PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Peugeot Sport France
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Νοέ 2002, 12:43:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Oντως οι αντιστρεπτική και οι ράβδοι στρέψεως είναι 19mm.

Δεν σε αμφισβήτησα αγορίνα Μιλτέλληνα αλλά έπρεπε να σιγουρευτώ! Με ξέρεις τώρα...

Επίσης όντως υπάρχουν και οι ενισχυμένες κατα... 0,5mm ! δηλαδή 19,5.

Η τιμή των κανονικών ράβδων είναι 42 ευρώ ο ένας και 50 η αντιστρεπτική.

Η πρέπει να παραγγείλουμε καμμιά 100αριά αντιστρεπτικές αν όντως η τιμή είναι 15,42 ή έχουν κάνει λάθος και είναι 154,20...

Είδωμεν...

Αποψή μου; Με τις ράβδους στρέψης 25mm θα είναι ΚΟΥΤΣΟΥΡΟΟΟΟΟΟ
Δηλαδή απόλυτη μα απόλυτη συμπεριφορά!

χμμμμ, μ'αρέσει!



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Νοέ 2002, 13:58:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σας θυμίζει τίποτα ο προφυλακτήρας;



Aπό Peugeot Sport τιμή 380 ευρώ.

Ακριβούλης είναι....



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Νοέ 2002, 14:09:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χμμμ...
Nikel,πόσο είπες την έχεις πάρει εσύ?


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Νοέ 2002, 21:50:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:

Αποψή μου; Με τις ράβδους στρέψης 25mm θα είναι ΚΟΥΤΣΟΥΡΟΟΟΟΟΟ
Δηλαδή απόλυτη μα απόλυτη συμπεριφορά!

χμμμμ, μ'αρέσει!


Το ξέρω ότι σου αρέσει. Αλλά όπως λες και εσύ το 206 θα γίνει ένα ΑΠΟΛΥΤΟ ΚΟΥΤΣΟΥΡΟ. Άρα, τα όρια δυσδιάκριτα και η προειδοποίηση ελάχιστη και υπαρκτή μόνο στους χεράδες.
Καταλαβαίνεις τώρα τί εννοούσα όταν έλεγα για απουσία προειδοποίησης.

Ένας παντελώς άσχετος και αδιάφορος οδηγός θα αιφνιδιαστεί κι από το πιο προοδευτικό αυτοκίνητο.
Ένας έμπειρος οδηγός αγώνων δεν αιφνιδιάζεται ούτε από το πιο απότομο αγωνιστικό.
Καταταχτείτε όπου ανάμεσα στα δύο αυτά άκρα θέλετε.


Προς τους διαχειριστές:
Τα δύο από τα τρία όμοια ποστ μου διαγράψτε τα. Δεν κατάλαβα πώς έγινε αυτό! Shocked


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Νοέ 2002, 18:52:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

teoman έγραψε:
Χμμμ...
Nikel,πόσο είπες την έχεις πάρει εσύ?


Aν θυμαμαι καλα 170 χιλιαδες Exclamation
Πω πω...κορυφη το 206 cc του cup...



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TZAG 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) (2002)

Ένταξη: 25 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Theva

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Νοέ 2002, 11:56:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nikel θα σου έστελνα μερικές φωτογραφίες που έχω βρεί από την πίστα SPA στο Βέλγιο αλλά είναι μεγάλες. Γι' αυτό σου δίνω την διεύθυνση να τις κάνεις ΟΛΕΣ download Exclamation Exclamation
http://users.pandora.be/yupke/206cc/cc_cup_races.htm
TZAG :D


Minus the roof, the sky is the limit.

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
pduke (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 GT 2.0 16V

Ένταξη: 17 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1311
Τόπος: Scholarington(Duke of..)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Νοέ 2002, 20:58:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:


Το ξέρω ότι σου αρέσει. Αλλά όπως λες και εσύ το 206 θα γίνει ένα ΑΠΟΛΥΤΟ ΚΟΥΤΣΟΥΡΟ. Άρα, τα όρια δυσδιάκριτα και η προειδοποίηση ελάχιστη και υπαρκτή μόνο στους χεράδες.
Καταλαβαίνεις τώρα τί εννοούσα όταν έλεγα για απουσία προειδοποίησης.

