PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

κατάθεση πινακίδων

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Δεκ 2010, 14:59:29    Θέμα δημοσίευσης: κατάθεση πινακίδων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξέρετε τι ισχύει σχετικά με το θέμα?
Ισχύει το ότι δεν μπορείς να καταθέσεις πλεον πινακίδες παρά μόνο να πας ένα όχημα για διαγραφή?
Και μετα σε περιπτωση που θελω να το μεταβιβασω πρεπει να πληρωθούν τα τέλη κυκλοφορίας του τρέχονταος έτους?

(κοινώς ψάχνω να δω μπας και γλυτώσω τα τέλη κυκλοφορίας της νέας χρονιάς για το τρακαρισμένο μου...)


---
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Δεκ 2010, 15:08:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολυ δυσκολα... Confused
Δεν γινεται να κοψουν την προσωρινη καταθεση...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Pugobios (Costantin)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 2 με ralloμοτερ!!!

Ένταξη: 25 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 1146
Τόπος: κατω απο τη ραμπα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Δεκ 2010, 15:46:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σημερα κατεθεσα στο μικρο κανονικα προσωρινη κι σε ενα ετος καταστρεφονται αδεια πινακιδες...


Spritmonitor.de
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Δεκ 2010, 16:22:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σταθη δεν θα το φτιαξεις το εργαλειο?? Confused


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Δεκ 2010, 03:41:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ακριβως.
Πας εφορια σου, λες οτι θες να κανεις προσωρινη καταθεση
Συμπληρώνεις κατι δηλώσεις.
Σημαντικο ειναι να μπορείς να αποδείξεις ότι το αμάξι ειναι σε προσωπικό χώρο (γκαράζ, οικόπεδο κλπ) Αν δεν εχεις εσυ κατι, μπορεις να βρεις φίλου-συγγενή, σου κάνει υπεύθυνη δήλωση ότι σου παραχωρεί τον χώρο για να ακινητοποιήσεις το όχημα και ολα οκ
Στην συνέχεια καταθέτεις τα χαρτιά, αδεια και τις πινακίδες και είσαι κομπλε.
Μετα απο ένα χρόνο καταστρέφουν τις πινακίδες (δεν ειναι απαραίτητο, μπορεί να καταστραφούν και στον 1μιση πχ αλλά οχι γρηγορότερα απο χρόνο) και όταν θα πας να τις πάρεις θα πληρώσεις τα τέλη του τρέχοντος έτους συν το παράβολο για έκδοση νέας πινακίδας εφόσον έχουν καταστραφεί οι παλιές.
Το παράβολο αυτο είναι αν δεν κάνω λάθος 30 ευρώ.

Αυτά
Αν θες κατι αλλο ρωτα με
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
giannhs13 (giannhs)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 206 1.6

Ένταξη: 24 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 44

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Δεκ 2010, 18:57:01    Θέμα δημοσίευσης: ΗΙ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ


GIA PANTA PEUGEOT
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bill207 (Bill)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 95ps (16V) ΠΙΣΤΟΛΑΡΑ

Ένταξη: 05 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 494
Τόπος: ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Δεκ 2010, 19:10:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Road_Runner έγραψε:
Σημαντικο ειναι να μπορείς να αποδείξεις ότι το αμάξι ειναι σε προσωπικό χώρο (γκαράζ, οικόπεδο κλπ)


πέρσυ στην ΔΟΥ Ηρακλείου δεν μου είχαν ζητήσει να το αποδείξω κάπως
απλώς έφτιαξα επί τόπου μια υπέυθυνη δήλωση ότι το αμάξι θα βρίσκεται στην οδό... στην περιοχή ....
και δεν μου ζήτησαν να αποδείξω ότι εκεί θα είναι σε γκαράζ
βέβαια από εφορία σε εφορία σου ζητάνε και διαφορετικά πράγματα



Μ.
Γ.
Δ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Δεκ 2010, 10:15:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

προσοχη, οποιος καταθεσει αναφερει "για οικονομικους λογους" ωστε να μπορει να παρει καινουργιες πινακιδες, δεν αναφερει "διαγραφη".


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
SpyrosA (Σπύρος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 22 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 71

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Μάρ 2016, 18:48:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να κάνω οριστική διαγραφή σε αυτοκίνητο και να το κρατήσω για ανταλλακτικά ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Μάρ 2016, 08:41:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν δηλώσεις και χώρο που θα το αποθηκεύσεις, ναι.



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
SpyrosA (Σπύρος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 22 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 71

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Μάρ 2016, 16:26:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορείς να μου δώσεις παραπάνω πληροφορίες ? Που το δηλώνω αυτό ? Γιατί πήγα στο μηχανολογικό και μου είπαν μόνο σε διαλυτήριο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Μάρ 2016, 17:16:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νομιζω οτι δεν μπορεις να το κρατησεις. Ή το ξηλωνεις ολο και πηγαινεις το κουφαρι σε διαλυτηριο να σου δωσει χαρτι διαγραφης ή δια της πλαγιας οδου πληρωνεις κανα 200αρι € και σου δινουν χαρτι χωρις να πας τιποτα..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SpyrosA (Σπύρος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 22 Φεβ 2013
Δημοσιεύσεις: 71

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Μάρ 2016, 21:35:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άμα τους πάω σκέτο το κουφάρι θα το δεχτούν να μου κάνουν την διαγραφή ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 31 Μάρ 2016, 08:01:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.yme.gr/index.php?tid=344

Περίμενε λίγο... Rolling eyes



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1514s (PHP: 54% - SQL: 46%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on