PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ΓΕΝΙΚΑ - Βάψιμο δαγκάνων
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Mix206cc 
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.6 16v cc (2001)

Ένταξη: 16 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 106
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Νοέ 2002, 00:56:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nikel έγραψε:
Δεν μου λες Μιχ θυμασαι αν το σπρευ της Foliatec ειναι μονο σε κοκκινο χρωμα η εχουν και σε μαυρο???

Εχουν 6 χρωματα. Κοκκινο, κιτρινο, μπλε, χρυσο, ασημι και μαυρο Exclamation Exclamation


I need NOS and I need it by tonight...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Νοέ 2002, 03:34:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Thanks Mix Laughing



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Νοέ 2002, 03:35:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

richardos έγραψε:
Nikel βαψε τις δαγκάνες σου διάφανες να μην φαίνονται, μην έχεις πρόβλημα με τη μαφία............


To'πιασα το υπονοουμενο φιλε Jack Twisted evil



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mix206cc 
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.6 16v cc (2001)

Ένταξη: 16 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 106
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Νοέ 2002, 11:00:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προσεξτε ομως να μην βαψετε καταλαθος τους δισκους


I need NOS and I need it by tonight...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Νοέ 2004, 01:34:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λείαν συντόμως θα βάψω και τις δικές μου δαγκάνες μπρος πίσω Twisted evil

Απότι είπατε οι περισσότεροι, δεν χρειάζεται να τις βγάλεις και να αποσυνδέσεις σωληνάκια ε? Shocked



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
harist (ΧΑΡΗΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 QuiKSilveR Special Edition

Ένταξη: 22 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 71
Τόπος: Home Of The Brave, Land Of The Free.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Νοέ 2004, 20:57:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε σταυρο για αλλη μια φορα με προλαβαινεις
και εγω σχεδιαζω να βαψω τους δισκους μου
βρηκα χρωμα στο praktiker γυρω στα 22 ευρω δε θυμαμαι ομως ποσοτητα η συσκευασια ηταν ομως αρκετη μεγαλη οποτε μαλλον θα φθανει!
ξερεις που μπορει να γινει?και τι πρεπει να γινει?


VENI, VIDI, VICI.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Νοέ 2004, 22:40:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

harist έγραψε:
Φιλε σταυρο για αλλη μια φορα με προλαβαινεις
και εγω σχεδιαζω να βαψω τους δισκους μου
βρηκα χρωμα στο praktiker γυρω στα 22 ευρω δε θυμαμαι ομως ποσοτητα η συσκευασια ηταν ομως αρκετη μεγαλη οποτε μαλλον θα φθανει!
ξερεις που μπορει να γινει?και τι πρεπει να γινει?


Σίγουρα τις δαγκάνες και όχι τους δίσκους Razz

Μπορεί να γίνει στο σπίτι σου, σηκώνεις το αμάξι με γρύλλο και βάφεις την κάθε δαγκάνα ξεχωριστά... απότι έχω καταλάβει, δεν χρειάζεται να την βγάλεις, απλά πρέπει να την καθαρίσεις πολύ καλά για να πιάσει το χρώμα από πάνω! Wink



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
shark_zak (ΖΑΧΑΡΙΑΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (8V) QUIKSILVER 2002

Ένταξη: 09 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 2116
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - Ν.ΕΡΥΘΡΑΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Νοέ 2004, 09:53:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εγώ ή πριν το tour ή μετά θα βάλω ζάντες ,όποτε θα είναι απαραίτητο το βάψιμο... Smile colors



"Εικονικό το γέλιο μου και με μεγάλο κόπο, το κάνω για να ξεγελώ τα μάθια των ανθρώπων..."
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
harist (ΧΑΡΗΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 QuiKSilveR Special Edition

Ένταξη: 22 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 71
Τόπος: Home Of The Brave, Land Of The Free.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Νοέ 2004, 19:37:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Σίγουρα τις δαγκάνες και όχι τους δίσκους



ουπς σωστα, τις δαγκανες βεβαιως βεβαιως!!!!

Παράθεση:
Μπορεί να γίνει στο σπίτι σου, σηκώνεις το αμάξι με γρύλλο και βάφεις την κάθε δαγκάνα ξεχωριστά... απότι έχω καταλάβει, δεν χρειάζεται να την βγάλεις, απλά πρέπει να την καθαρίσεις πολύ καλά για να πιάσει το χρώμα από πάνω!