Ένας παντελώς άσχετος και αδιάφορος οδηγός θα αιφνιδιαστεί κι από το πιο προοδευτικό αυτοκίνητο.
Ένας έμπειρος οδηγός αγώνων δεν αιφνιδιάζεται ούτε από το πιο απότομο αγωνιστικό.
Καταταχτείτε όπου ανάμεσα στα δύο αυτά άκρα θέλετε.


Δεν νομίζω ότι μένει εκεί το θέμα.Ακόμα και αν κάποιος κάνει το λάθος και κατατάξει τον εαυτό του στους έμπειρους οδηγούς αγώνων ,και λέω λάθος γιατί ο παραπάνω είναι 400% στο τιμόνι για λίγα χιλιόμετρα ειδικής,δεν μπορεί να είναι τόσο προσηλομένος για 3 ώρες ταξίδι!!!!!),υπάρχει και ο παράγοντας δρόμος και ασφάλεια.στην ειδική φεύγεις από τις γραμμές σου έχεις το δρόμο δικό σου και μπορεί και να το διορθώσεις άσε που από δίπλα σου τον διαβάζει με κάθε λεπτομέρεια ο μάγκας.Στη πλασματική ανάβαση κουρκουλίτσας ,παρασκευή απόγευμα,σε περιμένουν λακούβες ,άσχετοι ,ξεχασμένοι,άλλοι γρήγοροι από το άλλο ρεύμα,ζώα και άλλα όμορφα εμποδιάκια που δεν σε αφήνουν να το πας αγωνιστικά.Οι πραγματικές καλές στροφές σου θα είναι λίγες και ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΕΣ με τέτοια ανάρτηση,στις υπόλοιπες απλά δεν θα λειτουργεί σωστά ένα τέτοιο στήσιμο.Και μην ξεχνάτε ότι είμαστε στην Ελλάδα και όχι στο μόντε κάρλο!

Θέλετε ανάρτηση βάλτε του RC


GT όπως Μέγας Τουρίστας

Don't forget about the boogie ... and those marvellous bastards !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Νοέ 2002, 21:03:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pduke έγραψε:
Θέλετε ανάρτηση βάλτε του RC


Mέχρι το Μάιο... θα φάμε τριφύλλι!!!

Πάντως δεν ξέρω αν θα γίνει τοοοοοσο απόλυτο.

Είναι σαν να βάζεις πολύ σκληρά ελλατήρια μπροστά.

Αν δηλαδή μπούν μπροστά 270lb ελλατήρια τότε όλο το αυτοκίνητο θα είναι σκληρό και το μόνο που θα έχει, θα είναι λίγο κουραστικό στο ταξίδι.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pduke (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 GT 2.0 16V

Ένταξη: 17 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1311
Τόπος: Scholarington(Duke of..)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 23 Νοέ 2002, 21:27:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
pduke έγραψε:
Θέλετε ανάρτηση βάλτε του RC


Mέχρι το Μάιο... θα φάμε τριφύλλι!!!

Πάντως δεν ξέρω αν θα γίνει τοοοοοσο απόλυτο..


Σκέψου απλά ότι θα έχει αλλαγμένη ανάρτηση πίσω
Εγώ πάντως θα συμβιβαζόμουνα με τη λύση του clio williams : 4 ράβδοι στρέψης............. Twisted evil


GT όπως Μέγας Τουρίστας

Don't forget about the boogie ... and those marvellous bastards !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Νοέ 2002, 01:47:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pduke έγραψε:
Miltellas έγραψε:


Το ξέρω ότι σου αρέσει. Αλλά όπως λες και εσύ το 206 θα γίνει ένα ΑΠΟΛΥΤΟ ΚΟΥΤΣΟΥΡΟ. Άρα, τα όρια δυσδιάκριτα και η προειδοποίηση ελάχιστη και υπαρκτή μόνο στους χεράδες.
Καταλαβαίνεις τώρα τί εννοούσα όταν έλεγα για απουσία προειδοποίησης.

