PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ρυθμιζόμενη Ανάρτηση "Μέρος 1ο"
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Skull (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 655
Τόπος: Έδεσσα-Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Μάϊ 2004, 22:47:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Ρε παιδια,ποτε θα σταματηστε να βαζετε τα group N;Αν μη τι αλλο,μονο σωστα δεν ειναι για τα αμαξια μας... Sad



Στελιο οταν ρωτουσα που ησουν????Τωρα μου το λες??? Confused

Laughing Laughing Laughing Laughing

Οτι εγινε εγινε τωρα και δεν τα ξαναλαζω,μια χαρα ειναι τωρα που το συνηθησα.... Very happy

Αλλα μπορω να ρωτησω γιατι το λες αυτο???? Embarassed


Dj ενταξη το ειδαμε στην πραξη με τον Αντωνη.Ευχαρηστω παντως! Very happy



----------------------------
Skull - personal blog
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Μάϊ 2004, 23:24:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Skull έγραψε:
Dj ενταξη το ειδαμε στην πραξη με τον Αντωνη.Ευχαρηστω παντως! Very happy


The bird Razz



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Οκτ 2004, 22:18:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χμ...

Για να λάβω και εγώ λιγάκι μέρος στο topic!!! Cool

Μέχρι τώρα το πιο ωραίο χαμήλωμα που έχω δεί από κοντά σε 206 είναι αυτό του GFG. Θα μπορούσε να μας βοηθήσει λίγο νομίζω λέγοντας μας τί φοράει!

Επίσης, είμαι και εγώ σε μεγάλο δίλημμα... να βάλω κάτι σαν του N4X (4ποντα APEX) τα οποία κοστίζουνε 400 ευρώ? Ή να μαζέψω 1300+ ευρώ και να βάλω πλήρως ρυθμιζόμενη Billstein (ή και άλλη μάρκα...) ?

Βασικά, αξίζει τον κόπο η πλήρως ρυθμιζόμενη ή είναι πεταμένα λεφτά για ΜΗ αγωνιστική χρήση?

Επίσης, η σκληρότητα των ελατηρίων μετριέται σε κάτι (lbs/m??? κάτι τέτοιο...). Ξέρει κανείς σε τί συγκεκριμένα? Επίσης, θα μπορούσε να μας δώσει την τιμή του μεγέθους αυτού για κάποια της Peugeot? Προσωπικά θα μου καθότανε πολύ καλά να χαμηλώσω το αμάξι κρατώντας την σκληρότητα ίδια με αυτή των εργοστασιακών που φοράω Cool



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Οκτ 2004, 12:33:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:

Επίσης, είμαι και εγώ σε μεγάλο δίλημμα... να βάλω κάτι σαν του N4X (4ποντα APEX) τα οποία κοστίζουνε 400 ευρώ? Ή να μαζέψω 1300+ ευρώ και να βάλω πλήρως ρυθμιζόμενη Billstein (ή και άλλη μάρκα...) ?

Βασικά, αξίζει τον κόπο η πλήρως ρυθμιζόμενη ή είναι πεταμένα λεφτά για ΜΗ αγωνιστική χρήση?

Επίσης, η σκληρότητα των ελατηρίων μετριέται σε κάτι (lbs/m??? κάτι τέτοιο...). Ξέρει κανείς σε τί συγκεκριμένα? Επίσης, θα μπορούσε να μας δώσει την τιμή του μεγέθους αυτού για κάποια της Peugeot? Προσωπικά θα μου καθότανε πολύ καλά να χαμηλώσω το αμάξι κρατώντας την σκληρότητα ίδια με αυτή των εργοστασιακών που φοράω Cool



Φιλε Steve το θεμα αυτο ειναι αρκετα πολυπλοκο, γιατι ο καθενας θα σου πει και μια διαφορετικη αποψη!!! Anyway, η δικη μου εχει ως εξης...Το κιτ της Apex που αναφερεις δεν μου εχει "γεμισει το ματι", εχω οδηγησει 206 με αυτο το κιτ και μου φανηκε καπως ξερο, ειναι οικονομικο παντως!!! Very happy

