PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ρυθμιζόμενη Ανάρτηση "Μέρος 1ο"
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Δεκ 2002, 12:49:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολύ καλή η πρόταση του Sidobre. Και πολλά τα λεφτά. Ό,τι πληρώνεις παίρνεις. Σκεφτείτε ότι είναι και πλήρως ρυθμιζόμενα (αν αυτό πραγματικά σας ενδιαφέρει). Και μετά πάμε για αναβάσεις, σπριντ και πίστες! Very happy

Όσοι δεν έχουν ή δεν θέλουν να διαθέσουν πάνω από 100 χιλιάρικα να μην ξεχνούν και την πρόταση Miltella. Σας διαβεβαιώ πώς θα σταματήσετε να ψάχνεστε... Και αν βάλετε τις ράβδους από το 2λιτρο (+15χιλιάρικα), θα αποκτήσετε ένα καθαρόαιμο GTi ανώτερο και από (μαμά) Rallye. Αν βάλετε και αντιστρεπτικές (+35χιλιάρικα) η ψαλίδα θα ανοίξει κι άλλο. Μπορείτε και να βάλετε μόνο πίσω αντιστρεπτική (+15χιλ) από μεγαλύτερο μοντέλο εάν το ζητούμενο είναι απλώς να μειωθούν οι κλίσεις χωρίς να σκληρύνετε πίσω. Ξεκινάτε με 100χιλ και εάν είστε πολύ απαιτητικοί προχωράτε στα 150χιλ και ολοκληρώνετε. Και μην μου πείτε ότι θέλετε περισσότερα;! Για σκεφτείτε λίγο...
Εγώ ακόμη ψάχνω (για άλλη μία φορά) να βρω τα όρια (που μονίμως τα ανεβάζω) ύστερα και από την τοποθέτηση 195/50/15 P7000. Αλλά θα τα βρω γιατί ΠΑΝΤΑ τα βρίσκω. Twisted evil Wink

Ολοκληρωμένες και ΠΑΝΤΑ οικονομικές λύσεις Miltella.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Δεκ 2002, 14:53:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
Εγώ ακόμη ψάχνω (για άλλη μία φορά) να βρω τα όρια (που μονίμως τα ανεβάζω) ύστερα και από την τοποθέτηση 195/50/15 P7000. Twisted evil Wink



Δεν τα λυπάσαι καινούργια λάστιχα; Laughing

Έβαλα παραμονές του Παλλαδίου μία τετράδα Hankook με σκοπό να κρατήσουν. Εχτές δεν άντεξα και επιχείρησα να δω πως συμπεριφέρονται. Έκανα πάνω-κάτω τις ειδικές του Αγ.Κωνσταντίνου και της Πλάκας,(στο ρεύμα μου πάντα και με σεβασμό στους άλλους οδηγούς) και όταν κατέβηκα να δω τα λάστιχα, η λεία επιφάνεια τους είχε γίνει σαγρέ. Τα συμπεράσματα μου τα έβγαλα πάντως και λέω να μην τα ξαναταλαιπωρήσω...σύντομα.

Άσχετο με τις αναρτήσεις Spax αυτό που λέω, αλλά ο χειρότερος εχθρός ενός απλού, καθημερινού ελαστικού είναι το παρατεταμένο ζέσταμα που αλλοιώνει την γόμα στην επιφάνεια. Αν δεν κάνω λάθος, το λένε σαπούνιασμα.


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Δεκ 2002, 03:35:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να'μαι και εγω.....Ειχαμε πολυ καιρο να τα πουμε Embarassed
Να κατι το turbo...
Na κατι υποχρεωσεις...
Να και κανα κρυολογημα...εεε αργησα Confused

Η προταση του Sidobre απλα απαιχτη...
Μακαρι να την γνωριζα πριν παρω τα PSS!
Μονο το οτι ειναι full adjustable σε ψαρωνει τρελλα...



