PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Προφυλακτήρας δύμπουκος
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Ιαν 2006, 00:43:04    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Προφυλακτήρας δύμπουκος Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κατ'αρχην ΣΥΓΓΝΩΜΗ για το ασχετο μερος που τοποθετησα το topic.
Ας το μεταφερουν εκει που πρεπει και ας το κανουν edit οι MODS, αλλα δεν εχω ακομα access στη σωστη ενοτητα (ειμαι νιουφης τι να κανω; Evil )

Στο θεμα μας τωρα.
Με ενδιαφερει ενας προφυλακτηρας που δεν ειχα δει μεχρι τωρα (στραβωμαραααα) και με αρεσε!

Γνωριζει καποιος αν υπαρχει (λογικα θα υπαρχει) αυτος ο προφυλακτηρας (απο cc βεβαιως βεβαιως) και αν ταιριαζει (ας πουμε το φως ομιχλης ή η τρυπα για τη ρυμουλκηση) σε 206xt ;



Α! και μια τιμουλα θα ηταν χρησιμη

Ακουει κανενας stevon ας πουμε... Rolling eyes Rolling eyes

και εφοσον τελειωσαμε με αυτον, παμε στην ουσια.
την εξατμιση τη 2πλο-μπουκη που τη βρισκουμε;
μπαινει σε 206ΧΤ ή ειναι μονο για cc ;;;(κατι μου λεει οτι ειναι απο 2λιτρο)

αυτα τα ολιγα, ευχαριστω Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Ιαν 2006, 05:46:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πιστευω οτι ειναι ο εργοστασιακος κομενος καταλληλα για να βγαινουν οι συο μπουκες απο πισω.Αν περνει δυο καζανακια απο κατο ειναι καθαρα θεμα χωρου.Μαλλον προκειτε για εξατμηση με ενα καζανακι και δυο αποληξεις.Εγω παντως μ'αρεσει η διπλη μπουκα στο κεντρο και δεν ξερω αν μπορω να βαλω τετοια εξατμηση σε 307.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Ιαν 2006, 06:32:43    Θέμα δημοσίευσης: Re: προφυλακτηρας 2-μπουκος Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:

Γνωριζει καποιος αν υπαρχει (λογικα θα υπαρχει) αυτος ο προφυλακτηρας (απο cc βεβαιως βεβαιως) και αν ταιριαζει (ας πουμε το φως ομιχλης ή η τρυπα για τη ρυμουλκηση) σε 206xt ;


και εφοσον τελειωσαμε με αυτον, παμε στην ουσια.
την εξατμιση τη 2πλο-μπουκη που τη βρισκουμε;
μπαινει σε 206ΧΤ ή ειναι μονο για cc ;;;(κατι μου λεει οτι ειναι απο 2λιτρο)

αυτα τα ολιγα, ευχαριστω Wink


Ο εργοστασιακος προφυλακτηρας ειναι με ενα παραπανω κοψιματακι!
Οσο για τις 2 εξατμισεις...Απλα,βαζεις αλλη μια μονο για φιγουρα χωρις να βγαζει καυσαερια!Ειχα δει πιο παλια ενα παιδι που την ειχε βαλει και ηταν ασχετη τελειως με το καζανακι της εξατμισης!
Τωρα αν θελεις και να βγαζει καυσαερια.....
Confused Rolling eyes


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Ιαν 2006, 09:42:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δημήτρη όπως έγραψε και ο Γιάννης ο προφυλακτήρας είναι ο εργοστασιακός μέ ένα ακόμα κόψιμο,απλά είναι ο sport (εσύ έχεις τον απλό).
Τώρα η εξάτμιση είναι της Devil η 2η μπούκα δέν είναι διακοσμητική λειτουργεί κανονικά, το κόστος πάντως ξεφευγει...κοντά στο χιλιάρικο.. Crying or Very sad



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Ιαν 2006, 10:00:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ!!!!!!!


