PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Είναι καλές οι λάμπες xenon;
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Μάρ 2006, 17:30:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παντως για ριχτε μια ματια και στις piaa με περίπου 120 ευρω το ζεύγος. τις έχω βάλει εγώ και απλά δεν είχαν καμία σχέση με τις προηγούμενες λάμπες osram super white που είχα και απόδιδαν περίπου 30-40% περισσότερο από τις μαμά ....

ε, η piaa αποδίδει 100 % καλύτερα απο αυτές. όσοι έχουν δει το αμάξι μου ξέρουν.

Όσο για τις λάμπες των 100 WATT έχω διαβάσει ότι μπορεί να προκαλέσει ζημιά μέχρι και στις καλώδιώσεις του αυτοκινήτου

Ειδικά σε μας που είμαστε και multiplexades, και χρισιμοποιούνται τα ίδια καλώδια για πολλαπλές λειτουργείες ...


PS FERRIES
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Μάρ 2006, 14:22:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σιγουρα οι Piaa ειναι κορυφαιες, αλλα κανουν και 120Ε!!!

Το θεμα ειναι να βρουμε μια πιο οικονομικη λυση!!! Και οι λαμπες του Praktiker ειναι μια απαυτες!!! Τετοιες εχω βαλει κιεγω παντου!!! Μεχρι στιγμης δεν εχουν παρουσιασει το παραμικρο, αλλα και σε γνωστους που τις φορανε πανω απο χρονο και κανουν και πολυωρα ταξιδια βραδυ δεν εχει παρουσιαστει προβλημα!!!


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
vassilis-7- 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 306 cabriollet 1.6(2001)

Ένταξη: 19 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 56

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Μάρ 2006, 00:23:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα καταρχην και καλως σας βρηκα...Εχω ενα 306 και εβγαλα τις μαμα και εβαλα τις guard απο το praktiker(Η7).Οι μαμα ηταν 55W και οι καινουριες ειναι 100W!!Αλλα δεν φεγγουν καθόλου,πραγματικα εχω προβλημα!!Μηπως χρειαζεται περισσοτερο ρεύμα για να φέξουν περισσοτερο??Τι μπορω να κανω για να διορθωθει το προβλημα μου??Ευχαριστω εκ των προτέρων..


www.caraudioclub.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Μάρ 2006, 14:36:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω ακουσει οτι οι λαμπες απο το πρακτικερ οτι δεν ειναι καλες.Ισως φταει η πιοτητα.Εγω εχω PIAA της 55αρες και ειναι μια χαρα.Μιλαμε η νυχτα μερα γινετε οταν τα αναβω.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
vassilis-7- 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 306 cabriollet 1.6(2001)

Ένταξη: 19 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 56

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Μάρ 2006, 21:39:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω βρει κατι street glow Που ειναι και επωνυμη μαρκα αλλα ειναι 70 watt!!Ξερει καποιος να βοηθησει για να ξεστραβωθω!!?!?!?


www.caraudioclub.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Μάρ 2006, 22:15:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα σου ελεγα να πας συμφωνα με τους κανονες του κατασκευαστη.Εχω ακουσει οτι παρουσιαζει πολλα προβληματα αν βαλεις περισσοτερα Watt.Μεχρι και στα κατροπτρα λενε οτι μπορει να βγαλει προβλημα.Να λιωσουν ή κατι τετοιο.Ασε που εχω ακουσει οτι χριαζετε και ενισχυτη για να αποδωσει οσο λεει.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
nickzotos (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1400 (8V) ΧΤ 2001

Ένταξη: 07 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 824
Τόπος: ΝΙΚΑΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Μάρ 2006, 00:02:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πρωτα απο ολα μην βαζεται περισοτερα watt απο 55-60 γιατι λοιωνει το πλαστικο....δευτερων αυτες με ενισχυτη απο οτι ξερω κοστιζουν περιπου 300 ευρω....εγω εχω παρει ενα ζευγαρι με 12 ευρω...ειναι πολυ ωραιες αλλα φωτιζουν λιγο λιγοτερα απο τις κανονικες....Προχτες ενας φιλος μου πηρε ενα ζευγαρι 26 ευρω επισης 55watt.. ε, σαφως αυτες θα ειναι καλυτερες!Laughing








http://www.quad-atv.gr

Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ, ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Μάρ 2006, 08:16:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eγω παλι εβαλα της PIAA με 120ε Shocked Cool
καλο αποτελεσμα,αλλα μαλλον θα παω για κιτ xenon.... Rolling eyes


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Μάρ 2006, 14:17:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω που εχω τις 100αρες του Praktiker φωτιζουν πολυ καλυτερα απο τις "μαμα" και μαλιστα, ψιλοστραβωνουν κιολας, δειγμα οτι το φως τους ειναι πιο δυνατο σε σχεση με πριν!!! Wink


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Μάρ 2006, 14:27:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kanelj έγραψε:
Eγω παλι εβαλα της PIAA με 120ε Shocked Cool
καλο αποτελεσμα,αλλα μαλλον θα παω για κιτ xenon.... Rolling eyes


Και εγω για εκει το βλεπω.Δεν το γλυτωνει το xenon το αμαξακι μου.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Μάρ 2006, 20:43:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:
Εγω που εχω τις 100αρες του Praktiker φωτιζουν πολυ καλυτερα απο τις "μαμα" και μαλιστα, ψιλοστραβωνουν κιολας, δειγμα οτι το φως τους ειναι πιο δυνατο σε σχεση με πριν!!! Wink

Γιώργο τις έχεις δοκιμάσει καλόκαίρι να τις έχεις αναμένες για πολύ ώρα ???και να είσαι μποτιλιαρισμένος και όλας ???


PS FERRIES
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 23 Μάρ 2006, 13:55:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DIMCHRI έγραψε:
netblaster έγραψε:
Εγω που εχω τις 100αρες του Praktiker φωτιζουν πολυ καλυτερα απο τις "μαμα" και μαλιστα, ψιλοστραβωνουν κιολας, δειγμα οτι το φως τους ειναι πιο δυνατο σε σχεση με πριν!!! Wink

Γιώργο τις έχεις δοκιμάσει καλόκαίρι να τις έχεις αναμένες για πολύ ώρα ???και να είσαι μποτιλιαρισμένος και όλας ???


Εγω οχι... Αλλα τις φοραει ενα φιλαρακι εδω κενα χρονο και δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα, ουτε με τις ζεστες, ουτε με τα μποτιλιαρισματα !!! Και εχει και aftermarket φωτα!!! Wink

Εσυ τι εχεις δει???


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,207s (PHP: 63% - SQL: 37%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on