PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Service 60.000 χλμ.
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
konstantinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XΤ (1999)

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 918
Τόπος: Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Νοέ 2002, 16:45:58    Θέμα δημοσίευσης: Service 60.000 χλμ. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξέρει κανείς να πεί τι περιλαμβάνει και πόσο κοστίζει πάνω - κάτω. Confused

Πλησιάζει η ώρα (150 χλμ) και θα ήθελα νε ξέρω. Wink

Ευχαριστώ εκ τω προτέρω. Cool Cool


Τελικά... θα πάει κανείς απο τον Μπάκα???!!!???
http://www.bakas.gr/

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Νοέ 2002, 20:00:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και μενα πλησιαζει σε 10000 κλμ.Αντε να δω ποσα θα δωσεις,αν και εγω εχω μερικα εξτρα στον νου(βλ αντιστρεπτικες).Μην ξεχασεις να αλλαξεις και τα υγρα των φρενων


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Νοέ 2002, 20:23:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εγώ στην ίδια μοίρα είμαι παιδιά (3500 km ακόμα... Crying or Very sad ) και έχω ένα άσχημο προαίσθημα...
Αν υπολογίσω ότι στο τελευταίο (50000 km), έδωσα 110 Euro Crying or Very sad με αλλαγή στα τακάκια... σκούρα τα πράγματα.
Ας μοιραστεί κάποιος την... τραυματική του εμπειρία μαζί μας ώστε να προετοιμαστούμε ψυχολογικά.
Και κάτι τελευταίο.
¨Εχει αλλάξει κανείς τελευταία το μοτεράκι του ρελαντί, γιατί το δικό μου το βγάλανε ελατωματικό (δεν κρατουσε σταθερές τις στροφές στο ρελαντί και έσβηνε) και μάλλον το άλλαξα τζάμπα από ότι μου είπαν κάτι φίλοι (τζάμπα και 120 Euro... Crying or Very sad , πολύ κλάμα τελικά τελευταία...!!!)

Ευχαριστώ
Ένας πληγωμένος (στην τσέπη...) πεζάκιας.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Νοέ 2002, 22:12:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vaggelis έγραψε:
Και εγώ στην ίδια μοίρα είμαι παιδιά (3500 km ακόμα... Crying or Very sad ) και έχω ένα άσχημο προαίσθημα...
Αν υπολογίσω ότι στο τελευταίο (50000 km), έδωσα 110 Euro Crying or Very sad με αλλαγή στα τακάκια... σκούρα τα πράγματα.
Ας μοιραστεί κάποιος την... τραυματική του εμπειρία μαζί μας ώστε να προετοιμαστούμε ψυχολογικά.
Και κάτι τελευταίο.
¨Εχει αλλάξει κανείς τελευταία το μοτεράκι του ρελαντί, γιατί το δικό μου το βγάλανε ελατωματικό (δεν κρατουσε σταθερές τις στροφές στο ρελαντί και έσβηνε) και μάλλον το άλλαξα τζάμπα από ότι μου είπαν κάτι φίλοι (τζάμπα και 120 Euro... Crying or Very sad , πολύ κλάμα τελικά τελευταία...!!!)

Ευχαριστώ
Ένας πληγωμένος (στην τσέπη...) πεζάκιας.



Δεν θέλω να βγω αληθινός, αλλά έχω ένα άσχημο προαίσθημα για αυτό το μοτεράκι του ρελαντί. Το λέω γιατί και παλιότερα εγώ με το 205 το ίδιο πρόβλημα (σβήσιμο) αντιμετώπιζα, τους το πήγαινα (Lion), αλλάζανε το μοτεράκι, πλήρωνα 200.000 δρχ, και μετά από λίγο καιρό πάλι τα ίδια! Αρχίζω να πιστεύω ότι είναι η εύκολη λύση για την Peugeot στις περιπτώσεις που σβήνει το αυτοκίνητο. Crying or Very sad

Είναι εύκολο να πας σε έναν ηλεκτρολόγο να σου μετρήσει τον πολλαπλασιαστή; Question




