PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ρυθμιζόμενη Ανάρτηση "Μέρος 1ο"
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Σεπ 2003, 08:58:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και εγώ αυτήν είχα δει μαζί μάλιστα με σετ αμορτισέρ και για τον πίσω άξονα με τιμή περίπου στα 1400€...... Αξίζει να την βάλεις για τόσα λεφτά ;;;;


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 02 Σεπ 2003, 00:18:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τσκ, τσκ! Τόσα λεφτά δεν δίνω για ανάρτηση...


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Οκτ 2003, 09:25:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η αλήθεια είναι ότι δύσκολα ενθουσιάζομαι από κάτι και αυτό έχει αποδειχθεί αρκετές φορές....

Ομως αυτή την φορά είμαι πραγματικά ενθουσιασμένος με κάτι που εύχομαι να αποδειχθεί και στην συνέχεια του χρόνου, αντάξιο των προσδωκιών μου!

Χθές τελείωσε το setup της ανάρτησης (χε χε μετά από 1,5 μήνα!) και οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι καταπληκτικές!

Το όλο setup πλέον περιλαμβάνει: Spax RSX kit (Coilovers με 250 Lbs ελλατήρια, ρύθμιση rebound και ύψους), ενυσχημένα bamp stop από πολυουρεθάνη, Τopmount της Peugeot Sport, πίσω ράβδοι στρέψης 23mm της Peugeot Sport, Αντιστρεπτική 21mm της Peugeot Sport.

Mέχρι στιγμής εντυπώσεις: Τα Spax απέδειξαν από την πρώτη στιγμή ότι δεν είναι αμορτισέρ αξιώσεων. Το πρόβλημά τους είναι ότι έχουν πολύ μικρή διαδρομή καλαμιού που τα εντάσει σε αμορτισέρ πίστας και όχι δρόμου. Μέχρι στιγμής όμως δεν έχουν τερματίσει και είναι καλό (παρά τις όσες προσπάθειές μου να τερματίσουν). Ομως υπάρχει ένα μικρό φαινόμενο σε πολύ κλειστά κομμάτια με ανωμαλίες να χοροπηδάει ελαφρώς το μπροστινό μέρος με αποτέλεσμα σε τέρμα γκάζι στην έξοδο της στροφής να σπινάρει που όμως θα μειωθεί σαν φαινόμενο όταν βάλω κανένα λάστιχο της προκοπής.

Το πίσω μέρος φιάχθηκε χθές (οι περισσότεροι ξέρουν ότι το αυτοκίνητο το είχα ρίξει πολύ μπροστά επειδή πίσω ήταν μαλακό) το αυτοκίνητο ήρθε στα φυσιολογικά του επίπεδα ύψους (περίπου 4 πόντους χαμήλωμα) και ψιλοδοκιμάστηκε χωρίς όμως να έχω ακόμα ασφαλή συμπεράσματα!

Ομως εχω ενθουσιαστεί με κάποια πραγματάκια!
1. Στιβαρότητα του συνόλου! Φοβερή αίσθηση οδήγησης, κατευθυντικότητας κλπ κλπ.
2. Κλίσεις -> 0! Αρχιζα να παίζω με ελιγμούς και από τότε δεν μπορώ να ξεκολήσω! Σε όποιον δρόμο μπήκα με 2 λωρίδες, άρχισα να πηγαίνω πότε στην μία πότε στην άλλη με αρκετά χλμ και το διαόλι ακούνητο! Κόψιμο απότομα το τιμόνι, αλλαγή λουρίδας και τα μυαλά στα παράθυρα! ΦΟΒΕΡΟ!
3. Κράτημα σε καμπές, στροφές κτλ. Τέτοια αίσθηση πραγματικά είναι πρωτόγνωρη! Οτι θέλω κάνω! Διορθώσεις στην πορεία μέσα στην στροφή και στρίβει! Αρκεί να πατάς το γκάζι. Κλίση 0 πάνω στην στροφή και τα πλευρικά G να σου χτυπάνε τα παΐδια. Δεν υπήρχε γνωστή στροφή που να μην την έκοψα με παραπάνω χλμ. Χρειάζεται μόνο αυτοσυγκέντρωση και τα χεράκια στο τιμόνι με μικρές διορθώσεις αν χρειαστούν σε περίπτωση που μπεις παραπάνω.
4. ΔΕΝ ΚΟΠΑΝΑΕΙ! Μου έκανε εντύπωση αλλά ΔΕΝ! Ε, κανένα πλαστικούλι τρίζει λίγο αλλά...

