PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Quickshifts, shortshifts και πυργολεβιέδες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 31, 32, 33  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Φεβ 2012, 23:21:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευτυχως οχι. Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Φεβ 2012, 23:26:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To ψήνω άσχημα, μάλιστα σκέφτομαι να το κάνω project εδώ στο πανεπιστήμιο μιας και έχουμε τόρνους κλπ. Laughing Θα είναι υπερβολή αν ζητήσω λεπτομέρειες; Embarassed


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Φεβ 2012, 23:30:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ειναι δικα μου τα "πνευματικα δικαιωματα" οποτε οτι και να σου πω,ψεματα θα'ναι... Laughing

Παντως ειναι δουλεια που δεν γινεται στο σπιτι ή στα καβαλετα.
Αυτο το λεω γιατι στο λυσιμο ημουν παρων και μαλιστα εγω ημουν απο κατω και ο αλλος μεσα στο αμαξι.
Εχει δηλαδη χοντροδουλεια και ελαχιστα διαθεσιμο χωρο με το σασμαν επανω(στο 207). Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 26 Φεβ 2012, 23:45:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το 300 που αναφέρεις είναι με τα περαστικά ή μόνο οι σύνδεσμοι κλπ;

Ναι, είναι σφιχτά τα πράγματα ακόμα και στο δικό μου. Χάνεται λίγο η εικόνα λόγω της προοπτικής αλλά:



Η τοποθέτηση δεν με προβληματίζει βέβαια, ας γίνει και σε συνεργείο, η κατασκευή με ελκύει. Twisted evil


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Φεβ 2012, 01:12:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι,αν δεν κανω λαθος περιλαμβανουν και τοποθετηση. Scratch

Σχετικα με τον χωρο,αν σου φαινεται ζορι στο 307(απο αυτο που βλεπω στην φωτο),στο 207 να δεις... Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 27 Φεβ 2012, 01:14:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι, έχει χώρο σε μένα μέχρι τον καθρέφτη Laughing


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Φεβ 2012, 20:56:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@Pughell
Να φανταστώ ότι η επέμβαση κατασκευή - μετατροπή έγινε στα μοχλικά του λεβιέ(του κομματιού που βρίσκεται κάτω από την δερμάντινη φούσκα μέσα στο χώρο των επιβατών) και κάποιες μετατροπές στο υπομόχλια που βρίσκονται πάνω στο σασμάν. Έγινε παράλληλα κατασκευή και πύργου ή περιοριστήκατε μόνο στον περιορισμό των διαδρομών? Οι ακριανοί σύνδεσμοι με τα μοχλικά του λεβιέ και του σασμάν αλλάχτηκαν? Αν ναι με τι αντικαταστήθηκαν? Με γωνιακά rod-end με ασφάλειες ή με ρουλεμανάτα rod-end. Αν βάλατε ρουλεμανάτα rod-end χρησιμοποιήσατε κωνικού αποστάτες εκατέροθεν του ρουλεμάν(ή δεν έχει το όλο σύστημα μεγάλες γωνίες)? Αναμένω φωτό εναγονίως.


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Φεβ 2012, 21:29:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οπως ειπα,επειδη δεν ξερω αν ο Προφ θελει να βγαλει φωτογραφιες "στην δημοσιοτητα" ακομα,οτι και να σας πω εγω θα ειναι μετεωρο... Sad

Ο "πυργος" δεν πειραχτηκε,απο τον "πυργο" και περα εγινε ολη η μετατροπη η οποια μπορει να γινει ακομα εκτενεστερη με ακομα λιγοτερους τζογους απλα θα ανεβει και το κοστολογιο.
Οι ντιζες ειναι κατασκευασμενες εξ'ολοκληρου απο την αρχη και οι πλαστικες αρθρωσεις που εχει γινονται uniball.
Τωρα περισσοτερα δεν ξερω κιολας μιας και ημουν στο ξηλωμα και στην μελετη των νεων αλλα οχι στην τοποθετηση οποτε ναι μεν ξερω στο περιπου τι αλλαξε αλλα οχι και την τελικη εικονα. Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
vaggelisgr (vaggelis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 B.T ΣΦΥΡΙ

Ένταξη: 19 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 232
Τόπος: Ιωαννινα, Ηπειρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 31 Μάρ 2012, 16:09:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κανα νεωτερο - εντυπωσεις - pics απο το ολο εγχειρημα για τα 207 μας εχουμε?
Ας μας πει ο τυχερος που το προβαρει..
Τωρα που ανοιγει ο καιρος να ανηφορισουμε αν ειναι..


