PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αλλαγή ορίων ταχύτητας στο εθνικό δίκτυο.

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
vinman 
Γεν. Γραμματέας


407 2.0

Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 4577

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Σεπ 2005, 16:33:38    Θέμα δημοσίευσης: Αλλαγή ορίων ταχύτητας στο εθνικό δίκτυο. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μελέτη για αλλαγή ορίων ταχύτητας στο εθνικό δίκτυο
Τη σύνταξη ειδικής μελέτης για την αλλαγή των ορίων ταχύτητας στις εθνικές οδούς και την ανάπτυξη συστήματος διαχείρισης ταχυτήτων ενέκρινε ο υπουργός ΠΕΧΩΔΕ Γιώργος Σουφλιάς.
Το νέο σύστημα αναμένεται να είναι ευέλικτο, με όρια ταχύτητας τα οποία θα καθορίζονται με βάση τη γεωμετρία του άξονα, τη διατομή του δρόμου και τις χρήσεις του ευρύτερου ειδικού χώρου, σύμφωνα με τα διεθνώς εφαρμοζόμενα και θα μπορούν να μεταβάλλονται ανάλογα με τις κυκλοφοριακές και καιρικές συνθήκες του δρόμου και της περιοχής.
Όπως ανακοινώθηκε από το ΥΠΕΧΩΔΕ, η μελέτη έχει τίτλο "Ανάπτυξη πλαισίου διαμόρφωσης Συστήματος Διαχείρισης Ταχυτήτων στο Εθνικό Οδικό Δίκτυο", έχει προϋπολογισμό 153.000 ευρώ και θα χρηματοδοτηθεί από την Τεχνική Βοήθεια του ΕΠ-ΟΑΛΑΑ (Επιχειρησιακό Πρόγραμμα Οδικοί Αξονες - Λιμάνια - Αστική Ανάπτυξη), το κοινοτικό πρόγραμμα του ΥΠΕΧΩΔΕ. Το έργο εντάσσεται στο πρόγραμμα δράσεων του ΥΠΕΧΩΔΕ "Οδική Ασφάλεια - Ηλεκτρονική Διαχείριση Κυκλοφορίας".
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Σεπ 2005, 17:50:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με λιγα λογια μπορει να μεγαλοσουν τα ορια αλλα τι γ..... Very happy με ολα αυτα τα ηλεκτρονικα συστηματα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 03 Σεπ 2005, 12:18:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από ότι άκουσα, το υπουργείο θα είναι πολύ ...γενναιόδωρο, καθώς το όριο στις εθνικές οδούς, θα αυξηθεί από τα 120 στα ....130
Επίσης θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πινακίδες, οι οποίες αναλόγως κίνησης, καιρού κλπ θα αυξομειώνουν ανάλογα τα όρια ταχύτητας....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
DRAKE (ΚΥΡΙΑΚΟΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 Le Mans No 0638, 106 1,1

Ένταξη: 29 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 516
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 03 Σεπ 2005, 13:44:35    Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλλαγή ορίων ταχύτητας στο εθνικό δίκτυο. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vinman έγραψε:

γεωμετρία του άξονα, τη διατομή του δρόμου και τις χρήσεις του ευρύτερου ειδικού χώρου, σύμφωνα με τα διεθνώς εφαρμοζόμενα


Έχουμε τέτοια πράγματα εδώ στην Ελλάδα;;;; Τα 153000€ ποιοί θα τα πάρουν αυτοί που θα ξαναβάψουν τις πινακίδες με τα καινούρια όρια ταχύτητας;;; Δεν πάμε καλα.....


Πάρα πολύ κ@λ@παιδο ο Κυριάκος ρε Κούλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
crusader (Σπύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2806

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 03 Σεπ 2005, 22:39:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

153.000 για να αλλάξουν πινακίδες τώρα, μετά από λίγο καιρό θα δουν οτι η γεωμετρία δεν είναι και πολύ καλή άρα θα φάνε τόσα και άλλα τόσα για να ξαναφτιάξουν κανα δρόμο και αφού θα έχει αλλάξει η γεωμετρία θα πρέπει να ξαναλλάξουν και τη σήμανση και πάει λέγοντας.... Confused Confused Confused

Δεν πάμε καθόλου καλά....


®
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ydwr (Πανος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) XS (2003)

Ένταξη: 28 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 243
Τόπος: Πεντελη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Σεπ 2005, 15:04:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν παντως γινει, οπως στην Γερμανια, αυτο Arrow
Vaggelis έγραψε:
Επίσης θα χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικές πινακίδες, οι οποίες αναλόγως κίνησης, καιρού κλπ θα αυξομειώνουν ανάλογα τα όρια ταχύτητας....


Τοτε εμενα μου φαινονται λιγα τα 153.000.

Μιλαμε για σειρα αισθητηρων καθετα στον δρομο οι οποιοι εχουν δυνατοτητα να ανιχνευσουν τιμες υγρασιας και κινησης. Διαμορφωνοντας ομαλα τα ορια. Δηλαδη εαν εχει καπου κολλησει δεν σε ριχνει ξαφνικα απο τα 120 (λεμε τωρα) στα 20 αλλα χιλιομετρα πριν σε κοβει ετσι ωστε και εσυ να μην πεσεις στα φρενα τελευταια στιγμη αλλα και για να μην χειροτερευει η κατασταση στο εν λογω σημειο.

Not bad!


Πανω κατω,μπρος πισω και πλαγιως
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Σεπ 2005, 18:07:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Laughing Laughing Laughing Laughing αν είμαι 3 την νύχτα μόνος μου στην Θήβα παίζει να μου βγάλει κανα 200? Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
gianic (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mx-5 1.8

Ένταξη: 02 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 835
Τόπος: Αγ.Παρασκευη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Σεπ 2005, 19:39:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και να τα βγαλει τι να το κανεις ρε Question Razz Razz Razz




bye bye cc , welcome miata
Fuck army...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Σεπ 2005, 23:24:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giannis_cc έγραψε:
και να τα βγαλει τι να το κανεις ρε Question Razz Razz Razz


Εσύ κλείσε την οροφή μη σου πάρω το σκαλπ περνώντας... Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
gianic (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mx-5 1.8

Ένταξη: 02 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 835
Τόπος: Αγ.Παρασκευη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Σεπ 2005, 12:59:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δε φοαβσαι να οδηγεις αυτον τον διαολο ?!? ειναι ανεξελεγκτος !




bye bye cc , welcome miata
Fuck army...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1185s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on