PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Yαλοκαθαριστήρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Σεπ 2008, 16:09:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλό ειναι αν το παρμπριζ σου ειναι ικανοποιητικά λερομένο ή εχει κουτσουλιες / στιγματα κλπ κλπ πριν χρησιμοποιήσεις του υαλοκαθαριστήρες να καθαρίσεις το "χοντρα" με λιγο νερο και κάνα πανί...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
dimisgr (Δημήτρης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


PEUGEOT 206 1.4(16v) 2005

Ένταξη: 04 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 60
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Οκτ 2008, 15:55:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπορεί κάποιος να μ πει αν για την αλλαγή τον υαλοκαθαριστήρων αντι για τα λάστιχα πρεπει να αλλάξω όλο το σίδερο? πήγα πείρα λάστιχα του εμπρίου αλλά στου οδήγου ήταν μικρό και μ έιπαν ότι είναι το μεγαλύτερο μέγεθος και ότι πρεπει να αλλαχτεί. στην peugeot μ έιπαν 25 euros!!! πολλά μ φαίνεται για έναν υαλοκαθαριστήρα. μήπως να τους αλλάξω και να βάλω aftemarket? όπου θα μπορώ αργότερα να αλλάζω μόνο το λάστιχάκι τους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Οκτ 2008, 17:37:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τους νεου τυπου Valeo που μπορω να τους βρω?

Εχω δοκιμασει τους αντιστοιχους Bosch και θελω να δω αν εχουν διαφορα...


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Δεκ 2008, 19:06:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

να γράψω εδω για τους συγκεκριμενους ή να το παω στο αλλο τοπικ?

Πως τα πανε οι υαλοκαθαριστηρες σας?
Εμένα μετά από 2-3 μηνες χρήση μου αφήνουν κατι ωραίες γραμμούλες...
ειναι και καμπυλωτες ετσι ωραίες και ομοκεντρες...
στην αρχη ελεγα οτι θα ειναι σκονη-σκουπιδακια που κολλανε πανω αλλα μετα απο τοσα καθαρισματα ακόμα επιμένουν....
Confused


---
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kammenos (panagiotis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

PEUGEOT 2

Ένταξη: 24 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 447
Τόπος: ΠΑΤΡΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Δεκ 2008, 19:10:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμένα είναι μια χαρά! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sod (BASILHS)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων


PUG 206 1.4 (8v) Βελτιωμενο στα σημεια

Ένταξη: 10 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2079
Τόπος: athina - peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Δεκ 2008, 20:38:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eγω εχω ακομα απο το πρωτο gb,αφηνουν κανα 2 γραμμεs αλλα καθαριζουν καλα ακομα.... πολυ καλοι και αθορυβοι......σαν τιs σκουπεs philips.....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Δεκ 2008, 08:38:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εγω μια χαρα.
Κανενα προβλημα.



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
xrisa-xs (ΧΡΥΣΑ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

206xs 1.4 (2002) & 207 GT 1.6 (2009)

Ένταξη: 25 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 1316
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Δεκ 2008, 09:44:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και γω τους έχω ακόμα από το 1 gb και δεν έχουν κανένα πρόβλημα.
επίσης τους καθαρίζω πολύ συχνά Wink



Watch out!!! Red demoness on the loose!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Δεκ 2008, 10:03:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρέπει να είμαι πολύ βλαμμένος που δεν μπορώ να τους βάλω, ε; Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Δεκ 2008, 10:21:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχει ενα κλιπ απο κατω
ιντιοτ Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Δεκ 2008, 12:23:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
Πρέπει να είμαι πολύ βλαμμένος που δεν μπορώ να τους βάλω, ε; Razz


Ναι.
χαχχαχαχαχαχαχαχαχα
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Δεκ 2008, 12:26:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
Πρέπει να είμαι πολύ βλαμμένος που δεν μπορώ να τους βάλω, ε; Razz


Δεν ειναι τιποτα.
Ξεκουμπωνεις τους παλιους και και περνας κατω απο το γατζακι τους νεους.
Αφου σκεψου καταφερα να τους βαλω εγω μονος που το χερι μου δεν πιανει ουτε βιδα.