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Δεκ 2002, 03:35:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να'μαι και εγω.....Ειχαμε πολυ καιρο να τα πουμε Embarassed
Να κατι το turbo...
Na κατι υποχρεωσεις...
Να και κανα κρυολογημα...εεε αργησα Confused

Η προταση του Sidobre απλα απαιχτη...
Μακαρι να την γνωριζα πριν παρω τα PSS!
Μονο το οτι ειναι full adjustable σε ψαρωνει τρελλα...
Και η τιμη απο Demon δεν ειναι καθολου ασχημη...



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Δεκ 2002, 05:45:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επειδη αργησες αλλα ηρθες τελικα δε σημαινει πως θα τα στελνεις 2-2 τα post για να κερδισεις το χαμενο εδαφος. Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Ιαν 2003, 04:22:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
επειδη αργησες αλλα ηρθες τελικα δε σημαινει πως θα τα στελνεις 2-2 τα post για να κερδισεις το χαμενο εδαφος. Laughing Laughing


Δεν ντρεπεσαι ρε να λες τετοια πραγματα Evil
Δηλαδη εμεις ενα λαθος δεν μπορουμε να κανουμε Twisted evil
Smile colors Smile colors Smile colors Smile colors



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Ιαν 2003, 13:22:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαλημέρα και χρόνια πολλά!

Το δεύτερο καλό νέο είρθε μόλις τώρα (αφού τώρα επέστρεψα μπροστά στον Η/Υ μου)...

Ρώτησα απλά από περιέργεια για τα SPAX μή ρυθμιζόμενα και η τιμή είναι πραγματική έκπληξη! 191.50 pounds!

Τιμή δηλαδή όσο και τα κοινά φτηνά αμορτισέρ!

Τους έστειλα ήδη ξανά e-mail ζητώντας περισσότερες πληροφορίες (τι περιλαμβάνει το κιτ, αν τα ελλατήρια είναι όντως στενά κτλ κτλ.)

Αν όντως είναι στενά τα ελλατήρια για μη ρυθμιζόμενα η τιμή είναι πάρα πολυ καλή!

Μάλλον βαδίζουμε για μια 3η καλή περίπτωση ανάρτησης! Ισως (αν τα δοκιμάσουμε) και καλύτερη απ'όλες!



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ady (Αδριανός)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2001)

Ένταξη: 03 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 1468
Τόπος: Αθήνα - Ν. Ερυθραία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Ιαν 2003, 13:33:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Kαλημέρα και χρόνια πολλά!

Το δεύτερο καλό νέο είρθε μόλις τώρα (αφού τώρα επέστρεψα μπροστά στον Η/Υ μου)...

Ρώτησα απλά από περιέργεια για τα SPAX μή ρυθμιζόμενα και η τιμή είναι πραγματική έκπληξη! 191.50 pounds!

Τιμή δηλαδή όσο και τα κοινά φτηνά αμορτισέρ!

Τους έστειλα ήδη ξανά e-mail ζητώντας περισσότερες πληροφορίες (τι περιλαμβάνει το κιτ, αν τα ελλατήρια είναι όντως στενά κτλ κτλ.)

Αν όντως είναι στενά τα ελλατήρια για μη ρυθμιζόμενα η τιμή είναι πάρα πολυ καλή!

Μάλλον βαδίζουμε για μια 3η καλή περίπτωση ανάρτησης! Ισως (αν τα δοκιμάσουμε) και καλύτερη απ'όλες!


Περίπου 304 ευρώ, 104.000 δρχ.........

Αρχίζει και γίνεται ενδιαφέρον το θέμα.....


Τσαφ...τσουφ...τσαφ...τσουφ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Ιαν 2003, 16:47:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mόλις μου είρθε η απάντηση για τις πληροφορίες που ζήτησα...

Εχουμε και λέμε:

1. RSX kit. Μπρός - Πίσω αμoρτισέρ και εμπρός στενά ελλατήρια.
Ρυθμιζόμενα τα εμπρος σε ύψος (3 έως 7 πόντους) ρυθμίζοντας το καλάμι.
Ρυθμιζόμενο Damping με 28 σκάλες.
Τιμή: περίπου 220.000 δρχ / 645 ευρώ

2. VSX kit (Sport kit): Μπρος - πίσω αμορτισέρ και εμπρος κανονικά ελλατήρια. Χαμήλωμα στους 3 πόντους. Μή ρυθμιζόμενα.
Τιμή 104.000 δρχ / 304 ευρώ

Υπάρχει και άλλο ένα κιτ (PSX) με ρυθμιζόμενα αμορτισέρ μόνο σε dumping και κανονικά ελλατήρια με ενδιάμεση τιμή.

