PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - 16'' ζάντες σε 206 1.4
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
bokos (Βαγγελης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206xt 1400

Ένταξη: 02 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 10
Τόπος: Ηλιουπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Δεκ 2002, 01:22:54    Θέμα δημοσίευσης: 206 - 16'' ζάντες σε 206 1.4 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kalispera paidia. Eimai new katoxos tou gallikou kompsotexnimatos kai ayto to forum me exei boithisei para polu!
Tha ithela ta fwta sas gia kati.Exw to 1400ari kai foraw ayrio mesimeri neo zantiko me lastixo f1, (195/50/16).
1on:Tha ithela ti gnomi sas gia tin epilogi mou kai an aksize to kopo kai to xrima (370000)
2on:ti amortiser proteinete gia kalo xamiloma kai xwris na kopanaei(sxetika malako) kai ti diafores tha dw stin odigisi genika?
Perimenw apantiseis apo tous palious synadelfous kai eytixismenous katoxous aytis tis tetratroxis omorfias! :D

Y.G Rwtaw edw mesa giati esas sas empisteyomai pio polu apo tous epaggelmaties pou theloun na poulane ta dika tous
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Δεκ 2002, 01:37:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε μου καλωσηρθες... Κατ'αρχην να σου ευχηθω καλοταξιδο το νεο σου αμαξι και προσοχη μεχρι να το μαθεις γιατι εγω πηγα να το σκασω σε ενα λεωφορειο μεσα στα πρωτα 15 λεπτα που το πηρα στα χερια μου επειτα απο κατι χαροντιές με 2πλα αναποδα τιμονια απο υπερστροφη Embarassed

Η διασταση που λες ειναι σιγουρα σωστη? Μηπως εβαλες 15αρα ζαντα? Απο το 175/65 14 που φορανε τα 14αρια το 195/50 15 παει κουφετο απο αποψη διαστασης... Τωρα για 16αρα θα ειναι αρκετα μεγαλυτερη η ροδα με οτι αυτο συνεπαγεται... (καλυτερο Look, αλλαγη στις ενδειξεις κοντερ, μακρυτερο βημα, ισως να βρισκεις στους θολους)

Για το αμορτισερικο ζητημα την ψαχνουμε και εμεις την δουλεια.. Υπαρχουν λυσεις που ειναι καλες αλλα ακριβες οποτε εμεις (Miltellas, Vini και αλλοι) ψαχνομαστε αυτον τον καιρο για το πιο φθηνο και καλο....

Ειναι αμαρτια να πεταξεις καινουρια αμορτισερ οποτε κρατα τα λιγο καιρο μεχρι να τα χαλασεις, και μεχρι να βρουμε και εμεις την ιδανικη λυση για να σου πουμε στα σιγουρα.. Σου προτεινω να διαβασεις τα αναλογα θεματα που εχουν γραφτει ήδη..

Σε κοβω για τρελλιαρη παντως αφου ακομα δεν το πηρες του βαζεις ζαντολαστιχα και τετοια.. Μην χαθεις ετσι? C ya around




Tip για "νεους": Eπειδη οι περισσοτεροι εχουν δυσκολια αναγνωσης greeklish μιας και δεν εχουν Internetικο background κανε μια προσπαθεια να γραψεις στα Ελληνικα γιατι θα σου φωναζουν συνεχεια Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
bokos (Βαγγελης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206xt 1400

Ένταξη: 02 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 10
Τόπος: Ηλιουπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Δεκ 2002, 01:48:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

File alex thank you gia ti boitheia. Oi zantes einai sigoyra 16ares kai to car basika to pira metax/no 2 xronwn...ara paw gia amortiser sigoyra. I alitheia einai oti exw psilotrelathei me to asteri kai idi exoun mpei sites,skoupes ktl! Oso gia ta English ...sorry alla exw ta xp apo Agglia kai fantazomai de tha mporw na grafw me greek xaraktires. CU!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
bokos (Βαγγελης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206xt 1400

Ένταξη: 02 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 10
Τόπος: Ηλιουπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Δεκ 2002, 02:25:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ουπςς! με το ψαξε ψαξε τα καταφερα! Ελληνικα λοιπον....περιμενω γνωμες παιδια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Δεκ 2002, 17:08:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

16αρες σε 1400αρι? Shocked
Τσ τσ τσ τσ Rolling eyes


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
bokos (Βαγγελης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206xt 1400