Η ρυθμιζομενη αναρτηση ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο!!! Razz Τι θελω να πω...Αν θες το αμαξακι σου να το στριβεις και να το απολαμβανεις περισσοτερες φορες αποτι να κανεις cruising, τοτε αξιζουν τα λεφτα!!! Twisted evil Αν ομως θες να βαλεις ρυθμιζομενη για λογους γοητρου κτλ τοτε μην κανεις τον κοπο!!! Smile Ισα ισα που τις περισσοτερες φορες θα σε κουραζει!!! Mad

Για τα ελατηρια τωρα, κοιτα στα δυο link ελατηρια1 και ελατηρια2
, πιστευω να σε καλυψουν!!! Για να βρεις ελατηρια χαμηλωματος με τη σκληροτητα των "μαμα" λιγο δυσκολο το βλεπω!!! Αν θες ενα μαλακο (ειναι πιο σκληρο απο το "μαμα" ετσι...) ελατηριο κοιτα τα Jamex!!! Wink


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Οκτ 2004, 21:53:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΟΝΙ ρυθμιζόμενα (Κίτρινα), έχει δοκιμάσει κανείς σε 206???

Τα είχα στο 309 και μπορώ να πω μόνο τα καλύτερα. Very happy


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 31 Οκτ 2004, 20:18:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ultra-one έγραψε:
ΚΟΝΙ ρυθμιζόμενα (Κίτρινα), έχει δοκιμάσει κανείς σε 206???

Τα είχα στο 309 και μπορώ να πω μόνο τα καλύτερα. Very happy

Εγω τα εχω στον πεζακλα και ειμαι ευχαριστημενος! Very happy (προσωπικη αποψη παντα, μιας και καποιος αλλος μπορει να τα βρισκει χαλια! Wink )
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Recifees (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 BlueBird 1.600.000 κεκ

Ένταξη: 07 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 491

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 31 Οκτ 2004, 21:15:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ghost Dog έγραψε:
ultra-one έγραψε:
ΚΟΝΙ ρυθμιζόμενα (Κίτρινα), έχει δοκιμάσει κανείς σε 206???

Τα είχα στο 309 και μπορώ να πω μόνο τα καλύτερα. Very happy

Εγω τα εχω στον πεζακλα και ειμαι ευχαριστημενος! Very happy (προσωπικη αποψη παντα, μιας και καποιος αλλος μπορει να τα βρισκει χαλια! Wink )

Aυτά δεν είναι ρυθμιζόμενα ? Γιατι όσα έχω ακούσει για αυτά είναι του στύλ

"Μαμάτα αμορτισέρ αλλά αν δεν ξέρουν να τα ρυθμίσουν άστο καλύτερα" Rolling eyes


Με την ρόδα στον αέρα ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 31 Οκτ 2004, 22:56:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

PHSYBORG έγραψε:
ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Καταρχην πες μας λιγο τι ακριβως και πως θελεις να γινει το αμαξι.Σκληρο εως πολυ σκληρο Question Μικρη διαδρομη η αναρτηση εως καθολου Question

Εγω το λεω και το ξαναλεω οτι σαν τα αμορτισερ ελατηρια της PEUGEOTSPORT δεν υπαρχει αλλο.Βεβαια ειναι αρκετα ακριβα αλλα αξιζουν.Απο εκει και περα αν ειναι να βαλεις μονο για να βαλεις....τοτε αστο και κρατα τα μαμα.


Εγινε επεξεργασια Wink ,κοιτα πανω ! Wink
Αν παω Pug Sport ποσο θα μου παει περιπου γιατι μαλλον εκει θα καταληξω γιατι δεν μπορω να εμπιστευτω κατι αλλο!


ο κόνδωρας πριν κανενα μήνα τα έίχε προσφορα 950 ευρώ τα πλήρως ρυθμιζομενα. (ύψος - σκληρότητα)

Πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο.