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Νοέ 2002, 08:44:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Svstouk έγραψε:
Vaggelis έγραψε:
Και εγώ στην ίδια μοίρα είμαι παιδιά (3500 km ακόμα... Crying or Very sad ) και έχω ένα άσχημο προαίσθημα...
Αν υπολογίσω ότι στο τελευταίο (50000 km), έδωσα 110 Euro Crying or Very sad με αλλαγή στα τακάκια... σκούρα τα πράγματα.
Ας μοιραστεί κάποιος την... τραυματική του εμπειρία μαζί μας ώστε να προετοιμαστούμε ψυχολογικά.
Και κάτι τελευταίο.
¨Εχει αλλάξει κανείς τελευταία το μοτεράκι του ρελαντί, γιατί το δικό μου το βγάλανε ελατωματικό (δεν κρατουσε σταθερές τις στροφές στο ρελαντί και έσβηνε) και μάλλον το άλλαξα τζάμπα από ότι μου είπαν κάτι φίλοι (τζάμπα και 120 Euro... Crying or Very sad , πολύ κλάμα τελικά τελευταία...!!!)

Ευχαριστώ
Ένας πληγωμένος (στην τσέπη...) πεζάκιας.




Δεν θέλω να βγω αληθινός, αλλά έχω ένα άσχημο προαίσθημα για αυτό το μοτεράκι του ρελαντί. Το λέω γιατί και παλιότερα εγώ με το 205 το ίδιο πρόβλημα (σβήσιμο) αντιμετώπιζα, τους το πήγαινα (Lion), αλλάζανε το μοτεράκι, πλήρωνα 200.000 δρχ, και μετά από λίγο καιρό πάλι τα ίδια! Αρχίζω να πιστεύω ότι είναι η εύκολη λύση για την Peugeot στις περιπτώσεις που σβήνει το αυτοκίνητο. Crying or Very sad

Είναι εύκολο να πας σε έναν ηλεκτρολόγο να σου μετρήσει τον πολλαπλασιαστή; Question


Η ιστορία έχει ως εξής:
Ο κινητήρας στο ρελαντί, έκανε βύθιση στροφών και καμιά φορά έσβηνε. Εν το μεταξύ, λίγο καιρό πρίν είχα κάνει μια πλύση ρεζερβουάρ, γιατί είχα βάλει μια βενζίνη της πλάκας και είχε πάρει σκουπιδάκια το τεπόζιτο. Το πρόβλημα συνεχίστηκε και μετά την πλύση. Ρωτόντας κάτι φίλους, μου είπαν ότι το πρόβλημα είναι γενικό στα ΓΑΛΛΙΚΑ αυτοκίνητα, και αντιμετωπίζεται με καθάρισμα του μοτέρ του ρελαντί ψεκάζοντάς το με λάδι. Πηγαίνοντας το λοιπόν στο επίσημο συνεργείο της αντιπροσωπείας, και τονίζοντας οτι θέλω ΜΟΝΟ να μου καθαρίσει το μοτεράκι, όταν πήγα να το πάρω μου εξηγήσαν οτι είχε πρόβλημα το μοτεράκι και ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ το άλλαξαν. Περιτό να πώ οτι οι φίλοι μου με μουτζώναν για ένα μήνα...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
konstantinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XΤ (1999)

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 918
Τόπος: Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Νοέ 2002, 09:23:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα σε όλους, τι έγινε ρε παιδιά κανείς δεν έχει φτάσει το όριο αυτό?
Μάλλον όλο και κάποιοι θα υπάρχουν...

Ψιτ Chat-Τάσο για μολόγα τα... Laughing Laughing Laughing


Τελικά... θα πάει κανείς απο τον Μπάκα???!!!???
http://www.bakas.gr/

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Νοέ 2002, 09:53:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το service των 60.000 περιλαμβάνει ότι και αυτό των 40.000 χλμ. (δηλαδή το μεγάλο service όπως λέγεται) συν έλεγχο/αντικατάσταση ιμάντων δυναμό/εκκεντροφόρων.


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
konstantinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XΤ (1999)

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 918
Τόπος: Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Νοέ 2002, 10:07:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

chatasos έγραψε:
Το service των 60.000 περιλαμβάνει ότι και αυτό των 40.000 χλμ. (δηλαδή το μεγάλο service όπως λέγεται) συν έλεγχο/αντικατάσταση ιμάντων δυναμό/εκκεντροφόρων.