Ένταξη: 02 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 10
Τόπος: Ηλιουπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Δεκ 2002, 18:02:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικα θα μπουν 195/45/16 διοτι τα 195/50/16 μαλλον θα βρισκουν οπωσ ειπε κι ο φιλος Alex.
Φιλε Αλεξανδρε,γιατι αυτη η αντιδραση? Εγω πιο πολυ τις βαζω για εμφανιση χωρις να θελω να χασω σε αξιοπιστια και συμπεριφορα. Μηπως θα εχω προβληματα? Βοηθειστε το φτωχο Laughing θελω να ξερω τι βαζω.....Μη τις φαω μετα Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Δεκ 2002, 21:24:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bokos έγραψε:
Τελικα θα μπουν 195/45/16 διοτι τα 195/50/16 μαλλον θα βρισκουν οπωσ ειπε κι ο φιλος Alex.
Φιλε Αλεξανδρε,γιατι αυτη η αντιδραση? Εγω πιο πολυ τις βαζω για εμφανιση χωρις να θελω να χασω σε αξιοπιστια και συμπεριφορα. Μηπως θα εχω προβληματα? Βοηθειστε το φτωχο Laughing θελω να ξερω τι βαζω.....Μη τις φαω μετα Rolling eyes


βαλτες αφοβα τις 16αρες. ο Alejandros απλα ζηλευει. Laughing Laughing Laughing
renualt clio 1.4 εξω απο το olympico εσκασε μυτη με 16αρα και 25-40 (δεν ξερω) προφιλ.
απο εμφανιση κ@λ@-ελεγε!
για κοπανηματα κ.λ.π. δεν ξερω, δεν ασχοληθηκα περισσοτερο.
Σοβαρα τωρα , καλα κανεις και διευκρινιζεις οτι τις βαζεις για εμφανιση , ξανασκεψου λιγο και αυτα που θα χασεις μια και θεωρειται λιγο υπερβολικη κινηση για 1400.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Δεκ 2002, 21:44:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χμμ δεν νομιζω να χασεις σε αξιοπιστια.. Απο συμπεριφορα απλα θα εχεις μεγαλυτερη προσφυση και πιο απολυτο τιμονι αφου δεν αλλαζεις τιποτα στην ιδια την αναρτηση αλλα απλα αυξανεις το φαρδος και μειωνεις το συμπιεσιμο υψος του ελαστικου που στις στροφες θα συμπιεζοταν δουλευοντας σαν 2ο αμορτισερ...

Γενικα η 16αρα θεωρειται υπερβολη για μικρα αμαξια αλλα σε τελικη αναλυση η διασταση σου ειναι 195.. 195 φορανε σχεδον ολοι με τις 15αρες και βασικα αυτο ειναι που μετραει στο αν θα σου κοβει επιδοσεις...Η 16αρα απλα συμβαλλει με το μεγαλυτερο βαρος της αλλα αυτο ειναι στην σφαιρα των 2 κιλων ανα ζαντα... Τεσπα θα κοψει το αμαξι απο επιδοσεις λιγο, αλλα αυτο ειναι κατανοητο.. Θα δεις και μια μικρη αυξηση καταναλωσης της ταξης του 0.3-0.6 λιτρα/100 χιλιομετρα κυριως λογω αυξημενης τριβης κυλισης απο το επιπλεον φαρδος..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Δεκ 2002, 23:50:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

bokos έγραψε:
Τελικα θα μπουν 195/45/16 διοτι τα 195/50/16 μαλλον θα βρισκουν οπωσ ειπε κι ο φιλος Alex.
Φιλε Αλεξανδρε,γιατι αυτη η αντιδραση? Εγω πιο πολυ τις βαζω για εμφανιση χωρις να θελω να χασω σε αξιοπιστια και συμπεριφορα. Μηπως θα εχω προβληματα? Βοηθειστε το φτωχο Laughing θελω να ξερω τι βαζω.....Μη τις φαω μετα Rolling eyes



Με 45άρι προφίλ, θα σε συμβούλευα να πας για μια επίσκεψη και στον οδοντίατρο για τα σφραγίσματα που θα σου πέσουν! Shocked Shocked

Σοβαρά τώρα, σκέψου ότι το θέμα "άνεση" θα χρειάζεται πλέον πολλούς συμβιβασμούς από πλευράς σου. Και μην ξεχνάς και την κοπελιά! Wink

Θα κερδίσεις σε τιμόνι (αίσθηση) και οπωσδήποτε αίσθηση του δρόμου (έχεις οδηγήσει ποτέ καρτ; ) Wink

Πάντως, το θέμα "άνεση" μην το υποτιμάς. Το 45άρι προφίλ δεν είναι για άνεση. Cool




