PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

καταλυτακι για 2ο λαμδα
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Μάρ 2013, 23:19:38    Θέμα δημοσίευσης: καταλυτακι για 2ο λαμδα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια επειδη δεν γνωριζω μου ειπανε οτι χρειαζομαι ενα καταλυτακι να βαλω πανω το 2ο λαμδα τωρα που θα βαλω το 200αρη κατλαυτη που εχω για τη μετατροπη μου.μπορειτε να μου πειτε τι ειναι και μια φωτογραφια να καταλαβω να τον παρω απο ebay??σας παρακαλω ας απαντησει καποιος
ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Μάρ 2013, 23:23:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασίλη, μάλλον προέκταση-αποστάτη εννοούσε αυτός που στο είπε Rolling eyes


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Μάρ 2013, 23:39:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχεις καποια φωτο να μου δειξεις?δε ξερω πως ειναι?μα υπαρχει καταλυτακι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thanos_RC (thanos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 RC

Ένταξη: 25 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 47
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Μάρ 2013, 02:25:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπαρχει καταλυτακι.. Μοιαζει με προεκταση αλλα μεσα εχει ενα κομματι καταλυτη ωστε να μετραει σωστα ο λ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimisboukis (Dimis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 206 1.6 16v (12/2006)

Ένταξη: 06 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 286
Τόπος: Λαρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Μάρ 2013, 10:39:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο εννοεις? http://www.autotuningaccessori.gr/product.php?id=334141

Υπαρχουν και πολυ φτηνοτερα αλλα αυτο ειναι εγγυημενο και δοκιμασμενο οτι δουλευει 100%.Εγω αυτο εβαλα που μου το ειχε προτεινει ενα μελος του club.Απο τοτε ησυχασα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Μάρ 2013, 10:57:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημερα.μαλλον αυτο θα ειναι.αλλα θα βρω σε πιο φθηνο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimisboukis (Dimis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 206 1.6 16v (12/2006)

Ένταξη: 06 Δεκ 2011
Δημοσιεύσεις: 286
Τόπος: Λαρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Μάρ 2013, 12:02:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να και ενα ποιο φτηνο:
http://www.ebay.co.uk/itm/O2-Spacer-Lambda-Sensor-Oxygen-Extender-HHO-fuel-Cell-extension-/300873388754?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item460d7392d2

Πρεπει να ειναι απλος αποστατης στην ουσια αυτο.Μεσα λογικα ειναι κενο.Ενω το αλλο εχει κατι σαν συμπιεσμενο σιρμα μεσα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Μάρ 2013, 12:20:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βρηκα κατι σε πιο φθηνο.αλλα εξισου μου φαινεται ακριβο.δε γνωριζω και τις τιμες τους..στα 65 αυρω.με μικροκαταλυτη μεσα ομως.αυτο ειναι απλος αποστατης που εβαλες.εγω ηθελα να δωσω ενα ταπωμα στο 2ολαμδα να μη βλεπει ο εγκεφαλος περισσοτερα καυσαερια αλλα λιγοτερα ετσι ωστε να πλυουτισει λιγο τα μειγματα(οσο μπορει)γιατι δε θα βαλω αμεσως προγραμμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Μάρ 2013, 20:05:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.quality-tuning.gr/cel-fix-antaptoras-gia-aisthitires-lamda-me-hjs-euro4-katalitis
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie-206 (Αστραπόγιαννος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 522 whp

Ένταξη: 14 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1753
Τόπος: Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Μάρ 2013, 20:07:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vasilisalessia έγραψε:
βρηκα κατι σε πιο φθηνο.αλλα εξισου μου φαινεται ακριβο.δε γνωριζω και τις τιμες τους..στα 65 αυρω.με μικροκαταλυτη μεσα ομως.αυτο ειναι απλος αποστατης που εβαλες.εγω ηθελα να δωσω ενα ταπωμα στο 2ολαμδα να μη βλεπει ο εγκεφαλος περισσοτερα καυσαερια αλλα λιγοτερα ετσι ωστε να πλυουτισει λιγο τα μειγματα(οσο μπορει)γιατι δε θα βαλω αμεσως προγραμμα.