Έχει πλάκα να περνάς και να βαράνε συναγερμοί...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 31 Μάρ 2012, 20:29:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο οτι εμαθα ο Χρηστος ειναι πολυ ευχαριστημενος.
Τωρα στο forum δεν πολυγραφει...
Λογικα θα εχει αποψη ο Λευτερης,αν το ξαναοδηγησε απο τοτε που αλλαχτηκε και η πλαστικη βαση. Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
ParisMcridis (paris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(16v) & 207rc II

Ένταξη: 26 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 979

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 31 Μάρ 2012, 20:37:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι αλλαξατε ακριβως γιανα κοντυνει η διαδρομη???φτιαξατε και πυργο στο 207?????
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 31 Μάρ 2012, 20:50:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οχι,απλα αλλαζουν εξ'ολοκληρου ολες οι ντιζες και οι αρθρωσεις με καινουργιες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
nik_marin (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Race

Ένταξη: 07 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 582

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 31 Μάρ 2012, 20:51:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.106rallyeforum.com/forum2008/showthread.php?t=77112





Link link2 link3
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Απρ 2012, 12:20:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Απο οτι εμαθα ο Χρηστος ειναι πολυ ευχαριστημενος.
Τωρα στο forum δεν πολυγραφει...
Λογικα θα εχει αποψη ο Λευτερης,αν το ξαναοδηγησε απο τοτε που αλλαχτηκε και η πλαστικη βαση. Confused


Απ οτι μου ειπε ο Χρηστος(δυστυχως δεν βρηκα την ευκαιρια να το οδηγησω),απο τοτε που αλλαξε και το πλαστικο οι αλλαγες γινονται ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ...ετσι απλα..και επειδη ξερω πως οδηγει αυτος ο καυτης Laughing δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι κατι λιγοτερο απο αυτο που θελει ο καθενας απο σας-μας εδω μεσα με 207 Rolling eyes

Σημερα τρεχει στο τετρακοσαρι και απ οτι μου ειπε χτες στο τηλ. εκανε τις αλλαγες στα δοκιμαστικα οπως πρεπει να γινονται σε τετοιες περιπτωσεις και το αυτοκινητο ακολουθησε χωρις να διαμαρτυρηθει ποτε.


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Ιαν 2013, 17:19:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το εβαλε και ο nik-marin Πιο πανω.
http://www.kamracing.co.uk/car-tuning/peugeot/peugeot-106/transmission/gear-linkages/peugeot-106-tu-engine-sachell-engineering-gearlever-kit.html

το εχει δοκιμασει κανεις?
Οι Αγγλοι το εχουν για θεο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Ιαν 2013, 17:49:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

epitrepetai sta n?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Ιαν 2013, 18:11:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

epitrepetai sta n?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Ιαν 2013, 20:47:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν επιτρέπεται ο πύργος, γιατί να μην επιτρέπεται κι αυτό?


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Ιαν 2013, 21:09:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ouτε ο πυργος ουτε αυτο επιτρεπονται, απλα ρωταω αν εχει κανεις εμπειρια απο το συγκεκριμενο


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 06 Ιαν 2013, 22:56:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν έχω, απλά θεώρησε επιβεβλημένο το συνδυασμό του με βάσεις μοτέρ/σασμάν τύπου μπετόν-αρμέ. Διαφορετικά λόγω μηδενικών τζόγων, οι ταχύτητες θα ξεκουμπώνουν από μόνες τους στο πάτα-άσε καθώς και στα απότομα κοπανήματα.


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 31, 32, 33  Επόμενη
Σελίδα 28 από 33

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3385s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on