PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Γιατί δεν κυκλοφορούν πολλά Peugeot 607;
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
geo1st487 (Γιώργος)
Μέλος
Μέλος


206 ΧΤ 1.4 16V 90hp

Ένταξη: 04 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 151

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Αύγ 2005, 19:40:37    Θέμα δημοσίευσης: Γιατί δεν κυκλοφορούν πολλά Peugeot 607; Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιατι δεν κυκλοφορουν πολλα peugeot 607; Οπου και να κοιταξω βλεπω mercedes, BMW audi, saab αλλα πουθενα peugeot 607. Ξερει κανεις αν υστερει πουθενα το 607 εναντι των παραπανω αυτοκινητων;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tiesto (Vassilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Opel Astra GTC 1.8 Cosmo

Ένταξη: 02 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 758
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Αύγ 2005, 21:04:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ε... κατα την γνωμη μου παντου...

δεν πιστευω να μπορει να συγκριθει το 607 με οποιοδηποτε αυτοκινητο απο τις μαρκες που ανεφερες. Μονο η τιμη του μπορει να το ωφελει αφου ειναι αρκετα φθηνοτερο απο την 5αρα, την Ε και το Α6.

Με λιγοτερα ομως απτα λεφτα της βασικης εκδοσης του 607, μπορεις να παρεις το Α4 1.8Τ που ειναι ασφαλως ανωτερο κατα την γνωμη μου...


"The world's best Dj! Dj Tiesto!" - Cream Amnesia Ibiza 10/08/2002

www.tiesto.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
geo1st487 (Γιώργος)
Μέλος
Μέλος


206 ΧΤ 1.4 16V 90hp

Ένταξη: 04 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 151

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Αύγ 2005, 01:03:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tiesto έγραψε:
ε... κατα την γνωμη μου παντου...

δεν πιστευω να μπορει να συγκριθει το 607 με οποιοδηποτε αυτοκινητο απο τις μαρκες που ανεφερες. Μονο η τιμη του μπορει να το ωφελει αφου ειναι αρκετα φθηνοτερο απο την 5αρα, την Ε και το Α6.

Με λιγοτερα ομως απτα λεφτα της βασικης εκδοσης του 607, μπορεις να παρεις το Α4 1.8Τ που ειναι ασφαλως ανωτερο κατα την γνωμη μου...


Σε τι δεν μπορει να συγκριθει; Σε αποδοση σαν μηχανη ή σαν ποιοτητα κατσκευης; Εχεις δει το 607; Πανε μια βολτα http://www.peugeot.gr/conceptcars/07.php & http://www.peugeot.com/design/concept_cars/home/en/cc_pescarolo_fiche.htm
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tiesto (Vassilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Opel Astra GTC 1.8 Cosmo

Ένταξη: 02 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 758
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Αύγ 2005, 01:12:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και στα δυο κατα την γνωμη μου φιλε μου. Συγκριτικα πχ με το Α4 που ειναι φθηνοτερο, το 607 το 2.2 ειναι και πιο αργο και με χειροτερη ποιοτητα εσωτερικου.

Αν για μετρο συγκρισης παρουμε την κατηγορια του αυτοκινητου, τοτε το 607 βρισκεται στη κατηγορια του Α6. Και παλι ομως το φθηνοτερο Α6 (αν και καπως πιο ακριβο απτο φθηνοτερο 607) ειναι και πιο γρηγορο και φυσικα με μακραν καλυτερη ποιοτητα κατασκευης.

Εχω μπει στο 607 οπως και στο νεο Α6. Επισης ειμασταν κατοχοι του προηγουμενου Α6 και ακομα και τοτε η ποιοτητα κατασκευης του 607 ηταν κατωτερη.

Η peugeot ειναι σιγουρα πολυ καλη εταιρεια αλλα δεν μπορει σε καμια περιπτωση κατα την γνωμη μου να συγκριθει με τις κορυφαιες Audi, BMW, Mercedes ktl


"The world's best Dj! Dj Tiesto!" - Cream Amnesia Ibiza 10/08/2002

www.tiesto.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
shark_zak (ΖΑΧΑΡΙΑΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (8V) QUIKSILVER 2002

Ένταξη: 09 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 2116
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - Ν.ΕΡΥΘΡΑΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Αύγ 2005, 06:26:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

όλα καλά είναι αρκεί να ξέρει γιατί το έχεις και ποσά λεφτά διαθέτεις... Idea



"Εικονικό το γέλιο μου και με μεγάλο κόπο, το κάνω για να ξεγελώ τα μάθια των ανθρώπων..."
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Αύγ 2005, 07:08:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλτατε Tiesto έχεις μπει σε κάποιο 607 η έχεις δει από πολύ κοντά και λες ότι δεν είναι καλό;;;;


