PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Service 30.000χλμ.
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
giannhs13 (giannhs)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 206 1.6

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 44

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Ιαν 2006, 21:07:52    Θέμα δημοσίευσης: Service 30.000χλμ. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω ενα 206cc 1,6 και θελω κανω σερβις στα 30,000 km!!
ειναι ευκολο να μου πειτε τι χρειαζεται απο ανταλλακτικα και αν ειναι ευκολο θα ηθελα να μαθώ αν μπορω να βαλω τα αμορτισερ και τα φρενα απο το 206 RC!!
θα με βοηθασε παρα πολυ αν μου δινατε κωδικους και τιμες των ανταλλακτικων!!
Ευχαριστω εξ΄αρχης!!

Moved/editted by MEMsound


GIA PANTA PEUGEOT
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Ιαν 2006, 10:04:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι αναρτήσεις το RC μπαίνουν.
Το ίδιο και τα φρένα με κάποιες επιπλέον αλλαγές.
Το θέμα έχει συζητήθει στις "Βελτιώσεις Αναρτήσεων, φρένων" οπότε ας μην τα ξαναλέμε εδώ γιατί ούτως ή άλλος κάτι τέτοιο δεν είναι θέμα "βλάβης/επισκευής" αλλά "βελτίωσης"... Wink

Για τα υπόλοιπα υπάρχουν αρκετοί πιο σχετικοί από εμένα.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
cipher (Αλέξανδρος)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


206 XS, 1.4, 75 γαϊδούρια (+1 ο οδηγός)

Ένταξη: 16 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 376
Τόπος: Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 11 Μάρ 2006, 03:14:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με μικρή καθυστέρηση, σχετικά με το service των 30.000, που έκανα στις 28/09/05 (206 XS, 1.4, 8V, 2003):

Περιοδικός έλεγχος Α και
πλύσιμο μηχανής με ειδικό ορυκτέλαιο...................22,00
Castrol TXT 10W/40................................3 x 9,93 = 29,79
Ροδέλλα τάπας..........................................................1,12
Φίλτρο λαδιού.............................................................6,61
Μπουζί RFN58LZ....................................4 x 3,95 = 15,80
Φίλτρο αέρος..............................................................7,88
Υγρό υαλ/ων..............................................................1,54
Απεσταγμένο νερό....................................................0,96 Blink
Τακάκια.....................................................................35,20
Δείκτης λαδιού............................................................6,36 Scratch

Σύνολο: 127,26 + 19% ΦάΠΑ = 151,43

Όσο για το δείκτη λαδιού, είχε ανοίξει ωσάν μπανάνα! Μου είπαν ότι είναι συμβαίνει λόγω των υψηλών θερμοκρασιών. Γ@μώ την τεχνολογία τους... Στο Toyota Corolla του '79 που είχαμε 18 χρόνια, ο δείκτης λαδιού δεν είχε πάθει τίποτα! Βέβαια, θύμιζε περισσότερο "εργαλείο" για τζάκι παρά λαμάκι, αλλά τέσπα...



Χάκεψον γαρ τοις πάσοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alexPS (Αλέξανδρος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 20 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 24