Δέν ισχύει αυτό που λές. Ο εγκέφαλος ρυθμίζει βάσει του πρώτου λ.O 2oς είναι απλά διαγνωστικός.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Μάρ 2013, 22:34:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμενα μου ειπανε ουσιαστικα οτι με τον 200αρη πιο ελευθερο που θα βαλω ο δευτερος λ κατα μεσο ορο θα "βλεπει" λιγο παραπανω εκπομπες ρυπων απο οτι συνηθως, με αποτελεσμα να μου κοβει μιγμα.
Οποτε το να βαλω ενα μικρο καταλυτακι πριν τον δευτερο λ θα φιλτραρω τα καυσαερια λιγο
με αποτελεσμα ο δευτερος λ να βλεπει καθαρα καυσαερια, οποτε δινει το "οκ" στον εγκεφαλο να περασει σε καλυτερη επιλογη χαρτογραφισης που για το δικο μου κινητηρα και κασωμα θα εχει θετικα σε φαση επιταχυνσης ως επι το πλειστον
ο πρωτος λ ειναι αυτος που ρυθμιζει το μιγμα και ο δευτερος διορθωνει μονο αν δει οτι εχω υπερβολικες εκπομπες ρυπων.
Οσο ο δευτερος τα βλεπει ολα οκ τοτε ο εγκεφαλος προσπαθει να παει στις βελτιστες δυνατες επιλογες χαρτων.τωρα το εμαθα και εγω. Very happy Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thanos_RC (thanos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 RC

Ένταξη: 25 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 47
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Μάρ 2013, 23:58:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vasilisalessia έγραψε:
εμενα μου ειπανε ουσιαστικα οτι με τον 200αρη πιο ελευθερο που θα βαλω ο δευτερος λ κατα μεσο ορο θα "βλεπει" λιγο παραπανω εκπομπες ρυπων απο οτι συνηθως, με αποτελεσμα να μου κοβει μιγμα.
Οποτε το να βαλω ενα μικρο καταλυτακι πριν τον δευτερο λ θα φιλτραρω τα καυσαερια λιγο
με αποτελεσμα ο δευτερος λ να βλεπει καθαρα καυσαερια, οποτε δινει το "οκ" στον εγκεφαλο να περασει σε καλυτερη επιλογη χαρτογραφισης που για το δικο μου κινητηρα και κασωμα θα εχει θετικα σε φαση επιταχυνσης ως επι το πλειστον
ο πρωτος λ ειναι αυτος που ρυθμιζει το μιγμα και ο δευτερος διορθωνει μονο αν δει οτι εχω υπερβολικες εκπομπες ρυπων.
Οσο ο δευτερος τα βλεπει ολα οκ τοτε ο εγκεφαλος προσπαθει να παει στις βελτιστες δυνατες επιλογες χαρτων.τωρα το εμαθα και εγω. Very happy Very happy


Δεν ξερω που τα διαβασες αυτα, αλλα ελαχιστη επαφη εχουν με την πραγματικοτητα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 31 Μάρ 2013, 00:14:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γιατι τοτε δε μου εξηγεις να μπω στη πραγματικοτητα..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thanos_RC (thanos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 RC

Ένταξη: 25 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 47
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 31 Μάρ 2013, 00:36:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vasilisalessia έγραψε:
γιατι τοτε δε μου εξηγεις να μπω στη πραγματικοτητα..

θα σου πω μερικα πραγματα που θα σε καλυψουν ελπιζω, για να μην σε παραπλανουν και να ξεμπερδευτεις λιγο Smile

O λ δεν βλεπει εκπομπες ρυπων, η αν ειναι καθαρα η οχι τα καυσαερια, βλεπει ποσοστα οξυγονου στα καυσαερια τα οποια μαρτυρανε την ποιοτητα της καυσης

το αμαξι σου (1.4 16v) εχει 2 αισθητηρες οξυγονου narrowband (λ).
Τον πρωτο τον χρησιμοποιει για διορθωση του μειγματος (η καλυτερα επαληθευση της στοιχειομετρικης ή μή καταστασης αφου ως narrow band μονο ως εκει βοηθανε οι πληροφοριες που παρεχει) σε κατασταση cruising και ΟΧΙ επιταχυνσης.
Υπαρχουν αυτοκινητα με wideband oxygen sensors οι οποιοι χρησιμοποιουνται για real time προσαρμογη του μειγματος σε ενα περιθωριο +-25% περiπου.

συνεπως, κατα την διαρκεια της επιταχυνσης ο εγκεφαλος δουλευει open loop, που σημαινει οτι αγνοει τα σηματα των λ, και διαβαζει μονο την χαρτογραφηση που προβλεπεται.

Οσο για τον δευτερο λ, απλα χρησιμοποιειται για επαληθευση της λειτουργιας του καταλυτη, και περιμενει να δει μικροτερα ποσοστα οξυγονου μετα την μετατροπη των ΝΟx-CO-CmHn σε Ν2-CO2 και νερο.
Σε κανενα αυτοκινητο ο δευτερος λ δεν συμμετεχει σε προσαρμογη του μειγματος, παρα μονο στον αυτοελεγχο της αποδοσης του καταλυτη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 31 Μάρ 2013, 00:44:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ωραια.τωρα που εγω θα αλλαξω χταποδι και καταλυτη θα δουλευει το ιδιο η μηχανη?ο καταλυτης θα ειναι πιο ελευθερος.δηλαδη θα δει μεγαλυτερα ποσοστα οξυγονου απο οτι πριν οποτε δε θα δωσει ετσι ενδειξεις στον εγκαφαλο για μεγαλυτερα ποσοστα?εστω διαφορετικα?200αρης ειναι πιο ελευθερος.οποτε δε θα δωσει εντολη στον 1 λαμδα να αλλαξει τη καυση?για να εχει στοιχειομετρικη αναλογια αυτη για την οποια ειναι προγραματισμενο το αμαξι?αλλιως θα μου βγαλει σφαλμα.αν καταλαβα σωστα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thanos_RC (thanos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 RC