Ναι αλλα πως θα βαψεις το πισω μερος της (η δεν χρειαζεται να βαφτει αυτο?)
Μια τετοια διαδικασια θα παρει ΩΡΕΣ καθως το καλυτερο θα ηταν να περιμενεις να στγνωσει η καθε δαγκανα πριν τοποθετησεις τον καθε τροχο!!
και φυσικα καποιες ωρες-μερες ακινησιας του αυτοκινητου για να πιασει το χρωμα!!!
Αν και αυτο που βρηκα στο Praktiker ειναι ειδικα για δαγκανες!!(και πιστυω πως εχει ολοκληρωμενο κιτ βαψιματος μεσα με σπρευ, πινελακια κτλ)
by the way τι χρωμα σκεφτεσαι να τις βαψεις?
αυτες τις μερες θα ξαναπαω να δω τι ποικιλια χρωματων εχει
εγω τεινω προς το κοκκινο (brembo look)


VENI, VIDI, VICI.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Νοέ 2004, 20:16:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν βγει η ρόδα, μπορείς να βάψεις ολόκληρη την δαγκάνα άνετα Wink

Η διαδικασία του να το βάψεις παίρνει 10 λεπτά. Να στεγνώσει? 20 ώρες. Οπότε βάφεις όλες τις δαγκάνες, αφήνεις το αμάξι ακίνητο για μια μέρα και είσαι μια χαρά! Wink

Θα τις βάψω κόκκινο έντονο... Wink



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ydwr (Πανος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) XS (2003)

Ένταξη: 28 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 243
Τόπος: Πεντελη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Νοέ 2004, 18:07:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tomcat έγραψε:
Nikel έγραψε:
Υπαρχει και ενα ειδικο σπρευ-χρωμα της Foliatec αν δεν κανω λαθος συγκεκριμενα για αυτην την δουλεια! Οποτε αν τελικα το κανεις (που η γνωμη μου ειναι ΝΑΙ με τα χιλια) τοτε παρε αυτο μιας και λενε πωε αντεχει στις υψηλες θερμοκρασιες μπλα-μπλα-μπλα.....


Εννοείς το spray το οποίο βάφουν γενικά δισκόφρενα, δισκόπλακες , ταμπούρα κτλ.
Πάντως πιστεύω ότι με τον παραδοσιακό τρόπο μπορείς να πετύχεις καλύτερο αισθητικό αποτέλεσμα αφού μπορείς να δώσεις μεγαλύτερη έμφαση στις λεπτομέρειες και συνάμα ποιο εκφραστικό χρώμα .


Shocked Shocked Ε οχι και τις δισκοπλακες ρε παιδια!!! Ημαρτον!

Με οτιδηποτε και να βαψεις τις δισκοπλακες ζημια θα κανεις.
Ειτε θα πατησεις φρενο και θα βγάζεις φωτιες μεσα απο τις ζαντες (by the way θα ειναι πολυ πρωτοτυπο ετσι) είτε θα πατησεις φρένο και θα σταματησεις......στην κολωνα ή οτι αλλο βρεθει ευκαιρο.


Πανω κατω,μπρος πισω και πλαγιως
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Νοέ 2004, 19:13:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ydwr έγραψε:
Tomcat έγραψε:
Nikel έγραψε:
Υπαρχει και ενα ειδικο σπρευ-χρωμα της Foliatec αν δεν κανω λαθος συγκεκριμενα για αυτην την δουλεια! Οποτε αν τελικα το κανεις (που η γνωμη μου ειναι ΝΑΙ με τα χιλια) τοτε παρε αυτο μιας και λενε πωε αντεχει στις υψηλες θερμοκρασιες μπλα-μπλα-μπλα.....


Εννοείς το spray το οποίο βάφουν γενικά δισκόφρενα, δισκόπλακες , ταμπούρα κτλ.
Πάντως πιστεύω ότι με τον παραδοσιακό τρόπο μπορείς να πετύχεις καλύτερο αισθητικό αποτέλεσμα αφού μπορείς να δώσεις μεγαλύτερη έμφαση στις λεπτομέρειες και συνάμα ποιο εκφραστικό χρώμα .


Shocked Shocked Ε οχι και τις δισκοπλακες ρε παιδια!!! Ημαρτον!

Με οτιδηποτε και να βαψεις τις δισκοπλακες ζημια θα κανεις.
Ειτε θα πατησεις φρενο και θα βγάζεις φωτιες μεσα απο τις ζαντες (by the way θα ειναι πολυ πρωτοτυπο ετσι) είτε θα πατησεις φρένο και θα σταματησεις......στην κολωνα ή οτι αλλο βρεθει ευκαιρο.


