PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Cruise control
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Ιούλ 2016, 12:38:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο καθενας οπως το βλεπει απ την προσωπικη του εμπειρια. Εγω βασει αυτης γραφω αλλα και βασει δοκιμων.
Πιστευω οτι η αρχη λειτουργιας του ειναι πολυ απλη, οποτε για μενα εκει που χρησιμοποιειται σωστα, αποδιδει.
Φυσικα και δε χρειαζεται να συμφωνησεις μαζι μου, αποψεις ανταλλασουμε, για αυτο ειμαστε εδω!



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Snap5 (Παναγιώτης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.4 Dynamic (2005)

Ένταξη: 22 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 263
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Ιούλ 2016, 16:15:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Snap5 έγραψε:
Επειδή με ενδιαφέρει ιδιαίτερα, σε peugeot 206 1.4 16V 2005 μοντέλο κάνει? Επίσης δεν έχω καταλάβει, για να μπει αρκεί ο διακόπτης και ενεργοποίηση του μέσω του BSI/εγκεφάλου (δηλ. Plug&Play) ή χρειάζονται να περαστούν και καλωδιώσεις σε πετάλια κινητήρα κτλ? Ευχαριστώ! Wink


Εμ...λιγο σημασία και εδώ ρε παιδιά, στο "ταπεινό χαμομηλάκι"
Embarassed


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Ιούλ 2016, 22:09:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν έχεις ηλεκτρόγκαζο, διακοπτάκια που "βλέπουν" πότε πατάς φρένο ή συμπλέκτη, και επαφές για το cruise control αν βγάλεις το κάτω μέρος του καλύμματος του πολυδιακόπτη του τιμονιού, είσαι σε καλό δρόμο....

Θεωρητικά αν δώσεις αριθμό πλαισίου σε κάποιο εξουσιοδοτημένο θα μπορεί να σου πει αν παίρνει.


Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2016, 08:08:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Snap5 έγραψε:
Snap5 έγραψε:
Επειδή με ενδιαφέρει ιδιαίτερα, σε peugeot 206 1.4 16V 2005 μοντέλο κάνει? Επίσης δεν έχω καταλάβει, για να μπει αρκεί ο διακόπτης και ενεργοποίηση του μέσω του BSI/εγκεφάλου (δηλ. Plug&Play) ή χρειάζονται να περαστούν και καλωδιώσεις σε πετάλια κινητήρα κτλ? Ευχαριστώ! Wink


Εμ...λιγο σημασία και εδώ ρε παιδιά, στο "ταπεινό χαμομηλάκι"
Embarassed
Αν δεν έχεις πειράξει σασμάν, μπαίνει!



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Snap5 (Παναγιώτης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.4 Dynamic (2005)

Ένταξη: 22 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 263
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2016, 16:27:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από κινητήρα και μηχανικά μέρη δεν έχω πειράξει, όπως το πήρα είναι. Θα δω αν έχω επαφές για cruise control στο τιμόνι και θα πάρω ένα τηλ την αντιπροσωπία.
Σε περίπτωση που παίρνει cruise control χρειάζεται κάτι άλλο πέρα από ενεργοποίησή του μέσω BSI?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Ιούλ 2016, 21:10:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι, υπομονή! Laughing



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pipis (Spiros)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT 5D

Ένταξη: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 294

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Αύγ 2017, 12:23:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα θέμα με το cruiz control. Όταν δουλεύει καμιά φορά μου το πετάει. Απο τί μπορεί να είναι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Αύγ 2017, 12:35:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pipis έγραψε:
Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα θέμα με το cruiz control. Όταν δουλεύει καμιά φορά μου το πετάει. Απο τί μπορεί να είναι?
εχει αλλαχτεί ο διακόπτης του στοπ στο πεντάλ? ειχε βγει ανακληση για καποια μοντελα και αλλαζοταν δωρεαν. το δικο μου το αλλαξαν το 2009.



etuned


Έχει επεξεργασθεί από τον/την makis106 στις Παρ 04 Αύγ 2017, 13:37:57, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vatos (Παναγιώτης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 17 Ιούν 2017
Δημοσιεύσεις: 87

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Αύγ 2017, 13:08:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pipis έγραψε:
Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα θέμα με το cruiz control. Όταν δουλεύει καμιά φορά μου το πετάει. Απο τί μπορεί να είναι?



και εμένα τα ίδια έκανε κάποια στιγμή
βγάλε το διακόπτη του φρένο καθάρισε τον και ρύθμισε του το εμβολάκι ξανά να πιάνει σωστά

εγώ αυτό έκανα και 2-3 φορές που το έβαλα το CC δεν μου το κόβει πια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Αύγ 2017, 21:22:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και το διακοπτακι του συμπλέκτη πρέπει να τσεκαρεις. Στο δικό μου είχε σπάσει το ενα ποδαράκι απο το διακόπτακι του συμπλέκτη και το κόλλησα με logo στιγμής και δεν πάει πουθενά


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
scientist (George)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 04 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 10 Αύγ 2017, 10:44:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να ρωτήσω και εγώ γιατί μετά από τόσα χρόνια δεν ξέρω αν και πως μπορεί να γίνει. Πριν μερικούς μήνες αγόρασα ένα Peugeot 307 1.6 16V του 2003 από φίλο.

Υπάρχει δυνατότητα να βάλω cruise control - μιας και για 16V διάβασα για τα 1400 - και αν έχει κανείς εικόνα κόστους και το κυριότερο που μπορώ να το τοποθετήσω;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 01 Νοέ 2018, 20:08:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γνωρίζει κάποιος αν με την τοποθέτηση του cruise control λειτουργούν οι αντίστοιχες ενδείξεις στο ταμπλώ, προκειται για 206 1.4 16V 2006 με ταμπλώ από GTi.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
Σελίδα 18 από 18

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1735s (PHP: 60% - SQL: 40%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on