Μπορεί να μην έχει το κύρος που έχουν τα άλλα αυτοκίνητα της κατηγορίας του , και αυτό πιο πολύ στην Ελλάδα συμβαίνει , αλλά δεν έχει να ζηλέψει τίποτα ούτε σε ποιότητα ούτε σε άνεση και εξοπλισμό.
Όσο για τις επιδώσεις εμένα μια χαρά μου φαίνεται, τέτοια αυτοκίνητα αυτής της κατηγορίας δεν τα παίρνεις για να κάνεις κόντρες.
Smile Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ydwr (Πανος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) XS (2003)

Ένταξη: 28 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 243
Τόπος: Πεντελη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Αύγ 2005, 10:13:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ζητημα ειναι απολουστατο.

Το 607 μπορει να ειναι καλο και αγιο αλλα δεν εχει κυρος. Τουλαχιστον στην Ελλαδα.

Σε ρωταει καποιος να πεις ενα απο τα ανωτερης κλασης αυτοκινητα και στο μυαλο σου ερχεται Mercedes, BMW και Audi. Φαντασου οτι πριν μια 10ετια το Audi ισως να μην περιλαμβανονταν στις απαντησεις.

Ουτε για Peugeot θα ακουσεις, ουτε για Lancia, ουτε για Saab, ουτε για Volvo.

Τα ατομα που αγοραζουν ενα τετοιο αμαξι επιζητουν και την αναγνωρηση απο τους αλλους και δυστυχως το 607 δεν την εχει στο μυαλο του μεσου Ελληνα.

Πρεπει ακομα να λαβουμε υπ'οψiν οτι το 607 ειναι η ναυαρχιδα της Peugeot. Δεν παει παραπανω. Ενω για της αλλες εταιρειες υπαρχει ανωτερο μοντελο. Ακομα και αυτο επιδρα στον τροπο που καποιος κατατασει ενα αυτοκινητο.

Και τα τελευταια που θα πρεπει να σκεφτουμε ειναι η ιστορια και το marketing. Τι υπηρχε πριν το 607? Εμενα τουλαχιστον δεν μου ερχεται κατι στο μυαλο... Embarassed

Και γιατι η Peugeot δεν προωθει το 607? Γιατι δεν το βαζει στις συγκριτικες δοκιμες των περιοδικων με bmw,mercedes και audi?


Πανω κατω,μπρος πισω και πλαγιως
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Αύγ 2005, 10:40:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πριν το 607 υπήρχε το 605 ….
Wink Το ότι δεν το βάζει σε συγκριτικά είναι γιατί εδώ στην Ελλάδα δεν είναι αυτό το αγοραστικό κοινό τους ενδιαφέρει να πουλήσουν.
Κατά τη γνώμη μου πάντα και από αυτά που βλέπω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Αύγ 2005, 10:42:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι ρε παιδιά...γι αυτό και δεν το διαφημίζει κιόλας ενώ όλα τα άλλα μοντέλα διαφημίζονται παντού. Δεν τους ενδιαφέρει η αγορά της Ελλάδας για το συγκεκριμένο μοντέλο...και εδώ που τα λέμε πόσα Α6 βλέπετε στον δρόμο δηλαδή?? Μέχρι Α4... Γενικά τα αυτοκίνητα αυτού του μεγέθους δεν ειναι για την Ελλάδα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
ΙΑΚΩΒΟΣ 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206CC 1.6

Ένταξη: 23 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 20

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Αύγ 2005, 10:54:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν πουλάει, γιατί, αν και είναι καλό αυτοκίνητο υστερεί του ανταγωνισμού στους περισσότερους τομείς. Κυρίως σε κύρος, που στην Ελλάδα, αλλά και σε πολλές χώρες μετράει πολύ. Υστερεί και στο πόσο "επιθυμητό" είναι. Αυτό είναι πολύ σημαντικό για ένα αυτοκίνητο.

Πολλοί που αγοραστικά βρίσκονται σε αυτή την κατηγορία αυτοκινήτων, μπορούν να φανταστούν τον εαυτό τους πίσω από το τιμόνι ενός γερμανικού αυτοκινήτου, αλλά όχι πίσω από το βολάν του 607.

