PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

GTCC & PSClub - Challenge 2006
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Μάρ 2006, 11:57:39    Θέμα δημοσίευσης: GTCC & PSClub - Challenge 2006 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ενας καινούργιος θεσμός δημιουργείται μέσα από την συνεργασία των μεγαλύτερων Club αυτοκινήτου στην χώρα μας. To GTCC είναι ένα πρωτάθλημα αυτοκινήτων δρόμου που διεξάγεται σε οργανωμένες πίστες στην Ελλάδα με την μορφή των TimeTrial.

Σκοπός είναι να δημιουργηθεί ένα πρωτάθλημα, με μικρό κόστος συμμετοχής, όπου κάθε αγωνιζόμενος θα εκφράζει το πάθος του για την οδήγηση, αποκομίζοντας ταυτόχρονα πολύτιμες εμπειρίες για την καθημερινότητα στους δημόσιους δρόμους.

Στηριζόμενο στα διεθνή πρότυπα των Time Trial σε οργανωμένες πίστες, και έχοντας την έγκριση της ΕΘΕΑ, το GTCC είναι σίγουρο ότι από την αρχή θα μπει μέσα στις καρδιές όλων των φίλων του μηχανοκίνητου αθλητισμού.

Αρχικά στηρίζεται στην ελαχιστοποίηση του κόστους συμμετοχής κάθε αγωνιζόμενου, γεγονός που αναμένεται να οδηγήσει σε μεγαλο αριθμό συμμετοχών, καθώς το μέχρι σήμερα κόστος παρόμοιων events ήταν απαγορευτικά υψηλό. Η προβολή του θεσμού και οι συμμετοχές είναι ουσιαστικά εξασφαλισμένα εφόσον συμμετέχουν ενεργά τα μεγαλύτερα και πιο οργανωμένα clubs αυτοκινήτου της Ελλάδας.

Τέλος, ο τρόπος διεξαγωγής του είναι τέτοιος, που εύκολα θα μπορεί να συμμετέχει κανείς, με ασφάλεια, ανεξάρτητα αν αναζητά την αγωνιστική δραστηριότητα σε ένα πρώιμο στάδιο πρωταθλητισμού ή την διασκέδαση και την εμπειρία της γρήγορης αλλά ασφαλούς οδήγησης.

Με την δημιουργία του GTCC, πιστεύουμε πως εκτός των άλλων θα συνεισφέρουμε και εμείς στην μείωση των ατυχημάτων που προκαλούνται στους δημόσιους δρόμους, αφού ιδιαίτερα οι νέοι θα μπορούν εύκολα και με μικρό κόστος να εκφράζουν την αγάπη τους για ταχύτητα, κάτω από ασφαλείς συνθήκες σε ελεγχόμενες και οργανωμένες πίστες.

Επιπρόσθετα, ένας τέτοιος θεσμός, μπορεί εύκολα να αναδειχτεί σε «φυτώριο» νέων οδηγών που αργότερα θα στελεχώσουν τους Ελληνικούς Αγώνες μηχανοκίνητου αθλητισμού, κάτι που η χώρα μας έχει μεγάλη ανάγκη.


Τρόπος διεξαγωγής

Κάθε αγωνιζόμενος θα πραγματοποιεί ένα αναγνωριστικό και τρεις ή τέσσερις χρονομετρημένους γύρους (ανάλογα την έκταση της πίστας).

Το άθροισμα των χρονομετρημένων γύρων που θα πραγματοποιεί, θα αθροίζεται επιβραβεύοντας έτσι την συνολική του προσπάθεια.

Οι συμμετοχές θα είναι χωρισμένες σε κατηγορίες ανάλογα τα κυβικά του κάθε αυτοκινήτου ώστε να υπάρχει η μέγιστη δυνατή ισότητα μεταξύ των αγωνιζόμενων. Στο τέλος της παιδιάς, θα υπάρχει γενική κατάταξη των αυτοκινήτων σύμφωνα με τον χρόνο που έχουν πραγματοποιήσει αλλά και κατάταξη για κάθε κατηγορία ξεχωριστά. Θα βραβεύονται οι τρεις πρώτοι κάθε κατηγορίας, αλλά θα βαθμολογούνται και οι οκτώ πρώτοι κάθε κατηγορίας για το πρωτάθλημα που θα διαρκεί ένα έτος.