Ομως υπάρχουν ήδη και αρνητικά....
1. Αν βγείς στην Εθνική θα βγεις με πρόβλημα μέσης! Πολύ ταρακούνημα ρε παιδιά! Σανίδα!
2. Και το κυριότερο! Πλέον το αυτοκίνητο είναι απόλυτο. Που σημαίνει ότι αν φοβηθείς σε μια στροφή θα σε φάει το μαύρο φίδι!!!!
Aρκετά ελεγχόμενο μεν, αλλά υπάρχει. Το δοκίμαζα χθες το βράδυ που είχε λίγο ψιλόβροχο, αν μπεις με πολλά σε στροφή και κάνεις το λάθος και φοβηθείς και αφήσεις το γκάζι, η ουρά ξεκολάει και πρέπει να αρχίσεις να διορθώνεις. Δεν με προβλημάτισε βέβαια ιδιαίτερα αλλά υπάρχει. Το πόσο υπάρχει θα το μάθω στην πορεία.

Αν δεν φοβηθείς όμως, στρίβει και στρίβει και στρίβει.....



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pugsang (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 26 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1292
Τόπος: Ραφήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Οκτ 2003, 10:08:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πραγματικα το αυτοκινητο του Τασου ειναι φοβερο.Απο μια μικρη βολτα σε στυλ skidpad (κυκλικα) που το εκανα διαπιστωσα οτι ειναι παρα πολυ σταθερο,σηκώνει φρενο μεσα στην στροφή με πολλά χιλιομετρα χωρις προβληματα , ΔΕΝ κοπανει (αυτο το περίμενα) και γενικα ειναι πολυ πολυ στιβαρό και εχει πολλα περιθώρια διορθώσεων μεσα στην στροφή.Ισως να ειναι λιγο πιο στιβαρο και απο το Rallye.

Τωρα τα υπολοιπα περι απογειωσεων σε γιαμπ της Εθνικης ειναι κατι που συνηθίζεται αναλογα το ποσο πορωμενος εισαι.Εμενα πλεον δεν μου κανει εντυπωση ειναι κατι το απολυτα φυσιολογικο.Παντως το setup αυτο θελει συνεχεια φρεσκο και προπαντων μαλακο λαστιχο για αν δουλέψει σωστά και να ειναι προβλέψιμο στον δρομο.Με ενα πιο τετραγωνισμενο λαστιχο δεν θα ηταν τοσο φιλικο.

Παράθεση:

Που σημαίνει ότι αν φοβηθείς σε μια στροφή θα σε φάει το μαύρο φίδι!!!!


Οσο γι αυτο εχω να πω οτι οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται!!!!
Very happy Very happy Very happy Very happy


Αντε ρε φιλε καλοταξιδο και καλοστριφτο


pedal to the metal
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Οκτ 2003, 10:31:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pugsang έγραψε:
Αντε ρε φιλε καλοταξιδο και καλοστριφτο


Mάκη σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Να είσαι σίγουρος ότι ΘΑ ΤΟΥ ΠΙΩ ΤΟ ΑΙΜΑ!!!!! Laughing



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ady (Αδριανός)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2001)

Ένταξη: 03 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 1468
Τόπος: Αθήνα - Ν. Ερυθραία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Οκτ 2003, 10:46:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
..........ΘΑ ΤΟΥ ΠΙΩ ΤΟ ΑΙΜΑ!!!!! Laughing

.........στρίβοντας.....!! Very happy

Καλοτάξιδο !!!!!!


Τσαφ...τσουφ...τσαφ...τσουφ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Οκτ 2003, 12:16:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εφ οσων το 206 σου Τασο,περναει με καλες κριτικες απο το τεστ του Dr.pugsang,μαλλον το στησιμο πρεπει να ειναι παρα πολυ καλο..

