PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Cruise control
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Σεπ 2005, 14:58:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν , άν κοιτάξετε κάτω απο τον λεβιέ των φλάς-φώτων θα δείτε ένα τετραγωνάκι...σάν υποδοχή να το πώ??αφαιρείς αυτό και τοποθετείς το λεβιέ για το cruise control....



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Σεπ 2005, 17:17:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Stevon έγραψε:
Λοιπόν , άν κοιτάξετε κάτω απο τον λεβιέ των φλάς-φώτων θα δείτε ένα τετραγωνάκι...σάν υποδοχή να το πώ??αφαιρείς αυτό και τοποθετείς το λεβιέ για το cruise control....


Στανταρ αυτο τωρα?!?!? Γιατι αν ηταν να μπαινει cruise control δεν θα το εγραφε μεσα στο εγχειριδιο, οπως και στο 307??? Confused

Αν μπαινει παντως και το κοστος αγορας-τοποθετησης ειναι περιπου στα 50κατι Ευρω που ειπε ο Αργυρης τοτε ειναι καλη φαση!!! Wink


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Σεπ 2005, 17:49:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετα απο λιγο ψαξιμο στο internet βρηκα οτι το 206 ΕΞΟΠΛΙΖΕΤΑΙ με cruise control!!!

Cruise-control handle from 307 to 206cc

Modifying a 307 cruise-control handle.
Did you install a 3th parity cruise control in your Peugeot 206?
Also have an ugly control handle?
Want to use a better handle?


I have modified a cruise-control handle from a Peugeot 307 for a John Gold cruise. The handle can be fitted in a slot that's already fitted in the car.




Part List.

Peugeot 307 Cruise-control handle (pn 6239.L0)
Resistor 1k5
Resistor 470R
Diode 5V6
Duo LED, 3 connections, CA. (or use the original LED)

The first modification.
First you need to open the peugeot handle. This can be done without damaging the handle. Then you can remove the on/off wheel from the axe. Then you can remove the two springs for the lockingpositions for off and on.
After that you can assemble the wheel and but it back in its original position. Then you need a small spring and mount it on the wheel and on the chassis of the handle. See the picture.



Making the LED connections.
The LED from tho original John Gold ruise is nessercy for the working of the cruise control. So you need to mount it anyway. If don't want to see it you can mount it inside the handle. Otherwise you need to drill a hole in the new handle. You can also use 2 seperate LED's.The schematic of the connections is below. The colors of the cable is correct. The red LED is connected to the green wire. That's logic!. Also the black wire is not used anymore. This wire is used for 2 LED's to light up the key's.



Making the switch connections.
First you need to cut off the connector at the end of the flexfoil. After that you can rub the flexfoil with a piece of sandpaper. Then you can make the connections according the the schemetic.



Last thing to do is mount it in the car. See the result underneed



Το κοστος συμφωνα με το site που το βρηκα ειναι 65E!!! Twisted evil

To modifying ειναι μια λεξη που δεν μαρεσει ιδιαιτερα, αλλα το θεμα ειναι οτι γινεται!!! Wink


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Σεπ 2005, 19:28:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το μεσημερι που ξαναπηγα, αφησα το τηλεφωνο μου σε εναν κυριο και ειπε οτι θα ρωτησει αθηνα. μου ειπε επισης πως ακομα και αν γινεται, το κοστος θα ειναι απαγορευτικο. δηλαδη φιλε τουριστα, η διαδικασια ειναι αγοραζω το χειριστηριο, κανω μια τρυπα στο πλαστικο της κολωνας ή το αλλαζω, το συνδεω, το δηλωνω στην peugeot και εγινε;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianic (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mx-5 1.8

Ένταξη: 02 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 835
Τόπος: Αγ.Παρασκευη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Σεπ 2005, 22:58:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γιωργο δεν μαζευομαστε ολοι μαζι να το κανουμε γιατι εχω πορωθειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι?????????????????????????????/ Twisted evil Twisted evil Twisted evil




bye bye cc , welcome miata
Fuck army...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Σεπ 2005, 15:44:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η απαντηση που πηρα μετα απο σχετικο email στην Peugeot:

Αγαπητέ κύριε Δημόπουλε,

Σας ευχαριστούμε για την προτίμησή σας για τα αυτοκίνητα PEUGEOT.

Σε συνέχεια της ερώτησής σας θα θέλαμε να σας πληροφορήσουμε ότι δεν είναι δυνατή η τοποθέτηση CRUISE CONTROL στο συγκεκριμένο μοντέλο, μετά την αγορά του αυτοκινήτου.

Για οποιαδήποτε άλλη διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση

Γεώργιος Ρέτζιος
Τμήμα Marketing & P.R.


Τωρα, πως αυτος ο κυριος του τμηματος Marketing και P.R. ξερει απο μηχανολογικα ενας Θεος το ξερει!!! Πρεπει να του δειξω το παραπανω post μαλλον!!! Απλα ηθελα να δω την επισημη απαντηση στο ερωτημα αν μπαινει cruise control στο 206 εκ των υστερων!!!