Για όποιον ενδιαφέρουν επιπλέον πληροφορίες έχει κατάλογο σε PDF και βρίσκεται εδώ

http://www.spax.co.uk/NewFiles/File%201a-Kits%26Dampers-2002-EXP-r

Εγώ εξακολουθώ να ψήνομαι για τα RSX και ήδη μαζεύω χρήματα.
Αν ενδιαφέρεται κανείς άλλος ας μου το πει για να μοιραστούμε τα μεταφορικά. Υπολογίζω να τα μαζέψω πάνω από μήνα... (σε 2 μήνες περίπου).



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Ιαν 2003, 02:42:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είτε τα RSX, είτε τα VSX, είτε τα PSX προσφέρονται σε πολύ καλή τιμή γι αυτά που προσφέρουν. Και καλύπτονται σχεδόν όλα τα γούστα. Μία οικονομική και καθ'όλα άξια πρόταση antibilstein και antikoni. Νομίζω ότι τα PSX είναι μία πρόταση χωρίς προηγούμενο γι αυτούς που θέλουν βελτίωση χωρίς χαμήλωμα, πχ ο PDuke που φοβάται να χαμηλώσει για να μη βρίσκει κάτω με το παραμικρό ο ήδη χαμηλός προφυλακτήρας του GT του. Wink

Εάν δεν είχα ήδη χαμηλώσει θα σκεφτόμουν πολύ σοβαρά τα PSX και εναλλακτικά τα VSX. Τα RSX πέφτουν πολύ ακριβά στην τσέπη μου (όχι όμως γι αυτά που προσφέρουν).

Για την ώρα εξακολουθώ να δηλώνω υπερευχαριστημένος από τον συνδυασμό H&R και De Carbon, ύστερα μάλιστα από το ταξίδι-αστραπή που έκανα στην Αθήνα στις 2&3 Ιανουαρίου (πήγα σε κηδεία γι αυτό μην ρωτάτε γιατί δεν με είδατε). Ένας υπέροχος συνδυασμός κρατήματος-άνεσης (αυστηρά για τις απαιτήσεις μου).


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Μάρ 2003, 08:24:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά, επειδή όπως έχετε καταλάβει ψάχνομαι για αλλαγη αμορτισέρ, έχω βρεί για ΚΟΝΙ τις παρακάτω τιμές:

ΚΟΝΙ κόκκινα μη ρυθμιζόμενα : 470€
ΚΟΝΙ κίτρινα ρυθμιζόμενα : 640€

Οι τιμές μου φαίνονται τσιμπημένες κάνω λάθος;

Dany όποτε έχεις χρόνο (κανά Σαββάτο) να βρεθούμε να πάμε στην αποθήκη που μου έλεγες, γιατί οι τιμές που ακούω έξω είναι να εξωφρενικές Crying or Very sad


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
danielos (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


106 Rallye

Ένταξη: 02 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 400

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Μάρ 2003, 08:35:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pezomania έγραψε:
Παιδιά, επειδή όπως έχετε καταλάβει ψάχνομαι για αλλαγη αμορτισέρ, έχω βρεί για ΚΟΝΙ τις παρακάτω τιμές:

ΚΟΝΙ κόκκινα μη ρυθμιζόμενα : 470€
ΚΟΝΙ κίτρινα ρυθμιζόμενα : 640€

Οι τιμές μου φαίνονται τσιμπημένες κάνω λάθος;

Dany όποτε έχεις χρόνο (κανά Σαββάτο) να βρεθούμε να πάμε στην αποθήκη που μου έλεγες, γιατί οι τιμές που ακούω έξω είναι να εξωφρενικές Crying or Very sad

τις τιμες που ακους εξω τις ακουγα και εγω οταν ηταν να αλλαξω τα αμορτισερ μου και ειχα παθει το ιδιο εγκεφαλικο Laughing .να βρεθουμε να παμε στην αποθηκη να δουμε τι παιζει για το 206 απο koni κιτρινα.δεν πιστευω να εχουν μεγαλη διαφορα απο την τιμη που τα πηρα εγω!!