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Σεπ 2006, 16:36:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σημερα εκανα το servicio των 30.000Km που λενε και οι ιταλοι!
Αλλαξα κλασσικα λαδακια (Total Quartz 9000 5W-40), βαλβολινες ELF TRP,μπουζια και κατι αλλα ψιλα. Επισης αλλαχτηκε στην εγγυηση ο αισθητηρας υποπιεσης γιατι το μοτερ δεν πολυδουλευε ωραια.
Εγιναν τα απαραιτητα σφηξιματα, λιπανσεις, καθαρισμος μηχανης-πεταλουδας κτλ και τ αμαξι βγηκε σαν καινουριο.
Παναγιωτη ειχες δικιο με τα μπουζι. Το μοτερ σαν να ζωντανεψε ενω ταυτοχρονα η αλλαγη του αισθητηρα το κανε το θαυμα της. Το μοτερ τωρα πια δουλέυει χαρτι χωρις αρρυθμιες και ανεβαζει καθαρα στρωτα και με χαρακτηριστικη ευκολια. Ενα περιοδικο προβλημα με την αποκριση εξαφανιστηκε και τωρα αγγιγμα του γκαζιου συνεπαγεται αμεση διεγερση του στροφομετρου!! Παντως το ξαναλεω ειναι εντυπωσιακη η διαφορα στο τροπο λειτουργιας του μοτερ και στο πως ανεβαζει μετα το συνεργειο.
Ενας μηχανικος που το κανε βολτα με ρωτησε τι προγραμμα φοραω. Του λεω οτι δεν φοραω προγραμμα και μου λεει αποκλειεται τοτε θα φορας τιποτα μπουλεκοειδες στη φυσα του γκαζιου, το αμαξι εχει νευρο. Του λεω ουτε τετοιο φοραω....
Να σημειωσω πως οι βαλβολινες οι παλιες ηταν μαυρα χαλια.
Μαυρες καταμαυρες βγηκαν απ το σαζμαν και τωρα με τις ELF αν και δεν εχω κανει πανω απο 50 χλμ η διαφιρα ειναι αισθητη. Το σαζμαν δουλευει πολυ πιο μαλ**α (οχι μαλ**α) και η αισθηση του λεβγε αλλαξε αρδην. Γρατζουνισμα δεν ακουσα μεχρι τωρα σε αλλαγες που η παλια Shell εκανε το σαζμαν να σκουζει!!
Μετα απο 10.000χλμ απ το προηγουμενο service η καταναλωση λιπαντικου στο μοτερ ηταν μηδενικη. Παρολο το κυνηγητο που χει πεσει η σταθμη του λαδιου δεν ειχε σχεδον καθολου κουνηθει απ το δεικτη max και μου κανε μεγαλη εντυπωση. Αντε να χε καψει 100-150ml δηλαδη.
Τελος στα peugeot τελικα το φρενα πρεπει να ειναι προεραιτικα τουλαχιστο σε οτι αφορα τις στροφες. Εχω 30Κ χλμ και τα φρενα μου ειναι ακομη στη μεση!!
Κόστος 130,50Ε με τα λαδια και τις βαλβολινες να ειναι δικα μου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Σεπ 2006, 17:17:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν μας λες και που το έκανες το σέρβις ?

εξουσιοδοτημένος ή μη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
alexPS (Αλέξανδρος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 20 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 24

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Σεπ 2006, 18:30:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DIMCHRI έγραψε:
Δεν μας λες και που το έκανες το σέρβις ?

εξουσιοδοτημένος ή μη...


εξουσιοδοτημενο ---> automotivo
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Οκτ 2006, 14:05:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια διευκρινηση θελω... Ειμαι στα 30.000km και εχω κανει το service των 20.000km σε εξουσιοδοτημενο και βασει βιβλιου πρεπει να κανω τον ενδιαμεσο ελεγχο τωρα!!! Ειναι απαραιτητο να παω??? Πληρωνω κατι???

(Εννοειται οτι τωρα αλλαξα λαδια φιλτρα και μπουζι, αλλα σε δικο μου μηχανικο... απλα για τη σφραγιδα γινεται ο λογος)


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Οκτ 2006, 14:16:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξέρω αν πληρώνεις, αλλά καλό είναι να πάς για να έχει όπως λες την σφραγίδα ούτος ώστε να είναι πιο εύκολο να το πουλήσεις. Εννοώ να λες ότι έχεις κάνει όλα τα σερβις κλπ κλπ.......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
ΑΝΤΩΝΗΣ 307 (ΑΝΤΩΝΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 307 1600cc

Ένταξη: 05 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 392

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Οκτ 2006, 07:49:37    Θέμα δημοσίευσης: ωχ automotivo Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alexPS έγραψε:
DIMCHRI έγραψε:
Δεν μας λες και που το έκανες το σέρβις ?

εξουσιοδοτημένος ή μη...


