PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Yαλοκαθαριστήρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Σεπ 2005, 15:08:36    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Yαλοκαθαριστήρες Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχει ερθει ο καιρος και για αυτο το κονδυλι Crying or Very sad
υπαρχει κατι να προτεινετε?
για champion-bosch καμια γνωμη?
θα βγει απο eltreka καμια προσφορα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Οκτ 2005, 13:26:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παναγιώτη πολύ ωραίους καθαριστήρες σιλικόνης έχει η ΡΙΑΑ (ίδια εταιρεία με τις λάμπες). Τσέκαρε όπου πουλάνε και ΡΙΑΑ λάμπες. Αν βρεις κάπου, πες μου και μένα!
Σε σχέση με συμβατικούς ,καθαρίζουν καλύτερα, αντέχουν πολύ περισσότερο και δεν κοστίζουν τρελλά λεφτά! Wink
http://www.piaa.co.uk/wipers/wipers.asp



Στην Αγγλία πουλάνε και Online αλλά για κάποιο λόγο σχεδόν όλα τα Αγγλικά site που πουλάνε online, δεν στέλνουν εκτός Μ. Βρεττανίας! Splat Splat Splat Splat Splat
Τι ρατσισμός και αυτός!


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Οκτ 2005, 13:35:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γνώμη μου πάντα, αλλά τους καλύτερους υαλοκαθαριστήρες για τα αμαξάκια μας τους δίνει η Peugeot. Και επειδή είναι Valeo δεν μένει παρά να βρούμε ποιοί κωδικοί είναι να τους πάρουμε φτηνότερα....



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Οκτ 2005, 13:58:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τωρααααααα τη πατησα.
μου τους αλλαξαν στο σερβις χωρις να τους το πω...
35 η λυπητερη εμπρος πισω!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Οκτ 2005, 14:01:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά οι εργοστασιακοί μου ήταν Valeo. Και τους μπροστινούς τους πρωτοάλλαξα φέτος (4χρόνια). Shocked
Πάλι Valeo έβαλα.

Ο πίσω πέθανε στον 2ο προς 3ο χρόνο. Ωφείλεται στην ελλιπή του χρήση.
Αν χρησιμοποιείται τακτικά τους υαλοκαθαριστήρες τότε ζουν πολύ περισσότερο.

Δεν αμφιβάλλω ότι οι σιλικόνης είναι οι καλύτεροι, αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία (κι ούτε έχω αισθανθεί την ανάγκη ψάξω καλύτερους από Valeo).


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Οκτ 2005, 23:23:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αφου μπορειτε και κρατατε τους υαλοκαθαριστηρες 3 και 4 χρονια ειστε αξιοθαυμαστοι.
ο χρονος ζωης για τους υαλοκαθαριστηρες ειναι απο 6 μηνες εως χρονος το πολυ , ενω 1 ελληνικο καλοκαιρι με υψηλες θερμοκρασιες αρκει για να ξερανει εντελως τα λαστιχα τους.
φυσικα πολλοι απο εμας λογω ελειψης χρησεως τους "ξεχνουν" και να τους αλλαξουν με αποτελεσμα την εκπληξη στην πρωτη βροχη οταν δεν καθαριζουν καλα.

το κοστος για τους valeo ειναι οντως μεγαλο (25κατι οι εμπρος και περιπου 7 ευρω ο πισω) αλλα μη νομιζετε πως οι bosch για παραδειγμα που κοστιζουν εως και 30 ευρω (οι εμπρος) ειναι κατι το ιδιαιτερο-κρατησαν πολυ λιγοτερο απο τους valeo και οταν ξεραθηκαν ετριζαν συνεχως. Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 23 Νοέ 2005, 23:48:08    Θέμα δημοσίευσης: Υαλοκαθαριστήρες και 206!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το 206 μου εχει εξυπνους υαλοκαθαριστηρες!!!

Στη θεση για διακοπτομενη λειτουργια, η ταχυτητα των υαλοκαθαριστηρων μεταβαλλεται αναλογα με την ταχυτητα (οσο πιο μεγαλη, τοσο πιο γρηγορα πανε μεχρι ενα οριο βεβαια)!!!

Οταν ειναι στη συνεχη λειτουργια και σταματησεις τοτε γυρνανε αυτοματα στη διακοπτομενη!!!

Και κατι που δεν περιμενα... Οταν εχεις ενεργοποιημενους μονο τους μπροστα (ανεξαρτητως θεσης) και βαλεις οπισθεν τοτε ο πισω λειτουργει αυτοματα!!!

Ασχετα απο αυτο, ξερεται αν υπαρχουν για το 206 αυτοι οι νεου τυπου υαλοκαθαριστηρες???


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Tiesto (Vassilis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Opel Astra GTC 1.8 Cosmo

Ένταξη: 02 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 758
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Νοέ 2005, 02:53:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτο ειχα στο μυαλο μου να πω οταν διαβασα τον τιτλο. τους soft λες ε? Υπαρχουν universal απ οτι ξερω. Εχω βαλει και αποδιδουν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ! 20 euro οι 2. Τωρα, αν εχει βγαλει η Peugeot αποκλειστικα για το 206, τοτε ακομα καλυτερα!