Παράλληλα και μέσα από το GTCC, το PSClub προκυρύσσει εσωτερικό πρωτάθλημα αυτοκινήτων Peugeot, με ξεχωριστή βαθμολογία αλλά και διαφορετικές κλάσεις. Ετσι εκτός από την συμμετοχή στο γενικό πρωτάθλημα, τα μέλη του PSClub θα συμμετέχουν και στο εσωτερικό του πρωτάθλημα!

Για το 2006 πιλοτικά θα πραγματοποιηθούν συνολικά 4 αγώνες στην Αττική. Στην βαθμολογία του πρωταθλήματος θα προσμετρούν και οι 4.

Περισσότερες πληροφορίες και ενημερώσεις από το website του GTCC ( http://www.gtcc.gr ) που σύντομα θα είναι διαθέσιμο για το κοινό αλλά και μέσα από τις σελίδες του PSClub!






Kατηγορίες GTCC

S. (Special) Aγωνιστικά αυτοκίνητα
Α. 4χ4 πάνω από 1.750 cc / πάνω από 2.001cc με Τurbo
Β. Πάνω από 2001cc / έως 2.000cc με Τurbo
Γ. Από 1.801cc έως 2.000cc / έως 1.800cc με Τurbo
Δ. Από 1.601cc έως 1.800cc / έως 1.600cc με Τurbo
Ε. Από 1.401cc έως 1.600cc / έως 1.400cc με Τurbo
Ζ. Από 1.151cc έως 1.400cc / έως 1.150cc με Τurbo
Η. Εως 1.150cc

Bαθμολογία GTCC για κάθε κλάση:

Ο πρώτος 20 Βαθμούς
Ο δεύτερος 16 Βαθμούς
Ο τρίτος 13 Βαθμούς
Ο τέταρτος 11 Βαθμούς
Ο πέμπτος 9 Βαθμούς
Ο έκτος 7 Βαθμούς
Ο έβδομος 5 Βαθμούς
Ο όγδοος 3 Βαθμούς
Ο ένατος 2 Βαθμούς
Ο δέκατος 1 Βαθμό





Κατηγορίες PSClub - Challenge

- Κατηγορία Α: Κάτω από 8 κιλά / ίππο.
- Κατηγορία Β: Εώς 8 κιλά / ίππο.
- Κατηγορία Γ: Εώς 10 κιλά / ίππο.
- Κατηγορία Δ: Εώς 12 κιλά / ίππο.

Βαθμολογία PSClub - Challenge για κάθε κλάση:
1ος: 8 βαθμοί
2ος: 6 βαθμοί
3ος: 4 βαθμοί
4ος: 3 βαθμοί
5ος: 2 βαθμοί
6ος: 1 βαθμό



Εδώ μπορείτε να κατεβάσετε τον κανονισμό του GTCC:
http://www.gtcc.gr/documents/gtcc_kan.pdf



ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ ΟΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ "ΚΙΛΑ ΑΝΑ ΙΠΠΟ" ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΟΝΤΑΙ ΩΣ ΕΞΗΣ

KATΗΓΟΡΙΑ Α (ΚΑΤΩ ΑΠO 8KG/HP)
106 GTI 1.6
106 RALLYE 16V 1.6
205 GTI 1.6
205 GTI 1.9
205 RALLYE 1.3
206 GT 2.0
206 GTI 2.0
206 RC 2.0
306 GTI-6 2.0
306 RACE 2.0
309 GTI 1.9
309 SRI/GTI 1.6
405 MI 16 1.9
405 MI 16 2.0
406 COUPE 3.0

KATΗΓΟΡΙΑ Β (ΕΩΣ 8KG/HP)
106 RALLYE 1.3
106 RALLYE 8V 1.6
106 XSI 1.4
106 XSI 1.6
205 C.LINE 1.4
205 CTI(cabrio) 1.9
205 XS 1.4
206 CC 2.0
206 GTI 1.6 16v
206 S-16 1.6 16v
206 XS 1.6 16v
307 CC SPORT 2.0
307 XSI 2.0
406 COUPE 2.0
406 COUPE AUTO 2.0

KATΗΓΟΡΙΑ Γ (ΕΩΣ 10KG/HP)
106 XR-XT 1.4
206 CC 1.6
206 DYNAMIC 1.4 16v
206 Q.SILVER 1.4 16v
206 XS/XT 1,6 8v
206 XS-SR 1.4 16v
206 XT 1.4 16v
306 CABRIOLET 2.0
306 XR 1.6
306 XT-XS 1.8
307 CC 2.0
307 CC-AUTO 2.0
307 XS 1.6
309 BEST-LINE 1.4
309 SR 1.6
309 XR 1.4
405 GR 1.6
405 SRI 1.8
406 SR 1.8
406 SV 2.0
407 SW ST 2.0

