PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Τι ηχεία παίρνει το Peugeot 206;

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Gungnir (Έλα ντε εδώ σε θέλω)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206

Ένταξη: 13 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 22
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Φεβ 2006, 12:31:25    Θέμα δημοσίευσης: Τι ηχεία παίρνει το Peugeot 206; Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παιδιά, τι ηχεία παίρνουν τα 206 στις μπροστα πορτες και πισω ( 3θυρο XS 2001 16v 1.6 - λεω το μοντελο μηπως εχει σημασια σε συγκριση με αλλα 206 ). εννοώ σε ίντσες. Διοτι ψάχνω ηχεια και βλεπω διάφορα μεγεθη και δεν ξερω ποιο ειναι το σωστο. Επισης στην εταζιερα ως τι μεγεθος μπορει να παρει; σκέφτομαι να βαλω 2 ηχεια εκει.. Οπως καταλαβαινετε οι γνωσεις μου ειναι περιορισμενες οποτε αν εγραψα κατι λαθος δικαιολογουμαι Smile . Ο ενισχυτης που θα "σηκωσει" [τα 4 ηχεια που θα βαλω - 2 στις μπροστα πορτες με tweeter γυρω στα 150rms , και 2 στην εταζιερα 150rms και αυτα- και δυο στις πισω πορτες τα μαμα του 206, και το subwoofer - γυρω στα 250 με 400 rms-] ειναι 1.200rms .. πεστε μου καμια γνωμη.. Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianic (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mx-5 1.8

Ένταξη: 02 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 835
Τόπος: Αγ.Παρασκευη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Φεβ 2006, 13:11:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οι διαστασεις ειναι οι εξης : 16.5 cm μπροστα , 13 πισω .

τα 13αρια πετα τα μην ασχοληθεις καθολου. τα οβαλ ειναι καλη επιλογη στην εταζερα . γιατι να μπλεκεις με 3 ενισχυτες ; παρε εναν πεντακαναλο να τα οδηγησεις ολα μαζι .




bye bye cc , welcome miata
Fuck army...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gungnir (Έλα ντε εδώ σε θέλω)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206

Ένταξη: 13 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 22
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Φεβ 2006, 13:52:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gianic έγραψε:
οι διαστασεις ειναι οι εξης : 16.5 cm μπροστα , 13 πισω .

τα 13αρια πετα τα μην ασχοληθεις καθολου. τα οβαλ ειναι καλη επιλογη στην εταζερα . γιατι να μπλεκεις με 3 ενισχυτες ; παρε εναν πεντακαναλο να τα οδηγησεις ολα μαζι .


Ναι, έναν ενισχυτη θα παρω, αυτος που αναφερα παραπανω 5καναλος ειναι, εκει θα τα συνδεσω ολα. άρα μου προτεινεις να εχω μονο 4 ηχεια, και ενα σαμπ, 2 στις μπροστα πορτες και 2 στιν εταζερα - οβαλ - και το σαμπ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianic (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mx-5 1.8

Ένταξη: 02 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 835
Τόπος: Αγ.Παρασκευη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Φεβ 2006, 14:04:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gungnir έγραψε:

Ναι, έναν ενισχυτη θα παρω, αυτος που αναφερα παραπανω 5καναλος ειναι,


my bad Embarassed

Το setup δεν χρειαζεται κατι αλλο . τι πραγματα θα χρησιμοποιησεις ;




bye bye cc , welcome miata
Fuck army...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
corey (Kostas)
Μέλος
Μέλος


207 Rallye 2009

Ένταξη: 03 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 178
Τόπος: Αν. Salonika

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Μάρ 2006, 01:26:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η δική μου γνώμη έιναι να πάρεις έναν 4κάναλο, κ ένα 1μονοκάναλο, για καλυτερη ψύξη. Αν δέν κοιτάς τα χαρακτηριστικά λεπτομερός για τους ενισχυτές, πάρε έναν 2κάναλο κ γεφύρωσε τον (μερικες φόρες συμφέρει Laughing ). Γνώμη μου, πάρε κ έναν πυκνωτή 1Farad για να αντέχει η μπαταρία σου. Εσυ θα τα περάσεις??


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Μάρ 2006, 09:55:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν θελεις σωστη δουλεια θα βαλεις εναν 4καναλο για τα 4 μπροστα ηχεια και εναν αλλον για το sub!και εγω ετσι το εχω εβαλα 4 ηχεια 2 στις μπροστα πορτες και 2 οβαλ πισω με εναν 4χ65 rms και ενα sub πισω με δικο του ενισχυτη!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Gungnir (Έλα ντε εδώ σε θέλω)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206

Ένταξη: 13 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 22
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Μάρ 2006, 11:22:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

corey έγραψε:
Η δική μου γνώμη έιναι να πάρεις έναν 4κάναλο, κ ένα 1μονοκάναλο, για καλυτερη ψύξη. Αν δέν κοιτάς τα χαρακτηριστικά λεπτομερός για τους ενισχυτές, πάρε έναν 2κάναλο κ γεφύρωσε τον (μερικες φόρες συμφέρει Laughing ). Γνώμη μου, πάρε κ έναν πυκνωτή 1Farad για να αντέχει η μπαταρία σου. Εσυ θα τα περάσεις??



Oχι δεν έχω ιδεα πως να τα περασω, θα παω σε ηλεκτρονικο που ασχολειται ή σε μαγαζι με ηχοσυστηματα. πυκνωτη θα παρω απο αυτο το μαγαζι οπως και κατι αλλο για να μη μου παρει πολλα λεφτα για την εγκατασταση. Ενισχυτης υπαρχει, ειναι 5καναλος, οποτε δε μπορω να παρω εναν 4καναλο και εναν ξεχωρο για το σαμπ, εκτος αν στον 5καναλο δε χρησιμοποιησω και τα 5 καναλια, αλλα παρω ενα σαμπ ενεργητικο ( να εχει δικο του ενισχυτη δλδ )..
Υ.Γ. αν κανεις απο θεσσαλονικη ξερει να περναει υπευθυνα και δε θα "κωλοπιασει" οπως το μαγαζι Razz που θα παω για να μου τα περασει, ας μου στειλει ενα ΠΜ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Μάρ 2006, 11:37:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tο παρόν topic κανονικά πρέπει να μεταφερθεί στο session με τις ηχητικές βελτιώσεις.

Επειδή οι συγγραφείς όμως δεν είναι επίσημα μέλη του συλλόγου και συνεπώς δεν έχουν πρόσβαση στο συγκεκριμένο session, είμαστε υποχρεωμένοι να κλειδώσουμε το παρόν topic, για την καλή λειτουργία του forum.

Εκ της MOD Team
christhehealer



Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1173s (PHP: 66% - SQL: 34%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on