PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Cruise control
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Σεπ 2005, 01:48:53    Θέμα δημοσίευσης: Cruise control Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γνωρίζετε αν μπορεί να αγοραστεί το χειριστίρο του cruise και να τοποθετηθεί εκ των υστέρων; είχα διαβάσει σε ενα site για 307 οτι γίνεται για αυτοκίνητα μετά κάποιας χρονολογίας παραγωγης. συνδέουν δηλα΄δη το χειριστήριο και κάνουν αλλαγή/αναβάθμιση στον εγκέφαλο. είναι αξιόπιστη μια τέτοια αλλαγή; αν ναι, τι κοστος να περιμενω; θα ρωτησω και την τριτη που εχω ραντεβου στην αντιπροσωπεια, αλλα να μην παω αδιαβαστος.
ευχαριστω!


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianic (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mx-5 1.8

Ένταξη: 02 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 835
Τόπος: Αγ.Παρασκευη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Σεπ 2005, 13:33:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για εμας τους μικροτερους παιζει κατι τετοιο ? θα κανεις ενα κοπο να ρωτησεις ? ευχαριστω !




bye bye cc , welcome miata
Fuck army...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Σεπ 2005, 13:44:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κοιτα, για το 206 δεν ξερω γιατι δεν ειμαι σιγουρος αν υπαρχει στο αυτοκινητο αυτη η δυνατοτητα. καλωδιωση δλδ και τα σεχτικα. ξερεις αν υπαρχει στο διλιτρο ας πουμε, η στο rc? στο manual το εχει; γιατι εμενα το εχει. συζητηση να γινεται, απλως θελω να ξερω τι μου γινεται πριν παω στην lion.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianic (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mx-5 1.8

Ένταξη: 02 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 835
Τόπος: Αγ.Παρασκευη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Σεπ 2005, 13:50:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

που σαι ρε τουριστα να μας πεις ???




bye bye cc , welcome miata
Fuck army...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Σεπ 2005, 16:11:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο 206 δεν προβλεπεται cruise control!!! Evil

Για το 307 τωρα, πρεπει να ισχυει αυτο που λες κιεσυ!!! Οτι δηλαδη ειναι εφικτο για αυτοκινητα μετα απο καποια χρονολογια και μετα!!! Wink Θεμα αξιοπιστιας δεν τιθεται, εφοσον ειναι plug n' play το χειριστηριο!!!


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
gianic (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mx-5 1.8

Ένταξη: 02 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 835
Τόπος: Αγ.Παρασκευη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Σεπ 2005, 16:23:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οντως δεν εχουμε επισημα αλλα μηπως μπαινει και σε μας με καμια πατεντα ?




bye bye cc , welcome miata
Fuck army...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Σεπ 2005, 17:46:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δηλαδη μπορω να παρω ξεχωριστα το χειριστηριο και να το βαλω μονος μου; απλως φοβαμαι το χαρατσι στην lion. στο 206 λιγο δυσκολο. είναι με ηλεκτρογκαζο το δικο σου;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianic (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mx-5 1.8

Ένταξη: 02 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 835
Τόπος: Αγ.Παρασκευη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Σεπ 2005, 18:05:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι ρε γι αυτο το λεω !




bye bye cc , welcome miata
Fuck army...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Σεπ 2005, 18:12:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το κοβω αρκετα δυσκολο να γινει πατεντα. γιατι θα θελει καλωδιωση, αισθητηρες, και το δυσκολοτερο το θεμα με την ecu. εκτος αν υπαρχει ως extra το cruise. για δες στον καταλογο με τις ασφαλειες στο manual αν εχει καποια θεση...

τελικα δεν ξερει κανεις αν γινεται, ετσι; αδιαβαστος παω λοιπον...


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Σεπ 2005, 20:35:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν έχουμε και λέμε
Εάν η πλεξούδα του αυτοκινήτου έχει τις αναμονές και εφόσον ο εγκέφαλος του κινητήρα το υποστηρίζει θα παίξει κανονικά Very happy ….το έχω κάνει , αρκεί να είναι με ηλεκτρική πεταλούδα. Αυτό σημαίνει ότι μπορεί να δουλέψει και στο 206 Wink
Η μονάδα διακοπτών έχει αναμονή για το χειριστήριο του cruise control
ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ εάν δουλέψει θα πρέπει να δηλωθεί στην βάση δεδομένων τις Peugeot και δεν εννοώ εδώ Ελλάδα , έτσι ώστε αν θα χρειαστεί να γίνει κάποια στιγμή update στην ECU να μην το βγάλει εκτός.
Την πάτησα και τώρα δεν λειτουργή. Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
gianic (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mx-5 1.8

