PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Πρόβλημα ανάρτησης/κρατήματος?

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Neuro (Δημήτρης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.1 XT (2002)

Ένταξη: 17 Μάϊ 2012
Δημοσιεύσεις: 1
Τόπος: Περαία Θεσσαλονίκης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 17 Μάϊ 2012, 18:16:16    Θέμα δημοσίευσης: Πρόβλημα ανάρτησης/κρατήματος? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα σε όλους!

Νέος στο φόρουμ, αποφάσισα να γραφτώ για να πάρω κάποια καλή γνώμη για το 'κάρο' μου, γιατί έχω αγανακτήσει.

Στο ψητό :

Έχω ένα 206 1.1 μοντέλο 2002, έχει 220.000 χλμ. Τον τελευταίο χρόνο δεν το συντηρούσα και πολύ, και τον προηγούμενο μήνα αποφάσισα να το στρώσω γιατί ήταν σε μαύρο χάλι.

¶λλαξα τα εξής (με χρονολογική σειρά) μέσα σε 20 ημέρες:

Πίσω άξονα + ρουλεμάν.
Καινούργια αμορτισέρ Bilstein τα κίτρινα + ελατήρια μπροστά.
Καινούργιο ημιαξόνιο δεξί+αριστερό λόγω προβλήματος.
Καινούργια λάστιχα Continental P5 185/60/14 + ζάντες σιδερένιες 14''.
Καινούργια καθίσματα.

Μετά απο όλα αυτά, οδήγησα το αμάξι και ήταν σαν να πήρα καινούργιο. ¶ψογο κράτημα, μηδέν κραδασμοί, έπερνα τις στροφές για πλάκα, ευχαριστιόμουν οδήγηση.

Αυτό όμως κράτησε μόνο για 10 μέρες. Σταδιακά το αμάξι έχασε το κράτημά του, γέρνει υπερβολικά στις στροφές, ΄χτυπάει' περισσότερο, και δεν αισθάνομαι το τιμόνι καθόλου σταθερό, παρ όλο που έχω κάνει μόνο 1500 χλμ. μετά το 'φτιάξιμο'.

Επίσης, όταν παρκάρω και κόβω το τιμόνι (όχι τέρμα), οι μπροστά τροχοί φαίνονται σαν να κινούνται στραβά και 'κλωτσάνε' χωρίς να βρίσκουν πουθενά. Γενικά δίνουν την οπτική αίσθηση σαν μια ξεβιδωμένη βίδα...

Στην ευθεία, συνέχεια κάνω διορθώσεις πορείας αριστερα δεξιά το τιμόνι για να πηγαίνω ευθεία.

Το μεγαλύτερο και πιο απογοητευτικό για μένα είναι οτι το αμάξι γέρνει στις στροφές πολύ, καμιά σχέση με τις πρώτες ημέρες, και λυπάμε τα 500 ευρώ που έδωσα για τα αμορτισέρ. Μακάρι να μην είναι το πρόβλημα απο αυτά...



Επειδή έδωσα κάποια λεφτά για όλα αυτά και πλέον έχω ψιλοφρικάρει,

Τι άλλο ρε παιδιά μπορεί να φταίει ? Τι να κοιτάξω?



Ευχαριστώ σε όλους για οποιαδήποτε απάντηση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Ιούν 2012, 19:49:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καταρχας μετρα τον αερα στα λαστιχα σου, μπορει λογο της καινουριας τοποθετησης καποιο να χανει αερα . Ακουγεαι χαζο αλλα το εχω δει να συμβαινει αρκετες φορες.

Δευτερον, τα ψαλιδια σου.? αν ολατα αλλα τωρα ειναι σφιχτα κ καινουρια ισως νοιωθεις τζογο απο κει.

Επισης ακρομπαρα? ειναι παμφθηνα αλλα αν παρουν τζογο συμβαινει αυτο που λες για την διορθωση ποριας.. παει μονο του δεξια αριστερα.

Τσεκαρε αυτα...


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1514s (PHP: 48% - SQL: 52%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on