Εγώ προς το παρόν έβαλ Η&R ελατήρια μόνο στο 206 cc τρεις πόντους , όμως το αμάξι δεν μου εμπνέει καμία εμπιστοσύνη, και άσε που στις πολύ υψηλές ταχύτητες τερματίζει συνέχεια με ότι αυτό συνεπάγεται.

Θα προτιμούσα να χαμήλωνε 2 πόντους.
Οπότε θα πάω σετη ρυθμιζόμενη ανάρτηση της πεζώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 31 Οκτ 2004, 23:06:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν δεν κανω λαθος, τα κιτρινα KONI εχουν στανταρ ρυθμισεις οσον αφορα τη σκληροτητα, τις οποιες μπορεις να κανεις και ο ιδιος!!! Απο τη στιγμη που εχεις αυτη τη δυνατοτητα το δοκιμαζεις και βρισκεις τη ρυθμιση που σου ταιριαζει!!! Wink

Εγω που ειχα τα κοκκινα ΚΟΝΙ, τα οποια ειναι και αυτα ρυθμιζομενα, αλλα οχι εξωτερικα (πρεπει να στα βγαζουν για να στα ρυθμισουν) μου ειχαν φανει λιγο σκληρα στην αρχη (τα ειχα στη "μεσαια" σκληροτητα), αλλα μετα τα συνηθισα!!! Για τα κιτρινα δεν ξερω ακριβως τι παιζει στα πεζο, αλλα ακουω απο πολλους οτι ειναι σκληρα και αποτομα!!! Σε Punto που εχω οδηγησει δεν μου αρεσαν και πολυ παντως, ηταν οντως σκληρα και λιγο "ξερα" και ακουγοντουσαν κιολας!!!

Με τα Bilstein ειμαι μια χαρα jet παντως!!! Δεν περιμενα τετοια αλλαγη... Very happy


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Νοέ 2004, 15:51:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Recifees έγραψε:
Ghost Dog έγραψε:
ultra-one έγραψε:
ΚΟΝΙ ρυθμιζόμενα (Κίτρινα), έχει δοκιμάσει κανείς σε 206???

Τα είχα στο 309 και μπορώ να πω μόνο τα καλύτερα. Very happy

Εγω τα εχω στον πεζακλα και ειμαι ευχαριστημενος! Very happy (προσωπικη αποψη παντα, μιας και καποιος αλλος μπορει να τα βρισκει χαλια! Wink )

Aυτά δεν είναι ρυθμιζόμενα ? Γιατι όσα έχω ακούσει για αυτά είναι του στύλ

"Μαμάτα αμορτισέρ αλλά αν δεν ξέρουν να τα ρυθμίσουν άστο καλύτερα" Rolling eyes

Συμφωνω απολυτα με αυτα που εχεις ακουσει...! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Νοέ 2004, 22:06:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΙΚΟΣ έγραψε:
PHSYBORG έγραψε:
PROFLEX τι σας λεει ? Question


PROFLEX Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Εδω πολλα αγωνιστικα και δεν την φορανε...και θα την βαλεις εσυ σε βολτισιο αμαξι Question Question Question Μια τιμη θα σου πω μονο και κρινε εσυ.Μια PROFLEX για 206 εχει απο 1.200.000 ΔΡΧ το λιγοτερο.Λοιπον τι λες Question Question Laughing Laughing Laughing

Ακου εδω...........Μια σωστη αναρτηση θα πρεπει να εχει διαδρομη και να δουλευει.Δεν υπαρχει λογος να εχεις μικρη διαδρομη στο αμαξι σου..εκτος και αν πας να τρεξεις ΜΟΝΟ ΠΙΣΤΑ.

