PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ΓΕΝΙΚΑ - Βάψιμο δαγκάνων
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
nicos 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 22

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Νοέ 2002, 15:58:58    Θέμα δημοσίευσης: ΓΕΝΙΚΑ - Βάψιμο δαγκάνων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αγαπητοί σύντροφοι,

Μετά την αντικατάσταση της 15αρας ζάντας με 17αρα η οποία δημιουργεί μεγάλα οπτικά κενά στην ρόδα, σκέφτομαι να βάψω τις δαγκάνες των φρένων μου (κοκκινέλι ή μπλε). Νομίζω ότι θα είναι όμορφες και σαφώς θα αποτελεί πιο οικονομικό τρόπο αισθητικής (μόνο) βελτίωσης από το να τις αντικαταστήσω με άλλες επώνυμες πολυπίστονες και έγχρωμες δαγκάνες.

Τι λέτε περί του θέματος.

Περιμένω απόψεις.


the big brother
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Νοέ 2002, 16:32:12    Θέμα δημοσίευσης: Re: βάψιμο δαγκάνων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nicos έγραψε:
Αγαπητοί σύντροφοι,

Μετά την αντικατάσταση της 15αρας ζάντας με 17αρα η οποία δημιουργεί μεγάλα οπτικά κενά στην ρόδα, σκέφτομαι να βάψω τις δαγκάνες των φρένων μου (κοκκινέλι ή μπλε). Νομίζω ότι θα είναι όμορφες και σαφώς θα αποτελεί πιο οικονομικό τρόπο αισθητικής (μόνο) βελτίωσης από το να τις αντικαταστήσω με άλλες επώνυμες πολυπίστονες και έγχρωμες δαγκάνες.

Τι λέτε περί του θέματος.

Περιμένω απόψεις.



Mεσα με τα 1000!
βαψτες κοκκινες αν εχεις οποιοδηποτε αλλο χρωμα!
βαψτες μπλε αν εχεις γαλαζιο η μπλε σκουρο αμαξωμα!

καλα βρε θηριο 17" ζαντες;;; εδω καποιοι σκεφτονται για 16" και σκεφτονται...σκεφτονται...σκεφτονται....
εσυ 17"
μπραβο παντως.
ποιο 206 ειναι το 1600; το 2λιτρο;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Νοέ 2002, 16:45:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νίκο,μήπως είναι ασημί το pug σου και "καλπάζεις" προς Ν.Προάστεια?Κάτι μου λένε οι 17'' που ανέφερες...


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Tomcat (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1400 QS (V8) 55,927 kW+

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1188
Τόπος: Αθήνα-Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Νοέ 2002, 16:56:06    Θέμα δημοσίευσης: Re: βάψιμο δαγκάνων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
nicos έγραψε:
Αγαπητοί σύντροφοι,

Μετά την αντικατάσταση της 15αρας ζάντας με 17αρα η οποία δημιουργεί μεγάλα οπτικά κενά στην ρόδα, σκέφτομαι να βάψω τις δαγκάνες των φρένων μου (κοκκινέλι ή μπλε). Νομίζω ότι θα είναι όμορφες και σαφώς θα αποτελεί πιο οικονομικό τρόπο αισθητικής (μόνο) βελτίωσης από το να τις αντικαταστήσω με άλλες επώνυμες πολυπίστονες και έγχρωμες δαγκάνες.

Τι λέτε περί του θέματος.

Περιμένω απόψεις.



Mεσα με τα 1000!

βαψτες κοκκινες αν εχεις οποιοδηποτε αλλο χρωμα!
βαψτες μπλε αν εχεις γαλαζιο η μπλε σκουρο αμαξωμα!

καλα βρε θηριο 17" ζαντες;;; εδω καποιοι σκεφτονται για 16" και σκεφτονται...σκεφτονται...σκεφτονται....
εσυ 17"
μπραβο παντως.
ποιο 206 ειναι το 1600; το 2λιτρο;