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
kammenos (panagiotis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

PEUGEOT 2

Ένταξη: 24 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 447
Τόπος: ΠΑΤΡΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Δεκ 2008, 17:55:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ όταν πήγα να τους βάλω πέταξα τις οδηγίες γιατί με μπέρδευαν!
Πανεύκολο είναι! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
giwrgosath (Giwrgos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 06 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 39

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Δεκ 2009, 12:40:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορει να μου πει κάποιος τι μεγέθη υαλοκαθαριστήρων φοράει το 206 cc;

Είδα στο ebay ότι φοράει 22" και οδηγό και συνοδηγό, αλλά βλέπω ότι στο δικό μου ο υαλοκαθαριστήρας του συνοδηγού είναι μικρότερος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Δεκ 2009, 13:08:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι διαστάσεις των υαλοκαθαριστήρων του 206 είναι -> 650mm, 400mm
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
giwrgosath (Giwrgos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 06 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 39

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Δεκ 2009, 15:19:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαι εδώ γιατί τα έχει έτσι;
http://cgi.ebay.com/Aero-Flat-Wiper-Blades-Front-PEUGEOT-206CC-SW-22-22_W0QQitemZ310189208234QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item4838b7b2aa


Eν πάση περιπτώσει τώρα έχω valeo πάνω (λιγότερο από τρίμηνο) και κάνουν πολλές γραμμές... Δεν ξέρω γιατί αλλά είναι πολύ σπαστικό τριών μηνών υαλοκαθαριστήρες να θέλουν πέταμα.
Να πάω για bosch;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Δεκ 2009, 18:06:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eμένα στο 207 μου οι υαλοκαθαριστήρες ήταν κακοί από όταν πήρα το αμάξι. Στην αρχή νόμισα ότι είναι ιδέα μου, αλλά με τον καιρό η κατάσταση επιδεινώθηκε πολύ και τώρα δεν καθαρίζουν με τίποτα! Να φανταστείτε, αν έχει ψιλόβροχο στο παρμπρίζ δεν τους ανοίγω καν γιατί αντί να καλυτερεύουν την κατάσταση τη χειροτερεύουν. Έπρεπε να τους είχα αλλάξει στην εγγύηση, αλλά νόμιζα ότι δεν τους κάλυπτε (ενός γνωστού μου πάντως με παρόμοια προβλήματα με τα χίλια ζόρια τους άλλαξαν).

Τον Ιανουάριο πάω για το ενδιάμεσο σέρβις των 30.000χλμ και θα αλλάξω και υαλοκαθαριστήρες μπρος πίσω εκμεταλλευόμενος και την έκπτωση 20% που τρέχει η peugeot σε εργασία και αξεσουάρ. Ξέρετε στα εξουσιοδοτημένα τί υαλοκαθαριστήρες βάζουν στα 207? Valeo? Αξίζουν τον κόπο (γιατί έχει φοβηθεί το μάτι μου με τους άχρηστους που είχα!) ή να πάρω τίποτα aerotwin bosch από το πράκτικερ? Και πόσο περίπου κοστίζουν μπρος πίσω ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Ιαν 2010, 20:52:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι tecnik υαλοκαθαριστήρες είναι καλοί? Τους έχει δοκιμάσει κανείς? Αυτούς έχει το εξουσιοδοτημένο που πάω. Νομίζω ότι είναι οι εργοστασιακοι του αυτοκινήτου και φοβάμαι μη μου βγουν και αυτοί προβληματικοί!

Κανείς που να τους φοράει?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Ιαν 2010, 20:40:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Driver ///M έγραψε:
Οι tecnik υαλοκαθαριστήρες είναι καλοί? Τους έχει δοκιμάσει κανείς? Αυτούς έχει το εξουσιοδοτημένο που πάω. Νομίζω ότι είναι οι εργοστασιακοι του αυτοκινήτου και φοβάμαι μη μου βγουν και αυτοί προβληματικοί!

Κανείς που να τους φοράει?


Τους έβαλα τελικά και είναι ίδιοι με αυτούς που είχε το αμάξι μου όταν το αγόρασα. Και πάλι είναι απαράδεκτοι! Δεν καθαρίζουν καλά, αφού μοιάζουν να θολώνουν κάπως το τζάμι και φαντάζομαι ότι θα έχουν πολύ μικρή διάρκεια ζωής, όπως οι προηγούμενοι. Μα καλά, πώς μπορεί η peugeot να έχει τόσο χάλια εργοστασιακούς υαλοκαθαριστήρες??? Από όσα αυτοκίνητα είχα ή έχω οδηγήσει, είναι με διαφορά οι χειρότεροι!

Τώρα πάω για νέα αλλαγή και θα τους κρατήσω για το καλοκαίρι. Μάλλον θα βάλω valeo.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Ιαν 2010, 20:44:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Driver ///M έγραψε:
Μάλλον θα βάλω valeo.


Cheers
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 3 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2268s (PHP: 88% - SQL: 12%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on