εξουσιοδοτημενο ---> automotivo


ωχ σε ατουσ εκανεσ το σερβισ ο Θεοσ μαζι σου, εχω μεγαλη ιστορια με αυτουσ το οποιο το εχω αναφερει στην Λιον και επειδη εχουμε γα**τη αντιπροσωπεια τουσ εκανε παρατηρηση για το προβλημα που δημιουργηθηκε στο αυτοκινητο μου



ΑΝΤΩΝΗΣ PEUGEOT 307
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
manos (manos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307cc 1.6 (2004)

Ένταξη: 15 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 22

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Ιαν 2007, 11:58:05    Θέμα δημοσίευσης: servise 30.000 ή κάθε 2 χρόνια Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημέρα, πήγα στην lion hellas, στα 30.000 χλμ και 2,5 χρόνια απο την στιγμή που πήρα την τουτούνα. Το κόστος πήγε στα 69 ευρώ (χωρίς φυσικά λάδια που τα είχα αλλάξει νωρίτερα στον κόνδωρα με κόστος 96 ευρώ).
Απο τα 69 τα 20 ευρώ ήταν το φίλτρο ενεργού άνθρακα για το a/c, τα 8 ήταν η κάρτα καυσαερίων και μάλλον τα υπόλοιπα 40 ήταν ο έλεγχος αφου στην απόδειξη δεν είδα να αναγράφονται αλλα αναλώσιμα! Μου έδωσαν μια τσεκαρισμένη λίστα αλλα δεν έχω προλάβει ακόμα να ασχοληθώ!!!!
Επόμενο service με αλλαγή λαδίων σε ένα ακριβώς χρόνο (δεν παίζουν μεγάλή σημασία τα χιλιόμετρα) με κόστος μόνο τα λαδάκια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
cipher (Αλέξανδρος)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


206 XS, 1.4, 75 γαϊδούρια (+1 ο οδηγός)

Ένταξη: 16 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 376
Τόπος: Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Ιαν 2007, 12:07:48    Θέμα δημοσίευσης: Re: servise 30.000 ή κάθε 2 χρόνια Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

manos έγραψε:
...(χωρίς φυσικά λάδια που τα είχα αλλάξει νωρίτερα στον κόνδωρα με κόστος 96 ευρώ).


Shocked
Σαν πολλά δεν είναι για λάδια Question



Χάκεψον γαρ τοις πάσοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Ιαν 2007, 12:32:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρατηρώ από διαφόρους που πάνε τα αυτοκινητά τους για σέρβις ότι ο κάθε εξουσιοδοτημένος βάζει ότι λάδια θέλει ?

Είναι δυνατόν να συμβαίνει κάτι τέτοιο ?

Αργύρη παίζει κάτι τέτοιο ?


PS FERRIES
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Ιαν 2007, 13:26:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι.
η Peugeot ΔΕΝ λέει βάλτε αυτό το συγκεκριμένο λάδι
Λέει βάλτε 5-40 πχ ή 5-30 κλπ κλπ
Και προτίνει 2~3 συμβατά λάδια λέγοντας ότι "όποιο όμοιων χακτηριστικών κάνει"
Για τον μέσο χρήστη (που εκεί απευθύνονται κυρίως τα συνεργεία όλα τα λάδια ίδια είναι. Εξάλλου οι περισσότεροι σε 4~5 χρόνια αλλάζουν αυτοκίνητα.
το "πρόβλημα" είναι πόσο τα χρεώνουν... όπου ο κάθε ανυποψίαστος πελάτης τα σκάει χοντρά...
(όπως και σε όλες τις αντιπροσωπίες , όχι μόνο στην πεζω, τουλάχιστον όσον αφορά τα λάδια...)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
manos (manos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307cc 1.6 (2004)

Ένταξη: 15 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 22

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Ιαν 2007, 17:25:58    Θέμα δημοσίευσης: 30.000 xlm servise Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν και το έχω ήδη αναφέρει στην ενότητα λιπαντικά σας ενημερώνω για τον κονδωρα: πήγα στις 22.000 για δωρεάν έλεγχο (λόγω του τέλους της διετίας εγγύησης), μου είπαν οτι τα λάδια ήθελαν άλλαγμα και πλήρωσα 4 λίτρα Χ 18 ευρώ το λίτρο =72 ευρώ για λάδια ultra, + 24 ευρώ το φίλτρο, την τάπα και την εργασία. (τα λάδια τα είχα αλλαξει στο εξάμηνο στα 7000χλμ)
Η προσωπική εντυπώση μου ειναι οτι δεν ασχολήθηκαν καθόλου με τον δωρεάν έλεγχο, τσέπωσαν τα 100 ευρώπουλα για τα λάδάκια και έχει ο θεος για τον κακομοίρη που πιστέυει στο χαμηλό κόστος συντήρησης και διαβάζει στις διαφημίσεις για αλλαγές κάθε 30.000 στα λάδια και για υψηλό επιπεδο after sales της peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Ιαν 2007, 03:03:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα 24 δεν έιναι το πρόβλήμα αν και θα μπορούσαν να είναι και λίγο λιγότερα.
τα 72 όμως είναι ιδίως όταν πχ στο πρκτικερ κάνουν 54...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
ΑΝΤΩΝΗΣ 307 (ΑΝΤΩΝΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 307 1600cc

