PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Quickshifts, shortshifts και πυργολεβιέδες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 31, 32, 33  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιούν 2006, 13:06:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Εγώ θέλω ένα μέχρι τον καθρέπτη....


Ναι αλλά στην αλλαγή από 2α-->3η θα βρίσκει στην μπλαφονιέρα
Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιούν 2006, 13:10:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Road_Runner έγραψε:
Παράθεση:
Εγώ θέλω ένα μέχρι τον καθρέπτη....


Ναι αλλά στην αλλαγή από 2α-->3η θα βρίσκει στην μπλαφονιέρα
Razz


Μπα θα αναλάβει η κόρη μου να κάνει την αλλαγή... Laughing Laughing



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιούν 2006, 13:17:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

έτσι έτσι χαζομπαμπά....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιούν 2006, 13:19:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιούν 2006, 13:23:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πλάκα πλάκα τα καθισματάκια τα είδες;;;;
ετοιμάσου για ρεκάρο μπακετ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιούν 2006, 19:03:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...επιστρέφοντας στο θέμα μας (που δεν είναι τα baby-recaro...)...

...προβλέπω καινούργιο group-buy...

αύριο το μεσημέρι θα έχουμε (κατά 99%) πολλές ενδιάφερουσες λεπτομέρειες. Wink Cool


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
sod (BASILHS)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων


PUG 206 1.4 (8v) Βελτιωμενο στα σημεια

Ένταξη: 10 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2079
Τόπος: athina - peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιούν 2006, 20:54:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατα 99% ειμαι κι εγω μεσα!!Αισθητικα θα ειναι ωραιο ομωs,αλλα θα μου πειτε "μπροs στα καλη τι ειναι ο πονοs"!!! Question Question Question


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιούν 2006, 01:08:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

είσαι. ασε τα 95,67854% μέσα είσαι.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
xrisa-xs (ΧΡΥΣΑ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

206xs 1.4 (2002) & 207 GT 1.6 (2009)

Ένταξη: 25 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 1316
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιούν 2006, 09:21:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι αλλά... αν είναι τόσο ψηλό όσο λέτε δεν θα εμποδίζει τις... μετακινήσεις??? Rolling eyes Rolling eyes



Watch out!!! Red demoness on the loose!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιούν 2006, 09:55:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στις "μετακινήσεις" όχι.
Στις "μετα-πηδήσεις" ίσως... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

use the back seat .... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

(πέραν της πλάκας αν φτιαχτεί έτσι όπως το έχω σκεφτεί πουθενά δεν θα ενοχλεί)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
xrisa-xs (ΧΡΥΣΑ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

206xs 1.4 (2002) & 207 GT 1.6 (2009)

Ένταξη: 25 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 1316
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιούν 2006, 10:29:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Off Topic

the back seat of my pug is uncomfortable



Watch out!!! Red demoness on the loose!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιούν 2006, 11:50:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Idea Arrow ε τότε με ένα quick-shift για πολύ "quick" αλλαγές θα είσαι πολύ "quickly" σε προβλεπόμενο comfortable χώρο για ένα "quick" ή και "not-quick" (whith i think is better....) Wink Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιούλ 2006, 10:02:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρίξτε μία ματιά σε αυτά τα δύο βιντεάκια...τα οποία δείχνουν την διαφορά ενός κιβωτιου + λεβιέ ταχυτήτων <<μαμά>> και ενός με Quick Shift της Griffith Engineering...

http://www.206gti.net/griff-qs-install/



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιούλ 2006, 10:34:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με την λεπτομέρεια ότι είναι 2λιτρο το συγκεκριμένο 206 (ΒΕ κιβώτιο) για αυτό έχει τόση μεγάλη διαδρομή χωρίς το συγκεκριμένο quick-shift.

τα 1400άρια και 1600άρια με τα ΜΑ κιβωτια έχουν πιο μικρές διαδρομές.
Πάντως το ποσοστό μείωσης της διαδρομής θα είναι το ίδιο.

Πάντως για τα συγκεκριμένα νομίζω ότι έχω ακούσει ότι σφίγγουν την αίσθηση στις αλλαγές.

Δεν μπορώ να το πω όμως με βεβαιότητα.

Εγώ παντως προσανατολίζομαι στον πυργολεβιέ για να έρθει και πιο κοντά στο τιμόνι. Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιούλ 2006, 11:56:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
με την λεπτομέρεια ότι είναι 2λιτρο το συγκεκριμένο 206 (ΒΕ κιβώτιο) για αυτό έχει τόση μεγάλη διαδρομή χωρίς το συγκεκριμένο quick-shift.



Το ξέρω...φίλτατε <<καγκουρίδη>>......

Παράθεση:
τα 1400άρια και 1600άρια με τα ΜΑ κιβωτια έχουν πιο μικρές διαδρομές.
Πάντως το ποσοστό μείωσης της διαδρομής θα είναι το ίδιο.

....ναί....ούυυυυ...δέν πάνε πίσω πάντως.....


Παράθεση:
Εγώ παντως προσανατολίζομαι στον πυργολεβιέ για να έρθει και πιο κοντά στο τιμόνι.

κάντο σειριακό να ξεμπερδευουμε.... Razz Razz


Πέρα απο την πλάκα...εγώ με ένα <<απλό>> -<<κοινό>> - <<θνητό>>...Quick Shift είμαι απόλυτα καλυμένος. Wink



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Ιούλ 2006, 12:16:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και γω θα ήμουν αν ήξερα ότι θα δουλεύει σωστά.

αλλά κάτι μου κάθετε στο λαιμό.

Ivang που είσαι ρεεε!
Το έβαλες ή ακόμα????


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Ιούλ 2006, 08:37:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

206ey έγραψε:
Done this myself using a B&M quick shift. Its pretty stright forward, though it took me a bit of time on my own.

The linkage you need to get out is hidden behind the heat shield which is why you can't see it, I've heard you can bend the heat shield around the exaust, but I took it off completly, which involves unbolting the exaust and sliding the heat shield away.

B&M had good instructions, but I don't know the one your looking at so yeah Smile

Anyways, heres a pic of mine for ya :jumpin:



βασικά εγώ ΔΕΝ θέλω να βγάλω αυτό το προστατευτικό θερμότητας ... οπότε το B&M "τρώει πόρτα"... και λογικά και η σκέψη για επιμήκυνση του μαμαά λεβιέ...

Οπότε μαζεύουμε 150~180 ευρώ και πάμε για πυργολεβιεδάκι... Cool Cool
180 για ένα τεμάχιο
150 από 5 και πάνω...

Ποιος άλλος θέλει? Question


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 23 Ιούλ 2006, 14:30:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ενας εγώ, δύος εσύ, τριος;;;;;;;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Ιούλ 2006, 08:24:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άλλος?? Question


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
WrcOne69 (Νικήτας)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 Gti 1.6 (6/2004)

Ένταξη: 09 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 12
Τόπος: ΔΙΟΝΥΣΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Ιούλ 2006, 11:43:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μηπως μπορειτε να δια Idea τίσετε Question Δεν πρεπει να 'χω καταλαβει τι είναι . Dizzy2


Παντως ενα σειριακό αλά M.Gronholm θα ήταν μουρλια Bounce Onfire Bounce
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 31, 32, 33  Επόμενη
Σελίδα 5 από 33

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3604s (PHP: 85% - SQL: 15%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on