Μεχρι 2.5 ποντους πιστευω ειναι καλα.Απο εκει και περα αν το χαμηλωσεις περα απο 3 με 3.5 ποντους (αναφορικα το λεω) θα το χαλασεις.Αυτο γιατι γυρνανε τα ψαλιδια αναποδα και δεν δουλευουν.Πολλα πιστιαρικα ειναι πιτα κατω αλλα εκεινα τα ψαλιδια πιανουν απο αλλο σημειο (κοινος δεν εχουν καμια σχεση με τα δικα μας).Οσο για τα αμορτισερ της PEUGEOTSPORT ακριβως δεν ξερω ποσο εχουν.Παντως πανω απο 1000 ευρο σιγουρα.Γνωμη μου.........Αν δεν εχεις λεφτα τοσα...κρατα αυτα που φορας μεχρι να μαζεψεις και μετα τα αλλαζεις.Αν ειναι να βαλεις να βαλεις κατι καλο.Εγω πχ το καθισμα του συνοδηγου το εβαλα 2.5 χρονια περιπου μετα απο την αγορα του πρωτου καθισματος.Αν θες ακριβως τιμη απο τα αμορτισερ της PEUGEOTSPORT παρε ενα τηλ στον Ντινο στην Θεσσαλονικη να σου πει.Το τηλ ειναι 2310323000.Παντως αν θες να κανεις καλη δουλεια μαζεψε λεφτα και παρτα.Αν ειναι να βαλεις μονο για να λες οτι εχω αναρτηση τοτε αστο καλυτερα Wink


peugeot sport αμορτισερ ρυθμιζόμενα καθ΄ύψος και σκληρότητα με 960 ευρώ προσφορά.
μόνο ρυθμιζόμενα σκληρότητα 650 ευρω .

διαλέγεται και παιρνεται.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Νοέ 2004, 23:00:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DIMCHRI έγραψε:
peugeot sport αμορτισερ ρυθμιζόμενα καθ΄ύψος και σκληρότητα με 960 ευρώ προσφορά.
μόνο ρυθμιζόμενα σκληρότητα 650 ευρω .

διαλέγεται και παιρνεται.


Ποιός που πότε γιατί? Shocked



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Νοέ 2004, 23:53:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

650 ςωρις τοποθετηση στο κονδωρα και ειναι χωρις ρυθμιση ουτε σκληροτητα ουτε υψος...
950 ρυθμιση υψος ....

αυτα ξερω εγω... καποιος απο εδω εχει βαλει την απλη λυση και ειναι τρισευτηχισμενος....τον καλω να τα ξερασει ολααααα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 12 Νοέ 2004, 09:36:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι να τα ξεράσει όλα !!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Δεκ 2004, 11:21:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημέρα,

έχω το 206 το cc, το 1.6 16v.

Έχω βάλει τα ελατήρια τα Η&R με τα μαμά τα οποία τα παίξανε και θέλω να βάλω και αμορτισερακια.

Και τώρα τα δύσκολα.
α) οι κωδικοί της πεζώ για cc και απλό 1600 είναι διαφορετικοί.
β) υπάρχει στην πεζώ νορμάλ και ενισχυμένο αμορτισέρ για 1600.

Οι περισσότερες άφτερμαρκετ αναρτήσεις δεν δίνουν διαφορετικούς κωδικούς για το cc.
Τώρα τι κάνουμε ?
ενημερωτικά σας αναφέρω τιμές για τα κάτωθι αμορτισερ για 206 1.6 :

- 240 ευρω τα DE CARBON COMFORT
- 430 ευρώ τα OSRAV ΑΥΤΟΡΙΘΜΥΖΟΜΕΝΑ
- 570 ευρώ τα OSRAV ΡΥΘΜΙΖΟΜΕΝΑ
- 470 ευρώ τα BILSTEIN SPORT (βγαίνουν μόνο σπορτ για το 206 1.6)

όποιος γνωρίζει κάτι ας μου πει.

Καιγόμαστε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Δεκ 2004, 13:06:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπόν η απόφαση ΠΑΡΘΗΚΕ !!!