Προσωπικά, με όλη τη συμπάθεια που τρέφω για την Πεζό, δεν δίνω 37 χιλιάρικα για το 607 που βλέπω ότι στοιχίζει το 607 2200 κυβικών. Τα δίνω όμως για κάποιο γερμανικό.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Αύγ 2005, 11:03:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με απλά λόγια... Πολύ ακριβό για Peugeot! Μόνο μια φορά το έχω δει στον δρόμο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Αύγ 2005, 11:11:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όπως βλέπεται το λέτε και μόνοι σας είναι πολύ ακριβό για Peugeot , γιατί απλά δεν έχουμε μάθη την συγκεκριμένη εταιρία σε αυτή τη κατηγορία αυτοκινήτων.
Εξάλλου με το 607 έκανε στην ουσία την πρώτη καλή παρουσίαση και είσοδο στα μεγάλα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
pygolabida (Γιάννα)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Fiat 500άκι C 1.4 100hp 16V Lounge

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 824
Τόπος: London

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Αύγ 2005, 11:37:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το είχα δεί στην κηδεία του Ρενιέ του Μονακό, όπου ειχε έρθει ο Σιράκ & όλη η γαλλική εκπροσώπηση με 607.......


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
gianic (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mx-5 1.8

Ένταξη: 02 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 835
Τόπος: Αγ.Παρασκευη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Αύγ 2005, 13:18:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γα** τα αυτοκινητα ειναι . κι οποιος λεει το αντιθετο ας επιδειξει καταλληλη επιχειρηματολογια .

Δηλαδη οι thesis , 166, 9-5 XM (για τους γνωστες) δεν ειναι καλα αυτοκινητα επειδη δεν κυκλοφορουν ? απλα ο ελληνας οταν βγαλει το πρωτα του λεφτα παιρνει μερσεντο-bmw ή audi στην χειροτερη . ειναι νοοτροπια του ελληνα και τιποτα αλλο .




bye bye cc , welcome miata
Fuck army...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tiesto (Vassilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Opel Astra GTC 1.8 Cosmo

Ένταξη: 02 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 758
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Αύγ 2005, 16:46:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε tourista εχω μπει σε 607. δεν εχω δει απλα.

ειναι αυτο που λετε. δεν εχει το κυρος που εχουν τα Audi πχ αλλα οσοι εχουν μπει και σε Audi και τα συγκρινουν ανοιχτα, θα δουν πως το 607 εχει και κατωτερη ποιοτητα.

Σχετικα με την αγορα της ελλαδας, ολους τους ενδιαφερει παιδια η αγορα της ελλαδας. αν δεν τους ενδιεφερε, δεν θα εστελνε το αυτοκινητο καθολου.

Απλα δεν πουλαει επειδη στα λεφτα αυτα το Α4 το 1.8Τ ειναι και πιο γρηγορο και με καλυτερη ποιοτητα και εξοπλισμο και προσωπικα (οπως πιστευω και οι περισσοτεροι) θα προτιμουσαν το Α4.

Εξ αλλου, οι εταιρειες που προσπαθει να χτυπησει η peugeot δεν ειναι αυτες οι κορυφαιες. ειναι η opel, η vw, η honda, η toyota ktl ktl


"The world's best Dj! Dj Tiesto!" - Cream Amnesia Ibiza 10/08/2002

www.tiesto.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vinman 
Γεν. Γραμματέας


407 2.0

Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 4577

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Αύγ 2005, 17:04:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tiesto έγραψε:
φιλε tourista εχω μπει σε 607. δεν εχω δει απλα.

ειναι αυτο που λετε. δεν εχει το κυρος που εχουν τα Audi πχ αλλα οσοι εχουν μπει και σε Audi και τα συγκρινουν ανοιχτα, θα δουν πως το 607 εχει και κατωτερη ποιοτητα.

Σχετικα με την αγορα της ελλαδας, ολους τους ενδιαφερει παιδια η αγορα της ελλαδας. αν δεν τους ενδιεφερε, δεν θα εστελνε το αυτοκινητο καθολου.

Απλα δεν πουλαει επειδη στα λεφτα αυτα το Α4 το 1.8Τ ειναι και πιο γρηγορο και με καλυτερη ποιοτητα και εξοπλισμο και προσωπικα (οπως πιστευω και οι περισσοτεροι) θα προτιμουσαν το Α4.

Εξ αλλου, οι εταιρειες που προσπαθει να χτυπησει η peugeot δεν ειναι αυτες οι κορυφαιες. ειναι η opel, η vw, η honda, η toyota ktl ktl


Ειναι λαθος να συγκρινεις το 607 με το Α4 1.8Τ.
Δεν ανηκουν στην ιδια κατηγορια...και μην το τοποθετεις σε συγκριση με τα χρηματα που κοστιζει... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vinman 
Γεν. Γραμματέας


407 2.0

Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 4577

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Αύγ 2005, 17:08:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giannis_cc έγραψε:
γα** τα αυτοκινητα ειναι . κι οποιος λεει το αντιθετο ας επιδειξει καταλληλη επιχειρηματολογια .