ο ραλλος αγριεμενος οσο ποτε!!!!!!!!!!
142 αλογα στον τροχο ειναι............
.....ΠΡΟΚΛΗΣΗ.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Μάρ 2003, 08:58:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

danielos έγραψε:
pezomania έγραψε:
Παιδιά, επειδή όπως έχετε καταλάβει ψάχνομαι για αλλαγη αμορτισέρ, έχω βρεί για ΚΟΝΙ τις παρακάτω τιμές:

ΚΟΝΙ κόκκινα μη ρυθμιζόμενα : 470€
ΚΟΝΙ κίτρινα ρυθμιζόμενα : 640€

Οι τιμές μου φαίνονται τσιμπημένες κάνω λάθος;

Dany όποτε έχεις χρόνο (κανά Σαββάτο) να βρεθούμε να πάμε στην αποθήκη που μου έλεγες, γιατί οι τιμές που ακούω έξω είναι να εξωφρενικές Crying or Very sad

τις τιμες που ακους εξω τις ακουγα και εγω οταν ηταν να αλλαξω τα αμορτισερ μου και ειχα παθει το ιδιο εγκεφαλικο Laughing .να βρεθουμε να παμε στην αποθηκη να δουμε τι παιζει για το 206 απο koni κιτρινα.δεν πιστευω να εχουν μεγαλη διαφορα απο την τιμη που τα πηρα εγω!!


ΟΚ! Περίμενε PM Wink


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tomcat (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1400 QS (V8) 55,927 kW+

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1188
Τόπος: Αθήνα-Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Μάρ 2003, 15:26:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οταν ρωτήσετε μην μας ξεχάσετε εεε!
Το κίτρινα koni είναι ρυθμιζόμενα και σε ύψος ή μόνο σε σκληρότητα?

Ρε τάσο μια και σκέφτεσαι για RSX που είναι καθ ύψος ρυθμιζόμενα , το πίσω μέρος πως το ρυθμίζεις? Το αφήνεις μόνιμα σε κάποιο κλικ και παίζεις μόνο με τα μπροστά?

Οσο για τα χοντροκάλαμα και τα λεπτοκάλαμα αμορτισερ φαίνεται ότι κανείς δεν ξέρει κάτι .. ε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Μάρ 2003, 15:36:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tomcat έγραψε:
Οταν ρωτήσετε μην μας ξεχάσετε εεε!
Το κίτρινα koni είναι ρυθμιζόμενα και σε ύψος ή μόνο σε σκληρότητα?

Ρε τάσο μια και σκέφτεσαι για RSX που είναι καθ ύψος ρυθμιζόμενα , το πίσω μέρος πως το ρυθμίζεις? Το αφήνεις μόνιμα σε κάποιο κλικ και παίζεις μόνο με τα μπροστά?

Οσο για τα χοντροκάλαμα και τα λεπτοκάλαμα αμορτισερ φαίνεται ότι κανείς δεν ξέρει κάτι .. ε?


Τα πίσω αμορτισέρ ΔΕΝ ρυθμίζονται ούτε καθ'ύψος ούτε σε σκληρότητα.
Μπορείς μόνο να παίξεις με το ύψος με τις ράβδους. Ο πίσω άξονας όσο κι'αν τον χαμηλώσεις δεν επιβαρύνει τα αμορτισέρ, ούτε τα βγάζει εκτός λειτουργείας γιατί είναι τοποθετημένα πλάγια.