1ον: ο προφυλακτήρας είναι ο "μαμά" όπως είπε ο Γιάννης με ένα επιπλέον κόψιμο το οποίο γίνεται πολύ ευκολα.

2ον: Μην ακούσω ότι έβαλε κανείς διακοσμιτική μπούκα γιατί θα φάει πολά καφάσια... Έλεος!!!

3ον: Dimip αν θες επώνυμη 2μπουκη εξάτμηση υπάρχει από την REMUS (νομίζω και από την Sebring και από την Devil).

Τιμή ξέρω μόνο για την REMUS. Θα δω και θα σου πω το μεσημέρι με πμ αλλά είναι πολυυυυύ πιο κάτω από 1000άρικο. Wink

Το τόπικ προφανώς θα μεταφερφεί στις "αισθητικές βελτιώσεις" για λόγους ισονομίας...

Εκ της MOD Team
MEMsound



η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Ιαν 2006, 10:09:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ!!!!!!!


2ον: Μην ακούσω ότι έβαλε κανείς διακοσμιτική μπούκα γιατί θα φάει πολά καφάσια... Έλεος!!!

3ον: Dimip αν θες επώνυμη 2μπουκη εξάτμηση υπάρχει από την REMUS (νομίζω και από την Sebring και από την Devil).

Τιμή ξέρω μόνο για την REMUS. Θα δω και θα σου πω το μεσημέρι με πμ αλλά είναι πολυυυυύ πιο κάτω από 1000άρικο. Wink


Kαι εγω ρωταω το εξης:
Ρομπα θα ειναι αυτος που θα βαλει μια δευτερη διακοσμητικη μπουκα,ή αυτος που θα την πληρωσει ....κατω απο 1000ε και θα εχουν και οι 2 αυτο που θελανε ?!??!?!

Ελα,ποιος?τι?Ποτε? Twisted evil Twisted evil Twisted evil


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Ιαν 2006, 10:13:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιάννη μπορείς να βγάλεις νόημα από αυτό που έγραψες????!?!??!?!?! Confused Confused Confused Question Question Question


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Ιαν 2006, 10:50:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απλα λεω οτι φτιαχνεις το ιδιο αποτελεσμα με 2 διαφορετικους τροπους!
Εναν ακριβο και εναν φτηνο!


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
BUBA (Alexandros)
Μέλος
Μέλος


206 GTi 2.0 (2002)

Ένταξη: 30 Σεπ 2003
Δημοσιεύσεις: 162
Τόπος: Παπάγου/Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Ιαν 2006, 11:02:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εκτός από άλογα και εμφάνιση είναι κα θεμα ήχου!!

Καπου το έχω ξαναποστάρει αυτό το Link αλλα δεν θυμάμαι που οπότε το ξαναδίνω εδώ

Devil Twin Exhausts

http://www.ccfreund.de/cc-karo/Devil_Sound.WMV

Τώρα αγαπητέ DimiP προσωπικά χωρίς να θέλω να υποτιμήσω το αμάξι μου φαίνεται λίγο υπερβολή αυτή η εξάτμιση για 1.48V.
Μιλάω φυσικά για την Devil που εκτός του ότι θα είναι πανάκριβη δεν ξέρουμε εαν βγαίνει για 1.48V

Αν θυμάμαι καλά απο το Καρπενίσι έχεις μια ωραιότατη Remus που "Μπουμπουνίζει" αρκετά καλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Ιαν 2006, 11:54:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

BUBA έγραψε:

Μιλάω φυσικά για την Devil που εκτός του ότι θα είναι πανάκριβη δεν ξέρουμε εαν βγαίνει για 1.48V



Αλέξανδρε κανονικά είναι για δίλιτρο,αλλά εάν δέν έχει κάποιος δίλιτρο πωλείται και ένας <<μετατροπέας>>για να ταιριάζει και σε άλλους κινητήρες των 206. Wink