Mήπως να κοίταζες και το avatar λίγο!!!!!!!! 307 έχει ο άνθρωπος .Και εμείς προσπαθούμε να τα χουμε 400 ! Πάντως 17αρα?
Και εγώ το έχω σκεφτεί να βάψω τις δαγκάνες κόκκινες.Δεν είναι η τρελή δουλειά μισό κιλό κόκκινο χρωματάκι και δύο ,τρία πινέλα - πινελάκια .Αλλά θέλει χώρο να σηκώσεις το αμάξι , να τις αφήσεις να στεγνώσουν και δυστυχώς απ'αυτό δεν διαθέτω . Θέλει ηρεμία και υπομονή το πράμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Νοέ 2002, 18:37:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπαρχει και ενα ειδικο σπρευ-χρωμα της Foliatec αν δεν κανω λαθος γυσκεκριμενα για αυτην την δουλεια! Οποτε αν τελικα το κανεις (που η γνωμη μου ειναι ΝΑΙ με τα χιλια) τοτε παρε αυτο μιας και λενε πωε αντεχει στις υψηλες θερμοκρασιες μπλα-μπλα-μπλα.....



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tomcat (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1400 QS (V8) 55,927 kW+

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1188
Τόπος: Αθήνα-Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Νοέ 2002, 18:58:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nikel έγραψε:
Υπαρχει και ενα ειδικο σπρευ-χρωμα της Foliatec αν δεν κανω λαθος συγκεκριμενα για αυτην την δουλεια! Οποτε αν τελικα το κανεις (που η γνωμη μου ειναι ΝΑΙ με τα χιλια) τοτε παρε αυτο μιας και λενε πωε αντεχει στις υψηλες θερμοκρασιες μπλα-μπλα-μπλα.....


Εννοείς το spray το οποίο βάφουν γενικά δισκόφρενα, δισκόπλακες , ταμπούρα κτλ.
Πάντως πιστεύω ότι με τον παραδοσιακό τρόπο μπορείς να πετύχεις καλύτερο αισθητικό αποτέλεσμα αφού μπορείς να δώσεις μεγαλύτερη έμφαση στις λεπτομέρειες και συνάμα ποιο εκφραστικό χρώμα .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Νοέ 2002, 19:54:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tomcat έγραψε:
Nikel έγραψε:
Υπαρχει και ενα ειδικο σπρευ-χρωμα της Foliatec αν δεν κανω λαθος συγκεκριμενα για αυτην την δουλεια! Οποτε αν τελικα το κανεις (που η γνωμη μου ειναι ΝΑΙ με τα χιλια) τοτε παρε αυτο μιας και λενε πως αντεχει στις υψηλες θερμοκρασιες μπλα-μπλα-μπλα.....


Εννοείς το spray το οποίο βάφουν γενικά δισκόφρενα, δισκόπλακες Shocked Shocked Shocked , ταμπούρα κτλ.
Πάντως πιστεύω ότι με τον παραδοσιακό τρόπο μπορείς να πετύχεις καλύτερο αισθητικό αποτέλεσμα αφού μπορείς να δώσεις μεγαλύτερη έμφαση στις λεπτομέρειες και συνάμα ποιο εκφραστικό χρώμα .

Ναι αλλα πρεπει να αντεχει στις θερμοκρασιες που αναπτυσσονται στο φρεναρισμα.Οποτε Foliatec τελεια και παυλα.
Εγω δεν εχω βρει ακομα χρωμα να ταιριαζει με το bleu de chine Crying or Very sad
Για το δικο σου που ειναι ασημι προτεινω το κοκκινο


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Tomcat (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1400 QS (V8) 55,927 kW+

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1188
Τόπος: Αθήνα-Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Νοέ 2002, 20:03:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alexandros έγραψε:
Tomcat έγραψε:
Nikel έγραψε:
Υπαρχει και ενα ειδικο σπρευ-χρωμα της Foliatec αν δεν κανω λαθος συγκεκριμενα για αυτην την δουλεια! Οποτε αν τελικα το κανεις (που η γνωμη μου ειναι ΝΑΙ με τα χιλια) τοτε παρε αυτο μιας και λενε πως αντεχει στις υψηλες θερμοκρασιες μπλα-μπλα-μπλα.....


Εννοείς το spray το οποίο βάφουν γενικά δισκόφρενα, δισκόπλακες Shocked Shocked Shocked , ταμπούρα κτλ.
Πάντως πιστεύω ότι με τον παραδοσιακό τρόπο μπορείς να πετύχεις καλύτερο αισθητικό αποτέλεσμα αφού μπορείς να δώσεις μεγαλύτερη έμφαση στις λεπτομέρειες και συνάμα ποιο εκφραστικό χρώμα .