Για τα λεπτοκάλαμα και τα χοντροκάλαμα δεν ξέρω ακριβώς τι εννοείς. Τα στενά ελλατήρια πάντως μπαίνουν σχεδόν σε όλα τα αμορτισέρ. Τα Spax έχουν ρυθμιζόμενο καλάμι (σε ύψος) στην έκδοση βέβαια του RSX. Το PSX είναι μόνο σε σκληρότητα και με φαρδύ ελλατήριο.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Tomcat (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1400 QS (V8) 55,927 kW+

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1188
Τόπος: Αθήνα-Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Μάρ 2003, 15:47:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λες τα ελατήρια μου (Mad 4cm) να κάνουν? Θα μπορούσα να γλυτώσω ένα κόστος γύρω στα 70-80 euro πιστεύω.
Βέβαια άλλη ομοιογένια στην ανάρτηση με τα ελατήρια του κιτ ( τα οποία προσφέρουν και αυτά 4cm κάτω) αλλά ......... θα εξαρτηθεί από την χρηματοδότηση του project
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Μάρ 2003, 16:03:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tomcat έγραψε:
Λες τα ελατήρια μου (Mad 4cm) να κάνουν? Θα μπορούσα να γλυτώσω ένα κόστος γύρω στα 70-80 euro πιστεύω.
Βέβαια άλλη ομοιογένια στην ανάρτηση με τα ελατήρια του κιτ ( τα οποία προσφέρουν και αυτά 4cm κάτω) αλλά ......... θα εξαρτηθεί από την χρηματοδότηση του project


Αν τελικά αποφασίσεις για τα Spax, τότε θα σου έλεγα να τα πάρεις σαν kit γιατί όντως είναι από τα πλέον μελετημένα. Μπορείς καλλιστα να πουλήσεις μετά τα ΜΑD σε κάποιον που σκέφτεται να χαμηλώσει για αρχή το 206 του.

Ξέρω ότι τα Spax είναι πάρα πολύ καλά αμορτισέρ (ιδίως σχέση τιμή / απόδοσης) αλλά δεν έχω βρεί ούτε έναν (πλήν του Pugsang που είχε μόνο τα αμορτισέρ) που να τα έχει δοκιμάσει στην Ελλάδα.

Βέβαια μόνο θετικά ακούω μέχρι στιγμής γι'αυτό και ψήνομαι.

Μια τέτοια ανάρτηση που -προσωπικά- θέλω να ετοιμάσω θα έφτανε πάνω απο 2.000 ευρώ! Με τα Spax φαίνεται ότι θα την φτιάξω πολύ φθηνότερα



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 06 Μάρ 2003, 20:23:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

danielos έγραψε:
pezomania έγραψε:
Παιδιά, επειδή όπως έχετε καταλάβει ψάχνομαι για αλλαγη αμορτισέρ, έχω βρεί για ΚΟΝΙ τις παρακάτω τιμές:

ΚΟΝΙ κόκκινα μη ρυθμιζόμενα : 470€
ΚΟΝΙ κίτρινα ρυθμιζόμενα : 640€

Οι τιμές μου φαίνονται τσιμπημένες κάνω λάθος;

Dany όποτε έχεις χρόνο (κανά Σαββάτο) να βρεθούμε να πάμε στην αποθήκη που μου έλεγες, γιατί οι τιμές που ακούω έξω είναι να εξωφρενικές Crying or Very sad

τις τιμες που ακους εξω τις ακουγα και εγω οταν ηταν να αλλαξω τα αμορτισερ μου και ειχα παθει το ιδιο εγκεφαλικο Laughing .να βρεθουμε να παμε στην αποθηκη να δουμε τι παιζει για το 206 απο koni κιτρινα.δεν πιστευω να εχουν μεγαλη διαφορα απο την τιμη που τα πηρα εγω!!


dani φτιάξε τον PEZOMANIA γιατί θα κατέβω κάτω στο Μ/Κ και θα σας κάνω άνω-κάτω....και θα πω και στο αφεντικό να σου κόψει τον sproxy...