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Stevon στις Τρι 31 Ιαν 2006, 15:14:04, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Ιαν 2006, 12:06:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και έστω ότι παίρνεις και τοποθετείς τα δύο καζανάκια... Τόσο δύσκολο και ακριβό είναι να τα ενώσεις;;; Και σε λαμαρινάδικο να πας, θα στο κάνουν Razz

Και όπως είχα διαβάσει παλαιότερα στο forum, να παίρνουμε με ένα σφουγγαράκι βρωμιά απ την αληθινή εξάτμιση και να λερώνουμε την ψεύτικη Laughing Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Ιαν 2006, 12:07:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ορίστε κύριε Δημήτριε (μην ασχολήσε με την τιμή που γράφει στο site)
http://www.remus.at/product.php?option=1&ln=2&selectPrdID=1&PHPSESSID=578d1cb346f380f0e0cae6e4f0514d54

peugeot -> 206 -> 1,4 55kw... κάτω κάτω...

Δεν έχω τον κατάλογο στα χέρια μου αυτή τη στιγμή.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Ιαν 2006, 12:13:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:

Και όπως είχα διαβάσει παλαιότερα στο forum, να παίρνουμε με ένα σφουγγαράκι βρωμιά απ την αληθινή εξάτμιση και να λερώνουμε την ψεύτικη Laughing Laughing Laughing Laughing


Eτσι!!!! Laughing Laughing Laughing


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Ιαν 2006, 12:20:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χμμμ ναι βάζουμε και ένα αναμένο κάρβουνο μέσα για βγάζει λίγο κανό και έτοιμη!

Δουλεύει!!!

Thumb Down Thumb Down Thumb Down Thumb Down Thumb Down

Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Ιαν 2006, 12:43:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το βιντεακι με την Devil ειναι διαφωτιστικοτατο.Μονο που και αυτος εχει εφαρμοση την φθινη λυση.Αν προσεξετε η αριστερη εξατμηση κουνιετε καπως οταν αφηνει το γκαζι.Μανθο τετοιο ηχο θελω στο αμαξι.Η Remus ετσι κανει?Γουσταρω αυτο το γλυκο μπασο.

Το να ενωσεις τα δυο καζανακια ειναι ευκολο πιστευω.Το θεμα ειναι η ελευθερια χωρου που εχεις κατω απο το αμαξι.Π.χ στο δικο μου εχει μια τρυπα στην θεση του εργοστασιακου.Οσοι το εχουν δει απο κατω μου λενε οτι εξατμηση στο κεντρο θα ναι δυσκολο να μπει γιατι πρωτον θα φαινετε ολοκληρο το καζανακι οταν το κοιτας απο πισω και δευτερον θα βρισκει αν το χαμηλωσω.Το μπορεις να το αποφυγεις φτιαχνοντας καταλληλο προφυλακτηρα που να κρυβει το καζανακι και να αφηνει μονο την μπουκα να φαινετε.Το αλλο δεν ξερω αν ισχυει.Μπορειτε να με βοηθησετε σε αυτο το προβλημα.

Σας εχω και δυο φωτογραφιες για να δειτε αυτο που θελω να κανω.Ειναι ενα 307 και ενα 206.
307 Tuning
206 Tuning


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Ιαν 2006, 13:40:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ελπίζω να έχετε καταλάβει ότι το θέμα είναι σε λάθος θεματική ενότητα...
Φυσικά προς σεβασμό στον Dimip (που απλά δεν έχει ανανεώσει ακόμα την συνδρομή του λόγω χρόνου δεν το μεταφέρουμε στις αισθητικές βελτιώσεις (μιας και δεν αφορά βελτίωση απόδοσης για να πάει στις μηχανικές)

Εκ της MOD Team
MEMsound


Στο θέμα μας τώρα.