Ναι αλλα πρεπει να αντεχει στις θερμοκρασιες που αναπτυσσονται στο φρεναρισμα.Οποτε Foliatec τελεια και παυλα.
Εγω δεν εχω βρει ακομα χρωμα να ταιριαζει με το bleu de chine Crying or Very sad
Για το δικο σου που ειναι ασημι προτεινω το κοκκινο


Mπορεί να έχεις και δίκιο σ'αυτό που λές!!! Πόσο λέτε να κοστίζει?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Νοέ 2002, 23:22:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαπου ειχε παρει το ματι μου (μονο το ενα Shocked ,το αλλο κοιταζε αλλου!)της ΟΜΡ με 20 ευρω,νομιζω tarantula η atlasteam,αυτο που με φοβιζει ειναι το ποσο αντεχουν στο νερο!! Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Νοέ 2002, 11:28:34    Θέμα δημοσίευσης: Re: βάψιμο δαγκάνων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tomcat έγραψε:
DimiP έγραψε:
nicos έγραψε:
Αγαπητοί σύντροφοι,

Μετά την αντικατάσταση της 15αρας ζάντας με 17αρα η οποία δημιουργεί μεγάλα οπτικά κενά στην ρόδα, σκέφτομαι να βάψω τις δαγκάνες των φρένων μου (κοκκινέλι ή μπλε). Νομίζω ότι θα είναι όμορφες και σαφώς θα αποτελεί πιο οικονομικό τρόπο αισθητικής (μόνο) βελτίωσης από το να τις αντικαταστήσω με άλλες επώνυμες πολυπίστονες και έγχρωμες δαγκάνες.

Τι λέτε περί του θέματος.

Περιμένω απόψεις.



Mεσα με τα 1000!

βαψτες κοκκινες αν εχεις οποιοδηποτε αλλο χρωμα!
βαψτες μπλε αν εχεις γαλαζιο η μπλε σκουρο αμαξωμα!

καλα βρε θηριο 17" ζαντες;;; εδω καποιοι σκεφτονται για 16" και σκεφτονται...σκεφτονται...σκεφτονται....
εσυ 17"
μπραβο παντως.
ποιο 206 ειναι το 1600; το 2λιτρο;


Mήπως να κοίταζες και το avatar λίγο!!!!!!!! 307 έχει ο άνθρωπος .Και εμείς προσπαθούμε να τα χουμε 400 ! Πάντως 17αρα?
Και εγώ το έχω σκεφτεί να βάψω τις δαγκάνες κόκκινες.Δεν είναι η τρελή δουλειά μισό κιλό κόκκινο χρωματάκι και δύο ,τρία πινέλα - πινελάκια .Αλλά θέλει χώρο να σηκώσεις το αμάξι , να τις αφήσεις να στεγνώσουν και δυστυχώς απ'αυτό δεν διαθέτω . Θέλει ηρεμία και υπομονή το πράμα.


οκ. λαθος!
μπραβο tomcat που με διορθωνεις.
...θα..... το θυμαμαι Twisted evil Twisted evil Twisted evil


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Mix206cc 
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.6 16v cc (2001)

Ένταξη: 16 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 106
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Νοέ 2002, 12:51:51    Θέμα δημοσίευσης: Re: βάψιμο δαγκάνων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nicos έγραψε:
Αγαπητοί σύντροφοι,

Μετά την αντικατάσταση της 15αρας ζάντας με 17αρα η οποία δημιουργεί μεγάλα οπτικά κενά στην ρόδα, σκέφτομαι να βάψω τις δαγκάνες των φρένων μου (κοκκινέλι ή μπλε). Νομίζω ότι θα είναι όμορφες και σαφώς θα αποτελεί πιο οικονομικό τρόπο αισθητικής (μόνο) βελτίωσης από το να τις αντικαταστήσω με άλλες επώνυμες πολυπίστονες και έγχρωμες δαγκάνες.

Τι λέτε περί του θέματος.

Περιμένω απόψεις.