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Δεκ 2002, 04:27:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προς όλους πλην του Μπόκου, τον οποίο και καλωσορίζω στο Forum:
Περιττό να πω ότι διαφωνώ ριζικά με τις 16άρες για το 1400! Shocked
Το φερόμενο βάρος αυξάνεται κατά πολύ. Υποψιάζομαι ότι ο λαστιχάς που τα πρότεινε ή τα δέχθηκε, χωρίς αντιδράσεις και εξηγήσεις (αλλιώς δεν θα είχε άγνοια ο συνοδηγός μας ο Μπόκος), θα είναι και κάγκουρας, οπότε και θα έχουν και λάθος offset, θα έχουν και βαριά υλικά κατασκευής, εκτός και αν είναι οι 16άρες της μαμάς Peugeot.
Όπως και να έχει, οδηγικώς τα πράγματα δεν θα είναι ρόδινα.
Από άνεση Μηδέν από κράτημα Άριστα. Από γκάζια επίσης Μηδέν. Αποτέλεσμα; Από Οδική συμπεριφορά μέτριο! Με 75 ίππους οι βαριές ρόδες κόβουν το αμάξι παντού. Καί στις ευθείες καί στις στροφές. Ένας σωστός οδηγός θα στρίβει γρηγορότερα με τις μαμορόδες, καθότι θα έχει περισσότερη δύναμη και ευελιξία με τα 75 αλογάκια στις στροφές.

Συν-οδηγέ μας Μπόκε:
Μας ρωτάς τη γνώμη μας αφού τα παρήγγειλες! Για να σου πούμε τί; Αν έκανες καλά;
Μας υποτίμησες πολύ μου φαίνεται. Γιατί όπως βλέπεις (και θα δεις κι άλλα - ψάξε και το Forum) μπορούμε να σου πούμε πολλά περισσότερα από τον λαστιχά σου!
Με γειά σου λοιπόν και να τα χαίρεσαι. Από εμφάνιση θα σκίζεις! Wink


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Δεκ 2002, 05:06:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τον εφτιαξες τον ανθρωπο Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Δεκ 2002, 17:18:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Του εκανε την καρδια ...περιβολι.!
Laughing Laughing Laughing Laughing

Μιλτο, οι νεοι ειναι πονηροι
και θελουν το Peugeot μας
να στριβουν και να χωνονται
στον κ@λ@ το δικο μας.

Embarassed Laughing Embarassed Laughing Embarassed Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Larry69 (Λάζαρος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 GT 2.0 16V

Ένταξη: 09 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 121
Τόπος: Αθήνα - Κορυδαλλός

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Δεκ 2002, 17:45:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δημήτρη στο Olympico το Clio φόραγε 17 άρες και όχι 16 άρες.Πάντως ήταν πανέμορφο.
Boko καλωσόρισες και από μένα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Δεκ 2002, 19:18:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

16άρα σε 1400άρι????? Shocked Shocked Shocked Laughing Laughing Laughing
Τρελαθήκαμε εντελώς εδώ μου φαίνεται....

Η όλη ιστορία μου θυμίζει ένα καλό μου φίλο που έχει το Golf 1400 (2000) και του έβαλε πάνω ζαντικό MOMO 195/45/16 και τώρα παραπονιέται ότι του ρίχνουν όλα τα Cinquecento και Seicento... Laughing αφήστε που το αυτοκίνητο είναι σαν να οδηγάς τρένο σε πίσα και όχι σε ράγα.... δηλαδή με τις ζάντες χωρίς καθολου λάστιχο....ήθελε και Bridgestone Potenza .... o άτιμος ....

αχ!...! βαχ!...!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Δεκ 2002, 19:22:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
Του εκανε την καρδια ...περιβολι.!
Laughing Laughing Laughing Laughing

Μιλτο, οι νεοι ειναι πονηροι
και θελουν το Peugeot μας
να στριβουν και να χωνονται
στον κ@λ@ το δικο μας.

Embarassed Laughing Embarassed Laughing Embarassed Laughing


Γεια σου Ντιμακο ποιητη Laughing Laughing Laughing



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Δεκ 2002, 19:24:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:
16άρα σε 1400άρι????? Shocked Shocked Shocked Laughing Laughing Laughing
Τρελαθήκαμε εντελώς εδώ μου φαίνεται....

Η όλη ιστορία μου θυμίζει ένα καλό μου φίλο που έχει το Golf 1400 (2000) και του έβαλε πάνω ζαντικό MOMO 195/45/16 και τώρα παραπονιέται ότι του ρίχνουν όλα τα Cinquecento και Seicento... Laughing αφήστε που το αυτοκίνητο είναι σαν να οδηγάς τρένο σε πίσα και όχι σε ράγα.... δηλαδή με τις ζάντες χωρίς καθολου λάστιχο....ήθελε και Bridgestone Potenza .... o άτιμος ....

αχ!...! βαχ!...!