"The world's best Dj! Dj Tiesto!" - Cream Amnesia Ibiza 10/08/2002

www.tiesto.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Νοέ 2005, 03:22:59    Θέμα δημοσίευσης: Re: Υαλοκαθαριστήρες και 206!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:
Και κατι που δεν περιμενα... Οταν εχεις ενεργοποιημενους μονο τους μπροστα (ανεξαρτητως θεσης) και βαλεις οπισθεν τοτε ο πισω λειτουργει αυτοματα!!!


Τα παραπάνω τα είχα διαπιστώσει κι εγώ, αυτό στην παράθεση ομολογώ πως δεν το ήξερα. Αύριο θα το δοκιμάσω. Μωρέ μπράβο... Cool


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Νοέ 2005, 07:45:36    Θέμα δημοσίευσης: Re: Υαλοκαθαριστήρες και 206!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kovac έγραψε:
netblaster έγραψε:
Και κατι που δεν περιμενα... Οταν εχεις ενεργοποιημενους μονο τους μπροστα (ανεξαρτητως θεσης) και βαλεις οπισθεν τοτε ο πισω λειτουργει αυτοματα!!!


Τα παραπάνω τα είχα διαπιστώσει κι εγώ, αυτό στην παράθεση ομολογώ πως δεν το ήξερα. Αύριο θα το δοκιμάσω. Μωρέ μπράβο... Cool


Για δοκίμασε να βάλεις μόνο όπισθεν χωρίς να έχεις ενεργοποιήσει τους μπροστινούς και κοίτα των πίσω αν λειτουργήσει. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Νοέ 2005, 11:20:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμενα μου αλλαξαν κονδωρα πριν 4000χλμ και ακουγονται παρα πολυ οταν λειτουργουν...κρακ κρουκκκκ
μουφα το καρπουζι...μπορω να παω να ζητησω να μου βαλουν αλλους.?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Νοέ 2005, 17:13:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
εμενα μου αλλαξαν κονδωρα πριν 4000χλμ και ακουγονται παρα πολυ οταν λειτουργουν...κρακ κρουκκκκ
μουφα το καρπουζι...μπορω να παω να ζητησω να μου βαλουν αλλους.?


Οταν λες στους αλλαξαν εννοεις οτι σου εβαλαν τους κλασσικους ετσι???


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Νοέ 2005, 19:00:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν εχω ιδεα ποιους μου εβαλαν...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Νοέ 2005, 19:20:45    Θέμα δημοσίευσης: Re: Υαλοκαθαριστήρες και 206!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:
kovac έγραψε:
netblaster έγραψε:
Και κατι που δεν περιμενα... Οταν εχεις ενεργοποιημενους μονο τους μπροστα (ανεξαρτητως θεσης) και βαλεις οπισθεν τοτε ο πισω λειτουργει αυτοματα!!!


Τα παραπάνω τα είχα διαπιστώσει κι εγώ, αυτό στην παράθεση ομολογώ πως δεν το ήξερα. Αύριο θα το δοκιμάσω. Μωρέ μπράβο... Cool


Για δοκίμασε να βάλεις μόνο όπισθεν χωρίς να έχεις ενεργοποιήσει τους μπροστινούς και κοίτα των πίσω αν λειτουργήσει. Wink


Λοιπόν, με ανοιχτούς τους μπροστά και όπισθεν δε γίνεται τπτ.
Με κλειστούς τους μπροστά και όπισθεν...θα σας πω πιο μετά. Embarassed Embarassed


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Νοέ 2005, 19:52:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

όταν έχεις τον μοχλοδιακόπτη των υαλοκαθαριστήρων στο "auto" τότε όταν βάλεις όπισθεν ενεργοποείται ο πίσω. Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Νοέ 2005, 22:43:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πατεντες των Multiplex ειναι αυτα!
Μαλιστα επειδη ενας φιλος δεν το πιστευε οτι αναλογα την ταχυτητα,κινουνται αναλογως,βαλαμε και στοιχημα... Cool


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 25 Νοέ 2005, 08:38:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
όταν έχεις τον μοχλοδιακόπτη των υαλοκαθαριστήρων στο "auto" τότε όταν βάλεις όπισθεν ενεργοποείται ο πίσω. Wink


Υπάρχει επιλογή στο BSI εάν θες να λειτουργεί ο καθαριστήρας κάθε φορά που βάζεις όπισθεν άσχετα σε πια θέσει είναι οι εμπρός
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
thanasis (θανασης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 1.6Τ2008

Ένταξη: 29 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 11
Τόπος: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Δεκ 2005, 21:41:43    Θέμα δημοσίευσης: υαλοκαθαριστηρες 307 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γνωριζεις κανεις αν ταιριαζουν οι υαλοκαθαριστηρες του νεου 307 στα προηγουμενα μοντελα Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Δεκ 2005, 14:50:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ταιριάζουν αλλά θα πρέπει να αλλαχτούν και τα μπράτσα μαζί Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Δεκ 2005, 02:02:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αργύρη αξίζει η αλλαγή? Question

= υπάρχει αισθητή διαφορά στο καθάρισμα ή στον θόρυβο λειτουργίας? Question


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 1 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2998s (PHP: 67% - SQL: 33%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on