Φιλε Νικο εγω τις εχω βαψει τις δαγκανες μου κοκκινες και σου το προτεινω ανεπιφυλακτα το αμαξι δειχνει πολυ κακο Twisted evil Evil Twisted evil Αλλα πρεπει να προσεξεις να παρεις ειδικη μπογια (που να αντεχει μεγαλες θερμοκρασιες) γιατι αν βαλεις απλη θα ξεφλουδιστουν αμεσως Exclamation Exclamation


I need NOS and I need it by tonight...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tomcat (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1400 QS (V8) 55,927 kW+

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1188
Τόπος: Αθήνα-Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Νοέ 2002, 18:35:07    Θέμα δημοσίευσης: Re: βάψιμο δαγκάνων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mix206cc έγραψε:
nicos έγραψε:
Αγαπητοί σύντροφοι,

Μετά την αντικατάσταση της 15αρας ζάντας με 17αρα η οποία δημιουργεί μεγάλα οπτικά κενά στην ρόδα, σκέφτομαι να βάψω τις δαγκάνες των φρένων μου (κοκκινέλι ή μπλε). Νομίζω ότι θα είναι όμορφες και σαφώς θα αποτελεί πιο οικονομικό τρόπο αισθητικής (μόνο) βελτίωσης από το να τις αντικαταστήσω με άλλες επώνυμες πολυπίστονες και έγχρωμες δαγκάνες.

Τι λέτε περί του θέματος.

Περιμένω απόψεις.

Φιλε Νικο εγω τις εχω βαψει τις δαγκανες μου κοκκινες και σου το προτεινω ανεπιφυλακτα το αμαξι δειχνει πολυ κακο Twisted evil Evil Twisted evil Αλλα πρεπει να προσεξεις να παρεις ειδικη μπογια (που να αντεχει μεγαλες θερμοκρασιες) γιατι αν βαλεις απλη θα ξεφλουδιστουν αμεσως Exclamation Exclamation



MIX χρησιμοποίησες μπογία (πινελάκι κτλ.) ή κάποιο Spray?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Νοέ 2002, 19:24:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν θυμαμαι καλα αυτη της Φολιατεκ ειναι πολυ παχυρευστη και απλωνεται με πινελακι


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Mix206cc 
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.6 16v cc (2001)

Ένταξη: 16 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 106
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Νοέ 2002, 21:55:25    Θέμα δημοσίευσης: Re: βάψιμο δαγκάνων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tomcat έγραψε:
Mix206cc έγραψε:
nicos έγραψε:
Αγαπητοί σύντροφοι,

Μετά την αντικατάσταση της 15αρας ζάντας με 17αρα η οποία δημιουργεί μεγάλα οπτικά κενά στην ρόδα, σκέφτομαι να βάψω τις δαγκάνες των φρένων μου (κοκκινέλι ή μπλε). Νομίζω ότι θα είναι όμορφες και σαφώς θα αποτελεί πιο οικονομικό τρόπο αισθητικής (μόνο) βελτίωσης από το να τις αντικαταστήσω με άλλες επώνυμες πολυπίστονες και έγχρωμες δαγκάνες.

Τι λέτε περί του θέματος.

Περιμένω απόψεις.

Φιλε Νικο εγω τις εχω βαψει τις δαγκανες μου κοκκινες και σου το προτεινω ανεπιφυλακτα το αμαξι δειχνει πολυ κακο Twisted evil Evil Twisted evil Αλλα πρεπει να προσεξεις να παρεις ειδικη μπογια (που να αντεχει μεγαλες θερμοκρασιες) γιατι αν βαλεις απλη θα ξεφλουδιστουν αμεσως Exclamation Exclamation



MIX χρησιμοποίησες μπογία (πινελάκι κτλ.) ή κάποιο Spray?

Χρησιμοποιησα το σετ της Foliatec που περιεχει ενα καθαριστικο σπραυ για να φυγουν ολες οι βρωμιες, και δυο κουτια (το ενα με μπογια και αλλο εχει κατι αλλο μεσα) που τα ανακατευεις και μετα τις βαφεις (με πινελακι που εχεις αγορασει) αφηνεις το αμαξι ακινητο για καμια 20 ωρες (εγω παντως δεν το αφησα :D :D :D ) και ειναι ετοιμο Exclamation Exclamation


I need NOS and I need it by tonight...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tomcat (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1400 QS (V8) 55,927 kW+

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1188
Τόπος: Αθήνα-Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Νοέ 2002, 23:13:21    Θέμα δημοσίευσης: Re: βάψιμο δαγκάνων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mix206cc έγραψε:
Tomcat έγραψε:
Mix206cc έγραψε:
nicos έγραψε:
Αγαπητοί σύντροφοι,

Μετά την αντικατάσταση της 15αρας ζάντας με 17αρα η οποία δημιουργεί μεγάλα οπτικά κενά στην ρόδα, σκέφτομαι να βάψω τις δαγκάνες των φρένων μου (κοκκινέλι ή μπλε). Νομίζω ότι θα είναι όμορφες και σαφώς θα αποτελεί πιο οικονομικό τρόπο αισθητικής (μόνο) βελτίωσης από το να τις αντικαταστήσω με άλλες επώνυμες πολυπίστονες και έγχρωμες δαγκάνες.