κ.Αργυρη εχετε κατι νεοτερο (και πιο σιγουρο) να μας πειτε σχετικα με το θεμα???


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Σεπ 2005, 16:12:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:
Stevon έγραψε:
Λοιπόν , άν κοιτάξετε κάτω απο τον λεβιέ των φλάς-φώτων θα δείτε ένα τετραγωνάκι...σάν υποδοχή να το πώ??αφαιρείς αυτό και τοποθετείς το λεβιέ για το cruise control....


Στανταρ αυτο τωρα?!?!? Γιατι αν ηταν να μπαινει cruise control δεν θα το εγραφε μεσα στο εγχειριδιο, οπως και στο 307??? Confused

Αν μπαινει παντως και το κοστος αγορας-τοποθετησης ειναι περιπου στα 50κατι Ευρω που ειπε ο Αργυρης τοτε ειναι καλη φαση!!! Wink


Στανταρ αυτο, το εχω προσεξει κ'εγω αυτο.

Πιθανοτατα σε αλλες χωρες (πχ. Γαλλια - Γερμανια) να εξοπλιζεται και το 206 με Cruise Control.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Σεπ 2005, 16:17:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

STELIOS έγραψε:

Στανταρ αυτο, το εχω προσεξει κ'εγω αυτο.

Πιθανοτατα σε αλλες χωρες (πχ. Γαλλια - Γερμανια) να εξοπλιζεται και το 206 με Cruise Control.


Εξοπλιζεται σιγουρα, γιατι τα περισσοτερα μεταχειρισμενα 206 στο εξωτερικο εχουν και Cruise control στον εξοπλισμο τους!!! Wink


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Σεπ 2005, 16:19:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:
Μετα απο λιγο ψαξιμο στο internet βρηκα οτι το 206 ΕΞΟΠΛΙΖΕΤΑΙ με cruise control!!!

Cruise-control handle from 307 to 206cc

Modifying a 307 cruise-control handle.
Did you install a 3th parity cruise control in your Peugeot 206?
Also have an ugly control handle?
Want to use a better handle?



I have modified a cruise-control handle from a Peugeot 307 for a John Gold cruise. The handle can be fitted in a slot that's already fitted in the car.


http://www.ccfreunde.de/bilder/bastelecke_cruise_control/original.jpg

.............


To ατομο εδω εχει ειδη τοποθετησει Cruise Control του εμποριου (John Gold cruise) και απλα αλλαζει το χειρηστιριο με ενα απο 307 επειδη το αλλο ειναι ασχημο.
Δηλαδη ο μηχανησμος του Cruise Control δεν ειναι της Peugeot, ειναι Aftermarket και απλα ο τυπος αλλaζει το χειρηστιριο με peugeot.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Σεπ 2005, 16:27:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι, σωστη η διευκρινηση, απλα το θεμα ειναι οτι το ολο εγχειρημα γινεται!!! Και αν γινεται απο τριτους κατασκευαστες τοτε γινεται και μεσα απο την Peugeot!!! Kαι αν στρηριχθω σαυτα που ειπε ο Touristas πιο πανω, το μονο που χρειαζεται ειναι το χειριστηριο και ενας προγραμματισμος (αφου υπαρχει το ηλεκτρονικο γκαζι!!! Wink


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Σεπ 2005, 16:29:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι το θέλετε αυτό το διάολο και λυσσάξατε?? κουράζεται το ποδαράκι σας? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
gianic (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mx-5 1.8

Ένταξη: 02 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 835
Τόπος: Αγ.Παρασκευη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Σεπ 2005, 17:38:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Baphomet έγραψε:
τι το θέλετε αυτό το διάολο και λυσσάξατε?? κουράζεται το ποδαράκι σας? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


καλα μεχρι να μπω στο C4 τα ιδια ελεγα ... με το που ειδα να ρυθμιζει το γκαζι
ο φιλος μου με το χερι και να πηγαινει κρατωντας το τιμονι κοκκαλωσα και φυσικα ζηλεψα απιστευτα . Επειδη εγω ειμαι συνεχεια ταξιδια μου χρειαζεται απιστευτα αυτο το μαραφετι.... για μες στην πολη ειναι παντελως αχρηστο δεν το συζητω !




bye bye cc , welcome miata
Fuck army...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Σεπ 2005, 18:58:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

giannis_cc έγραψε:
..........Επειδη εγω ειμαι συνεχεια ταξιδια μου χρειαζεται απιστευτα αυτο το μαραφετι....


Bασικα ΝΑΙ, πολυ χρησιμο για ταξιδια.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Σεπ 2005, 23:07:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

STELIOS έγραψε:
giannis_cc έγραψε:
..........Επειδη εγω ειμαι συνεχεια ταξιδια μου χρειαζεται απιστευτα αυτο το μαραφετι....


Bασικα ΝΑΙ, πολυ χρησιμο για ταξιδια.