Ωραίαααα....

και απο τιμές??? Shocked Shocked Shocked Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


Τελικά... θα πάει κανείς απο τον Μπάκα???!!!???
http://www.bakas.gr/

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Νοέ 2002, 10:08:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

chatasos έγραψε:
Το service των 60.000 περιλαμβάνει ότι και αυτό των 40.000 χλμ. (δηλαδή το μεγάλο service όπως λέγεται) συν έλεγχο/αντικατάσταση ιμάντων δυναμό/εκκεντροφόρων.


Για κάντο μια ανάλυση αυτό σε Euro... Crying or Very sad Sad Confused Rolling eyes


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Νοέ 2002, 12:08:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμένα μου πήγε 45.000 δρχ. χωρίς αντικατάσταση ιμάντων την οποία θα κάνω μάλλον στα 70.000 χλμ. Τα πιο πολλά που μου άλλαξαν ήταν ψιλομπιχλιμπίδια...


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
konstantinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XΤ (1999)

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 918
Τόπος: Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Νοέ 2002, 12:24:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

chatasos έγραψε:
Εμένα μου πήγε 45.000 δρχ. χωρίς αντικατάσταση ιμάντων την οποία θα κάνω μάλλον στα 70.000 χλμ. Τα πιο πολλά που μου άλλαξαν ήταν ψιλομπιχλιμπίδια...


Ηταν και τα λάδια - φίλτρο μέσα στο service - τιμή ???


Τελικά... θα πάει κανείς απο τον Μπάκα???!!!???
http://www.bakas.gr/

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Νοέ 2002, 12:31:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

konstantinos έγραψε:
chatasos έγραψε:
Εμένα μου πήγε 45.000 δρχ. χωρίς αντικατάσταση ιμάντων την οποία θα κάνω μάλλον στα 70.000 χλμ. Τα πιο πολλά που μου άλλαξαν ήταν ψιλομπιχλιμπίδια...


Ηταν και τα λάδια - φίλτρο μέσα στο service - τιμή ???

εννοείται


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Νοέ 2002, 13:09:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι ιμάντες πόσο περίπου πάνε σε τιμή;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 20 Νοέ 2002, 19:22:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω ιμαντα δυναμο λογω των προβληματων που αντιμετωπισα(μ@λ@κιες Πεζω) εχω αλλαξει ηδη 3 φορες και ειναι φτηνος γυρω στο 3χιλιαρο.Τωρα ο ιμαντας εκκεντροφορου ειναι ο χρονισμου?Αν ναι ειναι αλμυρουτσικος.
Παιδες εγω θα ζητησω και καθαρισμο μπεκ-πεταλουδας,επαναχρονισμο βαλβιδων


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Νοέ 2002, 09:59:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η ρύθμιση των βαλβίδων νομίζω οτι είναι μέσα στα προβλεπόμενα του service. Επίσης έχω ακούσει οτι η αλλαγή του ιμάντα του εκκεντροφόρου μπορ΄εί να φτάσει σε τιμή και τα 250 - 300 Euro;;; Αληθεύει;;;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Ady (Αδριανός)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2001)

Ένταξη: 03 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 1468
Τόπος: Αθήνα - Ν. Ερυθραία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Νοέ 2002, 10:56:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vaggelis έγραψε:
Η ρύθμιση των βαλβίδων νομίζω οτι είναι μέσα στα προβλεπόμενα του service. Επίσης έχω ακούσει οτι η αλλαγή του ιμάντα του εκκεντροφόρου μπορ΄εί να φτάσει σε τιμή και τα 250 - 300 Euro;;; Αληθεύει;;;


Ναι αληθεύει.

Οσο για τη ρύθμιση των βαλβίδων, δε νομίζω ότι είναι προβλεπόμενη, αν πάρουμε σαν προβλεπόμενες εργασίες αυτές που γράφει το βιβλίο του service.