Ένας παντελώς άσχετος και αδιάφορος οδηγός θα αιφνιδιαστεί κι από το πιο προοδευτικό αυτοκίνητο.
Ένας έμπειρος οδηγός αγώνων δεν αιφνιδιάζεται ούτε από το πιο απότομο αγωνιστικό.
Καταταχτείτε όπου ανάμεσα στα δύο αυτά άκρα θέλετε.


Δεν νομίζω ότι μένει εκεί το θέμα.Ακόμα και αν κάποιος κάνει το λάθος και κατατάξει τον εαυτό του στους έμπειρους οδηγούς αγώνων ,και λέω λάθος γιατί ο παραπάνω είναι 400% στο τιμόνι για λίγα χιλιόμετρα ειδικής,δεν μπορεί να είναι τόσο προσηλομένος για 3 ώρες ταξίδι!!!!!),υπάρχει και ο παράγοντας δρόμος και ασφάλεια.στην ειδική φεύγεις από τις γραμμές σου έχεις το δρόμο δικό σου και μπορεί και να το διορθώσεις άσε που από δίπλα σου τον διαβάζει με κάθε λεπτομέρεια ο μάγκας.Στη πλασματική ανάβαση κουρκουλίτσας ,παρασκευή απόγευμα,σε περιμένουν λακούβες ,άσχετοι ,ξεχασμένοι,άλλοι γρήγοροι από το άλλο ρεύμα,ζώα και άλλα όμορφα εμποδιάκια που δεν σε αφήνουν να το πας αγωνιστικά.Οι πραγματικές καλές στροφές σου θα είναι λίγες και ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΕΣ με τέτοια ανάρτηση,στις υπόλοιπες απλά δεν θα λειτουργεί σωστά ένα τέτοιο στήσιμο.Και μην ξεχνάτε ότι είμαστε στην Ελλάδα και όχι στο μόντε κάρλο!

Θέλετε ανάρτηση βάλτε του RC


Όπως και να έχει Πάνο, η ουσία είναι ότι όταν παίρνεις απόφαση για να σκληρύνεις σε τόσο μεγάλο βαθμό το αυτοκίνητο πρέπει να έχεις πλήρη συνείδηση του τί θέλεις και τί κάνεις...
Έξι χιλιοστά διαφορά στις ράβδους είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ!


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Nikel 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1054
Τόπος: Πειραιάς-Κερατσίνι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Νοέ 2002, 04:06:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TZAG έγραψε:
Nikel θα σου έστελνα μερικές φωτογραφίες που έχω βρεί από την πίστα SPA στο Βέλγιο αλλά είναι μεγάλες. Γι' αυτό σου δίνω την διεύθυνση να τις κάνεις ΟΛΕΣ download Exclamation Exclamation
http://users.pandora.be/yupke/206cc/cc_cup_races.htm
TZAG :D


Ευχαριστω Γιωργο Twisted evil Twisted evil Twisted evil



A CC & a Strong Hair-Gel Are 2 Things That Go Together
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TZAG 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206CC 1.6 (16V) (2002)

Ένταξη: 25 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Theva

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Νοέ 2002, 11:42:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρακαλώ Nikel :D
Επίσης αναφέρω σε σένα κι όλους να μπείτε στο site http://www.peugeot.com/tempo/en/html/t_sport.htm και επιλέξτε "Peugeot and sport in France" και μετά "Circuit" ή "Rencontres" Δες τα videos Exclamation Κάτι πατηλήκια τα CC... Shocked
TZAG Wink


Minus the roof, the sky is the limit.

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2676s (PHP: 81% - SQL: 19%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on