποια αναφερουν for competition use only και ειναι πολυ διαφορετικα απο αλλα ημισλικ που δεν το αναφερουν.Ενδεικτικα η start line σε βαζει στην racing οταν εχεις τετοια λαστιχα οσο αφορα τον κλοβο σιγουρα ενα αμαξι με κλοβο δεν πρεπει να αλαζει κατηγορεια ασχετα αν εχει πολυ καλυτερη ακαμψια το θεμα ειναι βασικα τα λαστιχα.Εαν τα πραγματα με το gtcc γινουν ποιο επισημα τοτε θα πρεπει και οι οδηγοι να δηλωνουν κατηγορεια (οπως στο πρωταθλημα)με τους σχετικους κανονισμους και περι ενστασεων(θα μου πεις τι λες τωρα)απλα ετσι θα υπαρχει μεγαλυτερη ισοτητα και ποιο ξεκαθαρες κατηγορειες


01000hp racing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
gonakinen (ΓΙΩΡΓΗΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

106RALLYE A6 , 205 E11

Ένταξη: 28 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 742
Τόπος: ΠΕΙΡΑΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ http://www.chaniacrete.gr/gr/

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Απρ 2006, 02:17:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατ'αρχήν να διευκρινήσω ότι το παραπάνω δεν γράφτηκε με σκοπό να πάω κόντρα σε κανένα επειδή έτυχε σε εμένα το συγκεκριμένο περιστατικό, ούτε να βγάλω τα "σπασμένα" από την ατυχία μου στον τελευταιο αγώνα.
Και να σημειώσω ότι με τον Τάσο (απ΄τον οποίο περίμενα απάντηση στον προβληματισμό μου και καλώς το εκανε) έχουμε ήδη γνωριστεί (για όσους δεν το ξέρουν) εχουμε μια καλή σχέση και πιστέυω μια πιο έντονη συνεργασια στα αγωνιστικά θέματα μολίς στρώσει και το δικό μου πρόγραμμα...

Απλά είναι αναγκαίο για ένα θεσμό που έχει τη σοβαρότητα ενός κανονικού αγώνα να υπάρχει ένας σαφής κανονισμός.

Για να δώσω κι ένα παράδειγμα, στο έπαθλο δεξιοτεχνιών Κρήτης το οποίο ακολουθω τα τελευταία 3 χρόνια κινούμαστε με βάση τον ειδικό κανονισμό που έχει εξαγγείλει η ΕΘΕΑ για τους αγώνες αυτους και οι αγώνιζόμενοι και οι οργάνωτές μεχρι και την τελευταία λεπτομέρεια αυτού.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Απρ 2006, 09:02:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ε ρε γμτ, το έχασα... Εμπλοκή στο στρατόπεδο... Confused

Θα συμμετέχω κανονικά στους υπόλοιπους αγώνες! Πρέπει να ήταν πολύ μπροστά η όλη εκδήλωση!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Σελίδα 10 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2258s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on