Ρε τον Τομγάτο τί είπε πάλι Laughing Μόνο τον harist έβαλα χέρι που είπε κάτι παρόμοιο και θα νιώθει αδικημένος τώρα Laughing

Αλλά σίγουρα ο Τομγάτος το έγραψε λόγω κεκτημένης ταχύτητας... δεν νομίζω να το εννοούσε... εεεεε? Scratch Evil Twisted evil



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
freestyler (nickos)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 1.4 8v 5θ 00'

Ένταξη: 13 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 146
Τόπος: σιφνος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Νοέ 2004, 19:47:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον ειδα στο μπερν αουτ κιτ της foliatec για βαψιμο δαγκανων 18 ευρω... κ απ οτι βλεπω στην φωτο που ειναι ολοκληρο κιτ.... το μαγαζι ειναι ο κατσαμπιδης....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
freestyler (nickos)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 1.4 8v 5θ 00'

Ένταξη: 13 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 146
Τόπος: σιφνος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Νοέ 2004, 19:49:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σαλατα τα κανα απο την βιασυνη μου!!! Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Βαγγέλης Κούτης (Βαγγέλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 GTI 1.6

Ένταξη: 10 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 7
Τόπος: Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Νοέ 2004, 20:13:25    Θέμα δημοσίευσης: Έχω μια απορία... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά χωρίς παρεξήγηση ως νέο μέλος έχω μια απορία.
Τι είδους "αισθητική βελτίωση" μπορεί μια κόκκινη δαγκάνα να προσφέρει στο κατα τα άλλα πανέμορφο 206;;; Και αν πίσω έχει ταμπούρα; θα τα βάψετε και αυτά κόκκινα ή ασημί για να θυμίζουν δίσκους.
Κατά την ταπεινή μου γνώμη χαλάτε χρόνο και λεφτά χωρίς ουσία.
Φιλικά Βαγγέλης.


do not drink and drive
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
freestyler (nickos)
Μέλος
Μέλος


peugeot 206 1.4 8v 5θ 00'

Ένταξη: 13 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 146
Τόπος: σιφνος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Νοέ 2004, 20:29:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ισως δεν εχεις βαλει ζαντες ακομα... αμα βαλεις κ βλεπεις απο μεσα τις τρυπες το δικοφρενο θα καταλαβεις... ειναι πανεμορφο ολο σετ (φρενα ζαντες) με την κοκκινη δαγκανα!!! αν χαραξεις κ τους δισκους τοτε ειναι ολα τα λεφτα!!! δεν εχεις δει κανα s2000 με την τεραστια ζαντα κ απο μεσα κοκκινες φρενουκλες??? τελειο!!! αυτα βλεπουμε κ μεις κ αντιγραφουμε!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
harist (ΧΑΡΗΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 QuiKSilveR Special Edition

Ένταξη: 22 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 71
Τόπος: Home Of The Brave, Land Of The Free.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Νοέ 2004, 20:35:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Και αν πίσω έχει ταμπούρα; θα τα βάψετε και αυτά κόκκινα ή ασημί για να θυμίζουν δίσκους.

Τα 1.4 16v εχουν και πισω δισκοφρενα

Παράθεση:
Παιδιά χωρίς παρεξήγηση ως νέο μέλος έχω μια απορία.
Τι είδους "αισθητική βελτίωση" μπορεί μια κόκκινη δαγκάνα να προσφέρει στο κατα τα άλλα πανέμορφο 206;;; Κατά την ταπεινή μου γνώμη χαλάτε χρόνο και λεφτά χωρίς ουσία.


Φιλε Βαγγελη Θεμα παρεξηγησης δεν υπαρχει ασφαλως!! απλως θελω να σου πω οτι μια '' αισθητικη βελτιωση'' ειναι τελειως υποκειμενικη υποθεση!!Κατι που για σενα ειναι ασκοπο η "λεφτα χωρις ουσια" για καποιον αλλον μπορει να ειναι ολα τα λεφτα!!!!