KATΗΓΟΡΙΑ Δ (ΕΩΣ 12KG/HP)
106 XN 1.0
106 XR 1.1
206 XS-SR 1.4 8v
206 C.LINE 1.4 8v
206 Q.SILVER 1.4 8v
206 X-DESIGN 1.1
206 X-DESIGN 1.4
206 XT 1.4 8v
306 XR 1.4
307 CC 1.6
307 LEADER 1.4
307 SW 1.6
307 XR-XS 1.4
307 XS 1.4
307 XT 1.4
407 SR 1.8
407 ST 1.8
407 SW ST 1.8

Σύντομα θα συμπληρωθούν όλα τα μοντέλα




If everything seems under control, you're just not going fast enough...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Sidobre στις Πεμ 09 Μάρ 2006, 16:13:42, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Γιώργος-WRC (Giorgos)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων


Peugeot 106 1.6 (16v)

Ένταξη: 14 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 73
Τόπος: Αθήνα - Καλλιθεάρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Μάρ 2006, 12:23:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Thumb Left Armed Roll eyes Cyclops Worthy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Μάρ 2006, 12:43:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μήπως λέω εγώ τώρα που είμαι και κακός, [ως συνήθως] ο κανονισμός να τυπωθεί και να μοιραστεί στα μέλη του PSClub [σε όσους ενδιαφέρονται βέβαια] αντί να τον κατεβάζουν μόνοι τους, τις περισσότερες φορές με Dial Up.

Ή αν αυτό δεν είναι δυνατόν, τουλάχιστον να υπάρχουν 5-10 τυπωμένοι στην Λέσχη [και συραμένοι σε ντοσιέ]. Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Μάρ 2006, 12:46:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christhehealer έγραψε:
Μήπως λέω εγώ τώρα που είμαι και κακός, [ως συνήθως] ο κανονισμός να τυπωθεί και να μοιραστεί στα μέλη του PSClub [σε όσους ενδιαφέρονται βέβαια] αντί να τον κατεβάζουν μόνοι τους, τις περισσότερες φορές με Dial Up.

Ή αν αυτό δεν είναι δυνατόν, τουλάχιστον να υπάρχουν 5-10 τυπωμένοι στην Λέσχη [και συραμένοι σε ντοσιέ]. Wink


Για όποιον ενδιαφέρεται και δεν μπορεί να κατεβάσει 36kb ή δεν έχει εκτυπωτή, ναι υπάρχει τυπωμένος στην Λέσχη Wink Wink Wink Wink
Είναι πάντοτε απαραίτητο να υπάρχει κανονισμός όποτε αυτός ζητηθεί.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Μάρ 2006, 13:27:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ωραία πράγματα. άντε να οργανωνόμαστε που λένε...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Μάρ 2006, 15:48:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Για όποιον ενδιαφέρεται και δεν μπορεί να κατεβάσει 36kb ή δεν έχει εκτυπωτή, ναι υπάρχει τυπωμένος στην Λέσχη Wink Wink Wink

34kb! Με σύνδεση dial-up χρειάζονται περίπου 7 ολόκληρα δευτερόλεπτα για να τον κατεβάσεις! Silly


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Μάρ 2006, 18:07:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποια άλλα clubs θα συμμετέχουν;

Ελπίζω να έχω άδεια!!! Rolling eyes


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Μάρ 2006, 18:11:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
Ποια άλλα clubs θα συμμετέχουν;

Ελπίζω να έχω άδεια!!! Rolling eyes


Mέχρι στιγμής πάνω απο 15! Ακόμα δεν τα γράφω γιατί μέρα με την ημέρα πληθαίνουν!



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Μάρ 2006, 23:22:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτο το κιλα ανα ιππο καπως μου καθεται...
δηλαδη θα τρεχουν σε αυτες τις κατηγοριες ανεξαρτητα μετατροπων?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Μάρ 2006, 00:48:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
αυτο το κιλα ανα ιππο καπως μου καθεται...
δηλαδη θα τρεχουν σε αυτες τις κατηγοριες ανεξαρτητα μετατροπων?