Τσαφ...τσουφ...τσαφ...τσουφ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Νοέ 2002, 11:19:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωωωωωωωωωχχχχ!!!!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Shocked Shocked
Ήδη άρχισε να με πιάνει μια κράμπα στην... τσέπη. Πρέπει να αρχίσω σιγά - σιγά τον έρανο...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
206xs (Χρήστος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Chevrolet Cruze 1.8 Auto (2009)

Ένταξη: 13 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 259
Τόπος: Αθήνα - Σεπόλια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Νοέ 2002, 21:50:31    Θέμα δημοσίευσης: Μοτεράκι Ρελαντί μήπως δεν είναι τυχαία η βλάβη και τα χλμ ? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα σε όλους,

Διαβάζοντας τα παραπάνω γιατί και εγώ πλησιάζω τα 60.000χλμ (σε 1500 έφτασαν!). Όσο για τον τίτλο τον έγραψα γιατί και εγώ στα 48000χλμ περίπου είχα πρόβλημα με το ρελαντί με βυθίσεις και το αυτοκίνητο να σβήνει επανειλημένως και μου αλλάξαν και μένα το μοτεράκι του ρελαντί (κόστος 130 ευρώ) και απο τότε δεν το ξαναπαρουσίασε. Μήπως η σύμπτωση στα χιλιόμετρα που παρουσιάζεται η βλάβη δεν είναι τυχαία ?? Τρία περιστάτικα στα ίδια περίπου χιλιόμετρα εμένα με προβληματίζει λίγο. Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Νοέ 2002, 11:08:05    Θέμα δημοσίευσης: Re: Μοτεράκι Ρελαντί μήπως δεν είναι τυχαία η βλάβη και τα χ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

206xs έγραψε:
Καλησπέρα σε όλους,

Διαβάζοντας τα παραπάνω γιατί και εγώ πλησιάζω τα 60.000χλμ (σε 1500 έφτασαν!). Όσο για τον τίτλο τον έγραψα γιατί και εγώ στα 48000χλμ περίπου είχα πρόβλημα με το ρελαντί με βυθίσεις και το αυτοκίνητο να σβήνει επανειλημένως και μου αλλάξαν και μένα το μοτεράκι του ρελαντί (κόστος 130 ευρώ) και απο τότε δεν το ξαναπαρουσίασε. Μήπως η σύμπτωση στα χιλιόμετρα που παρουσιάζεται η βλάβη δεν είναι τυχαία ?? Τρία περιστάτικα στα ίδια περίπου χιλιόμετρα εμένα με προβληματίζει λίγο. Confused


Λοιπόν, όπως ανέφερα και παραπάνω, το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισαν και δυο φίλοι μου που δεν είχαν όμως Peugeot, είχαν όμως ΓΑΛΛΙΚΑ. Συγκεκριμένα ο ένας είχε Saxo και ο άλλος Megane. Ο φίλος με το Saxo, μου είπε οτι το πρόβλημα βγαίνει σε ΟΛΑ τα ΓΑΛΛΙΚΑ και οτι πήγε στο συνεργείο και ζήτησε απλώς να του ψεκάσουν το μοτεράκι με λίγο λαδάκι. Από τότε δεν του ξαναέσβησε. Γι’αυτό λέω οτι ήταν κοροϊδίστικα τα λεφτά που δώσαμε. Πλησιάζει και η αλλαγή του ιμάντα του εκκεντροφόρου... (300 Euro Crying or Very sad , τι μου το θυμήσατε ρε...)


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
konstantinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XΤ (1999)

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 918
Τόπος: Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Νοέ 2002, 11:13:29    Θέμα δημοσίευσης: Re: Μοτεράκι Ρελαντί μήπως δεν είναι τυχαία η βλάβη και τα χ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vaggelis έγραψε:
Πλησιάζει και η αλλαγή του ιμάντα του εκκεντροφόρου...


Καλημέρα, δεν το πολύ κατάλαβα αυτό. Είναι προγραμματισμένο να τον αλλάξεις ή σου δημιούργησε κάποιο πρόβλημα και θα τον αλλάξεις ?


Τελικά... θα πάει κανείς απο τον Μπάκα???!!!???
http://www.bakas.gr/

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Επόμενη
Σελίδα 1 από 13

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3298s (PHP: 90% - SQL: 10%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on