Τι λέτε περί του θέματος.

Περιμένω απόψεις.

Φιλε Νικο εγω τις εχω βαψει τις δαγκανες μου κοκκινες και σου το προτεινω ανεπιφυλακτα το αμαξι δειχνει πολυ κακο Twisted evil Evil Twisted evil Αλλα πρεπει να προσεξεις να παρεις ειδικη μπογια (που να αντεχει μεγαλες θερμοκρασιες) γιατι αν βαλεις απλη θα ξεφλουδιστουν αμεσως Exclamation Exclamation



MIX χρησιμοποίησες μπογία (πινελάκι κτλ.) ή κάποιο Spray?

Χρησιμοποιησα το σετ της Foliatec που περιεχει ενα καθαριστικο σπραυ για να φυγουν ολες οι βρωμιες, και δυο κουτια (το ενα με μπογια και αλλο εχει κατι αλλο μεσα) που τα ανακατευεις και μετα τις βαφεις (με πινελακι που εχεις αγορασει) αφηνεις το αμαξι ακινητο για καμια 20 ωρες (εγω παντως δεν το αφησα :D :D :D ) και ειναι ετοιμο Exclamation Exclamation


Μπόρεις να μου πεις και καμία τιμούλα για το σετάκι?Πάνω από 20-25 euro δεν έχω σκοπό να ξοδέψω για την όλη δουλεια.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tomcat στις Πεμ 21 Νοέ 2002, 23:20:19, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Mix206cc 
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.6 16v cc (2001)

Ένταξη: 16 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 106
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Νοέ 2002, 23:19:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αστο τοτε αν θυμαμαι καλα κανει γυρω στις 12000 βεβαια ολο το σετ φτανει για καμια 15-20 δαγκανες


I need NOS and I need it by tonight...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tomcat (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1400 QS (V8) 55,927 kW+

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1188
Τόπος: Αθήνα-Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Νοέ 2002, 23:26:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mix206cc έγραψε:
Αστο τοτε αν θυμαμαι καλα κανει γυρω στις 12000 βεβαια ολο το σετ φτανει για καμια 15-20 δαγκανες


20 δαγκάνες? Μα καλά εγώ έχω μόνο 4 ρόδες και για την ακρίβεια 2 δισκοφρενα! Είδες dimip που χρειάζονται τα πίσω δισκόφρενα τώρα!Έστω και 12000 δεν είναι τρελό το ποσό , θα ψάξω και σε ένα φίλο μου που έχει μαγαζί με χρώματα και θα σας ενημερώσω!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Mix206cc 
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.6 16v cc (2001)

Ένταξη: 16 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 106
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Νοέ 2002, 23:30:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tomcat έγραψε:
Mix206cc έγραψε:
Αστο τοτε αν θυμαμαι καλα κανει γυρω στις 12000 βεβαια ολο το σετ φτανει για καμια 15-20 δαγκανες


20 δαγκάνες? Μα καλά εγώ έχω μόνο 4 ρόδες και για την ακρίβεια 2 δισκοφρενα! Είδες dimip που χρειάζονται τα πίσω δισκόφρενα τώρα!Έστω και 12000 δεν είναι τρελό το ποσό , θα ψάξω και σε ένα φίλο μου που έχει μαγαζί με χρώματα και θα σας ενημερώσω!

Ζητα πυροχρωμα καπως ετσι το λενε


I need NOS and I need it by tonight...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Νοέ 2002, 19:04:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν μου λες Μιχ θυμασαι αν το σπρευ της Foliatec ειναι μονο σε κοκκινο χρωμα η εχουν και σε μαυρο???



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
richardos 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


106 rallye

Ένταξη: 31 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Νοέ 2002, 21:54:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nikel βαψε τις δαγκάνες σου διάφανες να μην φαίνονται, μην έχεις πρόβλημα με τη μαφία............


...μετά το 106...όλα τα υπόλοιπα είναι gti σκουπίδια...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 1 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2564s (PHP: 87% - SQL: 13%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on