ίσα ίσα...θεωρούμε οτι μεταξύ μας υπάρχει ειλικρίνεια και λίγο πολύ γνωρίζουμε/μπορούμε να ελέγξουμε ποσα άλογα είναι περίπου κάθε αμάξι. Οπότε είναι απόλυτα δίκαιο. Δεν μίλησε κανείς για εργοστασιακή αναλογία κιλών/ίππο. Μιλάμε για κατα προσέγγιση πραγματική. Φύσικα αν κάποιος είναι λαμόγιο ακόμα και σε αυτό θα καταφέρει να τρέξει σε κατώτερη κατηγορία.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Tomcat (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1400 QS (V8) 55,927 kW+

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1188
Τόπος: Αθήνα-Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Μάρ 2006, 01:23:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όπως και να χει...οι Λαμογιές θα φανούν στους χρόνους......

Πάντως...80€ (60+20) για....5-6 min (4-5 γύροι) εντός πίστας...είναι κάπως.....τουλάχιστον για τις μικρότερες κατηγορίες!

140 Αυτοκίνητα... max...από 6 λεπτά το καθένα (4+1 γύροι) ανα δύο εντός πίστας = 7 περίπου ώρες ατελείωτης κόντρας....και όποιος αντέξει!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Μάρ 2006, 10:35:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kατ'αρχήν κανείς δεν είπε ότι είναι 80 ευρώ.

80 ευρώ είναι αυτή την στιγμή σύμφωνα με τα κοστολόγια που έχουμε μπροστά μας.

43 Ευρώ θέλει η ΕΘΕΑ για ημερήσια λισανς (20) και ασφάλιση (23)
Και απομένουν:
Κόστος πίστας (1.700 - 2.000 ευρώ)
- Ασθενοφόρα
- Εφοροι (Αλυτάρχης, Αγωνοδίκης, Τεχνικός Εφορος)
- Χρονόμετρα ΕΘΕΑ
- Επαθλα (γύρω στα 350 ευρώ)
- Νούμερα αυτοκόλλητα για τις πόρτες
- Εντυπα (αφίσσες, φυλάδια)
και ο κατάλογος συνεχίζεται.

Ομως επειδή η διοργάνωση γίνεται από τα ίδια τα Club που είναι ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΑ (και διασφαλίζεται αυτό) υπάρχει η δυνατότητα χορηγιών όπου μειώνουν το αρχικό κόστος. Οσο μειώνεται το αρχικό κόστος, τόσο μειώνεται η συμμετοχή.

Η εκτίμηση μέχρι τώρα είναι ότι το παράβολο συμμετοχής θα είναι 40-50 ευρώ ΜΟΝΟ για τα επίσημα μέλη του κάθε συλλόγου.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Sidobre στις Παρ 10 Μάρ 2006, 11:05:05, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Μάρ 2006, 10:49:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tomcat έγραψε:

Πάντως...80€ (60+20) για....5-6 min (4-5 γύροι) εντός πίστας...είναι κάπως.....τουλάχιστον για τις μικρότερες κατηγορίες!




TO θεωρω απιθανο να κρατηθει το κοστος στα 40-50ευρω...


43 η εθεα
πιστα 1700/200συμμετοχες=8.5ευρω
λοιπα εξοδα 1700/200 = 8.5
εχουμε 60+


εγω παντως κανοντας το συνηγορο του διαβολου και με τη καχυποψια που με διακρινει συνεχιζω να θεωρω οτι καπου θα χαθει η μπαλα στο δρομο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Μάρ 2006, 11:19:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
...εγω παντως κανοντας το συνηγορο του διαβολου και με τη καχυποψια που με διακρινει συνεχιζω να θεωρω οτι καπου θα χαθει η μπαλα στο δρομο...


Αντί να κρίνεις τα πράγματα καχύποπτα απ' έξω μήπως θες να βοηθήσεις ώστε να μην "χαθεί η μπάλα"....

Έχω βαρεθεί να βλέπω άπειρους "συνήγορους του διαβόλου" και ελάχιστους "βοηθούς". Sad

Εδώ είμαστε και πραγματικά θα χρειαστούμε την μέγιστη δυνατή βοήθεια στο όλο εγχείρημα. Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την MEMsound στις Παρ 10 Μάρ 2006, 13:59:42, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Μάρ 2006, 11:28:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οπως ειπα το θεωρω ανουσιο. 40-50-60ευρω για 5 γυρους?ποσοι
εχουν τοσα λεφτα για μια γρηγορη βολτα?
πως θα συγκρινες αυτην την εκδηλωση με το track day των φωτων?