Smile colors Smile colors Smile colors Smile colors

ΥΓ. Χιονια στο καμπαναριο..... Wink Wink Wink



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Δεκ 2002, 20:43:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον εγω ειμαι το αντιθετο ακρο
Στο 1100 οταν εβαλα ζαντες (μαμα=σωστο Οffset) κρατησα τις 13αρες(τοτε μαμα επιλογη)
Tι με φτιαχνει
1 Δεν εχασα καθολου σε επιδοσεις-ειμαι γρηγοροτερος απο τα αλλα 1100
2 Εγινα μουρατος για 1100
Τι με χαλαει
1 Οπτικα-αισθητικα αρκετες φορες (μεγαλο κενο απο τα φτερα-γιγαντας σε πηλινα ποδια effect)
2 Δεν κερδισα σε κρατηματα
3 Δεν ξερω αν συμβιβαζεται με χαμηλωμα (αισθητικα και λειτουργικα)-Ειμαι ηδη ημιχαμηλωμενος
Η πιο σωστη και μεση λυση ειναι το 14αρι που συνδυαζει κρατημα και επιδοσεις(η διασταση που φοραει ηδη απο την μαμα το 1100)
Αν ομως οι επιδοσεις δεν ελλατωνονται τοσο(αν υπηρχε τροπος να το μετρησουμε) τοτε δεν ντρεπομαι να πω οτι θα εβαζα 15αρες-μπρος τα καλλη τι ειναι ο πονος Wink αν και ακομα και αυτο το λιγο αντικειται στον οδηγικο μου ρυθμο
Οσο για τις 16αρες τι να πω?Οχι καλο ταξιδι αλλα καλες πασαρελες Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Δεκ 2002, 21:38:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Larry69 έγραψε:
Δημήτρη στο Olympico το Clio φόραγε 17 άρες και όχι 16 άρες.Πάντως ήταν πανέμορφο.
Boko καλωσόρισες και από μένα.


17αρα ηταν αυτη ρε φιλε;;;;
ΑΑΑΑΑΑΑΑ! ενταξει τοτε,
αμα ηταν 17αρα τοτε το παιδι να παει για 16αρες αμεσως!!!!
ειπα κιεγω γιατι πολυ τερατα μου φανηκαν.


Laughing Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Δεκ 2002, 00:18:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:
16άρα σε 1400άρι????? Shocked Shocked Shocked Laughing Laughing Laughing
Τρελαθήκαμε εντελώς εδώ μου φαίνεται....

Η όλη ιστορία μου θυμίζει ένα καλό μου φίλο που έχει το Golf 1400 (2000) και του έβαλε πάνω ζαντικό MOMO 195/45/16 και τώρα παραπονιέται ότι του ρίχνουν όλα τα Cinquecento και Seicento... Laughing αφήστε που το αυτοκίνητο είναι σαν να οδηγάς τρένο σε πίσα και όχι σε ράγα.... δηλαδή με τις ζάντες χωρίς καθολου λάστιχο....ήθελε και Bridgestone Potenza .... o άτιμος ....

αχ!...! βαχ!...!


Και μενα φιλος με Golf 1400 (2000) εχει λαστιχο 205 σε 17αρα... Ψιλοπραματα.. .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
bokos (Βαγγελης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206xt 1400

Ένταξη: 02 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 10
Τόπος: Ηλιουπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Δεκ 2002, 01:20:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χα χα! Ειστε φοβεροι ολοι εδω μεσα,σας παω(οπως λεει και ο μουσιας)! Βασικα μπηκα χτες και ειδα παλι καποιες αποψεις οι οποιες με βαλανε σε σκεψεις...Ρωτησα και καποιους γνωστους και μεταπειστηκα να μην το παρατραβηξω! Ευτυχως μου εκατσε και καλα γιατι ο λαστιχας δεν εβρισκε με τιποτα τις μαρκες που ηθελα σε αυτες τις διαστασεις(F1,yokohama τις οποιες κρινετε σα καλυτερες εσεις ολοι εδω στο Forum το οποιο ειναι φοβερο και εχω ξεστραβωθει να διαβαζω τις τελευταιες μερες(μπηχτη για Μιλτελα Razz ). Ε λοιπον τον πηρα τηλ. και του ειπα μη ψαχνει αλλο γιατι θα βαλω 15αρες τισς οποιες εχει στα f1 που θελω. Εξαιτιας αυτου του Forum εχω την αισθηση οτι δε θα γυρναω απο τι δουλεια με σπασμενα κωλομερια..εχω δικιο? Λοιπον αυριο βαζω τα f1 195/50/15...ειμαι οκ τωρα?
Παντως παιδια ευχαριστω που ασχοληθηκατε μαζι μου και πιστεψτε με βοηθησατε πολυ,ετσι κι αλλιως συναδελφοι ειμαστε αλλοι παλιοι κι αλλοι νεοι ....σταματαω γιατι πιαστηκα Shocked Εις το επανιδειν και συνεχιστε την ερευνα για τα σςστα αμορτισερ που θα χρειαστω σε λιγο καιρο(Alex και Σια)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0793s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on