PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Quickshifts, shortshifts και πυργολεβιέδες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 31, 32, 33  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
George4 (Giorgos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 XT 1.4 8v

Ένταξη: 05 Σεπ 2003
Δημοσιεύσεις: 131
Τόπος: Αθηνα-Ν. Σμυρνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Απρ 2004, 12:39:44    Θέμα δημοσίευσης: Quickshifts, shortshifts και πυργολεβιέδες Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε παιδια εχετε ακουσει τιποτα για quick shift και αν ναι, αξιζει το κοπο και τα χρηματα? ποια η τιμη του?


gerorge4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Απρ 2004, 12:44:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε Γιωργο το quick shift, οπως δηλωνει και το ονομα του, ειναι ενα συστημα για γρηγορες αλλαγες!!! Ειναι σχετικα ακριβο, δεν ξερω ακριβες κοστος ομως!!! Αυτο που ειναι σιγουρο ειναι οτι ειναι αρκετα ευαισθητο!!! Δεν κανει για τα δικα μας αυτοκινητα που τα χρησιμοποιουμε καθημερινα...Πολλοι ραλλακηδες εχουν προβληματα με τετοια σασμαν!!! Οποτε μην το σκεφτεσαι...Και η βελτιωση που θα δεις στο δικο σου δεν θα ειναι αξιοσημειωτη!!! Wink


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Απρ 2004, 23:25:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμενα η απορία μου ειναι τα 94 αλογα που αναφερεις... Confused πως,που,ποτε ?? Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Απρ 2004, 09:39:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πΕτΡοS έγραψε:
εμενα η απορία μου ειναι τα 94 αλογα που αναφερεις... Confused πως,που,ποτε ?? Wink


Μπραβο παρατηρητικοτητα Πετρο!!! Shocked


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Απρ 2004, 15:07:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:
εμενα η απορία μου ειναι τα 94 αλογα που αναφερεις... Confused πως,που,ποτε ?? Wink


πΕτΡοS έγραψε:
Μπραβο παρατηρητικοτητα Πετρο!!! Shocked


Έλα ντε!! Rolling eyes


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
George4 (Giorgos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 XT 1.4 8v

Ένταξη: 05 Σεπ 2003
Δημοσιεύσεις: 131
Τόπος: Αθηνα-Ν. Σμυρνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Απρ 2004, 16:12:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα 94hp που αναφερω προερχονται απο, αλλαγη εκεντροφορου (απο 1600, 206), ροηκη εξεληξη απο τριγωνικη σε κυκλικη, χαμηλωμα στο καπακι, μεταλικη φλατζα, εξατμηση, βαρελακι BMC, αλλαγη στη συμπιεση βενζινης, και προγραμμα απο τη VAMAG. για οποιαδηποτε περαιτερω αμφιβολια υπαρχει και δυναμομετρηση που μπορω να την δειξω αν θελεις.


gerorge4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Απρ 2004, 19:51:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

George4 έγραψε:
τα 94hp που αναφερω προερχονται απο, αλλαγη εκεντροφορου (απο 1600, 206), ροηκη εξεληξη απο τριγωνικη σε κυκλικη, χαμηλωμα στο καπακι, μεταλικη φλατζα, εξατμηση, βαρελακι BMC, αλλαγη στη συμπιεση βενζινης, και προγραμμα απο τη VAMAG. για οποιαδηποτε περαιτερω αμφιβολια υπαρχει και δυναμομετρηση που μπορω να την δειξω αν θελεις.


1. οταν λες εξατμιση εννοεις απλα τελικο? αν οχι αναλυσε μας λιγο την εξαγωγη σου.
2. προγραμμα απο vamag? δεν εχεις sagem εγκεφαλο?
3. γιατι βαρελακι κι οχι σκουπα?

δεν υπαρχει αμφιβολια απλά ζηταμε διευκρινησεις... 94 αλογα στροφαλο ε? και απο ροπή τι ειδες?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Απρ 2004, 23:45:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιώργο,το καταλαβαίνω οτι επιθυμείς να αναλύσεις το είδος της βελτίωσης που έκανες στο αυτοκίνητο σου (και σωστά αφου σε ρώτησαν ),αλλα ξεφεύγουμε απο το θέμα του topic.

Υπάρχουν topic που αφορούν το 206 1.4,οπου μπορείς να αναλύσεις το είδος της βελτίωσης ,και να απαντήσεις στα τυχών ερωτήματα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kouzman (Yiannis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 CC RG

Ένταξη: 26 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 710
Τόπος: Piraeus, Nea Smyrni, NYC

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Μάϊ 2004, 09:29:31    Θέμα δημοσίευσης: Πύργος PS - shortshift Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μαγκες εχει βαλει κανεις τον πυργο της PS ή καποιον αντιστοιχο?
την παρασκευη παμε να τσεκαρουμε την μεταδοση στον πεζουλα και μαλλον να βαλουμε και τον πυργο...

για αυτους που δεν ξερουν τι λεω ο πυργος αλλαζει τον λεβιε ταχυτητων οπου τον φερνει πιο ψηλα απο το σημειο που βρισκεται τωρα, σχεδον στο υψος του τιμονιου, και ταυτοχρονα μειωνει περιπου 30% την διαδρομη που κανει ο λεβιες απο την μια ταχυτητα στην αλλη...

Έτσι οι αλλαγες γινονται ταχυτερα... kai μην μπερδευτει κανεις...δεν αλλαζει η μεταδοση ή το γραναζωμα ή κατι αλλο που κανει το αυτοκινητο πιο γρηγορο...ειναι παλι θεμα οδηγου...