Ένταξη: 02 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 835
Τόπος: Αγ.Παρασκευη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Σεπ 2005, 20:39:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αμαν φωτιες αναβεις κ . τουριστα .....




bye bye cc , welcome miata
Fuck army...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Σεπ 2005, 02:01:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γνωριζεις καθολου τιμη; ειναι δυσκολη η δηλωση στην peugeot; αν καταλαβα δηλαδη, αγοραζω το χειριστηριο, το πλαστικο της κολωνας ωστε να εχει τρυπα (ή το ανταλασσω, παιζει;), κανω update στην ecu ή δεν χρειαζεται; κανω και την δηλωση, και τελος;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Σεπ 2005, 09:24:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρωτησα σημερα, και μου ειπαν στην υποδοχη του σερβις οτι δεν γινεται γιατι πρεπει να αλλαξουν εγκεφαλους. τελικα τι παιζει; με εκνευρισαν και απο πανψ. λες και μου κανουν χαρη που μου φτιαχνουν το αμαξι. τι να πω.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Σεπ 2005, 14:13:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδια, πως μπορει να δουλεψει στο 206 οταν δεν υπαρχει το αναλογο χειριστηριο και οι αναλογες υποδοχες??? Confused

Παντως με αυτα τα ηλεκτρονικα δεν ειναι να παιζεις!!! Για φανταστειτε να τρελαθει το μηχανημα και να μην κοβει την ταχυτητα οταν φρεναρεις (να μη βγαινει εκτος δηλαδη) ή να γκαζωνει μονο του ή αλλα τετοια... Exclamation


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Σεπ 2005, 06:52:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:
Ρε παιδια, πως μπορει να δουλεψει στο 206 οταν δεν υπαρχει το αναλογο χειριστηριο και οι αναλογες υποδοχες??? Confused

Παντως με αυτα τα ηλεκτρονικα δεν ειναι να παιζεις!!! Για φανταστειτε να τρελαθει το μηχανημα και να μην κοβει την ταχυτητα οταν φρεναρεις (να μη βγαινει εκτος δηλαδη) ή να γκαζωνει μονο του ή αλλα τετοια... Exclamation

Η αρχιτεκτονικοί στα ηλεκτρικά του 206 είναι ίδια με το 307 η διαφορές που έχουν είναι σχετικά μικρές.
Αναμονή για το χειριστήριο του cruise control η μονάδα διακοπτών έχει σε όλα τα πολυπλεξικά.
Στα 1.4 8V δεν λειτουργεί λόγο έλλειψης ηλεκτρικής πεταλούδας, για το 16V όπως είπα και ποιο πάνω αν το υποστηρίζει μπορεί να δουλέψει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Σεπ 2005, 06:55:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
ρωτησα σημερα, και μου ειπαν στην υποδοχη του σερβις οτι δεν γινεται γιατι πρεπει να αλλαξουν εγκεφαλους. τελικα τι παιζει; με εκνευρισαν και απο πανψ. λες και μου κανουν χαρη που μου φτιαχνουν το αμαξι. τι να πω.

Δεν θέλει αλλαγή απλά επειδή δεν είναι σίγουρο ότι θα λειτουργήσει για τους λόγους που ανέφερα.
Το χειριστήριο έχει περίπου 50ευρω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Σεπ 2005, 08:51:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...................................

Idea

ρε λες?

μπεεεε


αργυρη σε βλεπω για ομαδικη παραγγελια!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Σεπ 2005, 09:17:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χμμμ ενδιαφέρον ακούγεται.... Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Σεπ 2005, 11:44:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και πες οτι μπαινει σε 206!!! Το χειριστηριο που μπαινει??? Confused

Το C3 εχει τα κουμπακια στο τιμονι!!! Στο 206???


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
gianic (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mx-5 1.8

Ένταξη: 02 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 835
Τόπος: Αγ.Παρασκευη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Σεπ 2005, 14:10:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:
Και πες οτι μπαινει σε 206!!! Το χειριστηριο που μπαινει??? Confused

Το C3 εχει τα κουμπακια στο τιμονι!!! Στο 206???


ελα τωραααα τοσες πατεντες εχουμε βρει εκει θα κολωσουμε ????




bye bye cc , welcome miata
Fuck army...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Επόμενη
Σελίδα 1 από 18

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2287s (PHP: 84% - SQL: 16%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on