Αφηστε που μειωνεται και η καταναλωση σε καποιο βαθμο!!! Πιο σταθερο γκαζι, και οταν χρειαζεται να επιταχυνει το κανει με τον καλυτερο δυνατο τροπο ωστε να διατηρηθει η επιλεγμενη ταχυτητα!!! Φρεναρει και μονο του στις κατηφορες (καταλαβαινετε τι εννοω κατηφορες ετσι, μην γινει καμια παρεξηγηση)!!! Wink


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
zafeirop (Αναστάσης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.4 (8V) XR (2001)

Ένταξη: 30 Αύγ 2005
Δημοσιεύσεις: 48

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Σεπ 2005, 02:00:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καμιά τροποπίηση για τα άμοιρα τα 8Vιδα δε παίζει ρε παιδιά;;;;

Θέλω και γω. Razz

Πάντως γενικότερα, εδώ στις αντιπροσωπείες της Θεσ/κης, το cruise control το λανσάρουνε ως αυτόματο πιλότο. Rolling eyes

Jesus.

Βέβαια, μετά τη σχετική ενημέρωση ο πωλητής δείχνει το αυτοκίνητο στον πελάτη, ανοίγει το καπό και με όλο θαυμασμό αναφωνεί!?!?!!?!

ΩΩωωωω. τι είναι αυτό το κλειστό πράμα στη μέση της μηχανής?

ΑΠΑΝΤΗΣΗ: ΕΕΕεεεεε αγαπητέ μου κύριε. Το μάυρο κουτί!!
Είναι στάνταρντ πλέον με τον αυτόματο πιλότο.

Sorry που είμαι λίγο off topic. Idea


My brain is runnin lean
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Σεπ 2005, 11:11:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η ελληνικη ονομασια του συστηματος ειναι αυτοματος πιλοτος!!! Οσο πλουσια και αν ειναι η γλωσσα μας εδω επεσε λιιιγο εξω...

Το C3 του ξαδερφου μου που ειναι 1.4 8ν (και μαλλον εχει ηλεκτρονικο γκαζι) το ειχε στανταρ παντως!!! Wink


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Σεπ 2005, 11:28:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

zafeirop έγραψε:

Πάντως γενικότερα, εδώ στις αντιπροσωπείες της Θεσ/κης, το cruise control το λανσάρουνε ως αυτόματο πιλότο. Rolling eyes

Jesus.



Ελληνιστί <<Ρυθμιστής Ταχύτητας>>.... Wink

Πάντως για ρώτα τον μπάς και εξοπλίζονται και με <<φλάπς>> Rotfl Tease



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Σεπ 2005, 16:20:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οχι οτι περιμενα να με παρουν τηλεφωνο, αλλα τελικα τιποτα. εντωμεταξυ η τσιμουχα υδροροης που αλλαξανε γιατι ειχε ξεκολλησει ξαναξεκολλησε, οποτε παω ξανα. μα ειναι δυνατον; με την ευκαιρια θα ξαναρωτησω, αλλα δεν το βλεπω να το κανουν αυτοι...[/list]


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Σεπ 2005, 23:54:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάλλον δεν καταλάβατε τι γίνεται.
Ξεκινάμε με το εξής.
Το αμάξι έχει αναμονές για το ρυθμιστή ταχύτητας?
Και όταν λέω το αμάξι εννοώ την πλεξούδα του.
Όπως είπα το χειριστήριο μπαίνει χωρίς πρόβλημα οπότε το λύσαμε αυτό
Πάμε πάρα κάτω…..
Ο εγκέφαλος το υποστηρίζει ?
Τι θέλω να πω με αυτό. Άντε και έχει και αναμονές και τα βάζουμε όλα όμορφα και ωραία. Το δηλώνουμε και στων εγκέφαλο του κινητήρα και στο BSI αλλά αυτό δεν λέει να δουλέψει με τίποτα (ότι έχω πάθει κι εγώ τώρα δηλαδή) τι κάνουμε τότε ?
Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα γιατί απλά το λογισμικό του εγκεφάλου δεν παρέχει αυτή την δυνατότητα άσχετα αν υπάρχει επιλογή μέσα στο μενού.

Τουλάχιστον για την ώρα δεν έχω μπορέσει εγώ να κάνω κάτι για το δικό μου αν υπάρξει κάτι νέο θα το μάθετε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Σεπ 2005, 10:43:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν θελεις τουριστα, ελεγξε το link αυτο
http://users.bigpond.net.au/skystar/peugeot307.
στο news, στο σημειο που λεει για το dam number, αναφερει και μετα απο ποιον αριθμο μπορει να τοποθετηθει το cruise control. μετα απο το 9466 μπορει. περιπου 2002 και μετα. επισης, σε αλλο σημειο αναφερει πως χρειαζεται "L5 emission control", και οχι L4. οποτε κατι τετοιο μαλλον παιζει.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Επόμενη
Σελίδα 2 από 18

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1549s (PHP: 83% - SQL: 17%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on