Ένταξη: 25 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 47
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 31 Μάρ 2013, 00:53:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vasilisalessia έγραψε:
ωραια.τωρα που εγω θα αλλαξω χταποδι και καταλυτη θα δουλευει το ιδιο η μηχανη?ο καταλυτης θα ειναι πιο ελευθερος.δηλαδη θα δει μεγαλυτερα ποσοστα οξυγονου απο οτι πριν οποτε δε θα δωσει ετσι ενδειξεις στον εγκαφαλο για μεγαλυτερα ποσοστα?εστω διαφορετικα?200αρης ειναι πιο ελευθερος.οποτε δε θα δωσει εντολη στον 1 λαμδα να αλλαξει τη καυση?για να εχει στοιχειομετρικη αναλογια αυτη για την οποια ειναι προγραματισμενο το αμαξι?αλλιως θα μου βγαλει σφαλμα.αν καταλαβα σωστα?


Τα ποσοστα οξυγονου του ΠΡΩΤΟΥ λ ρυθμιζουν το μειγμα ωστε να πετυχαινει στοιχειομετρικη καυση στο ρελαντι και σε part load (σταθερη ταχυτητα χοντρικα).
Αλλαζοντας καταλυτη, το μονο που θα συμβει σε οτι αφορα τους αισθητηρες οξυγονου, ειναι αν οι μετρησεις που περιμενει να δει ο δευτερος αισθητηρας δεν ειναι μεσα στο απαιτουμενο ευρος να σου πεταξει check "χαμηλης αποδοσης συστηματος καταλυτη".

Προσωπικα το βλεπω δυσκολο να σου πεταξει check, αν ο καινουριος καταλυτης που βαζεις ειναι καλος, ανεξαρτητα απο το αν ειναι ελευθερος η μεταλλικος, μιας και τα ορια για να δει σφαλμα ειναι σχετικα ανετα..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 31 Μάρ 2013, 01:00:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δηλαδη ο 2ος λαμδα βλεπει μονο τη κατασταση λειτουργιας του καταλυτη.δεν εχει σχεση με τα μειγματα και δεν επειρεαζει τη χαρτογραφηση σε καμμια περιπτωση.και δηλαδη οταν βαλω το καταλυτακι δεν θα εχω εμμεσα μια μικρη εστω διαφορα στα μειγματα.και το καταλυτακι μπαινει μονο για να μη πεταξει σφαλμα.αλλιως ειναι αχρηστο.αυτο ειναι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thanos_RC (thanos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 RC

Ένταξη: 25 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 47
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 31 Μάρ 2013, 01:04:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vasilisalessia έγραψε:
δηλαδη ο 2ος λαμδα βλεπει μονο τη κατασταση λειτουργιας του καταλυτη.δεν εχει σχεση με τα μειγματα και δεν επειρεαζει τη χαρτογραφηση σε καμμια περιπτωση.και δηλαδη οταν βαλω το καταλυτακι δεν θα εχω εμμεσα μια μικρη εστω διαφορα στα μειγματα.και το καταλυτακι μπαινει μονο για να μη πεταξει σφαλμα.αλλιως ειναι αχρηστο.αυτο ειναι?


Ακριβως ετσι. Γνωμη μου, μην το βαλεις μεχρι να δεις αν πεταει σφαλμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vasilisalessia (vasilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot307 1.4 16v

Ένταξη: 07 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 539

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 31 Μάρ 2013, 01:07:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κοιτα εγω θα το βαλω μονο και μονο γιατι δε γουσταρω να πληρωνω τον εξατμισα 2 φορες.και βαριεμαι τα πηγαινε ελα κλπ.αφου κακο δε κανει τοτε θα το βαλω.ευχαριστω για τις πληροφοριες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thanos_RC (thanos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 RC

Ένταξη: 25 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 47
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 31 Μάρ 2013, 01:08:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vasilisalessia έγραψε:
κοιτα εγω θα το βαλω μονο και μονο γιατι δε γουσταρω να πληρωνω τον εξατμισα 2 φορες.και βαριεμαι τα πηγαινε ελα κλπ.αφου κακο δε κανει τοτε θα το βαλω.ευχαριστω για τις πληροφοριες.


καλες βελτιωσεις Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1318s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on