Μπραβο ρε φιλε.Καλοστριφτο και καλοταξιδο ευχομαι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Οκτ 2003, 17:27:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τάσο, στο meeting να δούμε πόσο καλά διαβάζει και τις μικροανωμαλίες. Σκέφτομαι Καράβωμα, μετά το Ξουρίχτι. Σκέφτεσαι τίποτα καλύτερο ? Twisted evil


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Οκτ 2003, 17:57:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

glf έγραψε:
Τάσο, στο meeting να δούμε πόσο καλά διαβάζει και τις μικροανωμαλίες. Σκέφτομαι Καράβωμα, μετά το Ξουρίχτι. Σκέφτεσαι τίποτα καλύτερο ? Twisted evil


Ναι.ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΣ ΡΕ ΜΕ ΤΑ ΧΙΟΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΟΤΕ ΜΟΥ ΛΕΣ


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Νοέ 2003, 18:06:59    Θέμα δημοσίευσης: Αμορτισερ Κoni Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πηγα σημερα σε ενα μαγαζι με αμορτισερ,και ρωταγα τιμες.
Μου ειπε λοιπον, περι κονι,οτι υπαρχουν τα κονι κιτρινα που ειναι εξωτερικα ρυθμιζομενα (τα μπροστα),και τα οποια κοστιζουν 500 ευρω.

Αλλα,μου λεει, πως υπαρχουν και τα κονι κιτρινα που δεν ειναι εξωτερικα ρυθμιζομενα,τα οποια ρυθμιζονται οταν βγουν,σαν τα κοκκινα, και κοστιζουν 400 ευρω.

Εσεις εχετε ακουσει για αυτα τα κιτρινα που δε ρυθμιζονται εξωτερικα?
Μηπως ειναι μουφα η υποθεση?

Επισης μου ειπε οτι κανει τα σπορτ sprint στον τορνο και τα δινει 570.

Τα sachs performance 370 euro.

Aπο οικονομικης αποψης κατεληξα αναμεσα στα sachs και κονι 400.

Αλλα για να δουμε τι θα πειτε και για τα κονι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NICK THE GREEK (NIKOS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 RALLYE

Ένταξη: 29 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 48
Τόπος: PETROUPOLI

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Νοέ 2003, 19:39:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φοραω τα κονι σπορτ κιτρινα με ρυθμισεις μπροστα απο εξω.τα εχω 1,5 χρονο.πολυ ευχαριστημενος.τα ρυθμιζεις ευκολα ειτε σκληρα για εθνικη και στροφιλικια,ειτε λιγοτερο σκληρη για την πολη με τα αμετρητα χαντακια.τα εχω συνδυασει με ειμπαχ 3 ποντων.πιστευω απο τις 1-2 καλυτερες επιλογες για 206.σε τεστ περιδικου αναμεσα σε 3 αλλα ειχαν βγει δευτερα με οριακη διαφορα απο μπιλσταιν(χωρις ομως τετοια ρυθμιση) πανω σε 206 εννοειται.η διαφορα απο τα αλλα που αναφερεις ειναι στην ρυθμιση που αναφερα πριν και στο οτι τα ριθμιζομενα απο εξω βγηκαν πιο μετα σαν πιο εξελιγμενα λογο της ρυθμισης αυτης.


206R
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Νοέ 2003, 19:40:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σπυρο για τα KONI που τα ρυθμιζεις τα ξερω μιας και τα φορουσε ενας πρωην συναδελφος σε ενα PUNTO GT.Καλο αμορτισερ και σχετικα σκληρο.Εγω θα ελεγα να πηγαινες εκει και ας ειναι 100 ευρα ποιο ακριβα Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Νοέ 2003, 23:12:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εγω ΚΟΝΙ σου προτεινω...Και οταν πας και τα βαλεις και μετα,πες στον καραγκιοζη που σου ειπε οτι κανει τα Sport ->Sprint την +30% σκληροτητα που εχουν τα Sprint πως την κανει;
Μηπως την βαζει και αυτην στον τορνο;;;Κωλοαπατεωνες... Mad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Νοέ 2003, 12:21:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Και εγω ΚΟΝΙ σου προτεινω...Και οταν πας και τα βαλεις και μετα,πες στον καραγκιοζη που σου ειπε οτι κανει τα Sport ->Sprint την +30% σκληροτητα που εχουν τα Sprint πως την κανει;
Μηπως την βαζει και αυτην στον τορνο;;;Κωλοαπατεωνες... Mad


Σωστος Very happy
Παιδες ευχαριστω για τις απαντησεις,με καλυψατε!