τιμη αν θυμαμαι καλα λιγο πανω απο 200 ευρωπουλα...





2006 Wicked White Mitsubishi Evolution IX GSR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Μάϊ 2004, 11:02:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν και νομίζω πως κατάλαβα τι λες, αυτός ο πύργος δεν θα ήτανε καλύτερα σε σειριακό κιβώτιο...? Rolling eyes

Εγώ βασικά θέλω να τον κοντύνω κατά 3cm τουλάχιστον! Cool



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Kouzman (Yiannis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 CC RG

Ένταξη: 26 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 710
Τόπος: Piraeus, Nea Smyrni, NYC

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Μάϊ 2004, 12:23:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος



αυτο εδω λεω (η φωτο ειναι απο το 106 club ενος ραλλακια... κορυφαια κατασξευη)





2006 Wicked White Mitsubishi Evolution IX GSR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Μάϊ 2004, 12:24:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σωστά κατάλαβα. Όχι, εγώ λέω για κοντύτερο Razz



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MAG206cc1.6 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 02 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 69

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Μάϊ 2004, 13:47:42    Θέμα δημοσίευσης: oeoe Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΦΤΙΑΞΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΥΡΓΟ Ο ΕΙΔΙΚΟΣ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΤΟ ΑΝΤΑΛΑΖΩ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟ ΣΠΟΡΤ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kouzman (Yiannis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 CC RG

Ένταξη: 26 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 710
Τόπος: Piraeus, Nea Smyrni, NYC

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Μάϊ 2004, 13:56:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν προκειται να φτιαξω δικο μου...

θα παρουμε ειτε της Β&Μ ειτε της Peugeot Sport...





2006 Wicked White Mitsubishi Evolution IX GSR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
George4 (Giorgos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 XT 1.4 8v

Ένταξη: 05 Σεπ 2003
Δημοσιεύσεις: 131
Τόπος: Αθηνα-Ν. Σμυρνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Μάϊ 2004, 13:57:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γιαννη πριν απο αρκετο καιρο ειχα ανοιξει ενα topic που μιλαγε για quick swift. οι περισσοτεροι μου ειχανε πει οτι ειναι περιττο για εμενα. στο δικο σου αυτοκινητο ισως και να αξιζει, ομως γιατι να βαλεις πυργο οπως λες που θα σου ανεβασει το λεβιε τοσο ψηλα και να μη βαλεις κατι το οποιο θα κανει την ιδια δουλεια αλλα θα ειναι χαμηλο?


gerorge4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kouzman (Yiannis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 CC RG

Ένταξη: 26 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 710
Τόπος: Piraeus, Nea Smyrni, NYC

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Μάϊ 2004, 15:04:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ο λεβιες ψηλα μου αρεσει... το χερι με το που φευγει απο το τιμονι παει στον λεβιε κατευθειαν...τελειως αγωνιστικη αισθηση...ξερω θα μοιαζει λιγο ξεκαρφωτο στο δερματινο σαλονι του cc αλλα τοσα του εχουμε κανει...εκει θα κολησουμε???





2006 Wicked White Mitsubishi Evolution IX GSR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Μάϊ 2004, 18:15:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιαννη εχει ετοιμο ο Κρασουλης.Ρωτα τον Hanniball jr να σου πει για τα καθεκαστα.Αντο κρατουσα το 106 μου εγω θα εβαζα απο τον Κρασουλη.Δινει αν θυμαμαι καλα τον πυργο της PEUGEOTSPORT και τον λεβιε μαζι ε την μπιλια (πομολο).


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
GFG (ΓΙΩΡΓΟΣ) 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


vw passat 1.8T

Ένταξη: 24 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 372
Τόπος: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Μάϊ 2004, 22:03:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συγνωμη λαθος διατυπωση! Την διαδρομη εννουσα κι εγω!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Μάϊ 2004, 16:08:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χμ...την Κυριακη ημουν συνοδηγος σε 106 grA που διεθετε τετοιο μοχλο.
Ωραιο σε αισθηση, θα σου αρεσει!

Το μονο αρνητικο ειναι οτι οπτικα δεν καταλαβαινεις ποια σχεση εχεις επιλεξει.
Η πλακα ηταν την κυριακη που τρεχαμε, το ραλύ ειχε φορτωσει την τριτη σαν τρελο, και νομιζαμε οτι ειχε δευτερα και χασαμε ετσι την αλλαγη.
Ψαχναμε δηλαδη την τριτη ενω την ειχε ηδη Very happy


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kouzman (Yiannis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 CC RG

Ένταξη: 26 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 710
Τόπος: Piraeus, Nea Smyrni, NYC

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Μάϊ 2004, 16:19:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι φιλε το ξερω... ειναι λιγο περιεργο αλλα τα παντα ειναι θεμα συνηθειας...
μονο και μονο απο look το γουσταρω... ιδιως οταν βλεπω κατι ραλλους που φορανε... ειναι πραγματικα πολυ αγωνιστικη η αισθηση...

ααααχχχ, ας οψεται ο αεροσακος, αλλιως θα χτυπαγα και ενα sparco τριακτινο γουβωτο και ειναι κομπλε η καμπινα... Laughing Laughing Laughing





2006 Wicked White Mitsubishi Evolution IX GSR
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 31, 32, 33  Επόμενη
Σελίδα 1 από 33

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2151s (PHP: 86% - SQL: 14%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on