θεωρω οτι υπαρχουν πολλα λαμογια που θα προσπαθησουν να πνιξουν τη προσπαθεια π.χ αυτοι που κανουν παρομοιες εκδηλωσεις.ονοματα δε λεμεεεεεε. ακομα στα περισσοτερα κλαμπ απο οτι φαινεται επικρατει μια νοοτροπια οτι αρπαξουμε με αποτελεσμα στα ξερα να καιγονται και τα χλωρα...τυχαιο δεν ειναι οτι ανοιγουν και κλεινουν σε ενα βραδυ τα πιο πολλα!!

υ.γ. μανθο παντα θα υπαρχουν καποιοι που κρινουν κατακρινουν και σχολιαζουν απο τη πολυθρονα τους σε ολους τους τομεις. το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να τους ακους-γιατι παντα μες στις μπουρδες τους ολο και κατι σωστο θα πουν- και μετα αναλογα με αυτα που λενε και κανουν να τους καταγραφεις στην αναλογη θεση Wink
οσο για τη πιστα. ναι προτιμω να τρεχω μονος μου και να κρατω χρονο με το κινητο παρα να δωσω τα ιδια λεφτα για 3 γυρους .θεμα νοοτροπιας και διαφορετικης αντιμετωπισης ειναι.δεν ειναι κακο. αν θες να στο γενικευσω αυτο παει πολυ μακρυα στη νοοτροπια του ελληνα και το ιδιο γινοταν καποτε και στα λιμανακια...δεν ειναι προς συζητηση τωρα-οφ τοπικ-
ισως αν ειχα trackday car να το εβλεπα διαφορετικα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Μάρ 2006, 11:51:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατ'αρχήν εδώ δεν μιλάμε για TrackDay. Αυτά πάντα θα υπάρχουν. Εδώ μιλάμε για μια εκδήλωση για ανθρώπους που έχουν πάθος με την οδήγηση όπου υπάρχουν έπαθλα και γιατί όχι, συναγωνισμός.

Με λίγα λόγια μια γιορτή!

Εδώ είσαστε και θα το δείτε με τα ίδια σας τα μάτια!



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Μάρ 2006, 12:22:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το track day ήταν μια πρώτη επαφή με την πίστα. Θα μπορούσε να χαρακτηριστεί και προπόνηση.
Εδώ μιλάμε για κανονικό αγώνα...

Κερδίζεις ή χάνεις με όλες τις επισημότητες... Cool

Εϊναι δύο τελείως διαφορετικά πράγματα, δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ τους. Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Μάρ 2006, 13:08:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα λεφτά των εξόδων είναι συγκεκριμένα (= max με μηδέν χορηγία 81 και κάτι ψηλά ευρώ = ~80ευρώ)
Επίσης οι χορηγίες είναι πάλι συγκεκριμένες (και τιεχουν συζητηθεί με τους υπευθύνους του κάθε club που έχει εκδηλώσει ενδιαφέρον) και θα μειώσουν το κόστος.

Είναι ουσιαστικά εξαιρετικά απλό και στηρίζεται στην μεταξύ μας καλή διάθεση και συνεισφορά.

Αλλιώς υπάρχουν έτοιμα το F2F και το GP (στα οποία και ποτέ δεν είπαμε όχι) για όποιον δεν θέλει Wink και επίσης τα track day που επίσης δεν έχουμε πει όχι.

Δεν είναι αγώνες "άγνωστων μεταξύ αγνώστων" αλλά για εσωτερικά πρωταθλήματα των club, με την χρονομέτρηση να προσμετρά και σε γενική κατάταξη, ώστε να υπάρχει και ο σχετικός ανταγωνισμός ή συναγωνισμό (όπως θέλετε πείτε το) και "κόντρα" μεταξύ διαφορετικών αυτοκινήτων/club κλπ κλπ (με αντίπαλο όμως το "αμείλικτο" χρονόμετρο)

= Πιστάδικη γιορτή των Club. Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την MEMsound στις Παρ 10 Μάρ 2006, 13:55:55, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Μάρ 2006, 13:24:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για να μην παρεξηγηθώ ότι είπα ειναι δεδομενο οτι ειναι καλοπροαιρετο.

εχει και ομορφη μερα εξω. χαιρετω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Μάρ 2006, 13:50:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

"σκουπιζειν"

υπομονή 2 λεπτά...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2022s (PHP: 83% - SQL: 17%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on