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Νοέ 2003, 13:04:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να σε καλα Σπυρο Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Νοέ 2003, 00:16:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατι ετοιμαζω και εγω...δηλαδη ετοιμαζομαι να βγαλω λαβρακι σαν του Μιλτου με τα record.
Αν ολα πανε καλα,θα μιλαμε για φτηνο αλλα αποδοτικο αμορτισερ χαμηλωματος.
Υπομονη 1-2 μερες που θα εχω νεοτερα να σας γραψω Wink Cool


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Νοέ 2003, 00:33:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπράβο ρε Σπύρο! Τό'πιασες το νόημα! Wink
Άμα είναι να μου βγει 1000 και 1500Ε η ανάρτηση τό ξέρω όπως κι όλοι μας ότι θα είναι σούπερ. Και δε νομίζω ότι έχει και τόση αξία να λέμε πόσο καλό είναι ένα τόσο ακριβό κιτ, αφού μόνο καλό μπορεί να είναι και ίσως σε βαθμό που ελαχιστότατοι εδώ μέσα θα εκτιμήσουν (ανάμεσά τους κι εγώ).

Έχει μεγάλη σημασία να ανακαλύπτουμε αναμεταξύ μας τα φθηνά και καλά.

Μερικοί ας πούμε ρωτάνε αν τα Bilstein με τα Eibach θα είναι καλά. Ε, είναι δυνατό να μην είναι; Τόσα λεφτά θα σκάσουμε...

Αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι εάν υπάρχουν κι άλλα ελατήρια του επιπέδου Eibach και H&R στα ίδια λεφτά γιατί με κάτι Ventura και GN έχω απογοητευτεί (μέσα σε ελάχιστους μήνες μαλάκωσαν οι πάνω σπείρες!!)... Βέβαια απο την άλλη, τα Eibach και H&R είναι αρκετά φτηνά ώστε να μην μας προβληματίζει και πολύ η εύρεση αντίστοιχων καλών ελατηρίων. Δεν είναι όπως στα αμορτισέρ που γίνεται χαμός!


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Νοέ 2003, 13:42:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικα δε βγηκε λαβρακι, και αισθανομαι λιγο ασχημα για αυτο,και θα εξηγησω παρακατω γιατι αισθανομαι ασχημα.
Η αναρτηση που εψαχνα ειναι η weitec,που ειναι θυγατρικη της KW.
Ψαχνοντας λοιπον στο διαδικτυο,ειδα οτι εχει κιτακι απλο και ρυθμιζομενο για ολα τα αυτοκινητα και φυσικα και για το 206.

Το πιο απλο κιτ ειναι το Ultra GT,που στο ιντερνετ λεει οτι κοστιζει 372 ευρω.
Καλη φαση λεω,μενει να το επιβεβαιωσω και για την Ελλαδα.
Παιρνω τηλ τον Τροχο αεβε που φερνει τις weitec, και μου λεει οτι το κιτ κανει 560 ευρω Shocked
Οπα ρε μεγαλε λεω,στο ιντερνετ λοστιζει 372 του λεω.
Και μου απανταει οτι ειναι χωρις ΦΠΑ.

Καλα λεω ευχαριστω και τον κλεινω.
Και χωρις ΦΠΑ να ειναι,θα πηγαινε με 18% στα 438 ευρω,και οχι στα 560.
Γι αυτο αισθανομαι λιγο μ...ς που χτυπανε τιες τιμες οσο θελουν ενω εξωτερικο ειναι πιο οικονομικα.

www.weitec.de


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Νοέ 2003, 15:58:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βρες εμπορο αμορτισερ στη Γερμανία από το internet και παρηγγειλέ τα!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Νοέ 2003, 11:38:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εκτος της λυσης (που ειναι και η καλυτερη) που προτεινε ο glf γιατι δεν παιρνεις και καποιον αλλο εμπορο να ρωτησεις??? Ετσι για ποικιλια... Αντε, με το καλο να τα βαλεις να μας πεις εντυπωσεις!!!


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
Σελίδα 4 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2053s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on