παρήγγειλα record sp σαν του Μίλτου.
Αυτός θα το φάει το ξύλο !!!! (Μίλτο ακούς ???)
με h&r ελατήρια τα οποία φοράω ήδη.
Τιμή 245 ευρώ (τα 4 αμορτισέρ)

τα βάζω το απόγευμα σήμερα και σας λέω εντυπώσεις από ΑΥΡΙΟ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Δεκ 2004, 19:45:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπόν πήγα να βάλω τα record sp.

για cc απλά δεν κάνουν.

το καλάμι του cc είναι 16.5 cm μέχρι της βόλτες.

τα record είχαν 19.5 cm.

οπότε πήγαμε για άλλα !!!! και το όνομα αυτού OSRAV ρυθμιζόμενα ως προς την σκληρότητα. το ελατήριο το ίδιο που είχα h&r.

πολυ σκληρά τα νιώθω και δεν ξέρω και πως μαλακώνουν διότι οι οδηγίες είναι στα Ιταλικά.

Α! και ελάφρωσε η τσέπη μου κατά 600 ευρώ.
θα σας κρατάω ενήμερους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Δεκ 2004, 19:48:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπόν πήγα να βάλω τα record sp.

για cc απλά δεν κάνουν.

το καλάμι του cc είναι 16.5 cm μέχρι της βόλτες.

τα record είχαν 19.5 cm.

οπότε πήγαμε για άλλα !!!! και το όνομα αυτού OSRAV ρυθμιζόμενα ως προς την σκληρότητα. το ελατήριο το ίδιο που είχα h&r.

πολυ σκληρά τα νιώθω και δεν ξέρω και πως μαλακώνουν διότι οι οδηγίες είναι στα Ιταλικά.

Α! και ελάφρωσε η τσέπη μου κατά 600 ευρώ.
θα σας κρατάω ενήμερους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Δεκ 2004, 17:35:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DIMCHRI έγραψε:
λοιπόν πήγα να βάλω τα record sp.

για cc απλά δεν κάνουν.

το καλάμι του cc είναι 16.5 cm μέχρι της βόλτες.

τα record είχαν 19.5 cm.

οπότε πήγαμε για άλλα !!!! και το όνομα αυτού OSRAV ρυθμιζόμενα ως προς την σκληρότητα. το ελατήριο το ίδιο που είχα h&r.

πολυ σκληρά τα νιώθω και δεν ξέρω και πως μαλακώνουν διότι οι οδηγίες είναι στα Ιταλικά.

Α! και ελάφρωσε η τσέπη μου κατά 600 ευρώ.
θα σας κρατάω ενήμερους.


Αν δεν κάνω λάθος τη σκληρότητα στα αμορτισέρ τη ρυθμίζεις μόνος σου.
Λογικά θα πρέπει να σου έχουν δώσει ένα πλαστικό περιστροφικό κλειδί,
το οποίο εφαρμόζει στο επάνω μέρος του αμορτισέρ και απο εκεί ρυθμίζεις το ποσοστό σκληρότητας.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 09 Δεκ 2004, 23:36:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πάνο, ναι είναι ρυθμιζόμενα, και μου δώσανε το εργαλείο για την ρύθμιση. ειναι ρυθμισμένο στο 1 (πάει από 0-4) .

Το αυτοκίνητο, έγινε άλλο αυτοκίνητο. χαμηλό , με διαδρομή σωστή, σφηκτό, άνετο στα σαμαράκια. Με λίγα λόγια ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ !!!!!

Βέβαια την έβαλα χτες, και ακόμη δεν έχει δουλέψει όσο πρέπει. πάντως οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι θετικότατες.

χτές νόμιζα μόλις την έβαλα ότι κουτσούρεψα το αμάξι.

Είμαι εντυπωσιασμένος μπορώ να πω.
Τώρα μολις γύρισα από τα λιμανάκια, και το αμάξι είναι καταπληκτικό.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
Σελίδα 8 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,263s (PHP: 83% - SQL: 17%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on