Ένταξη: 05 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 392

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Ιαν 2007, 01:00:29    Θέμα δημοσίευσης: σερβισ 30.000χλμ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα πεζουκλες

Θα ηθελα να ρωτησω το εξησ γνωριζει καποιοσ τι περιλαμβανει το σερβισ τον 30.000χλμ, επισησ να τονισω οτι το αυτοκινητο ειναι 4,5χρονια. Απο οτι μου ειπανε πρεπει αλλαξω ολα τα υγρα του αυτοκινητου ,ψυκτικο,φρενα κ.τ.λ επισησ πρεπει στα 5χρονια αλλαγη ιμαντα χρονισμου κοστοσ απο οτι ρωτησα 200ευρω εργασια και ανταλλακτικο.
Γνωριζει καποιοσ εαν ισχυουν αυτα? και το ποιο βασικο ποσο κοστιζει το συγκεκριμενο σερβισ



ΑΝΤΩΝΗΣ PEUGEOT 307
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fallen_angel82 (Δημήτρης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.4 XS GT Look

Ένταξη: 14 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 171
Τόπος: Μενίδι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Φεβ 2007, 12:22:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα κι από μένα. Έκανα το service των 20.000km στα 23.000km και τώρα το επόμενο service το κάνω τώρα στα 36.000. Το αυτοκίνητο κλείνει
2 χρόνια σε 2 μήνες. Ρώτησα στη LION και μου είπαν ότι το κόστος θα
κυμανθεί από 300-500€!!! Μήπως είναι πολλά?


Όταν το παιχνίδι τελειώνει,
ο βασιλιάς και το πιόνι
μπαίνουν στο ίδιο κουτί...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Φεβ 2007, 14:08:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

fallen_angel82 έγραψε:
Καλημέρα κι από μένα. Έκανα το service των 20.000km στα 23.000km και τώρα το επόμενο service το κάνω τώρα στα 36.000. Το αυτοκίνητο κλείνει
2 χρόνια σε 2 μήνες. Ρώτησα στη LION και μου είπαν ότι το κόστος θα
κυμανθεί από 300-500€!!! Μήπως είναι πολλά?


Εγώ έκανα το service των 2 ετών στην lion με 10000 χλμ
Σύνολο 306 ευρώ (εργασία και ανταλλακτικά).
Αμάξι 406 κουπέ 2.2

το 500 στο είπε ο υπάλοιλος για να έχει το κεφάλι του σίγουρο.


PS FERRIES
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
panosgep (Πάνος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 GTI (Χωρίς Καθρέφτες)

Ένταξη: 09 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 85
Τόπος: Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Φεβ 2007, 23:19:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδιά για να καταλάβω...το κοστολόγιο πάει με τα χρονάκια του αυτοκινήτου ή με τα χιλιόμετρα;
Εγώ έκανα στα 30000 (Lion) και μου πήραν 161 Ευρώ μαζί με λάδια(χωρίς φίλτρο αέρος).
Τι 500 Ευρώ; Μη τρελαθούμε και όλας Shocked Shocked


Riding on my own I speed, riding on a road of fire
Staring at the autumn leaves, left is for the neon isles
Waiting on the road a torment, waiting on the road the doormen
Riding on my own I speed, right is for the shadowshires

P@N1S
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Φεβ 2007, 03:46:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με τα χιλιόμετρα αν και κάποια ανταλλακτικά έχουν και ένα χρονικό όριο ζωής και αλλάζονται προληπτικά


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3823s (PHP: 86% - SQL: 14%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on