VENI, VIDI, VICI.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Βαγγέλης Κούτης (Βαγγέλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 GTI 1.6

Ένταξη: 10 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 7
Τόπος: Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Νοέ 2004, 20:59:45    Θέμα δημοσίευσης: Πρός Χάρη over! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χάρη με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο περί της υποκειμενικότητας της αισθητικής βελτίωσης απλά έτυχε η συγκεκριμένη να μου φαίνεται υπερβολική για ένα αυτοκίνητο με τέτοια γκάμα κινητήρων.
Για μένα ίσως στο RC (και πάλι με πολλά ερωτηματικά για το αποτέλεσμα)
P.S. Όσο για το 206 1.4 16V ομολογώ πως δεν ήξερα την ύπαρξη δίσκων πίσω.


do not drink and drive
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Βαγγέλης Κούτης (Βαγγέλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 GTI 1.6

Ένταξη: 10 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 7
Τόπος: Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Νοέ 2004, 21:07:48    Θέμα δημοσίευσης: Hello freestyler Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

freestyler έγραψε:
ισως δεν εχεις βαλει ζαντες ακομα... αμα βαλεις κ βλεπεις απο μεσα τις τρυπες το δικοφρενο θα καταλαβεις... ειναι πανεμορφο ολο σετ (φρενα ζαντες) με την κοκκινη δαγκανα!!! αν χαραξεις κ τους δισκους τοτε ειναι ολα τα λεφτα!!! δεν εχεις δει κανα s2000 με την τεραστια ζαντα κ απο μεσα κοκκινες φρενουκλες??? τελειο!!! αυτα βλεπουμε κ μεις κ αντιγραφουμε!!!


Νίκο όλα καλά και συμφωνώ για το S2000 αλλά εδώ μιλάμε για 206 και όχι για roadster 220 hp.Ας μην μπερδεύουμε τις βούρτσες με τις ...
Φιλικά Βαγγέλης

P.S. Έχω ζάντες!


do not drink and drive
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 25 Νοέ 2004, 21:57:36    Θέμα δημοσίευσης: Re: Hello freestyler Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βαγγέλης Κούτης έγραψε:
Χάρη με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο περί της υποκειμενικότητας της αισθητικής βελτίωσης απλά έτυχε η συγκεκριμένη να μου φαίνεται υπερβολική για ένα αυτοκίνητο με τέτοια γκάμα κινητήρων.
Για μένα ίσως στο RC (και πάλι με πολλά ερωτηματικά για το αποτέλεσμα)
P.S. Όσο για το 206 1.4 16V ομολογώ πως δεν ήξερα την ύπαρξη δίσκων πίσω.


Ναι, το επιβεβαιώνω και εγώ για το 1.4 16v περί των πίσω δισκοφρένων! Wink Επίσης οι διαστάσεις των δισκόφρενων είναι ίδιες με τα 1.600cc και των 2.000cc που βγαίνουνε τα 206 μας Very happy Στο κάτω κάτω, μέχρι να μπούνε οι 4πίστονες Brembo ας συνηθίσουμε λίγο τις δαγκάνες μας κόκκινες Cool

Βαγγέλης Κούτης έγραψε:
freestyler έγραψε:
ισως δεν εχεις βαλει ζαντες ακομα... αμα βαλεις κ βλεπεις απο μεσα τις τρυπες το δικοφρενο θα καταλαβεις... ειναι πανεμορφο ολο σετ (φρενα ζαντες) με την κοκκινη δαγκανα!!! αν χαραξεις κ τους δισκους τοτε ειναι ολα τα λεφτα!!! δεν εχεις δει κανα s2000 με την τεραστια ζαντα κ απο μεσα κοκκινες φρενουκλες??? τελειο!!! αυτα βλεπουμε κ μεις κ αντιγραφουμε!!!


Νίκο όλα καλά και συμφωνώ για το S2000 αλλά εδώ μιλάμε για 206 και όχι για roadster 220 hp.Ας μην μπερδεύουμε τις βούρτσες με τις ...
Φιλικά Βαγγέλης

P.S. Έχω ζάντες!


Βαγγέλη, συγνώμη αλλά θα σκάσω αν δε το πώ Evil

Για βάλε δίπλα δίπλα το S2000 με το RC σε ευθεία... Οι διαφορές ελάχιστες, υπέρ του S2000 Wink

Για βάλε δίπλα δίπλα το S2000 με το RC σε πίστα ή στροφιλίκια... Οι διαφορές, σαν τη μέρα με την νύχτα, υπέρ του RC αυτή τη φορά! Wink

Οπότε οι βούρτσες είναι το 206 και οι τρεις τελείες που γράφεις είναι το S2000 Wink

ΚΑΙ ΑΣ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ, ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΑΓΚΑΝΕΣ. Αν θέλεις ανοίγουμε νέο topic '206 VS S2000" να το συνεχίσουμε εκεί Wink



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2285s (PHP: 86% - SQL: 14%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on