1ον NAI κ.brz20 τέτοιο ήχο θα κάνει (πόσες φορές άραγε θα πρέπει να στο πώ.... Laughing Laughing )

2ον 1η λύση: Εξατμίσεις σαν την REMUS έχουν το δίχαλο που απαιτείται ΜΕΣΑ (και όχι πριν από αυτό) στο καζανάκι ώστε να εξασφαλιστεί ύσηχη λειτουργία και από το καζανάκι βγαίνουν 2 σωλήνες.
Μία κοντή με την μπούκα για αριστερα από το πίσω μέρος του καζανιού και μία με την προέκταση για δεξιά από το εμπρός μέρος (δίπλα από εκεί που μπαίνει η σωλήνα που έρχεται από τον καταλύτη)

Η 2η λύση είναι να μπει δίχαλο πριν το τελικό καζανάκι αλλά τότε απαιτούνται 2 τελικά καζανάκια!!

Η 3η λύση είναι να μπει 1 τελικό και το δίχαλο μετά αλλά στο 206 δεν νομίζω ότι υπάρχει χώρος μεταξύ καζανικίου (αν τη ωραία λέξη... Laughing ) και προφυλακτήρα για κάτι τετοιο + την μπούκα άσε που και να γίνεται αναγκαστικά θα περνάει η σωλήνα για δεξιά πολύ κοντά στο φως ομίχλης και δε νομίζω να του κάει και πολύ καλό αυτό... (προφανώς για αυτό και η REMUS/SEBRING/DEVIL επιλέγουν η προεκταση να γίνεται εσωτερικά και να κάνει το κύκλο γύθρω από την ρεζέρβα (κοντά τον πίσω άξονα) και να καταλύγει δεξιά).
Εναλλακτικά πρέπει να μπει πάει το τελικό κάτω από αμάξι κοντά στον κατλύτη και μετα να φτιαχτεί δίχαλο και σωλήνωση για κάθε πλευρά μέχρι το πίσω μέρος του αυτοκινήτου όπως έχει κάνει ο silverpug:
http://i26.photobucket.com/albums/c104/psclub/Copy_of_DSC03480.jpg
http://i26.photobucket.com/albums/c104/psclub/Copy_of_DSC03481.jpg
http://i26.photobucket.com/albums/c104/psclub/Copy_of_DSC03479.jpg
http://i26.photobucket.com/albums/c104/psclub/Copy_of_DSC03478.jpg
http://www.pug-club.com/portal/modules/xoopsgallery/cache/albums/albuo37/003_G_001.jpg

4η λύση είναι να φύγει η ρεζέρβα τότε κάνεις ότι θέλεις από κάτω...

3ον Όσο για το να βγει η εξάτμιση στο κέντρο υπάρχουν οι εξής λύσεις:

1η λύση Αφαιρείς ρεζέρβα και βάζεις 1 τελικό καζανάκι με 1ή 2 μπούκες...

2η λύση Bαζεις λίγο πιο κοντά τελικό καζανάκι με έξοδο με γωνιά προς το κέντρο και προέκταση παράλληλα στον προφυλακτήρα και φτάνοντας στο κέντρο ξανά γωνία προς τα πίσω με ότι μπούκα θες.

βρήκα και αυτά:

http://www.french-power.com/product_info.php?info=p521_Devil-XXL-Links-Rechts-Anlage-206.html
εκτός από την devil έχει και άλλες που όμως απαιτούν αφαίρεση ρεζέρβας
http://www.french-power.com/index.php?cat=c86_Auspuff.html


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την MEMsound στις Τρι 31 Ιαν 2006, 15:49:04, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Ιαν 2006, 15:22:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

brz20 έγραψε:
Το βιντεακι με την Devil ειναι διαφωτιστικοτατο.Μονο που και αυτος εχει εφαρμοση την φθινη λυση.Αν προσεξετε η αριστερη εξατμηση κουνιετε καπως οταν αφηνει το γκαζι.