Θέλω τις καλύτερες τιμές και τα καλύτερα αμορτισέρ για το Pezomaniako...και πες εκεί στο αποθηκάριο ότι ο Vini παρακολουθεί τις κινήσεις του.... Wink Wink Wink

Αντε και μετά θα σας κεράσω και καφεδάκι .... Wink Wink Wink .... Wink Wink Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tomcat (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1400 QS (V8) 55,927 kW+

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1188
Τόπος: Αθήνα-Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Μάρ 2003, 00:34:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Tomcat έγραψε:
Λες τα ελατήρια μου (Mad 4cm) να κάνουν? Θα μπορούσα να γλυτώσω ένα κόστος γύρω στα 70-80 euro πιστεύω.
Βέβαια άλλη ομοιογένια στην ανάρτηση με τα ελατήρια του κιτ ( τα οποία προσφέρουν και αυτά 4cm κάτω) αλλά ......... θα εξαρτηθεί από την χρηματοδότηση του project


Αν τελικά αποφασίσεις για τα Spax, τότε θα σου έλεγα να τα πάρεις σαν kit γιατί όντως είναι από τα πλέον μελετημένα. Μπορείς καλλιστα να πουλήσεις μετά τα ΜΑD σε κάποιον που σκέφτεται να χαμηλώσει για αρχή το 206 του.

Ξέρω ότι τα Spax είναι πάρα πολύ καλά αμορτισέρ (ιδίως σχέση τιμή / απόδοσης) αλλά δεν έχω βρεί ούτε έναν (πλήν του Pugsang που είχε μόνο τα αμορτισέρ) που να τα έχει δοκιμάσει στην Ελλάδα.

Βέβαια μόνο θετικά ακούω μέχρι στιγμής γι'αυτό και ψήνομαι.

Μια τέτοια ανάρτηση που -προσωπικά- θέλω να ετοιμάσω θα έφτανε πάνω απο 2.000 ευρώ! Με τα Spax φαίνεται ότι θα την φτιάξω πολύ φθηνότερα


Έχει τύχει να οδηγήσω όπως έχω ξαναπεί rallaki με RSX και εντυπωσιάστηκα.Αλλά πιστεύω ότι τα psx μου ταιριάζουν καλύτερα - δεν θα έχω και την έννοια του χαμηλώματος- ανεβάσματος.Μου αρέσει χαμηλωμένο αλλά όσο είμαι τώρα όχι παρακάτω.
Νομίζω πως έχει δίκιο και μάλλον έτσι θα κινηθώ - όλο το κιτ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Μάρ 2003, 08:19:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:
danielos έγραψε:
pezomania έγραψε:
Παιδιά, επειδή όπως έχετε καταλάβει ψάχνομαι για αλλαγη αμορτισέρ, έχω βρεί για ΚΟΝΙ τις παρακάτω τιμές:

ΚΟΝΙ κόκκινα μη ρυθμιζόμενα : 470€
ΚΟΝΙ κίτρινα ρυθμιζόμενα : 640€

Οι τιμές μου φαίνονται τσιμπημένες κάνω λάθος;

Dany όποτε έχεις χρόνο (κανά Σαββάτο) να βρεθούμε να πάμε στην αποθήκη που μου έλεγες, γιατί οι τιμές που ακούω έξω είναι να εξωφρενικές Crying or Very sad

τις τιμες που ακους εξω τις ακουγα και εγω οταν ηταν να αλλαξω τα αμορτισερ μου και ειχα παθει το ιδιο εγκεφαλικο Laughing .να βρεθουμε να παμε στην αποθηκη να δουμε τι παιζει για το 206 απο koni κιτρινα.δεν πιστευω να εχουν μεγαλη διαφορα απο την τιμη που τα πηρα εγω!!


dani φτιάξε τον PEZOMANIA γιατί θα κατέβω κάτω στο Μ/Κ και θα σας κάνω άνω-κάτω....και θα πω και στο αφεντικό να σου κόψει τον sproxy...

Θέλω τις καλύτερες τιμές και τα καλύτερα αμορτισέρ για το Pezomaniako...και πες εκεί στο αποθηκάριο ότι ο Vini παρακολουθεί τις κινήσεις του.... Wink Wink Wink

Αντε και μετά θα σας κεράσω και καφεδάκι .... Wink Wink Wink .... Wink Wink Wink


Όχι για να μην λέτε ότι δεν έχω βύσμα Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
Σελίδα 2 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1883s (PHP: 84% - SQL: 16%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on