Δηλαδη οι thesis , 166, 9-5 XM (για τους γνωστες) δεν ειναι καλα αυτοκινητα επειδη δεν κυκλοφορουν ? απλα ο ελληνας οταν βγαλει το πρωτα του λεφτα παιρνει μερσεντο-bmw ή audi στην χειροτερη . ειναι νοοτροπια του ελληνα και τιποτα αλλο .


Ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα... Wink Thumb Left
Εγω οταν πηρα το 407 μου ελεγαν ολοι γιατι δεν προτιμησα BMW η' ενα AUDI....μονο και μονο για το ''κυρος''και καλα που σου δινουν...ενω στην ουσια δεν σου προσφερουν κατι καλυτερο απο οτι το δικο μου μοντελο...(και μην πειτε παλι για το Α4 το turbo...μιλαω για τα ''απλα''οπως το δικο μου...) Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Αύγ 2005, 17:19:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sorry αλλά εγώ θεωρώ πολύ πιο κορυφαία την Peugeot και την toyota από την audi ή την vw... όσο για το αν θα διάλεγα το Α4 έναντι του 607 ναι θα το διάλεγα. Όμως μιλάμε για 2 αμάξια άλλης κατηγορίας. Ανάμεσα στο Α4 και στο 407 που ειναι ιδια κατηγορία θα διάλεγα το 407... και ανάμεσα στο Α6 και το 607 θα διάλεγα το 607. Και αν ενδιέφερε την peugeot η πορεία του 607 θα γέμιζε τον κόσμο διαφημίσεις όπως έκανε χρόνια (και κανει ακομα) με το 206 και με το 307 και προσφάτως με το 1007 και το 407. Όσο για το "κύρος" που λέτε είναι μάλλον αφηρημένη έννοια που έχει να κάνει με το πως έχουμε "τακτοποιήσει" τα πράγματα στο μυαλό μας κι όχι με την πραγματικότητα.
Όσο για τις επιδόσεις και τα χαρακτηριστικά... ας δούμε τι παίζει:

Peugeot 607 2.2
Ισχύς : 160Hp/5650
Ροπή : 22,1kg/3200
Τελική : 220
0-100: 9.9
Βάρος: 1455Kg
Xώρος αποσκευών : 600λίτρα
Αερόσακοι : 10
Τιμή: 37.500 ευρώ στην βασική έκδοση

Audi A6 2.4
Ισχύς : 177hp/6000
Ροπή : 23,4Kg/3000
Τελική : 231
0-100: 8.9
Βάρος: 1524kg
Χώρος αποσκευών: 546λίτρα
Αερόσακοι: 6
Τιμή: 44.400 ευρώ στην βασική έκδοση

με άλλα λόγια το 607 είναι 7.000 ευρώ φθηνότερο με τον ίδιο εξοπλισμό, περισσότερους αερόσακους και μεγαλύτερο χώρο αποσκευών. Σε επιδόσεις χάνει ουσιαστικά μόνο στα χαρτιά (το Α6 ειναι 6τάχυτο). Εγγύηση και οι 2 εταιρίες προσφέρουν την ίδια. Α! και η κατανάλωση του Α6 είναι +2lt/100 περίπου από αυτή του 607.
Όσο για την ποιότητα των γερμανικών αυτοκινήτων και το service τους έχω πολλές ενστάσεις από ιδία πείρα...
Και εμφανισιακά μάλλον το 607 είναι πιο όμορφο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
geo1st487 (Γιώργος)
Μέλος
Μέλος


206 ΧΤ 1.4 16V 90hp

Ένταξη: 04 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 151

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Αύγ 2005, 17:54:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Baphomet έγραψε:
Σε επιδόσεις χάνει ουσιαστικά μόνο στα χαρτιά (το Α6 ειναι 6τάχυτο).

Και οχι μονο αυτο. Το Α6 ειναι 2.4 με 177hp ενω το 607 2.2 160hp οποτε ειναι λογικο το Α6 να κερδιζει σε επιδοσεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 10 Αύγ 2005, 17:56:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και πάλι αυτό είναι δευτερεύουσας σημασίας...σε ένα τέτοιο αμάξι πρώτα μετράει η ασφάλεια, οι χώροι, η εργονομία, το design και μετά οι επιδόσεις... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 1 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,143s (PHP: 74% - SQL: 26%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on