Κωνσταντίνε , όπως έγραψα και ποιο πάνω η 2η μπούκα δέν είναι διακοσμητική, άσε που εάν προσέξεις στο videάκι περίπου στο 14-15sec φένεται και το άκαυστο μίγμα που βγαίνει απο την δεξιά μπούκα. Wink



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Ιαν 2006, 17:28:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια ευχαριστω ολους για τις απαντησεις. Θα ανανεωθει συντομα η συνδρομη- συγγνωμη για την ταλαιπωρια!


εννοειται πως ο προφυλατηρας ειναι αυθεντικος και δεν εχει "κοωψιματακια" ειναι απο το φυλλαδιο της peugeot.
οπως ειπε και ο Σταυρος μαλλον ειναι ακριβη λυση αν πας και για την εξατμιση.

σκεφτομαι να παρω τον προφυλακτηρα κια να συνδιασω καποια αλλη εξατμιση (ωστε να πεσει το κοστος , οπως ειπε ο Μανθος).

Φυσικα και δεν με ενδιαφερουν λυσεις-μαιμου του τυπου βαζω ψευτικη μπουκα και διαφορα.
η θα δουλευει κανονικα η δεν θα υπαρχει 2 μπουκα.

Αλεξανδρε καλη η sebring δε λεω αλλα η ολη φαση ξεκινα απο τον προφυλακτηρα, δεν αλλαζω δηλ. εξατμιση απλα θελω τον προφυλακτηρα οποτε η εξατμιση ειναι αναγκαστικη αλλαγη.

Μανθο ευχαριστω αλλα δεν ειναι πιο ευκολο 1 καζανακι με 2 εξοδους;
μηπως θα χασει πολυ με τα 2 καζανακια; τι να βγαλει το 1400αρι ; μηπως ψοφησει πολυ μετα ;
θα κοιταξω κοστος προφυλακτηρα πρωτα και συνεχιζουμε για την λυση της εξατμισης.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Ιαν 2006, 17:48:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dimip από πιο φυλλάδιο της Peugeot?

το δικό σου έχει τον παλιό πίσω προφυλακτήρα με το "νυχάκι" κάτω από το φως ομίχλης?

Εγώ τον βλέπω ίδιο τον προφυλακτήρα με τον μαμά των facelift απλά έχει επιπλέον εσοχή για δεξιά εξάτμιση.

Από την στιγμή που υπάρχει μεσαίο καζανάκι το τελικό κάνει ελάχιστη διαφορά στην ιπποδύναμη/ροπή και δεν πρόκυται να καταλάβεις διαφορά ούτε προς τα επάνω ούτε προς τα κάτω.

Η REMUS δίνει αυτό για το 1400 8ν το οποίο βιδώνει απευθείας στο 206:
http://www.remus.at/product.php?option=1&selPrdID=1&ln=2&selectBrtID=47&selectCatID=537&selectDtlID=2053

και πουλάει extra 2~3 σχέδια μπούκας.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Ιαν 2006, 18:03:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ειναι ο τελευταιος καταλογος με αξεσουαρ για 206 απο τη Lion
εχει και αλλα καλα μεσα Twisted evil Twisted evil Twisted evil οπως 17αρες ζαντες RC σε μαυρο χρωμιο Exclamation Exclamation Twisted evil Twisted evil αλλα ασοψονται τα 75 αλογα Evil
οπως ειπε και ο Σταυρος ειναι ο σπορ προφυλακτηρας.
δε λεω ειναι ο facelift με εχτρα κοψιμο αλλα βρες μου εσυ μαστορα να κοψει τον δικο μου ετσι και να ειναι τελειος στο χιλιοστο σαν καινουριος και εγω παω εκει- δεν εχω ορεξη να σκαω λεφτα για προφυλακτηρα.

νυχακι; δεν καταλαβαινω αλλα εχει μαλλον αυτο που λες.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3283s (PHP: 74% - SQL: 26%) - SQL queries: 13 - GZIP enabled - Debug on